13 tipov na používanie vizuálneho obsahu v sociálnych sieťach

Vizuálny obsah je základom propagácie v sociálnych sieťach. To priťahuje pozornosť, zvyšuje zapojenie účastníkov, spôsobuje túžbu zdieľať záznam. A bez ohľadu na predmet vašej značky (cestovný ruch alebo priemyselná výroba), môžete s absolútnou istotou povedať, že využitie vizuálneho obsahu bude prínosom pre vás.

V tomto článku uvedieme 13 tipov na používanie vizuálneho obsahu, ktorý vám pomôže pritiahnuť pozornosť vašich predplatiteľov a urobiť ich viac zainteresovanými vo vašej značke.

1. Pridajte text do obrázkov

Podpisy na obrázkoch robia váš príspevok profesionálnejším, urýchľujú pochopenie správy a prispievajú aj k aktívnejšiemu zdieľaniu.

Ak nevlastníte Photoshop, môžete k obrázkom pridávať titulky pomocou bezplatnej online služby Fotor. Ak to chcete urobiť, kliknite na odkaz, kliknite na tlačidlo "Otvoriť súbor" a kliknite na ikonu T +. Hlavné výhody tejto služby oproti jej náprotivkom: jednoduché rozhranie, veľké množstvo cyrilice a flexibilné nastavenia.

2. Zdieľajte príbehy pomocou koláží

Nedávno ste vykonali opravy v kancelárii? Vytvorte koláž na tému „pred a po“. Zúčastnili sa zaujímavej konferencie? Zozbierajte tváre všetkých účastníkov na jednej fotografii. Chcete zdieľať dojemný milostný príbeh s predplatiteľmi? Koláž je to, čo potrebujete.

Ak chcete vytvoriť koláž, prejdite do sekcie Fotor stránky "Koláž", vyberte príslušnú šablónu, nahrajte obrázky, upravte ich a kliknite na tlačidlo "Uložiť".

PS: Ak ste z nejakého dôvodu nenašli funkcie, ktoré potrebujete v tejto službe, pokúste sa tu nájsť niečo vhodnejšie v tomto zozname 25 služieb pre vytváranie koláží.

3. Dajte múdre citácie

Citáty - jeden z obľúbených typov obsahu v sociálnych sieťach. Ľudia ich jednoducho zbožňujú. Možno je to dôvod, prečo citácie zvyčajne získavajú toľko podielov a komentárov. Ak chcete vytvoriť štýlové pohľadnice s úvodzovkami, použite službu Recitethis.

4. Povzbudzujte vtipné memy

1001mem je skvelé miesto s memy a demotivátory. Tu si môžete vytvoriť svoje vlastné memy (na to je potrebné sa zaregistrovať), alebo môžete vyhľadať tie, ktoré sú už pripravené. Aj na tieto účely môžete použiť vyhľadávanie "Yandex" a "Google".

5. Inšpirujte hacking života

Každý vie, že jedna fotografia je lepšia ako tisíc slov. Podeľte sa so svojimi odberateľmi o zaujímavý nápad, o záchranu života alebo o pokyny na vykonanie zložitej akcie. Milujú tieto príspevky a radi ich zdieľajú so svojimi priateľmi.

6. Prekvapenie s úžasnými faktami.

Ľudia sú zvedaví stvorenia. Radi sa učíme niečo nové a nezvyčajné a potom sa o ne delíme s našimi blízkymi. Použite zaujímavé fakty vo svojom pokroku v sociálnych sieťach. Spôsobujú veľmi dobrú odozvu divákov.

7. Vytvorte krásne infografiky

Infografika vám umožňuje vizualizovať a zjednodušiť zložité informácie. Takmer vždy, oni získajú veľa rád a zdieľanie, a preto sú nepostrádateľným nástrojom pre obchodníkov SM. Ako rýchlo a ľahko vytvoriť dobrý infographic, môžete si prečítať podrobne tu.

8. Zdieľajte svoje osobné fotografie.

Ukážte svojim odberateľom, že vaša spoločnosť je živá a skutočná. Rozkladajte fotografie z firemnej párty alebo si jeden deň zoberte zo svojho kancelárskeho života. Uvidíte: odpoveď bude skvelá.

9. Ukážte svoje recenzie.

Má vaša spoločnosť veľa pozitívnej spätnej väzby? Nedovoľte im, aby zbierali prach v tmavých rohoch vašej stránky, ktorá prichádza zriedka. Pochváliť ich v sociálnych sieťach. Urobte snímku obrazovky a uverejnite ju v prehľade všetkým. Dajte svojim odberateľom vedieť, že sa s nimi môžete vysporiadať.

V našej skupine "VKontakte" sme nedávno zverejnili veľmi úprimnú spätnú väzbu od nášho účastníka a študenta kurzu o internetovom marketingu.

10. Použite aplikáciu Teorex Inpaint.

Teorex Inpaint je malý program, ktorý možno použiť na odstránenie nepotrebného prvku v obraze dvoma kliknutiami. Všetko, čo musíte urobiť, je vybrať požadovanú oblasť a kliknúť na gumu. Jedinou nevýhodou tejto aplikácie je, že sa nevyrovná s veľkým počtom vrstiev a farieb. Ak sa však niečo musí rýchlo odstrániť, potom je táto vec jednoducho nenahraditeľná.

11. Upravte veľkosť obrázkov pomocou aplikácie Maker sociálnych médií

Sociálny Media Image Maker je nepostrádateľný nástroj pre všetky SMM box. S ním môžete ľahko upraviť ľubovoľný obrázok na veľkosť akejkoľvek populárnej sociálnej siete (okrem "Vkontakte"). Ak to chcete urobiť, vyberte sociálnu sieť, nahrajte obrázok z počítača, vyberte požadovanú oblasť a kliknite na tlačidlo Použiť.

12. Vytvorte prekrásny profil vo všetkých sociálnych sieťach.

Povedať, čo robí vaša spoločnosť, alebo upozorniť na nový produkt alebo ponuku. Ak chcete vytvoriť originálny obal pre službu Facebook, použite službu trickedouttimeline alebo časový harmonogram.

Krásne a vysoko kvalitné Twitter kryty nájdete tu.

13. Povzbudzujte účastníkov k zdieľaniu fotografií.

Používatelia sociálnej siete radi zdieľajú svoje fotografie. Prečo teda túto funkciu nevyužiť vo svoj vlastný prospech? Usporiadajte súťaž o najlepšiu fotografiu / obrázok / pôvodnú myšlienku používania vášho produktu. Umožnite im nahrať svoje majstrovské diela do albumu skupiny sami - verte mi, toto povolanie im prinesie veľké potešenie a na konci súťaže dostanete šikovnú galériu s fotografiami vášho produktu.

Zanechajte Svoj Komentár