Čo by malo byť krytie pre Facebook: 7 praktických odporúčaní

Čo si myslíte, čo si užívatelia najprv všímajú, keď sa dostanú na vašu stránku na Facebooku? Malý tip: tento prvok má rozmery 851 x 315 pixelov a zaberá takmer štvrtinu obrazovky takmer v každom prehliadači pre stolný počítač. Uhádli ste? Áno, toto je obálka stránky. Akonáhle je to najviditeľnejšia časť vášho profilu, skúste ju premeniť na efektívny marketingový nástroj. V tomto článku sa dozviete, ako správne používať kryt pre Facebook.

Ako viete z článku Twitter na čiapkach, účinnosť profilu sociálnych médií závisí od schopnosti stránky pritiahnuť pozornosť a urobiť prvý priaznivý dojem. Na Facebooku sa tieto úlohy riešia pomocou titulnej strany. Nasledujúce pokyny vám pomôžu správne ho používať.

1. Postupujte podľa odporúčaní Facebook.

Môže to vyzerať ako samozrejmosť, ale stále to vyžaduje opakovanie: aby bolo možné použiť kryt efektívne, musíte dodržiavať požiadavky spoločnosti Facebook. V nich nájdete technické odporúčania týkajúce sa veľkosti a kvality fotografie.

Mimochodom, nezabudnite, že všeobecné podmienky používania stránok sa vzťahujú na obal. Ako ste ich nečítali pri registrácii a označili ste? Túto chybu opravte ešte pred spaním. Venujte pozornosť týmto dôležitým bodom:

  • Obal stránky je verejný obsah. Nemôžete obmedziť jeho viditeľnosť.
  • Kryt by nemal zavádzať používateľov.
  • Musíte rešpektovať autorské práva. Inými slovami, nie je možné vziať fotku niekoho iného a použiť ju ako obal bez povolenia.
  • Nemáte právo nabádať používateľov, aby preložili vaše kryty.

Ak si Facebook zamestnanci všimnú porušenie týchto pravidiel alebo dostanú sťažnosť, môžu vašu stránku zablokovať.

Uistite sa, že ste vybrali správnu veľkosť obrázka: 851 x 315 pixlov. Ak vyberiete fotografiu inej veľkosti, Facebook ju automaticky roztiahne alebo komprimuje. V dôsledku toho sa kvalita fotografie zníži.

2. Použite text, ale spoliehajte sa na vizuálnu príťažlivosť.

Pred niekoľkými rokmi používanie tejto stránky uvádzalo, že text by nemal zaberať viac ako 20% obálky. Toto obmedzenie v súčasnosti neexistuje. Inými slovami, na obálke môžete napísať čokoľvek. Môžete napríklad uviesť služby, publikovať zoznamy produktov s cenami atď.

Ale neponáhľajte si stiahnuť cenu namiesto krytu. Vyššie je uvedené, že tento prvok stránky je potrebný na pritiahnutie pozornosti a vytvorenie prvého dojmu o vašej stránke. Preto by mal byť kryt vizuálne atraktívny.

Použite jasnú fotografiu, ktorá súvisí s vaším podnikaním a podnikaním. Na fotografii môžete napísať pár slov. Pridajte napríklad slogan, adresu webovej stránky, populárny hashtag, výzvu na akciu. Neotáčajte kryt do listu alebo obchodnej ponuky, nikto ho nebude čítať.

3. Nezakrývajte obsah

Keď prejdete na svoju stránku, používatelia váš kryt nezobrazia úplne. Musia prejsť stránku, aby ju videli úplne. Venujte pozornosť ilustrácii:

Vlastník stránky v skutočnosti nezdieľa svoj úspech. Len časť textu zostala skrytá kvôli zvláštnostiam zobrazovania stránky v prehliadači.

Predstavte si, že v hornej časti obalu ste uverejnili slogan, CTA alebo odkaz. Tento obsah môže zostať nepovšimnutý. Majte to na pamäti pri navrhovaní obalu.

4. Preferujte fotografie, v ktorých sú zobrazené objekty umiestnené na pravej strane

Profilová fotografia sa nachádza na ľavej strane krytu. Ak chcete, aby bol profil vyvážený, vyberte fotografiu pre kryt, na ktorom sú zobrazené objekty na pravej strane. Pozrite si nasledujúci obrázok:

Obrázky ľudí sú príliš blízko loga, ktoré sa používa ako profilová fotografia. To znižuje vizuálnu príťažlivosť kompozície. Okrem toho názov spoločnosti zostáva menej nápadný. Teraz sa pozrite na inú stránku:

Fotografie majiteľa stránky okamžite priťahujú pozornosť. Ide o to, že boxer je v pozícii, ktorá je výhodná z hľadiska športu. Len jeho krycia fotografia je dobre umiestnená vo vzťahu k profilovej fotografii.

5. Integrujte kryt s inými prvkami stránky.

Ak chcete použiť kryt naplno, pokúste sa ho integrovať s inými prvkami stránky. Napríklad kombinujte kryt a profilovú fotografiu. To možno vykonať pomocou bezplatných služieb TimelineCoverBanner alebo timelineslicer.

Pomocou krytu môžete upozorniť na tlačidlá "Like", "Subscribe" a "Message". V nasledujúcom príklade sa to robí pomocou textu:

Tlačidlá môžete tiež nasmerovať pomocou šípok. Pozrite sa na priamočiary obrázok, ktorý bol na obálke Guy Kawasaki:

Pán Kawasaki teraz upriamuje pozornosť na tlačidlá konverzie s jasným vizuálnym prvkom:

6. Zahrňte odkazy na stránku v popise fotografie na obálku

Obchodníci Sberbank používajú túto techniku ​​na upozornenie na aktuálnu propagáciu:

Ak chcete pridať popis, kliknite na obálku stránky a použite príslušnú ponuku.

7. Pripojte stĺpiky súvisiace s krytom.

Ak používate kryt na oznámenie udalosti alebo obsahu, uverejnite príspevok s vysvetlením oznámenia. Pozrite sa, ako to HubSpot urobil:

Upozorňujeme, že v tomto prípade je dôležité použiť tú istú fotografiu na obálku a dizajn príspevku. To poskytuje vizuálnu odpoveď a povzbudzuje používateľov, aby si prečítali poznámku.

8. Použite video

V apríli 2017 spoločnosť Facebook predstavila možnosť používať video ako titulnú stranu. Ak chcete pridať video na obálku, prejdite na svoju stránku a kliknite na tlačidlo Zmeniť kryt v ľavom hornom rohu:

Technické požiadavky na videosúbor:

  • Formát MP4;
  • Veľkosť je 820 x 312 pixelov;
  • Trvanie od 20 do 90 sekúnd.

Túto funkciu už využili mnohí zahraniční špecialisti SMM. Toto je napríklad obal stránky Super Deluxe:

Na rusko-anglických stránkach sa video obaly len zriedka nachádzajú, takže je to veľká šanca vyniknúť medzi konkurentmi a pritiahnuť pozornosť divákov.

Tip tipu

Ak nechcete tráviť čas vytváraním jedinečného obalu pre Facebook, použite nasledujúce zdroje s hotovými bezplatnými krytmi:

Použite kryt ...

... upozorniť používateľov na stránku. Ak to chcete urobiť, vyberte si vysokokvalitné obrázky týkajúce sa vašej firmy. Postupujte podľa odporúčaní "Facebook". Upozornite na ponuku stránky a tlačidlá konverzie. Použite fotografiu, na ktorej sú hlavné objekty vpravo. Posilniť účinok krytia pomocou pripojených pracovných miest.

Zanechajte Svoj Komentár