Čo nie je možné publikovať v sociálnych sieťach, ak nechcete mať problémy s peniazmi, prácou a právom

Stránka sociálnej siete nie je osobným denníkom skrytým pod vankúšom. Uplynul čas, keď na internete vládla úplná sloboda a anonymita a nikto ho neobťažoval.

Vysvetľujeme:

 • Čo môže ovplyvniť naše aktivity v sociálnych sieťach.
 • Ako sa správať správne a čo sa stane, ak urobíte opak.
 • Kam ísť, ak ste stále porušili pravidlá správania.

Poďme.

Čo môže ovplyvniť naše správanie v sociálnych sieťach

Bezohľadné správanie v sociálnych sieťach môže viesť k mnohým nepríjemným následkom. Medzi nimi sú:

 • Odmietnutie v zamestnaní.

Podľa prieskumu SuperJob, ktorý sa uskutočnil v roku 2016, tretina zamestnávateľov využíva na testovanie kandidátov sociálne siete. Skôr, HeadHunter prišiel na to, prečo sa náboroví pracovníci pozrieť na osobné stránky - väčšina chcela pochopiť, čo je kandidát ako osoba.

 • Odmietnutie vydať úver.

Banky nie sú výnimkou: oni, rovnako ako zamestnávatelia, monitorujú internet pred tým, ako mu dajú peniaze. Podľa RBC by mal tento rok Sberbank a VTB zaviesť systém hodnotenia dlžníkov podľa profilov sociálnych sietí.

 • Odvolanie, vrátane verejného tlaku.

Od začiatku tohto roka sme počítali s 15 škandálmi súvisiacimi s neopatrnými činnosťami v sociálnych sieťach. Vo väčšine prípadov boli vinníci prepustení zo svojej práce: povesť a zisky sú pre podnikanie dôležitejšie.

 • Správna pokuta a dokonca aj trestná vec.

Počet trestov za "extrémistické" články Trestného zákona Ruskej federácie sa z roka na rok zvyšuje. Podľa centra "Sova" na rok 2017, väčšina bola odsúdená za repost vo VKontakte. EECD uvádza: legislatíva umožňuje široký výklad konceptu extrémizmu, a dokonca aj nesúhlas so súčasnou politikou môže byť pod ním.

Zákon o zrušení trestu za vrátenie bol predložený Štátnej dume, ale ešte nebol prijatý.

Ako sa správať v sociálnych sieťach a čo sa stane, ak urobíte opak

Hovoríme, ako sa správať v sociálnych sieťach tak, aby neexistovali zbytočné problémy s prácou, peniazmi a orgánmi činnými v trestnom konaní. Udržujte 3 jednoduché pravidlá správania a nerobte chyby iných ľudí, ako v 13 príkladoch.

takže:

1. Nespôsobujte so zakázaným obsahom.

Ak sa chcete zapojiť do správneho alebo trestného konania, nemusíte písať „Mein Kampf“ alebo sa zapojiť do gay propagandy medzi mladistvými. Často dosť, zdanlivo neškodné rád, repost alebo uložené obrázky.

dôkaz:

 • Perm obyvatelia dostali pokutu 200.000 rubľov za rehabilitáciu nacizmu: repost článku, v ktorom bol na vine spoločný útok ZSSR a Nemecka proti Poľsku. Novinár zo Smolenska dostal pokutu za fotografiu svojho vlastného domu počas nemeckej okupácie: na pozadí budovy bola videná vlajka s hákovým krížom (ďalšie príklady sú v správe Agory).
 • Lekár z Chabarovského územia je podozrivý z distribúcie extrémistických materiálov cez Odnoklassniki. Dôvod: Obvinení položili „triedny“ obraz, odsudzujúci účasť Rusov na ozbrojenom konflikte na juhovýchode Ukrajiny. Vyšetrovanie sa domnieva, že obraz ponižuje "dôstojnosť skupiny osôb ruskej národnosti".
 • Opozícia z Chuvashia bola uložená pokuta za repost správy, že bol oslobodený v prípade repost. Vďaka fotografii poslanca Milonova v tričku s extrémistickým heslom. Ďalší aktivista z Chuvashu dostal aj pokutu kvôli tomuto obrazu.

Nádej na súkromie nastavenia je tiež nemožné. Tak sestra z Krasnojarsku dostala dva roky podmienečne na fotografie venované duchovnému a Vladimírovi Putinovi. Všetky obrázky boli v uzavretom albume v "VKontakte".

2. Publikovať len to, čo každý môže vidieť: kolegovia, manažéri, podriadení, zákazníci, konkurenti.

Uvedený v profile miesta výkonu práce - majte na pamäti, že teraz môže byť k tejto spoločnosti priradené akékoľvek vyhlásenie. Ak ste v riadiacej funkcii alebo pracujete s deťmi, zodpovednosť je ešte väčšia.

Niekoľko poučných príbehov:

 • Kolumbijčania boli prepustení na konanie, ktoré je v rozpore so zásadami a hodnotami leteckej spoločnosti Avianca Cargo, kde pracoval ako manažér. Všetko kvôli videu natočenému na štadióne Saransk a zverejnenom na Facebooku. Na rámoch môžete vidieť, ako skupina Kolumbijčanov pije alkohol: zakázali pitie zakázané v ďalekohľade. Video sa stalo vírusovým, ale zničilo kariéru fanúšika.

To isté video

 • James Gunn, režírovaný "Guardians of the Galaxy", vystrelil na tweety takmer pred desiatimi rokmi. V nich žartoval o AIDS, holokauste, pedofílii a znásilnení (vo všeobecnosti tvrdý a hlúpy - v štýle MDK). James odstránil príspevky a verejne sa ospravedlnil, ale nepomohlo to - Disney urobil radikálne rozhodnutie.
 • Učiteľ z Murmanska bol krátko po tom, čo kritizovala administratívu mesta na VKontakte. Učiteľ napísal, že obyčajní žiaci nedostávajú odmenu za vlasteneckú prácu, na rozdiel od mladých mužov. Podpisy na jej podpore sa stále zhromažďujú.

A - priestrannejšie s vnútornou kuchyňou a obchodným tajomstvom. Dvaja zamestnanci spoločnosti Wargaming boli vyhodení na zverejnenie spoločných fotografií so živým mémom - "Harold, skrývajúci bolesť." Argument: porušenie firemnej etiky a zverejňovanie dôležitých údajov.

3. Buďte opatrní pri vtipoch a diskurzoch o politike, náboženstve, sexuálnej orientácii, národnosti atď.

Na internete sa niekto vždy mýli, je to normálne. Ak naozaj chcete niečo povedať - zastavte sa a premýšľajte stokrát. A - nekrmte trollov.

To spôsobuje, že nedodržanie tohto pravidla:

 • ABC zatvorila televízny seriál "Rosanna" kvôli rasistickému prejavu hlavnej postavy. Herečka napísala tweet o bývalom poradcovi Baracka Obamu: nazvala ju dieťaťom Moslimské bratstvo a planétu opíc. Keď vznikol škandál, vypustila správu a ospravedlnila sa, ale nepomohlo to.
 • Ilona Masková mala problémy, keď zavolal britského potápača na pedofila. Predtým obvinil podnikateľa z public relations a odporučil „strčiť svoju ponorku oveľa hlbšie“. Výsledok: Tesla akcie drop, odstrániť tweet a ospravedlniť sa. Musk chodí na tenkom ľade: nie je to tak dávno, že akcionári už chceli oheň ho.
 • Galina Panina, bývalá PR riaditeľka Leroy Merlin, opustila spoločnosť po škandále spôsobenom pracovnými miestami vo FB. Všetko to začalo vydaním falošných správ, že futbaloví fanúšikovia spálili dievča. Túto udalosť opísala ako "Víťazstvo". V reakcii na rozhorčenie dievča začalo odstraňovať poznámky a označilo ho za „otvorenie vatového tampónu“ (prešívané bundy). Výsledok: bojkot, obťažovanie, ospravedlnenie (v mene spoločnosti) a odstránenie Galiny z jeho funkcie.

Rozlúčka post Panina

A to nie je jediný prípad spojený s politikou a futbalom. Takže chorvátsky Ognen Vukoevich, ktorý zastrelil škandalózne video, kričal "Sláva Ukrajine!", Bol pozastavený z práce v šampionáte a dostal pokutu.

Viac informácií o tom, čo možno publikovať v sieti a čo nie, nájdete v našom videu:

Trestné činy v sieti: za čo môže užívateľ internetu?

Čo v prípade porušenia pravidiel správania

Ak je niečo zakázané na stránke - zbavte sa skôr, než bude neskoro. Ak je príliš neskoro - napríklad úradníci činní v trestnom konaní už urobili screenshoty - najvhodnejšia vec: použiť umenie. 51 Ústavy a najať dobrého právnika.

Ak chcete získať pôžičku, budete sa tiež musieť zbaviť rád na ružencov vo väzení a Vladimíra Tsentraliho (podľa senior viceprezidenta Sberbank).

Na riešenie situácií, ktoré ohrozujú povesť, dobre vyjadrené v "nemilosrdnom PR človeka." Uvádzame časť príspevku (s miernou korekciou):

"Riešenie jeden (najlepšia prax v praxi): naliehavo povedzte, že váš účet je hack a vy vysielate zo záložného účtu zo suterénu vášho vidieckeho domu v Sofrine. Riziko ohrozenia života.

Riešenie dva: hovoriť čestne a hovoriť - "občania, je mi ľúto, začal som hovoriť a mýlil sa." Z nejakého dôvodu sa len veľmi málo uchýli k tomuto veľmi jednoduchému a veľmi efektívnemu riešeniu.

Tretie rozhodnutie: pokračovať v vyrezávaní hrbáča s drsným pohľadom a predstierať, že sa nič nedeje. Objavujú sa zároveň devastujúce publikácie v médiách, ktoré sa pripisujú neželaným priaznivcom, ktorí pracujú mimo poradia.

Všetky tri možnosti sú veľmi zlé, dievčatá. Veľmi.

Autori telegramového kanálu, samozrejme, apelovali na PR ľudí, ale všetci sme trochu PR ľudia.

pamätať

 • Neznalosť zákona nie je ospravedlnením.
 • Všetko tajomstvo - skôr či neskôr - sa stáva jasným.
 • Pensa molto, parla poco, scrivi meno - myslím veľa, povedzme málo, píš menej.

Zanechajte Svoj Komentár