Ako efektívne využiť remarketing: sprievodca pre figuríny

Predstavte si situáciu: úspešne propagujete projekt s marketingom obsahu. Používatelia uvidia vaše publikácie vo výsledkoch vyhľadávania a spravodajských kanáloch sociálnych sietí. Prichádzajú na vaše stránky, čítať články, dať rád, komentovať a odísť. Návštevníci sa neprihlásili k odberu newsletteru, neregistrujú sa na stránke a nevolajú na kanceláriu. Práve teraz nepotrebujú váš produkt. Problém je v tom, že keď si uvedomujú svoje potreby, nemusia si spomenúť na váš zdroj. Ako vyriešiť tento problém pomocou remarketingu? Podrobné usmernenie nižšie.

Aký druh šelmy je remarketing?

Remarketing je funkcia kontextových reklamných systémov, ktorá umožňuje zobrazovanie reklám používateľom, ktorí už navštívili vašu stránku. S ním získate možnosť vrátiť návštevníkov, ktorí prejavili záujem o váš obsah alebo produkt.

Potenciálni zákazníci uvidia vaše reklamy, keď navštívia iné stránky, sledujú videá na YouTube, napíšu e-mail. Pomocou reklamy môžete ponúknuť užívateľovi zaujímavý obsah, pozvať na registráciu na stránke, prihlásiť sa k odberu newsletteru, kúpiť produkt.

Podľa analytickej spoločnosti Forrester Research, 96% používateľov opustí vaše stránky bez vykonania konverzie. Remarketing vám dáva druhú šancu: môžete vrátiť návštevníkov a pokúsiť sa ich previesť.

Čo je Reklamná sieť Google?

Stručne povedané, Reklamná sieť (CMS) je príležitosťou na doručovanie marketingových správ obrovskému publiku. CCM zahŕňa viac ako 2 milióny lokalít po celom svete, populárne služby Google, vrátane Gmail, YouTube, Google Maps, sociálnych sietí, mobilných aplikácií a hier.

CCM pokrýva 90% užívateľov internetu na svete. Táto sieť každý mesiac ponúka viac ako 1 bilión webových zobrazení. Kontextový reklamný systém Google AdWords vám umožňuje implementovať remarketingové kampane v CCM.

Kde začať

Začnite inštaláciou remarketingového kódu na webe. Potom určte cieľovú skupinu kampane. Potom zadajte trvanie účasti používateľov v remarketingovom zozname.

Ako pridať kód

Ak chcete získať Remarketingový kód služby Google AdWords, prihláste sa do svojho účtu a vyberte sekciu Zdieľaná knižnica.

V časti „Publikum“ nájdite blok „Remarketing Tag“ v pravej hornej časti obrazovky. V ňom vyberte ponuku Zobraziť informácie o značke.

Potom vyberte položku Nastavenia - zobraziť značku služby AdWords pre webové lokality. Skopírujte navrhnutý kód a prilepte ho na každú stránku stránky. To možno vykonať manuálne alebo pomocou správcu značiek.

Ako určiť cieľovú skupinu a trvanie účasti

Môžete zobraziť reklamy všetkým návštevníkom stránok alebo definovať konkrétne publikum. Môžete napríklad zobraziť reklamu č. 1 pre návštevníkov stránky A a reklamy č. 2 pre návštevníkov stránky B.

Ak chcete definovať publikum, musíte vytvoriť remarketingové zoznamy. V časti „Publikum“ v sekcii „Zdieľaná knižnica“ vyberte ponuku „+ remarketingový zoznam“.

Pomenujte zoznam a určte podmienky pre zaradenie používateľov. Zadajte dĺžku trvania účasti v remarketingovom zozname.

Ako vytvoriť remarketingové reklamy na zabitie

V Reklamnej sieti môžete používať textové, obrázkové, multimediálne a videoreklamy. Súčasne použite viacero formátov a typov reklamných jednotiek na zvýšenie prostriedkov, na ktorých sa bude správa zobrazovať. Nižšie uvedená tabuľka uvádza typy reklamných jednotiek s najväčším počtom zobrazení:

typ

Zdieľať zobrazenia

Banner plnej veľkosti (728 x 90)

25,5 %

Vstavaný obdĺžnik (300 až 250)

25,1 %

Banner (468 x 60)

12 %

Široký mrakodrap (160 x 600)

10,1 %

Veľký obdĺžnik

8,6 %

Mobilný banner plnej veľkosti (320 až 50)

7,4 %

Blok s polovicou strany (300 x 600)

4,3 %

Námestie (250 x 250)

2,8 %

Vytvorte reklamy, ktoré generujú emocionálnu reakciu publika. Vyhnite sa nudným informačným správam, ktoré sú väčšinou bez povšimnutia. Odborníci BuzzSumo analyzovali 10 tisíc najobľúbenejších na internete z hľadiska emócií, ktoré spôsobujú. Výsledky analýzy na ilustrácii.

Tu nájdete informácie, ktoré vám pomôžu napísať dobré reklamy:

 • Ako písať kontextové reklamy.
 • Ako písať titulky.
 • Ako napísať predajný text.

Nasledujúce odporúčania sú špecifické pre remarketingové kampane:

 • Použite svoje logo a prvky dizajnu lokality vo vizuálnych reklamách. Reklama by mala používateľovi pripomenúť váš zdroj.
 • Uistite sa, že máte statické variácie reklám, pretože nie všetky prostriedky CCM prijímajú animované reklamy.
 • Zahrnúť textové reklamy do každej reklamnej skupiny. Niektoré zdroje CCM tento formát reklamy akceptujú.
 • V reklamách používajte tlačidlá konverzie na akciu. V remarketingu môžete použiť agresívne nástroje, pretože zobrazujete reklamy používateľom, ktorí sú oboznámení s vašou firmou.

Remarketing môžete použiť v rámci existujúcich kampaní, ako aj vytvoriť nový. Ak vytvárate novú kampaň, v nastaveniach vyberte typ „Iba Reklamná sieť“ a funkciu „Remarketing“.

Vo fáze tvorby reklamnej skupiny vyberte remarketingové zoznamy, ktorých reklamy sa budú zobrazovať účastníkom.

Vytvorte a uložte reklamy.

Ako zabezpečiť vysokú mieru prekliknutia reklám pre remarketing

Zvýšením možnosti kliknutia reklám vrátite viac návštevníkov na stránku a znížite náklady na kliknutia. Toto je jednoducho vysvetlené: pre spoločnosť Google je výhodné zobrazovať reklamy, na ktorých používatelia častejšie chodia na vstupné stránky. Vyhľadávací nástroj používa skóre kvality, aby určil, ktoré reklamy sa majú zobraziť a koľko inzerent zaplatí za každé kliknutie. Z tohto dôvodu sa pre reklamy s vysokou mierou prekliknutia cena za kliknutie znižuje a pre reklamy s nízkou mierou prekliknutia sa táto miera zvyšuje. Podľa WordStreamu zmena CTR o 0,1% zvyšuje alebo znižuje CPC o 21%.

Ako zvýšiť mieru prekliknutia v praxi? Upozorňujeme, že 67,5% obrázkových reklám v CCM nie je v skutočnosti grafických. Dve tretiny inzerentov používajú na vytvorenie obrázkových reklám text uložený v obrazovom formáte.

Priemerná miera prekliknutia textových reklám je 0,23% a v prípade reklám s reálnymi obrázkami 0,31%. Priemerná CZK pre textové reklamy je 2,31 USD, zatiaľ čo pre obrázkové reklamy je cena za kliknutie 0,48 USD. Pocit rozdiel? Potom ste už pochopili, že na zvýšenie MP a zníženie CPC nemusíte šetriť čas a zdroje na vytvorenie jasných a krásnych grafických reklám.

Nasledujúce odporúčania vám pomôžu zvýšiť kliknutie na reklamu:

 • S pomocou obrázkových reklám ponúka zákazníkom najziskovejšie produkty. Môže to byť napríklad skúšobná verzia programu, účasť na seminári s 50% zľavou, CASCO na náklady autosalónu pri kúpe auta atď.
 • Analyzujte zdroje konverzií. Vaša webová stránka môže mať napríklad sekcie alebo jednotlivé stránky, ktorých návštevníci najčastejšie vykonávajú akcie konverzie. Vytvorte samostatné remarketingové zoznamy pre návštevníkov týchto stránok alebo sekcií. Zahrnúť ich do reklamných kampaní.
 • Ukážte svojmu publiku svoj najlepší obsah. Mali by to byť prakticky užitočné recenzie a príručky, ktoré získali veľa „podielov“ a pripomienok.

Používatelia budú kliknúť na vaše reklamy, ak zistia, že vaše ponuky sú ziskové. Ak vytrvalo inzerujete nepredaný tovar, vaše reklamy budú v najlepšom prípade bez povšimnutia.

Využite pokročilé reklamné formáty

Spomenuté si zaslúžia tri pokročilé formáty: videoreklamy YouTube TrueView, reklamy Google+ a reklamy na remarketing na vyhľadávanie.

 • Pomocou služby YouTube TrueView môžete zobrazovať videá používateľom pri sledovaní videí. Platíte len za názory. Ak používateľ klikne na tlačidlo Preskočiť reklamy, platba sa neúčtuje.
 • Platené príspevky spoločnosti Google sa môžu zobraziť potenciálnym zákazníkom, aj keď nepoužívajú sociálnu sieť spoločnosti Google. Je to relatívne lacný spôsob, ako zvýšiť viditeľnosť vášho obsahu, ako aj prilákať nových nasledovníkov.
 • Remarketingové zoznamy pre vyhľadávanie. Táto funkcia vám umožňuje vrátiť návštevníkov na stránku, keď používajú službu Google. Vaše reklamy sa zobrazia v službe SERP a poskytnú vám nové konverzie a konverzie.

Remarketing zlepšuje efektívnosť marketingu obsahu

Pomocou remarketingu môžete prekonať jednu z nevýhod marketingu obsahu: nízku mieru konverzie. Tento nástroj služby Google AdWords vám umožňuje vrátiť správnych návštevníkov stránky v správny čas. Remarketing navyše pomáha čiastočne prekonať hluchotu publika voči reklame. Keď používatelia uvidia reklamu pre značku, ktorú poznajú, je pravdepodobnejšie, že ju bude nasledovať. Ak ešte nepoužívate remarketing, je čas začať.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár