5 tajomstiev efektívneho presmerovania

Chcete zvýšiť mieru prekliknutia reklám 10-krát? Potom musíte pochopiť tajomstvo retargeting. Podľa Digiday je miera prekliknutia kontextovej reklamy zobrazená používateľom, ktorí navštívili vaše stránky, 10-krát vyššia ako tento indikátor pre štandardnú inzerciu. Okrem toho je miera konverzie návratnej prevádzky o 70% vyššia v porovnaní s novými návštevami. V tomto článku nájdete popis tajomstiev, ktoré zvýšia efektivitu presmerovania kampaní pre potenciálnych zákazníkov.

Tajomstvo číslo 1: segmentovať publikum

Mrháte zbytočným úsilím, ak zobrazujete všetky rovnaké reklamy všetkým klientom, ktorí stránku navštívili. Predstavte si tri skupiny užívateľov: muži, ktorí si vybrali smartphone, ženy, ktoré hľadali sušič vlasov, mužov a ženy, ktorí si vo vašom obchode niečo kúpili. Musím inzerovať fén pre mužov prostredníctvom presmerovania? A čo užívatelia, ktorí už zakúpili potrebný produkt?

Ak ste ešte nepoužívali presmerovanie, prečítajte si, ako nainštalovať kód sledovania služby AdWords a vrátiť používateľov na stránku. Budete tiež potrebovať informácie o používaní presmerovania na Facebooku. Viac informácií o zacielení publika na Facebooku nájdete tu. Nakoniec sa oboznámte s výhodami používania prehľadov publika.

Nasledujúce nápady na segmentáciu vám pomôžu efektívne používať presmerovanie:

 • Pozrite sa na analytické služby a určte najpopulárnejšie prihlasovacie stránky pre používateľov, ktorí sa dostanú na stránku z vyhľadávania. Možno, že návštevníci niektorých stránok potrebujú nejaké konkrétne informácie alebo reklamu na konkrétny produkt?
 • Vytvorte návrh pre používateľov, ktorí navštívia stránku s popisom služby alebo časť „O spoločnosti“. Ponúknite im napríklad bezplatnú konzultáciu, skúšobnú dobu používania služby, článok o výhodách vášho produktu alebo prípad potvrdzujúci úspešné používanie služby.
 • Zvýraznite v samostatnej kategórii používateľov, ktorí si produkt zakúpili. Inzerujte vernostný obsah.
 • Vytvorte segment používateľov, ktorý je podobný vašim zákazníkom. Použite túto taktiku na zvýšenie dosahu publika.
 • Rozdeľte svoje publikum podľa demografických a geografických kritérií. Muži z Rjazanu a ženy z Novosibirsku sa určite zaujímajú o rôzne výrobky a potrebujú rôzne informácie.

Segmentácia vám pomôže efektívne využiť rozpočet na reklamu a zvýšiť mieru prekliknutia a konverziu reklám.

Secret # 2: Použite tradičné reklamné triky

Môžete zvýšiť mieru prekliknutia reklám a mieru konverzie, ktorú pritiahne presmerovanie návštevnosti pomocou tradičných marketingových trikov. Môže to byť:

 • Zaujímavý titulok.

Pozri tiež: Ako napísať titulky: 10 receptov na vytvorenie jatočných titulkov

 • Účinok naliehavosti. Časovač odpočítavania funguje obzvlášť dobre.
 • Účinné volanie k akcii.
 • Špecifické čísla. Povedzme napríklad, že klient ušetrí 12 tisíc rubľov, zvýši príjmy o 10%, bude schopný vrátiť produkt a získať peniaze do 30 dní.
 • Vizuálna príťažlivosť. Použite obrázkové reklamy v kampaniach s opätovným zacielením.
 • Vizuálna reakcia. Názov reklamy sa musí zhodovať s vyhľadávacím dopytom používateľa. To zvyšuje MP.

Nezabudnite na účinnosť vstupných stránok.

Tajné číslo 3: použite retargeting cez rôzne kanály

Neobmedzujte svoje úsilie na presmerovanie služby Google AdWords a služby Yandex.Direct. Použite tento nástroj v sociálnych sieťach:

 • Zaregistrujte sa do služby AdRoll a použite opätovné zacielenie na Facebook.
 • Perfektné publikum vám umožňuje používať retargeting na Twitteri a Facebooku.
 • Použite retargeting "Vkontakte".

Retargeting môžete použiť aj v domácich reklamných sieťach a službách, napríklad Runner, Kavanga, Soloway, Retargeter.

Tajomstvo číslo 4: použitie upselling a cross selling

Cross selling je predaj ďalšieho produktu kupujúcemu. Napríklad, keď poisťovateľ predá politiku „autocitizen“ kupujúcemu CASCO a predajca smartfónov vyberie pre zákazníka vhodný prípad, ide o krížový predaj. Rozrušenie je zvýšenie sumy transakcie. Keď klient plánuje kúpiť CASCO s odpočítateľnou 1%, a poisťovateľ ho presvedčí o nulovej franšíze, to je upelling.

Retargeting zlepšuje cross-selling a up-selling. Nasledujúce nápady vám pomôžu uviesť tieto taktiky do praxe:

 • Zobraziť reklamy kupujúcich s príbuznými produktmi. Napríklad noví majitelia e-kníh potrebujú kryty a baterky, šťastní majitelia áut sa budú zaujímať o preferenčné podmienky STK na značkových staniciach a návštevníci salónu krásy neodmietnu prihlásiť sa do posilňovne.
 • Vysvetlite výhody prémiového predplatného kupujúcim vlajkových produktov.
 • Ponúknite zákazníkom zľavu pri dlhodobom uzatváraní zmluvy. Táto taktika sa vzťahuje na upselling, pretože zvyšuje sumu transakcie.
 • Ponuka pravidelných zákazníkov na nákup darčekov pre manželov alebo deti. Dajte zákazníkom dary a zľavy pri opätovnom nákupe.

Pozri tiež: Ako zvýšiť príjmy bez naháňania nových zákazníkov

Keď používate cross-selling alebo upselling, uistite sa, že nastavenia presmerovania sú presné.

Tajomstvo číslo 5: testujte reklamy

Retargeting výrazne zvyšuje efektivitu reklamných kampaní. Ale to vám nezachráni od toho, aby ste sa neustále snažili o to najlepšie. Použite rozdelené testy na zlepšenie účinnosti presmerovania. Nasledujúce nápady vám pomôžu:

 • Testovanie reklám. Práca s názvami, popismi, CTA, konverzným tlačidlom, grafickým dizajnom.
 • Zvýšiť efektívnosť vstupných stránok. Všimnite si hlavičky, tlačidlá konverzie a formuláre. Uistite sa, že vstupné stránky môžu byť použité z mobilných modulov gadgets.

Pozri tiež: Najlepšie tipy na testovanie vstupných stránok

 • Otestujte rôzne ponuky. Možno vaši zákazníci nechcú zľavu, ale uprednostňujú doplnkovú službu? Možno, že nepotrebujú ďalšie služby, ale sú ochotní reagovať na ponuky na účasť na akciách a stávkach?

Na vykonanie testov používajte Experimenty s obsahom Google, Optimizely, ABTest alebo iné služby.

Retargeting vracia starých priateľov a vytvára verné publikum

Ak ste raz produkt predali osobe, nemusíte to robiť znova druhýkrát. Ak chcete aktualizovať a splniť potreby svojich existujúcich používateľov, použite retargeting. Vrátiť užívateľov na stránku prostredníctvom vyhľadávačov a sociálnych sietí. Rozdeľte svoje publikum a používajte tradičné reklamné triky.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár