Máte nového účastníka - čo ďalej?

Autori mnohých článkov, ktoré obsahujú odporúčania týkajúce sa blogov, poskytujú rady o prilákaní nových účastníkov. Ale o tom, čo by sa malo robiť, keď sa osoba už prihlásila k odberu noviniek, autori z nejakého dôvodu zvyčajne mlčia. Ale okamih, keď sa človek prihlási k vášmu newsletteru je veľmi dôležitý. Je to v istom zmysle intímny, romantický moment. Myslite na seba: osoba našla váš blog, páčila sa mu váš obsah a teraz je pripravený prevziať vzťah na novú úroveň a ponechať vám svoju e-mailovú adresu. Nezanedbávajte to - ukážte si vzájomný záujem o podpis.

Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu:

Začnite automatizáciou spätnej väzby

Jediné, čo musíte urobiť, je použiť jednu zo špecializovaných služieb doručovania správ, je ich dosť: Smartresponder, Unisender (rusky hovoriaci), MailChimp alebo Aweber (anglicky hovoriaci). Umožní vám nastaviť automatické odosielanie uvítacieho listu ihneď po prihlásení návštevníka na vaše aktualizácie blogu, ktorý bude obsahovať napríklad také slová: "Sme radi, že ste sa prihlásili k odberu nášho newsletteru. Dúfame, že budete mať záujem!" Automatizáciou tohto procesu môžete zabudnúť na to - e-maily budú odoslané bez akejkoľvek akcie z vašej strany.

Nevyhnutným krokom je automatické odosielanie uvítacieho listu. Okrem priameho pozdravu by mal list obsahovať informácie o tom, aký obsah dostane váš nový účastník a ako často. Je potrebné, aby si predplatiteľ pamätal, prečo sa prihlásil na odber vášho newslettera. Inak môže jednoducho zabudnúť, že vám nechal svoj e-mail a nechápal, prečo od vás dostal list, a potom sa okamžite odhlásiť.

7 zložiek účinného uvítacieho listu

Čo by mal uvítací list obsahovať, aby bol čo najefektívnejší?

  • Osobné odvolanie

Urobte si list ako osobný. Ukážte, že chcete komunikovať, a nie len nasledovať formalitu. Pamätajte, že osoba, ktorá sa práve prihlásila na odber noviniek, si mohla prečítať iba jeden z vašich článkov a nevie nič o vás a vašej značke. Po tom, čo ste v liste trochu pocítili, budete sa môcť podrobiť sebe samému a urobiť ho lojálnejším. Ale nepreháňajte to, dôvera a predstierané emócie pravdepodobne spôsobia odpor.

  • vďaka

Nezabudnite poďakovať osobe za predplatné. Tí, ktorí sa prihlásili k odberu newsletteru, zohrávajú významnú úlohu vo vývoji vášho blogu a vo vývoji vášho podnikania ako celku. Ukážte, že vám nie sú ľahostajní. Predplatiteľovi môžete urobiť malý darček: ak ste napríklad autorom obchodnej knihy, pošlite mu jeho elektronickú verziu. Mimochodom, je lepšie dať knihu na vaše stránky a dať odkaz v liste, ako pripojiť knihu k listu ako prílohu - takže budete mať istotu, že účastník bude navštevovať vaše stránky znova.

  • Starý, ale zaujímavý obsah

Už sme sa zmienili, že osoba by sa mohla po prečítaní jedného príspevku prihlásiť k odberu vášho newsletteru, takže ďalším krokom je oboznámiť účastníka s vaším obsahom, ktorý možno nevidel. Nezáleží na tom, či je to starý obsah alebo nový - hlavná vec je, že je to zaujímavé. Pamätajte, že návštevníci prichádzajú na váš blog nielen z hlavnej stránky vašich stránok, ale môžu prísť odkiaľkoľvek. Zahrnúť do textu listu niekoľko odkazov na vaše obľúbené príspevky, to môže začať starostlivé štúdium vášho blogu.

  • Ponúknite s vami svoje myšlienky.

Odberatelia sú veľkým zdrojom nových nápadov, ktoré vám pomôžu vytvoriť lepší blog. Opýtajte sa predplatiteľa, čo sa mu páči a čo nie. Ak sa vás opýta na otázku, odpovedzte. Ak sa píše o problémoch, ktoré vznikli, vyriešte ich a informujte o tom. Ak si želáte, môžete vytvoriť odkaz na svoj osobný účet na sociálnej sieti, aby účastník vedel, že vás môže kedykoľvek kontaktovať.

  • Informácie o prítomnosti vašej značky online

Povedzte účastníkovi, aké sociálne médiá dokáže nájsť na stránkach vašej spoločnosti. To vám pomôže zapojiť účastníka do ešte bližšej interakcie s vašou značkou. Môžete zdieľať odkazy na stránky na stránkach VK, Facebook, Twitter a / alebo Instagram - výber stránok závisí od úlohy, ktorú si sami nastavíte. Prepojenie iba na aktívne stránky. A ďalšia vec: pamätajte, že obsah sociálnych médií by nemal úplne kopírovať obsah vašich stránok.

  • Informácie o frekvencii odosielania

To je naozaj dôležité. Ľudia nemajú radi prekvapenia, takže by mali vedieť, čo od vás očakávať. Povedzte nám, ako často im budete posielať listy a v ktorý deň bude nasledujúci newsletter. V opačnom prípade, ak osoba podpísala krátko pred ňou, môže sa domnievať, že budete neustále zaplavení jeho listami, a to je nepravdepodobné, že by ho potešilo.

  • Po odoslaní uvítacieho listu predplatiteľovi ho nechajte ponechať

Nie je potrebné zasielať listy raz denne, ak sa osoba prihlásila k odberu newsletteru, ktorý sa vykonáva raz za dva týždne. Nech tieto dva týždne pominú.

Na záver by som rád poznamenal, že uvítací list by mal byť krátky, informatívny a nezabudnuteľný. Nie je potrebné maľovať všetko podrobne, nikto nebude čítať list obsahujúci 2000 slov. Asi najlepšou možnosťou je odkázať v liste na špeciálne vytvorenú stránku stránky, kde budú prezentované podrobnejšie informácie.

Počkaj ... Nemyslíš, že sme niečo stratili?

Pravdepodobne ste si už všimli, že chýba jeden kúsok skladačky: čo ak osoba neotvorí uvítací list? Pozrite sa na tento problém z iného uhla. Pri prilákaní účastníkov je dôležité mať istotu, že pochopia, prečo sa prihlásili na odber vášho newslettera. Nemusíte predplatiteľov pre doplnky, vašou úlohou je dosiahnuť určité ciele a získať požadované výsledky. Ak sa osoba prihlási k vášmu newsletteru, ale nečíta listy, ktoré mu posielate, môže sotva mať akúkoľvek hodnotu pre vás.

Prispôsobiť materiál 8 vecí, ktoré majú urobiť okamžite po tom, čo dostanete nového e-mailového účastníka Ramsay.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár