Ako vytvoriť osobnú značku na Facebooku. Poznámky jedného kapitána

Článok o tom, ako sa môžete stať viditeľným na Facebooku. Volám sa Nata Zayats, som redaktorka ukrajinského vzdelávacieho projektu WebPromoExperts. Žartujem, že sa nazývam „dôstojníkom na Facebooku“, pretože táto sociálna sieť mi umožnila drasticky zmeniť svoj život, nájsť nové povolanie a vidieť vyhliadky, že väčšina žien v strednom veku žijúcich v provincii je zbavená. Bol som potešený a prekvapený návrhom Eugena Kryukova napísať prípad o tom, ako som v krátkom čase propagoval svoju stránku na Facebooku.

Budeme hovoriť o tom, ako:

 • viditeľné na sociálnej sieti
 • Urob to rýchlo
 • a bez poškodenia psychiky :-)

Spolieham sa len na osobné skúsenosti. Sľubujem, že nebudem klamať, hovoriť v prípade a bez poznámok.

Surové údaje

Tento účet som vytvoril v novembri 2015. Toto je môj druhý účet a Zayonc je pseudonym. Bolo možné zmiasť a rozdeliť ich pásku na obchodníkov a neobchodníkov, priateľov a príbuzných, krajanov, kolegov, známych ... A na to, aby som si vždy premýšľal - pre akú skupinu mám napísať príspevok?

Ale bolo pre mňa ľahšie začať od nuly. Rozhodol som sa skryť pred bývalými kolegami, šéfmi. Nemyslite na politiku. Venujte všetky príspevky len práci, nepíšte o deťoch, zabudnite na hlboké fotografie s šálkami kávy, nikdy nehovorte o svojom manželovi zbytočne.

V prvom - hlavne - účet, bolo málo ľudí - okolo 2000 ľudí. Rozhodne som roztrhal svoju osobnosť na dve a cítim sa úplne pokojne. Len preto, že nemusíte predstierať. Keď som bombardoval, idem na môj hlavný účet, aby som hádzal hrom a blesky, aby som preklial, odhalil, spýtal sa na rétorické otázky, aby som zvolal "až dlho!" obyčajný. Zvyšok času som celkom tolerantný, optimistický, sladký, píšem o prípade, nikoho sa nedotýkam, “opravujem primus”.

Záver číslo 1

Predo mnou bol špecifický cieľ - stať sa dobrým redaktorom digitálneho projektu. A na tento účel - zoznámiť sa s výklenkom, nájsť zaujímavých ľudí v tejto oblasti, cool verejnosti, mienkotvorcov, expertov (možno sa čudujete tu: je mienkotvorca vždy odborník sám?). Hľadal som silných obchodníkov, ktorí dobre rozprávajú o svojom podnikaní. A aby s nimi komunikovala v rovnakom jazyku, študovala, študovala a študovala.

Opýtajte sa sami seba: prečo chcete získať silný účet na Facebooku? Odpoveď určí vaše ďalšie kroky: čo napíšete, koho chcete sledovať, koho pozorne sledovať, ktoré skupiny čítať, ktoré výkriky médií a spravodajcov si objednáte.

Hlavná vec v postupe je jasné zameranie.

Záver číslo 2

Nebuďte zlí. Mnohí ľudia milujú škandál a hojdajú sa na strmých vlnách, cítia sa absolútne normálne v sporoch, osobných prechodoch, protiargumentoch, viacvrstvových pripomienkach.

Neodporúčam, aby som bol taký.

Viete prečo? Cieľová skupina highpoles, trollov, sieťových zlovestných - nie vašich priaznivcov. A nie zákazníci. A nie potenciálnych zamestnávateľov. Sú to ľudia, ktorí sa nudia. A sieťové bitky ich jednoducho nahradia seriálom, knihou.
Pre nich je to len pohľad, nič viac.

Evil - bumerang. Skutočný profesionál môže vždy vysvetliť svoj názor bez toho, aby sa dostal do plaču.

Záver číslo 3

Začiatočníci na Facebooku sú ťažšie. Už som sa naučil písať, cítiť, hladko a zaujímavo, keď ukončiť. Za skúsenosť - účet číslo 1 na Facebooku, rok starý, dve cvičenia na účet Li Ru, útulný LJ-shechka, kde som ticho grafomanil po dobu desiatich rokov. Dobre, kto som klamať. Nie celkom a veľmi ticho. Kedysi som bol (bez mojich vedomostí) nominovaný na nejakú literárnu súťaž a dokonca som sa nazýval „denný spisovateľ“.

Písanie je sval. Je ľahké pre niekoho písať. Niekto - vôbec nie. Ale každý určite má čo povedať. Zapisovať do. Každý deň, jeden alebo dva, si myslite, starosti, trpia tvorivými impulzmi, chytať motýle v žalúdku, niekedy píšete srdcom, niekedy s mysľou.

Keď som si prečítala prvé príspevky v mojom LJ, som vystrašený. Hanba za nedbalé výrazy a hlúpy štýl. Ale radosť ma tiež objíma - ako som vyrastal nad sebou, čo som si vysvetlil vo svojej vysvetľujúcej práci.

Odpudzujte svoje chyby, robia vás! Nie víťazstvo, ale chyby.

Písať! Každá linka vás privedie bližšie k majstrovstvu. Nestačí chodiť do špeciálnych kurzov písania, aby ste mohli písať na sociálnej sieti. Ale ak je schopnosť písať v rôznych žánroch, ktoré potrebujete pre podnikanie, potom sa učiť. (A nezabudnite o tom povedať na Facebooku.)

Naučte sa písať: na kurzoch, od ľudí, ktorí robia skvelé na Facebooku a sami, prečítajú minuloročné príspevky a všimli si, ako by ste dnes povedali o všetkom.

Záver číslo 4

Nepredstierajte. Teraz vidím veľa chytrých česaných príspevkov od tých, ktorí si veľa prečítali o osobnej značke, umiestnení, podpore seba, čerpaní, stanovovaní cieľov (čo som ešte zabudol?). Tieto pracovné miesta sú dokonca s titulkami, takže sa to okamžite vyjasní: teraz vás prekvapia a naučia vás.

Prosím vás, občania, Pani a Panov - nerobte to! Akýkoľvek moralizmus je možné vidieť, hra inej osoby vás skôr alebo neskôr bude blázniť.

Poznajte svoju hodnotu a buďte sami sebou. Príspevky "Ja som taký ako Masha" sú hrozné. Príspevky "Bolo mi povedané, stokrát, že som písal brilantne" sú smiešne. Úžasný spôsob, ako ozdobiť každý príspevok fotografiou milovaného človeka, je nudný.

Odpúšťam všetko (nepresnosti a chyby, dvojité medzery, "namiesto") ... Ak vidím význam, živú myšlienku, humor, výstižnú poznámku.

Význam je vždy dôležitejší ako forma.

Záver číslo 5

Neodrážajte svoje skúsenosti. Prišiel som do marketingu na 43, za sebou som mal štátnu službu (22 rokov), potom som kombinoval prácu s cestovnou kanceláriou s lacným prepisovaním správ (1 rok), písal som obchodné texty. Bez opus o plastových oknách sa nestalo.

Bol som v rozpakoch, pretože ľudia v okolí sú neospravedlniteľne mladí, poznajú niekoľko jazykov (a tiež programovanie), študovali na strmých univerzitách a aspoň raz pracovali na diaľku z Thajska alebo Bali.

Zdalo sa, že sa otočí a odíde. Ale nebolo kam sa obrátiť. Tak som zavrel oči a odtlačil odspodu.

A potom sa ukázalo, že je dôležité, aby sme boli dobre prečítaní, aby sme mohli rýchlo analyzovať informácie (ďakujem, štátna služba), aby som to dal obrazne (prepísanie športových správ s 95% originalitou nie je vtip, hovorím vám).

Nikdy neviete, čo vaša schopnosť pomôže v ťažkej situácii. Postarajte sa o nich všetkých, poznajte svoje silné stránky. A slabý môže byť vždy čerpaný.

Záver číslo 6

Ak chcete uspieť so špecifickým publikom, napíšte o tom, čo je toto publikum zaujímavé. Toto je kapitánova pravda. Prečo, kto sa drží?

Ľudia okolo vás

Po roku spustenia môjho účtu začali ľudia prichádzať do PM s dotazom: "Ako to robíte, učte sa, koľko stojí vaša konzultácia?" Ak chcete učiť, musíte štruktúrovať informácie, pochopiť, aké činnosti spôsobujú požadovanú reakciu a reakciu. Pokúsim sa to urobiť teraz.

Potreboval som podobne zmýšľajúcich ľudí. Hovoriť bez toho, aby som to vysvetlil, takže polovica slova.

Raz som videl tvár muža, ktorý nadšene rozprával o jazze, o jemnosti a modulácii, improvizáciách ... a potom sa spýtal, kto bol Miles Davis.

Nechcel som takú osobu. Byť v prostredí, na trhu, stať sa jedným z mojich vlastných v novej pobočke pre mňa - to je to, o čo som sa usiloval. A najviac zo všetkého som potreboval ľudí, od ktorých som sa mohol učiť.

Zámerne napíšem "ľudí", nie "cieľové publikum". Ak hovoríme o osobnom účte, ľudia milujú ľudí, počúvajú ľudí, žiadajú o pomoc ľudí, učia sa od ľudí, hádajú sa s ľuďmi, citujú ľudí, chvália a nadávajú ľuďom.

Čo som urobil? Uplatnila sa zásada „géniov a básnikov“. Improvizácia hudby, napríklad, je nemožná bez dôvery partnera. Zlepšenie v texte príspevku na osobnej stránke znamená, že vaši čitatelia vám rozumejú. Stačí sa spoľahnúť na toto porozumenie, dôverovať svojim čitateľom. A ak sa vaše skutky neodchýlia od slov, potom vám bude dôverovať.

Postavil som si svoj účet na dôvere. Píšem pre "géniov a básnikov", pre ľudí, s ktorými by som sa rád stretol a chatoval v režime offline.

Facebook je čarovná palička. Tu teória šiestich handshakes funguje prekvapivo ľahko.

Ako som začal hľadať ľudí, ktorých som potreboval?

 1. Pracujúci ľudia, Potom, čo som začal svoj marketingový účet, zložil som všetkých, ktorí pracovali alebo učili na WebPromoExperts Internet Marketing Academy, kde pracujem, pozrel som sa, ktoré verejné príspevky títo ľudia predplatili, koho citujú, o ktorých píšu, ktorí komentujú marketingové príspevky. Tiež som sa zaujímal o stránky marketingovej konferencie na Facebooku - sledoval som, kto sa zaregistroval a zaujímal sa o takéto udalosti. Kto číta a komentuje publikácie platforiem internetového marketingu (napríklad Cossa alebo Texterra). Tak som začal. Takže môžete urobiť: načrtnite svoj výklenok na Facebooku a študujte zaujímavú verejnosť, skupiny, ľudí.

 2. Osoby spojené s touto profesiou. Spýtal som sa priateľov na všetky copywriter mi známe, prihlásil sa na stránky svojich škôl a kurzov. Urobila to isté s veľkými PR agentúrami a ich lídrami. Upozornil na bloggerov. Ak bol blog zaujímavý, prihláste sa na osobnú stránku autora na Facebooku.

  Odporúčam vám, aby ste hľadali zaujímavých ľudí vo výklenkoch v blízkosti vášho regiónu. Nájsť, pozerať a pridať k priateľom.

 3. Ľudia, ktorí vám pošlú žiadosť, Zakaždým, keď pozorne sledovať účet toho, kto chce byť priatelia s vami online. Tak sa vyhnete botom, ľuďom "nie je v predmete", prebytočné sieťové kokteily a horúcim tureckým chlapcom. Ak chcete budovať vzťahy s podobne zmýšľajúcimi ľuďmi a ľuďmi, ktorých potrebujete, urobte tak.

Nie počet nasledovníkov vás urobí šťastnými, ale ľudia, ktorí vám pomôžu a pochopia vás. V jazyku internetového obchodníka sa to nazýva "kvalitné publikum".

Ak chcete predávať, písať pre svojich zákazníkov, robiť nádherné náčrty o značke a produkte, musíte sa veľmi starostlivo pozrieť na tých okolo vás. Áno, poviem to bez obalu: z pozície prospechu a účelnosti.

Ak šijete oblečenie, píšete pre ženy a dievčatá, potom si objednajte tie verejné miesta, kde sú ženy a dievčatá (a to aj vo verejných fitness kluboch, poľovníkoch, detskej verejnosti). Ak predávate pneumatiky, máte šťastie. S najväčšou pravdepodobnosťou je vaša cieľová skupina mužov a žien od 20 do 65+. Nemôžem tu nič poradiť, máte šťastie a to je všetko. Aj keď automobily nezasahujú.

Aby však váš priateľ pozval, aby sa nevešali vo vzduchu, musíte jasne vysvetliť, kto ste (napríklad „realitná kancelária, pracujem v Moskve a regióne, spoločnosť, kontakty a telefón“ v úvode na Facebooku) a písať o mojom práce. Prázdne účty pozostávajúce z repostov a podmienených „pečatí“ nespôsobujú dôveru. Hovorím to ako správca dvoch marketingových skupín - musím sa pozrieť na profily tých, ktorí sa chcú pripojiť k skupine. A najčastejšie ma nevideli šťastní. Možno ste inteligentný, delikátny človek, ktorý pozná literatúru a hudbu, dobrého pracovníka a oddaného priateľa. Ale ako sa o tom dozvedieť, ak o sebe nepíšete, ale na vašej stránke sú fotografie mora, hĺbkové citácie a vy, moja láska, z rôznych uhlov pohľadu?

A ak pošlete požiadavku priateľom, ale váš účet je zatvorený súčasne, buďte pripravení na skutočnosť, že žiadosť bude ignorovaná. Alebo napíšte správnej osobe v PM, kto ste a prečo s ním chcete komunikovať online - ako možnosť.

Z hľadiska sieťových sietí nie je moje intro celkom správne. Namiesto "editovania textov, písania, vytvárania obsahových stratégií, umiestňovania publikácií na internetový marketing v blogu WPE," som napísal, že som "emocionálny, červený, učím sa niečo po celý život." Ak potrebujem hľadať si prácu, budem určite premýšľať o tom, čo písať o sebe, čo robí potenciálnych zamestnávateľov bližšie sa na mňa pozrieť.

Poviem hneď - pri hľadaní sústredenia vedomostí a štruktúry som absolvoval kurz o osobnom rozvoji na Facebooku. Uvedomil som si, že som intuitívne urobil správne a čo nie.

Ak si vsadíte, že váš osobný účet sa stane hybnou silou vášho podnikania, odporúčam vám, aby ste sa dozvedeli viac informácií o kurzoch. V jednom článku, môžete označiť vektor pre pokrok, ale samozrejme nie je úplne zverejniť tému.

Ako komunikovať s ľuďmi v sieti

Ľudia okolo vás milujú pozornosť pri kladení otázok, chvália ich, vtipujú s nimi, podobne ako ich príspevky, komunikujú. Ak sú to tvoji ľudia, máš z nich tú istú krv, ako Mowgli. Zdieľajú vaše hodnoty a zmysel pre humor, je to jednoducho skvelé. Buďte pozorní voči tým, ktorí súhlasili, že prijmú vašu žiadosť o priateľstvo, a tým, ktorí vás zavolali. Nič zložitého, opäť číre kapitánstvo - ale funguje to.

Pravidlá, ktoré dodržiavam v sieťovej komunikácii:

 • Ak nemôžem odpovedať, a osoba požiadala o dôležitú otázku, píšem: "Teraz nemôžem hovoriť, budem písať, akonáhle sa zbavím seba" Toto je metóda "dvojitej úzkosti" - nechcete, aby človek čakal. A druhá - je to pre vás cenné, píšete okamžite. Táto jednoduchá fráza má rovnaký magický efekt ako "dobrý deň" a "bolo pekné hovoriť."
 • Ak niečo nechápem, pýtam sa. Tak píšem: "Nechcem premýšľať, vysvetliť, prečo všetko dopadlo takto"
 • Ak napíšem niečo dôležité, vždy som si prečítal text nie na tému pravopisu a gramatických chýb, ale v prvom rade, aby sa zabránilo dvojitému výkladu. Snažte sa písať tak, aby ste jasne porozumeli. Stáva sa veľa problémov kvôli jednoduchému nedorozumeniu, a to online aj offline.
 • Znalosť je vždy nevhodná.
 • Zdá sa mi, že žijeme v ére tvorby etikety siete. Mnohí sa obávajú telefonátov. Ďalších 200 ľudí (súdiac podľa príspevkov v mojej páske) otravne jednoduché "ahoj", bez toho, aby pokračovali v "písaní o takýchto a takých." Preto píšeme viac:
 • Ihneď prejdite k bodu. Ak chcete povedať správu, opýtajte sa, či to bude pre druhú stranu vhodné. A povedz mi, či chceš zavolať. Nuž, nikdy nepoznáš ...
 • Znie to fantasticky, ale ... nie sú drby v chatikah! Korešpondencia hovorí, že "slovo nie je vrabec, bude lietať von - nebudete ho chytiť" obzvlášť dôležité.
 • Snímku korešpondencie môžete odovzdať: a) ako poslednú možnosť a b) po dohode.
 • Pamätajte, že povesť môže byť zničená jedným slovom.

  Dôležitá je etiketa. A toto sú moje redakčné pravidlá. Dáš mi kapitánovu čiapku? Áno, pre Boha! Iba tu by bolo pekné, keby sa všetci riadili týmito pravidlami:

 • byť veľmi zdvorilý
 • vhodné žartovať
 • ospravedlniť sa, ak musíte písať o víkendoch,
 • vždy odpovedať
 • hovoriť jednoducho
 • Pamätajte si, čo ste sľúbili
 • počúvajte svoju intuíciu
 • učiť sa od tých, ktorí robia lepšie
 • chváliť.

Ak vidíte, že osoba je nesprávna (to sa deje na internete), napíšte komentár k svojmu príspevku, nie pre ponorenie svojho súpera tvárou do šalátu, nie pre vytrhnutie jeho významu (to je veľmi zrejmé). A aby sa v sporoch zrodila pravda. Ale je najlepšie povedať v osobnom: "Bro, ty sa mýliš, pretože ...". A! Než niečo poviete, skontrolujte fakty :-)

Prosím vás, aby ste si prečítali 15 pravidiel novinárky osobnej hygieny od Kathryn Boo (preložená a vydaná Elena Trusková). Prečo? Máme také storočie, každý človek sa môže stať médiom. A aby sa svet zlepšil, odovzdal dobré a večné, aby sa nevytvárali falzifikáty a neboli prasnice, urobíme z informačnej hygieny povinnú.

Content. Čo napísať na Facebook?

Budem sa spoliehať na moje skúsenosti. Ak píšete o "kolektívnom podvedomí" - to znamená, že ublížite každému človeku, budete počuť, prísť, komentovať, podporovať alebo výzvou. Ale určite to nebude ľahostajné. Od posledného:

Bojujte s fenoménom, nie s osobou.

Rada. Prináša čitateľovi bližšie a poskytuje množstvo poznatkov:

dôvod
Povedzte príbehy
Frank (nenechajte sa zamieňať s kňučaním)

Striedam krátke príspevky s dlhými. Pretože niekedy chcem niečo zdieľať, v tejto dobe robím / behám / jesť. Krátke príspevky tiež zahŕňajú a niekedy aj viac)

Zdieľajte spomienky
A fotky

Tu musím urobiť poznámku. Dôležité sú osobné fotografie. Vo veľmi miernych dávkach. Buď je to vtipný / dôležitý / zaujímavý moment vo vašom živote. Alebo nič.

Irónia neosobná

Ak chcete poradiť ľuďom zaujímavej knihy, seriálu, filmu alebo celého výberu - neváhajte. Ocení, chválu.

Tu je všetko, čo som opísal vyššie - obsah je voliteľný. Ukazuje vaše hodnoty, presvedčenie, osobnosť. Zaskočí. To zahŕňa.

80% obsahu na mojej stránke je o marketingu. Prepisujem zaujímavé články a píšem, prečo sa mi páčili (a ďakujem vám za to veľmi pekne. Ak chcete byť spravodajcom, musíte si vybrať najlepšie vo výklenku, čo nie je vždy jednoduché). Uvádzam odkazy na moje vlastné publikácie. Pýtam sa na prípad. Ak chcete zvýšiť návštevnosť blogu, kde upravujem, a aby som predstavil pásku autorom, oznamujem články. Zoznámim čitateľov s oznámeniami zaujímavých konferencií, kde sú pre mňa pekné reproduktory. Je tu trojitá výhoda:

 • čitatelia - nenechajte si ujsť a počúvajte;
 • Rečníci, ktorí majú radi mňa, budú mať možnosť rozprávať inteligentné veci širšiemu publiku;
 • мне - я показываю, что слежу за знаменательными событиями в нише, а спикер запомнит, что я его рекомендовала, что для меня важно.

Фокусировка на одной теме нужна тому, кто хочет славы, почета и лавров эксперта. Если вы позиционируете себя как знатока пельменей, не пишите о вишневом варенье. Или напишите - а вот господин Х знает все о вишневом варенье, поэтому спрошу-ка я у него.

A teraz si musíte byť istí, čo sa nedá urobiť na Facebooku pre niekoho, kto chce žiť v teplej komunite a využíva túto sociálnu sieť na obchodné účely.

Content. Čo nie je žiaduce písať

(Toto nie je len o Facebooku.)

 • Neprijímam ho, keď sa niekto chce objaviť lepšie „na pozadí“ - konkurent, nekompetentný partner, každá osoba. Len byť lepší, pretože sa snažíte, učiť sa, experimentovať, rásť nad seba.
 • Nemám rád manipulácie a vždy ich vidím. Možno preto, že je veľmi dospelý. Alebo dobrá intuícia. Mnogohodovochki dobré ako jednorazové akcie, keď je to už veľmi dôležité a rýchle. Ak niečo potrebujete - povedzte o tom čestne.
 • Nechápem, rozpadá nahlas, príbehy o bývalých partnerov - v posteli alebo v podnikaní.
 • Keď sa zosmiešňujú nedostatky iných ľudí - je to mimo. Ako klebety. A ako neoverené fakty.
 • Keď sú reposty zneužívané, sú nudné. Hoci existujú výnimky. Prihlasujem sa k človeku výhradne za to, že majstrovsky vyberá vtipné obrázky.
 • IMHO - Nepáči sa mi, keď je veľa, veľa, veľa selfies. Ľutujeme, že sa odhlásili viacerí ľudia, pretože videli, kde sa jedia, ako vyzerajú pred večerou, po večeri a večer, proste netúžili. Tu v "Instagram" je vhodné.
 • Nepíš o politike. Ak nie ste zástupcom, nie ste lobovaním za zákon, nie občianskym aktivistom.
 • Ak ste pripravení hovoriť o otázkach rodičovstva, feminizmu, rodových otázok, vzťahov medzi zákazníkmi a klientmi, divokých zvierat na uliciach - ste odvážni. Nie som pripravený, nemyslím si, neodporúčam. Potom, čo napísal príspevok o divokých psov a ... stratil dvoch priateľov. Dobrá vec, že ​​to nebolo na pracovnom účte. V pracovníkovi - nie, nie. Táto rada je vypočutá na propagačnom kurze - držte sa jej.
 • Existuje ešte jeden tip: ak naozaj chcete napísať bodavý komentár, potom poďme. Rýchlejšie písať. A neskôr ho vymažte. Nie je potrebné posielať. Ak chcete argumentovať, roztrhať si košeľu, napadnúť argumenty a fakty, je potrebné ohovárať, keď je to nevyhnutné. Inak to vyzerá ako všetko hysterické.
 • Neležte. Pravda vždy pláva a vždy v nesprávnom čase. Prípustné sú umelecké zveličenia :-)
 • Ak poviete jednu vec a po nejakom čase urobíte inú ... potom to ukáže. Buďte pripravení na negatívnu a úplne spravodlivú reakciu.
 • Prečítajte si zaujímavých ľudí, pozerajte sa na nich ... ale nezmeniate ich na svoje idoly. Toto je druhé prikázanie desiatich biblických a prvé pre Facebook.
 • Ako môžete písať o osobnej ceste. Postupujte, ale nekopírujte. Kópie sú vždy horšie ako originál. Neukradni obsah niekoho iného. Bude úprimnejšie citovať a dodať, že táto osoba ma inšpirovala k tomuto a tomu.

Porušenie pravidiel

Nemám plán obsahu. Nemyslím si, že by to bolo celé hodiny. Nesledujem rád. Nehľadám konkrétnych ľudí - majú ma radi alebo nie. Nepovažujem počet pripomienok pod mojimi príspevkami. Neanalyzujem obsah v príspevkoch. Nežiadaj ma, aby som sa pate. Nepodporujem príspevky za poplatok. Nepôjdem okolo zoznamu vodcov názorov, ktorí by mali byť zaznamenaní pod ich stanoviskami s pripomienkami.

Popis dôležitosti všetkých týchto akcií, ktoré budete čítať v článkoch o osobnej propagácii. Toto sú správne veci, ktoré naozaj fungujú. To všetko nerobím, pretože je to historicky.

Ale radím vám, aby ste dbali na radu. Najprv to môže byť ťažké. Obsahový plán pomôže. Služba Analytics vám pomôže. A ľahkosť a pochopenie publika príde neskôr.

Ak chcete byť úprimný, zdá sa mi tajomstvo úspechu v neprítomnosti závislosti. Keď sa s čitateľom flirtujete, píšete o tom, čo vás vzrušuje. Laykozavisimost - zlo, v skutočnosti. Hrozné veci s ľuďmi. Aby som nebol z nejakého slávneho príslovia d'Artagnanom, poviem vám, že je to hrozne závistivé. Čierne pocity mi spôsobujú tenký pás a dobre napísanú líniu (v tomto poradí). A počet ľudí, ktorí sa zúčastňujú na postoch iných ľudí, spôsobuje len zvedavosť: čo človek napísal tak zaujímavo, ako mohol dosiahnuť takéto porozumenie a uznanie?

Máte ľudí, ktorí vám pomôžu s radami? Ak nie, začnite urýchlene.

Mám za týmto článkom v tvorivej agónii. A myslím, že by som sa nemal pýtať rady a čo písať s priateľmi? A to mi povedali:

"Čo vidím vo vás a čo funguje: Preložíte myšlienku" Som v poriadku - ste v poriadku. "V tom zmysle, že neexistuje žiadny poučný tón, ľahkosť, otvorenosť, elegantná sebaironia (a to funguje veľmi chladne, keď nevychladnuté tváre nevyčnievajú)" ,

"Byť sám sebou. Tento princíp implementujete náhle. Pretože tak o živote, ako aj o práci ao balíkoch ao úspechoch."

„Vysielajte svoje hodnoty. Ukážte, čo je pre vás dôležité.

Schopnosť pracovať so štátmi a emóciami. Prinášate ľuďom emócie. Dokonca aj učiť niektoré emocionálne veci (ktoré sú v článkoch na svojom blogu) veľmi emocionálne, len chcete ísť a čítať. Naliehavé, veľmi naliehavé.

"Porušenie pravidiel. Toto je miesto, kde sa objavuje osobná značka. Ak nie je v riadnych radoch, keď osobná stránka nie je v súlade s prísnym plánom obsahu. Keď je to potrebné, tak to urobíte."

„Osobná značka je v prvom rade o človeku. Navyše, nie sú tam žiadne jasné hranice. Áno, trik spočíva v tom, že ste nemali cieľ (teda jednoduchosť textov, nie nútené písmená, pretože je to nevyhnutné) a trik je v osobe. V tebe, myslím.

Dostal som tieto správy a sľúbil som, že tento článok napíšem.

Čo vám pomôže vopred?

Okrem dobrého obsahu? Len humor a sebaironia. Ľudia v bielych plášťoch nepáči, a to z dobrého dôvodu. Píšte nielen o svojich víťazstvách, ale aj o zlyhaniach. Najprv o nich napíše niekto iný. Viesť kritiku a správanie, oveľa pohodlnejšie raziť a zabudnúť. A po druhé, chyby nás robia tým, kým sme. Zvlášť ak ich neváhajte rozpoznať nahlas. A verejné ospravedlnenia (ak musíte) sú akrobacie.

Humor a self-irónia sú smrtiace zbrane akéhokoľvek spisovateľa.

Mám ďalší recept - pomoc. Stalo sa tak, že som odporučil viacerým autorom blogu silné projekty, vyriešil problémy s dokumentmi pre iného dobrého človeka, počúval, radil, vybral, predstavil. Vo všeobecnosti aplikovala hmatateľné výhody svojim predplatiteľom (nie sú za nič, čo sa nazýva „priatelia“). Len pomôžte, ak môžete, ak viete, či máte čas.

A keď to bude potrebné - tiež vám pomôžu.

A tretím tipom sú hodinky. Okolo vás sú takí zaujímaví ľudia vo vzdialenosti od monitora. Opýtajte sa častejšie otázky: čo vás ubližuje, čo vás vzrušuje, čo by ste chceli zopakovať. A zapamätajte si odpovede.

zhrnutie

Namiesto životopisu poviem skutočný príbeh. V mojom prvom, nepracovnom a netolerantnom účte som narazil na fotografie šťastného páru. Napísal som, že tieto fotografie sú na rozdiel od iných a sú príjemné pre oko. Chlapci ma pozvali na marketingovú konferenciu (a trochu som napísal, ale naďalej som bol colníkom) a zrazu súhlasila a išla, takže boli ku mne milí. Po tejto konferencii som bol presvedčený, že napíšem recenziu. Na konferencii som sa dozvedel o existencii akadémie. Potom som tam chodil študovať na bartrovej báze: pracoval som pre vedomosti. A potom som bol pozvaný pracovať neustále.

To by sa nikdy nestalo bez mojej online aktivity a úprimnej starostlivosti o priateľov v sieti. S vďačnosťou a potešením som sa neskôr stal kmotrou ich dieťaťa.

Ak si napnete jablko, nepresvedčte sa, že je to citrón. Život nám dáva úžasné príležitosti. Musíš ich vidieť.

Som žena v strednom veku, presvedčený provinciál, matka zaťažená životom, inžinier školením, colný úradník a spisovateľ na Facebooku. Ak som niečo dosiahol, potom vy, milí čitatelia - mladí, ľahkí, viacjazyční, vytrvalí - dosiahneme viac. A budem šťastný za vás.

Opýtajte sa svoje otázky v komentároch, už som dal na fóliový uzáver.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár