Dôvody blokovania skupín "VKontakte": príručka s príkladmi

V tomto článku vám povieme, prečo môžete chytiť zákaz „VKontakte“ a ako obnoviť prácu komunity. S pripomienkami administratívy, majiteľov skupín, právnikov a iných informovaných ľudí. Tiež uskutočnili svoj experiment s tabakom a 18+ materiálmi.

Predaj zakázaného tovaru a služieb

Oficiálne pravidlá pre správu komunít sú tu.

Na tieto produkty a služby v "VKontakte" zavedené zákazy alebo obmedzenia:

 • Tabakové výrobky.

 • Intímne služby.

 • Športové stávky.

 • Hazardné hry, okrem pokru.

 • Intímny tovar pochybného konania.

 • Narkotiká.

 • Služby hacking stránky.

 • Cheat číta sociálne siete, odosielanie spamu a iné "čierne" metódy propagácie.

Drogy, podvádzanie a hacking stránky sú zakázané v akejkoľvek forme, s ostatnými sú nuansy.

Tabakové výrobky

Reklama a diaľkový predaj tabakových výrobkov sú zákonom zakázané. VKontakte to interpretuje takto: nemôžete zacieliť na tabakovú krabičku - reklama nebude moderovaná - a tabakové výrobky nemôžu byť umiestnené do tovaru.

Ale môžete vytvoriť skupinu s užitočným obsahom: hovoriť o odrôd tabaku, vodných fajok, fajok, cigár a miesto v ňom odkazy na internetový obchod.

hazardné hry

Online kasíno "VKontakte" je úplne zakázané. Keď prejdeme na ľubovoľnú stránku vyhľadávania, uvidíme:

Ale bookmakeri legalizovali. Len málo a možno aj dočasné. Opatrenie bolo prijaté pre majstrovstvá sveta 2018 a oficiálne musí podporovať profesionálny šport s príspevkami.

V legálnych stávkových komunitách môžete umiestňovať produkty a odkazy na platené služby. Všimli sme si aj odkaz na záložnú verejnosť - to je len v prípade, že je komunita zablokovaná. Od konca roka 2016 sa však prakticky neaktualizoval. To znamená, že hlavná skupina pracuje bez prerušenia.

Niektoré pokerové komunity z vyhľadávania sú blokované samostatnými rozhodnutiami Federálnej daňovej služby pre rôzne porušenia:

Existujú však komunity, ktoré pracujú: predávajú kurzy, organizujú živé a online turnaje.

Prečo poker? A ďalšie hry: blackjack, preferencie, whist? Kde je hranica medzi hazardom a intelektuálnou komerčnou hrou, opýtali sme sa právnika.

Alexey Gorshkov, advokát advokátskej služby:

„Podľa zákona je hazardná hra výhernou dohodou založenou na riziku, ktorú uzavreli dvaja alebo viacerí účastníci medzi sebou alebo s organizátorom podľa pravidiel stanovených organizátorom. Z toho vyplýva, že známky hazardu nie sú nijako spojené s jeho pravidlami a mechanikou. môže byť uznaný ako hazard, ak: 1) je založený na riziku a 2) predpokladá zisk (a nie nevyhnutne peniaze).

Poker sa opakovane snažil rozpoznať tento šport. V rokoch 2007 - 2009 sa to dokonca podarilo, ale potom bola akreditácia federácie zrušená, takže reklama na internete je zakázaná.

V pravidlách „Vkontakte“ sú pokyny protirečivé: text pre majiteľov komunít má klauzulu o možnosti inzerovať poker a v texte pre inzerentov to tak nie je. Preto je práca takejto verejnosti spojená s rizikami.

Intímne tovary a služby

"VKontakte" zakazuje reklamu intímneho tovaru pochybných akcií. Uvedené výživové doplnky na zvýšenie potencie a libida, lieky na zväčšenie prsníkov a tak ďalej, ale nie je úplný zoznam a niektoré slová sú rozmazané. Komentované advokátom.

Alexey Gorshkov:

„Slovo„ pochybné “by sa tu malo chápať v jeho slovníkovom význame, vo vysvetľujúcom slove SI Ozhegov to znamená„ spôsobiť pochybnosti, podozrenie z niečoho, netestovaného “a„ nejednoznačného, ​​čo možno chápať v opačnom zmysle, nesporne, nepochopiteľné. “

Pravidlá sa teda týkajú tovaru nepotvrdenej akcie. Administratíva ich vyberie na základe vyššie uvedeného zoznamu alebo analogicky s nimi. "

Zamerať sa na predaj sexuálnych hračiek, kondómov a ďalších 18+ produktov, ktoré nie sú „podozrivé“, je zakázané. Majiteľ "Condom" Yesenia Chamonin potvrdzuje. Ale verejnosť môže viesť, av prípade absencie porušenia nebude ani blokovať.

Špecifickosť komunít, ktoré pracujú s tovarom intímnych cieľov alebo sa s nimi prelínajú, je taká, že obyčajný obsah môže ľahko spadať pod tento opis:

Spoločenstvá záujmu pre dospelých ako BDSM fanúšikov a swingers "VKontakte" nezakazuje.

Po preštudovaní obsahu v tematických skupinách sme dospeli k záveru:

 • Je zakázané umiestňovať pornografické videá a zobrazovať genitálie. Ale hranice sú rozmazané: ak nie close-up a "všetko je jasné, ale nič nie je viditeľné," potom je to možné.

 • Skupiny majú obmedzenia pre inzerentov, ale existujú reklamné príspevky pre sex obchody, shibari kluby a ďalšie súvisiace témy.

 • V prioritných erotických fotografiách, ktoré možno považovať za umelecký objekt.

 • Požiadavky na kvalitu obsahu používateľa sú nižšie, ale obsah je podobný obsahu.

Čo ešte môžu zavrieť?

V roku 2017, Irkutsk podnikateľ Alexander Nechaev začal predávať psie mäso. Nie shawarma mongrel a jatočné telá kórejského jedlého plemena Nureong. Podľa sťažností užívateľov sa správa komunity "VKontakte" uzavrela.

V tomto ohľade je otázkou: môže administratíva zablokovať komunitu, ak obsah obsahu neporušuje príslušné odseky pravidiel, ale zakazujú používatelia z akéhokoľvek dôvodu?

Spýtali sme sa právneho experta Alexej Gorshkov, či správa VKontakte môže zakázať reklamu dekoratívnych čiernych králikov, ak chce.

odpoveď:

„Vlastník sociálnej siete si môže stanoviť obmedzenia sám. V pravidlách pre inzerentov existuje klauzula:„ Správa VKontakte má právo tieto Pravidlá jednostranne meniť a / alebo dopĺňať bez osobitného oznámenia “.

Ponuka „Vkontakte“ je svojou právnou povahou ponukou. Registráciou na stránke ich prijímate automaticky a musíte ich dodržiavať. Obidve strany majú právo formulovať podmienky zmluvy, ak zákon neustanovuje inak. Správa „Vkontakte“ si toto právo uvedomuje a ukladá dodatočné obmedzenia na reklamu. Užívateľ môže akceptovať obmedzenia a používať platformu alebo neakceptovať a nepoužívať. “

História VKontakte pozná ďalšie precedensy. Napríklad masívna blokáda LGBT komunít na podporu homosexuality u adolescentov. Najznámejším príbehom je zákaz veľkého sociálneho projektu o psychologickej podpore pre LGBT adolescentov „Deti-404“ v roku 2015.

Uzamknite ako HYIP

Skutočné blokovanie alebo hrozba je celkom možné haipanut a dostať sa na stránky federálnych médií. Niet divu, že výraz „blokovanie komunity VC“ často susedí s názvom MDK.

V roku 2014 sa organizátori začali hackovať s hádkou o reakcii užívateľov internetu na teroristické útoky vo Volgograde a havárii lietadla v Kazani. Poslanci Michail Markelov a Valery Trapeznikov reagovali. Téma tak dobre, že "MDK" potom opakovane dostal do takýchto príbehov. Keď bola verejnosť dokonca skutočne zablokovaná, za urážku pocitov veriacich.

Efekt je zrejmý: v roku 2014 bolo do skupiny podpísaných 6,5 milióna ľudí, v roku 2016 - 7,7 milióna, dnes je počet účastníkov takmer 10 miliónov.

Roman Maslennikov, zakladateľ PR agentúry Prostor PR a Consulting:

"Výbušné PR je všetko, čo šlo do federálnych médií. Ak zablokujete populárnu verejnosť, mediálna osoba sa snaží, je to o vzájomnom PR. V prípade MDK, MP priťahuje pozornosť volaním po blokovaní populárnej skupiny v spoločnosti. moci.

Takéto programy môžu využívať aj menšie komunity. Čím menší je komunita a čím viac "dopredu" médiá, tým väčšia je šanca, že akcia bude strieľať.

Je tu tiež možnosť použiť blokovanie vašej komunity ako výbušnú PR, aby ste z situácie čo najviac vyťažili. “

Porušenie pravidiel súťaže

VKontakte má prísne požiadavky na riadenie komunity. Tematicky zabezpečené komunity sú blokované práve z týchto dôvodov.

krátko:

 • VKontakte vyžaduje od vlastníkov komunít, aby používateľom poskytli vysokokvalitný obsah, ktorý spĺňa očakávania obsahu.

 • VKontakte neakceptuje transformáciu komunitnej steny do prúdu reklamných príspevkov.

 • VKontakte netoleruje čierne propagačné metódy.

 • VKontakte sa mu nepáči, keď sa steny užívateľov premenia na cintorín stratených súťaží o repost a komunity, ktoré s ním hrešia.

 • VKontakte vie, kedy sľubujete príliš veľa alebo nespĺňate svoje verejné záväzky.

 • VKontakte nechce, aby ste sa zapojili do nehanebného kopírovania bez odkazu na originál.

spamming

Spamovanie ako dôvod blokovania komunity môže znamenať dve situácie.

Nevyžiadané pozvánky do komunity sa distribuujú z vášho účtu. Určite si stále pamätáte „VKontakte“ pred 7-8 rokmi, keď ste každý deň museli vymazať 5-10 ponúk, aby ste sa pripojili k komunite od cudzincov. Dnes tento mechanik nefunguje - do komunity môžete pozvať len priateľa.

Teraz môže byť „VKontakte“ zakázané aj pre pridávanie priateľov z osobnej stránky, po ktorej nasleduje pozvánka do komunity. A tak osobný účet, ako aj komunita.

Situácia 2. Spamovanie vykonávajú tretie strany na stene alebo v diskusiách.

Aby komunita nemala zákaz, moderátori musia pravidelne čistiť stenu pred spamom a odstrániť zo skupiny robotov. Skupiny s preplnenými stenami sú zablokované.

Zmena témy komunity

V januári 2017 sa komunita venovala boju proti "zákonu Dima Jakovlev", prešla na horúcejšiu tému - transfer katedrály sv. Izáka na prenájom ruskej pravoslávnej cirkvi. A bolo zablokované.

Federálny zákon č. 272-FZ z 12/28/2012, lepšie známy ako "Dima Yakovlev zákon" je zákon zakazujúci americkým občanom zapojeným do porušovania práv ruských občanov z vstupu do Ruskej federácie. V jednom z bodov je zakázané prijatie ruských sirôt občanmi USA.

Aj keď je nový predmet potenciálne zaujímavý pre zhromaždené publikum a ten starý stratil svoju dôležitosť, je jednoducho nemožné vziať a zmeniť obal. Vytvorte novú komunitu a urobte oznámenie v starej skupine - to je legálne.

To isté platí pre umiestnenie iných skupín alebo lokalít do názvu alebo opisu komunity.

Zneužitie v reklame

Existuje mnoho požiadaviek na reklamné publikácie administrácie VKontakte. Oficiálne informácie tu.

VKontakte rozlišuje dva typy reklamy: natívnu integráciu a reklamu tretej strany.

Všetky príspevky v komunite fotografov sú navrhnuté v rovnakom štýle: výber fotografií, fotograf, mesto, model (v prípade potreby).

Záujemcovia môžu okamžite sledovať odkaz na účet fotografa alebo modelu a objednať si službu.

Výhody natívnych integrácií:

 • Nemôžete dať značku "Toto je reklama" pod post.

 • Môžete publikovať takmer neobmedzený počet príspevkov.

Správa "VKontakte" zdôrazňuje, že hranica medzi natívnou integráciou a reklamou je veľmi tenká. Aby nedošlo k pádu pod zámok, odporúča sa, aby sa pred odoslaním vyjasnilo, či je formát v súlade so správou.

Reklama tetovanie umelci v komunite venovanej telesnej modifikácie. Záznam sa ukladá bez označenia „Reklama“, ale má známky reklamy tretej strany:

 • Výzva na akciu ("Hľadanie zákazníkov").

 • Volanie na zobrazenie miniatúr v albume na osobnej stránke.

 • Uvádzajú sa náklady na prácu.

VKontakte má dôvod blokovať skupinu alebo obmedziť umiestnenie odkazov tretích strán na stránke.

V deň, môže komunita VKontakte publikovať viac ako 5 reklamných publikácií, z ktorých najviac 3 sú získané mimo Market Platform alebo VKontakte Advertising Network.

Známky reklamnej správy:

 • Tam je značka "Reklama".

 • Tam sú priame výzvy na akciu: "Pozývame do hlavnej triedy", "Kliknite na odkaz", "Povoliť komunite posielať správy."

 • Tam je odkaz na aplikáciu, so všetkými obsah motivujúce ísť na to.

 • Grafický obrázok nemá žiadnu nezávislú sémantickú hodnotu: obsahuje názov organizácie a upozorňuje na službu.

Paradox! Skutočnosť, že prijímajú platby, nie je známkou reklamy. Môžete publikovať príspevok s natívnou reklamou za peniaze a nebude kompenzovaný. Alebo ju uverejnite zadarmo - inej vlastnej komunite alebo priateľom s iným správcom - a bude to reklama.

Zamykanie komunity na zneužitie je zvyčajne spojené s nasledujúcimi porušeniami:

 • Chybné priradenie reklamného príspevku k natívnej integrácii a súvisiacim porušeniam: nie je tam žiadna značka „Reklama“, limit je prekročený.

 • Umiestnenie reklamy tretej strany mimo informačného kanála a bloku prepojenia komunity: v názve, popise, videách, albumoch atď.

 • Oprava reklamy tretej strany na stene.

Porušenia počas súťaží

Vkontakte má prísne pravidlá, ktorých podstatu možno redukovať na dve tézy:

 • Konkurencia by nemala byť spôsobom, ako podvádzať rád a reposty.

 • Súťaž musí byť reálna, s reálnymi cenami a víťazmi.

Tombola vstupenky na koncert rockovej skupiny vo verejnej rozhlasovej stanici. Cena v súťaži zodpovedá téme komunity - vstupenky na Stas Mikhailova by nešli. Súťaž stimuluje tvorivé myslenie užívateľov („vymyslieť si quatrain na danú tému“) a pravidlá určujú dodatočné podmienky: miesto konania koncertu a vekovú kategóriu.

Existujú rôzne požiadavky na súťaže, v ktorých sa hrajú virtuálne objekty "VKontakte" a všetky ostatné ceny. Ak hráte sady samolepiek, platené darčeky atď., Nemôžete požiadať účastníkov, aby sa im páčili, repostovali alebo sa pripojili k komunite. Pre iné ceny sú tieto podmienky povolené.

Za tieto porušenia môže komunita zablokovať:

 • Neexistujú žiadne termíny pre dokončenie súťaže alebo podmienkou pre jej ukončenie sú hodnoty počítadla: počet rád, repostov alebo členov, ktorí sa pripojili ku komunite

 • Víťaz je určený počtom známok alebo repostov na stránke používateľa. A mali ste "priateľov", ktorí neustále žiadali, aby ste znovu nahrali pizzu, náušnice alebo jazdu na koni?

 • Podmienka predplatného pre 2 alebo viac zdrojov. To je podvod, a teraz to nefunguje.

 • Podmienka predplatenia osobnej stránky. Osobné stránky pre priateľov a príbuzných a verejnosť - pre podnikanie. A nič iné.

 • Cena pre víťaza nie je určená vopred.

 • Výsledky súťaže nie sú verejne oznámené.

 • Víťazom súťaže je účet s príznakmi topánok. Administratíva môže určiť svoj vzťah s vlastníkom komunity prostredníctvom IP.

Reklamný tetovací umelec v skupine venovanej úpravám tela. V súťaži sa vyskytli dve porušenia:

 • Predplatné na osobnú stránku sprievodcu.

 • Prihláste sa na odber viacerých zdrojov.

Na uskutočnenie tejto súťaže môže komunita chytiť zákaz. Najmä vzhľadom na skutočnosť, že takmer všetky vtipy v ňom sa konajú s porušeniami.

V našej skupine "VKontakte" neustále držíme súťaže, ktoré prinášajú dobré výsledky. Pridajte sa k nám, sú tu len užitočné ceny a dobrý obsah.

Vysoké sľuby

V júli 2016 bola zablokovaná komunita Typická Krasnojarsk, ktorá pripravovala 1-izbový byt v novom rezidenčnom komplexe. Príliš veľkorysé dary zvyčajne poukazujú na podvodníkov, nie na patrónov.

Optimálna cena je malý dar komunity:

 • Zadarmo fotenie v komunite fotografov.

 • Ručne vyrobený náramok v skupine ručne vyrobených milencov.

 • Sada návrhár alebo darčekové karty vo verejnom obchode s hračkami.

Súťaže, v ktorých sa hrajú byty, autá, vily a iné drahé ceny, sú v kategórii sporných. Z hľadiska administratívy ide o pokladničný pult.

Kreslenie 5 smartfónov IPhone 8 Plus vo verejných športových prognózach je veľmi otázne. Okrem toho je v komunite obsah, ktorý sľubuje užívateľom nevyhnutnú výhru a veľké zisky, čo je tiež porušením pravidiel pre udržiavanie komunít VKontakte.

Krádež obsahu

Vo februári 2016 sa informačná komunita "Burjatsko Online" dostala do dočasného zákazu. Obsah v skupine sa takmer úplne skladal z kópií správ z iných stránok bez odkazu na zdroj. V správach sa poznamenáva, že sťažnosti vlastníkov spôsobili ani tak skutočnosť, že požičiavanie, ako kategorické odmietnutie správy Spoločenstva, aby odkazy.

V januári 2018 sa VelikaPlaza stretla s nelegálnym kopírovaním svojich materiálov.

Pred sťažnosťou na správu "VKontakte" nedosiahol, s Mokselle sa podarilo dohodnúť. Materiály naďalej kopírovať, ale teraz s odkazmi na originál a označenie autora.

При подготовке материала мы сталкивались с предложениями купить или обменять группу. Причем среди них были группы, допускающие нарушения правил администрирования сообществ.

Vezmite prosím na vedomie, že dôsledky takejto transakcie môžu byť na vás. Trvať a pravidelne porušovať pravidlá pre vedenie súťaží a publikovanie reklamných príspevkov možno dočasne alebo trvalo zablokovať.

Hromadné blokovanie

Hromadné blokovanie je hlavnou pohromou komunít, ktoré sa snažia pracovať bez porušenia predpisov. Zvyčajne sa stávajú reakciou na zmeny legislatívy alebo redakčnej politiky VKontakte.

Problémy hromadného blokovania:

 • Takmer nemožné predvídať.

 • Požiadavky na podanie VKontakte môžu byť rozmazané a neobsahujú jasné odporúčania.

 • Odomknutie po odstránení porušenia nezaručuje, že komunita nebude po čase zablokovaná.

Lov čarodejníc

rok

Kto bol zablokovaný

Čo je zablokované

2017

Spoločenstvá predávajú hloh tinktúru

Zákaz voľného predaja tejto drogy

2017

Charitatívne spoločenstvá

Požiadavky na sprísnenie "VKontakte"

2017

O podozrení z podpory samovraždy detí

Aktívne pokrytie „modrej veľryby“ v médiách a obvinenia zo sociálnych sietí

2016

Publikácie bookmakerov

Zákaz bookmakerov

2014

Skupiny podporujúce potraty a reklamu na potraty

Diskusia o zákone o zákaze liekov ako „baby-kaput“

2013-

2014

Príprava Spoločenstva na skúšku

Únik do siete odpovedí na vstupenky na skúšku

Zákaz ukončenia prípadu

Vstupné údaje

Webová stránka: Volgograd charitatívny obchod "Dobryash".

Uzávierka blokovania: približne 3 týždne, február - marec 2017.

Povedali: správcovia skupiny Victoria Kvitko a Katya Katerinovna.

Príčiny blokovania

Hlavný dôvod: skupina sa dostala pod masívnu blokádu komunít, ktoré sa zaoberajú charitatívnymi zbierkami na liečbu, sterilizáciu a údržbu túlavých zvierat.

Formálny dôvod: osobný prevod pre administrátora bol omylom zapísaný do zbierky. Správca ju previedol na osobnú kartu, ktorá sa odrazila vo finančnej správe. Existovalo podozrenie z použitia peňazí na osobné účely.

odblokovanie

Rasban bol oneskorený o 3 týždne z dvoch dôvodov.

Po prvé, kvôli nekonzistentnosti činností správy spoločenstva. Podľa pravidiel môže komunikovať so správou „VKontakte“ len o zriaďovateľovi obce v otázkach rozpadu. V skutočnosti, finančné otázky zahŕňali iného admin. Vzhľadom k tomu, že informácie sa nedostali okamžite k správnej osobe a potom prešli po reťazci, nebolo možné okamžite zistiť príčiny a konať.

Po druhé, správa "VKontakte" stanovila prísne požiadavky: poskytovať správy s kontrolami príjmov a výdavkov od darcov za celú existenciu komunity. Zbieranie dokumentov trvalo veľa času.

Poskytnutie požadovaných dokumentov bolo veľmi ťažké. Prijaté prevody boli vrátením dlhu správcovi Spoločenstva od tretej strany, ktorá v tom čase nebola v krajine. Výpisy iba od prijímajúcej správy "VKontakte" nie sú splnené.

Požiadavky charitatívnej komunity

 • Zbierajte peniaze len za jednu bankovú kartu.

 • Uveďte zakladajúce dokumenty NPO alebo sken pasu osoby, ktorá získava finančné prostriedky.

 • Správa o výdavkoch za celé obdobie prijímania charitatívnych príspevkov.

 • Neustále držať albumy so správami o príchode a výdavkoch finančných prostriedkov.

 • Vytvorte diskusie s darmi, výdavkami a správami darcov.

Za porušenie ktorejkoľvek z týchto požiadaviek môže byť charitatívne spoločenstvo zablokované. Obchod "Dobryash" odblokovaný, pretože všetky potrebné dokumenty boli zhromaždené.

Niekoľko charitatívnych komunít zostalo pod trvalým zákazom, pretože nebolo možné poskytovať kontroly niekoľko rokov.

závery:

 • Správa "VKontakte" vopred varuje pred porušovaním a ponúka ich odstránenie. V tomto prípade bola komunita zablokovaná, pretože nedostali odpoveď na žiadosť do 8 dní. Aby sme nezískali zákaz, rýchlo reagujte na podporných pracovníkov.

 • Ak skupina už bola zablokovaná alebo hrozí zákaz, je dôležité pochopiť podstatu nároku a podniknúť kroky. Nestrácajte čas volaním nebeských vozíkov na hlavách podporných agentov a emocionálnych opusoch v korešpondencii.

 • Po rýchlom vyriešení problému skupinu obnovte. V tomto prípade to bolo 12 hodín po odoslaní posledného dokumentu.

trest

porušenie

trest

Porušenie pri uverejňovaní reklamného obsahu

Obmedzenie schopnosti publikovať príspevky a odkazy na stene počas obdobia od niekoľkých dní až po "večné" blokovanie

Inzerujte v hlavičke komunity

Vylúčenie z výsledkov vyhľadávania až 2 mesiace

Reklama na obale komunity, v produktoch, fotoalbumoch atď.

Zakázať služby

Porušenie limitu reklamných publikácií pre komunitu zo zoznamu populárnych

Vylúčenie zo zoznamu obľúbených

Publikovanie v kategórii 18+

Vylúčenie z otvoreného vyhľadávania

spamming

Blokovať skupinu na večné obdobie po dobu 24 hodín

Zmena témy Spoločenstva

Zákaz až do obnovenia predchádzajúcej témy alebo večného

Porušenia počas súťaží

Zákaz z niekoľkých dní do večného

Uverejnenie obsahu, ktorý je v rozpore s pravidlami stránky a / alebo práv tretích strán

Zákaz pred odstránením obsahu alebo večným

Požiadavka Roskomnadzor, FTS, Federálna služba pre kontrolu liekov

Večný zákaz

Zmena pravidiel "VKontakte"

Až do predloženia požadovaných dokumentov alebo večných

experiment

Ciele experimentu:

 1. Skontrolujte, či má VKontakte pri vytváraní komunity automatické blokovacie nástroje.

 2. Posúdiť rýchlosť reakcie administratívy na zverejnenie zakázaného obsahu.

 3. Vyhodnoťte rýchlosť reakcie a prácu podpornej služby pre požiadavku na obnovenie skupiny.

Výsledky experimentu:

VKontakte nemá automatické uzamykacie nástroje pri vytváraní komunity.

Varovanie! Počas experimentu sa neuskutočnili skutočné predaje!

V čase uverejnenia článku skupina existuje 21 dní, blokovanie nie je implementované. Všimnite si, že vyhľadávanie našlo pomerne veľký počet aktívnych komunít, v ktorých sa predávajú tabak a fajčiarske doplnky.

hypotézy:

 • Aby bola komunita zablokovaná, je potrebné dbať na to, aby moderátori venovali pozornosť sťažnostiam užívateľov.

 • Aby bola komunita zablokovaná, sú potrebné závažnejšie porušenia.

Všetky zmeny sa uskutočnili v intervaloch 2-3 dní.

Pôst možno interpretovať ako porušenie čl. 16 №15-ФЗ. Po jednej sťažnosti týkajúcej sa obrazu, ako materiálu pre dospelých, neexistovala rýchla reakcia zo strany administrátora.

Teraz sme nielen zverejniť obraz, ktorý porušuje pravidlá, ale tiež spustiť súťaž s všeobecnú cenu, ktorá bude len vzrušiť deviaty-grader.

Moji kolegovia a ja sme poslali moderátorov 10 sťažností na obrázok, ale komunita ostala pracovať.

Na tomto mieste by mal byť screenshot ďalšieho príspevku, ale podľa etických princípov ho nebudeme zverejňovať. Stručne povedané, bola použitá otvorená pornografia - ale aj tu sťažnosti nedosiahli cieľ.

Experimentálne hypotézy:

 1. Neexistuje žiadny rýchly nevyhnutný trest ani za veľké množstvo hrubých porušení pravidiel verejnej správy. Nepriamo to potvrdzuje veľký počet aktívnych komunít vo vyhľadávaní, ktoré takéto porušovanie umožňujú.

 2. Pravdepodobnosť blokovania závisí od počtu sťažností užívateľov, a teda od počtu účastníkov a dochádzky.

 3. V dlhodobom horizonte, zneužívanie porušenia pravidiel "VKontakte" nestojí za to. Čím aktívnejšie sa komunita vyvíja a čím viac užívateľov je, tým vyššie je riziko, že sa do nej dostane zákaz.

Správa komentárov "VKontakte"

 1. Služba moderovania používa hybridnú metódu. V prvej fáze sa prichádzajúce sťažnosti užívateľov spracúvajú manuálne. Zvyčajne trvá niekoľko minút až hodinu. V druhej fáze kontrola stroja odstráni kópie zakázaného obsahu v celej sociálnej sieti. Pravda, nebolo povedané, prečo experimentálna komunita nebola blokovaná za 3 týždne :-)

 2. Pravdepodobnosť blokovania nezávisí od počtu predplatiteľov a dochádzky, ale veľký počet sťažností na publikáciu môže urýchliť rozhodnutie o ňom.

 3. "Monitorovací systém využíva neurónové siete na automatické vyhľadávanie a blokovanie obsahu, ktorý porušuje pravidlá. Postupne sa učí a zlepšuje svoje algoritmy." Bežné slová, ale podstata je jasná: "nerozbite sa a nebudete zakázaní." A prestávka - uvidíme.

zistenie

Vkontakte má zoznam tém, s ktorými je nemožné pracovať, ale všade sú nuansy.

Zabránenie zákazu:

 • Nezverejňujte obsah, ktorý porušuje pravidlá VKontakte: urážkami, pornografiou, drogovou propagandou a výzvami na násilie.

 • Nezasahujte do komunity účastníkov pomocou spamu.

 • Pravidelne upravujte príspevky a odstraňujte komentáre so zakázaným obsahom a odkazmi na zdroje, ktoré môžu takýto obsah obsahovať.

 • Zapíšte blokujúce porušenia pravidiel komunity a odstráňte používateľov, ktorí ich povolili.

 • Ak skupina obsahuje 18+ obsah kategórie, zatvorte skupinu a prijímajte používateľov až po kontrole účtu.

 • Pravidelne odstraňovať od odberateľov "psov". Podporní agenti môžu tento faktor považovať za ukazovateľ nedostatočnej pozornosti skupine alebo dôsledkom prirážok.

 • Rýchlo reagujte na podporu agentových nárokov a prejavte ochotu spolupracovať. Ignorovanie zaobchádzania alebo konfliktu zvyšuje riziko večného zákazu.

S nami si môžete objednať údržbu firemnej komunity "bielymi" metódami bez rizika dostať sa do zákazu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár