Sprievodca pre odosielanie správ vo VKontakte

Jedným z najjasnejších trendov roku 2017 je automatické prepojenie VKontakte. Áno, áno, to sú veľmi zabijáci e-mail marketing, ideálny nástroj pre predaj v "VK" a tak ďalej.

V skutočnosti je to skvelý nástroj, podobne ako e-mailový marketing. S ním môžete komunikovať s účastníkmi rovnakým spôsobom ako v klasických e-mailových spravodajcoch - prilákať, zvýšiť dôveru, predávať.

Nie ste ešte prihlásený k odberu nášho newslettera VKontakte? Prihlásiť sa a získať aktuálne lifehacks a prípady na internetový marketing.

Aké sú tieto automatické prepojenia VKontakte?

Automatické odosielanie správ je samo o sebe správou, ktorú môže užívateľ dostať okamžite po predplatení, v určitom dennom čase alebo niekoľko dní po tom, čo zanechal svoje údaje.

Automatické vlákno správ je niekoľko logicky súvisiacich správ, ktoré majú špecifickú úlohu (napríklad niečo predať).

Predtým sa reťazenie písmen používalo iba v e-mailovom marketingu. A teraz aj VKontakte.

Auto-odkazy fungujú rovnakým spôsobom - komunita vytvára užitočný informačný bulletin a vyzýva používateľov, aby sa k nemu prihlásili. Nasledujúci obsah bude:

 • odkazy na články alebo príspevky v skupine, prehľady,
 • oznámenie o začatí predaja alebo prijatí nového výrobku,
 • voľné materiály na prilákanie predplatiteľov - zľavové kupóny, knihy alebo lekcie,
 • profily,
 • prístup k webinárom.

Aby sa zabránilo tomu, že sa poštová schránka zmení na spam, VC nastaví pravidlo: môže sa odoslať len používateľovi, ktorý sa k nej prihlási.

Existuje spôsob, ako obísť obmedzenie: vo väčšine poštových správ, môžete pridať jeden alebo niekoľko ID užívateľov VKontakte a prihlásiť sa k odberu newsletteru manuálne. To však bude fungovať iba vtedy, ak osoba už predtým napísala príspevky do komunity. Neexistuje žiadny dialóg - tiež nedostane newsletter. Majte na pamäti, že to bude považované za čiernu metódu a môže byť pre ňu zablokované.

Prvý krok: vyberte si aplikáciu na distribúciu

V "VK" predstavuje niekoľko aplikácií.

1. App pre poštové zásielky z Happy Santa

Bezplatná aplikácia pre mailing, ktorá je oficiálne uznaná ako "VK". Z funkcií - jednoduchá inštalácia a použitie. Taktiež nie je možné vytvoriť reťaz automatických správ. To znamená, že aplikácia je vhodná len pre informačné bulletiny.

2. "Gamayun"

Bezplatná aplikácia s poštou a panel moderátor panel. Aplikácia má možnosť vytvárať bežné správy a automatické reťazce, jednoduché štatistiky, zoznamy účastníkov.

3. Senler

Shareware aplikácie, platené sadzby začínajú posielať z 2000 správ za deň. V aplikácii sa nachádza mailer, štatistika, plánovanie poštových správ.

4. Gandy Mail

Platená aplikácia pre posielanie správ do "VKontakte". Z funkcií - minimálny počet práv udelených aplikácii, jednoduchá funkčnosť, samostatná externá predplatená stránka a, čo je najdôležitejšie, pokročilá personalizácia (meno príjemcu).

Druhý krok: inštalácia aplikácie do skupiny

Najjednoduchšie a cenovo najdostupnejšie (a čo je najdôležitejšie, zadarmo) - "Gamayun." Ako príklad si poštovú spoločnosť prispôsobíme pomocou tejto aplikácie.

Konfigurovať mailer v službe "Gamayun" dvoma spôsobmi, na webe v aplikácii. V obidvoch možnostiach sú funkcie takmer rovnaké, s výnimkou štatistiky a panelu moderátorov, ktoré sú len na mieste aplikácie. V aplikácii nainštalovanej v skupine existuje iba mailer.

Tu je aplikácia na stránke:

Ale ako v samotnej žiadosti:

Ak chcete nastaviť informačný bulletin na stránke aplikácie, prejdite na ňu a pridajte svoju komunitu. Vyzerá to takto:

Nainštalujte samotnú aplikáciu do komunity, ako je znázornené na obrázku.

Zmena nastavení aplikácie. V sekcii "Community Management" nájdeme položku "Applications", kde nastavujeme pohodlné nastavenia.

 • Odporúča sa zmeniť názov zoznamu adries - štandardne sa uvádza, že ide o správy od "Gamaun". Napríklad "Odosielanie z (názov skupiny)".
 • Oplatí sa otestovať názov tlačidla predplatného. Bohužiaľ, ale obvyklé "Prihlásiť sa" neosobné. Je lepšie zvoliť si zaujímavejšiu možnosť - „Ďalšie informácie o nových webinároch“, „Prijať oznámenia“.
 • Uveďte, že aplikáciu môžu zobraziť všetci používatelia.
 • Špecifikujte, ako bude útržok aplikácie vyzerať v príspevkoch.

Prejdite na službu, nájdite tlačidlo „Nastavenia aplikácie“ a popíšte všeobecný popis odosielania.

A teraz to bude vyzerať takto:

V aplikačnej službe vytvárame skupiny predplatiteľov. Robíme to takto, ak na stránke:

Alebo, ak v samotnej žiadosti:

Aké témy možno vytvoriť:

 • Pre automatické reťazenie. Ich hlavnou úlohou je poslať vedúci magnet alebo zľavový kupón, dotazník na konzultáciu a potom sériu listov účastníkovi.
 • Pre webové semináre, semináre alebo vysielania. Ak pravidelne vykonávate online vysielanie, potom môžu byť všetci účastníci zoskupení do jednej skupiny a automaticky upozornení na novú udalosť.
 • Klasický newsletter, newsletter, ktorý je zasielaný určitým skupinám odberateľov.

Témy sú hlavným nástrojom pre segmentáciu. Môžete zbierať mladé matky a novomanželov, programátorov a autorov článkov v jednej aplikácii, ale pre ne môžete zadať rôzne témy predplatného. A žiadny z nich nedostane nevhodné poštové zásielky.

Tretí krok: urobte sériu správ

Všetky nastavenia sú pripravené. Teraz je to na reťazci správ. Ak ho chcete vytvoriť, vyberte požadovanú tému. Potom kliknite na tlačidlo "Pridať správu" a pridajte obsah.

Na stránke:

V aplikácii:

Dôležité: v rozbaľovacej ponuke počítadla môžete vidieť iba 15 dní. V skutočnosti existuje viac. Stačí zadať požadované číslo ručne a stlačiť Enter.

Rovnakou logikou je postavený celý reťazec. Prvá správa prichádza po predplatnom, druhý - nasledujúci deň a tak ďalej.

Ako vytvoriť logiku správ pre automatickú distribúciu

Od začiatku práce s poštou VKontakte, som myslel - ako vybudovať logiku správy vlákno čítať? Myslel som a myslel, a rozhodol sa urobiť to isté ako s e-mailovými správami.

 • Prvá správa je olovnatý magnet.

Môže to byť kupón s prvou zľavou na nákup, voľné materiály alebo pozvánka na webinár. Cieľom je záujem potenciálneho účastníka, pretože nikto nepodpíše oznámenia len tak.

V marketingových hrách vyzerá prvá správa takto:

Internetový obchod mezanínového nábytku má nasledovné:

 • Druhá správa je dobrá.

To môže byť malý článok, bonusové materiály alebo video tutoriály.

V autochain pre podnik predávajúci produkt alebo službu, môžete tiež pridať informácie, ktoré zvyšujú dôveru.

V marketingových hrách vyzerá druhá správa takto:

Internetový obchod mezanínového nábytku má nasledovné:

Tretia a nasledujúca správa je založená na podobnom princípe, obsahu a spracovaní námietky, príbehu spoločnosti.

Logika reťazca automatických správ by mala pracovať na oboznamovaní sa s produktom, zvyšovaní dôvery a konvergencie.

Ako písať správy pre automatické navliekanie

Rovnako ako bežné príspevky. Ale existuje niekoľko jemností.

Prvá - nemôžete veľa napísať.

Toto nie je e-mailový marketing. Mnohí nebudú schopní písať jednoducho, pretože nikto to nebude čítať, najmä bez dobrého dizajnu. Ak potrebujete predplatiteľovi poskytnúť veľa informácií, je jednoduchšie vytvoriť wiki stránku alebo samostatnú stránku, ktorá sa uverejní na vašej vlastnej stránke.

Text správy by mal byť krátky. Maximum je pár rolovacích obrazoviek.

Druhá jemnosť - viac vzduchu v dizajne správy.

Vzhľad správy by mal byť vzduch. To znamená, že nepotrebujete písať bloky s 10 riadkami. Naopak. Pre zrozumiteľnosť je potrebné napísať maximálne 3 až 4 riadky.

Tretia - správy sa musia vysvetliť.

Ale odseky, tučné písmo alebo kurzíva nebudú fungovať. Namiesto toho môžete použiť:

 • Úsmevy (musíte vložiť kód), ale bez zbytočného nadšenia. Napríklad úsmevy kliešte.
 • Interpunkčné znamienka. Veľmi pomôcť pomlčku a bodkovaný. Pomáhajú oddeliť jednotlivé časti správy od seba a fungujú ako titulky alebo dvojité odseky.
 • Prázdny riadok medzi odsekmi na oddelenie blokov obsahu od seba navzájom.

K správe je možné pripojiť prílohy:

 • Fotky. V "Gamayun" môže byť k jednej správe pripojená iba jedna fotografia. Preto namiesto odkazu na album môžete vytvoriť koláž fotografií.
 • Video záznamy. Jediný "ale" - sú umiestnené nekompaktne, jeden na riadok.
 • Produkty z komunity.
 • Audio nahrávky z komunity.
 • Dokumenty Spoločenstva.
 • Príspevky z komunity. Môžete pripojiť odkazy na akúkoľvek položku komunity na príspevok.

Minus - pripojte album nebude fungovať. Preto v správe musíte napísať odkaz na album s recenziami a produktmi.

Dôležité: prílohy musia byť otvorené na prezeranie. Pri práci na klientskom automatickom reťazci som priložil obrázok so zľavovým kupónom z uloženého albumu osobného albumu tak, aby zľavový kupón mohol byť videný iba predplatiteľmi aplikácie, a nie celou skupinou. Bohužiaľ, kupón nebol pripojený a ja som ho musel preniesť do albumu samotnej komunity.

Analytik. Ako zistiť, ako dobre správa fungovala

Poslednou fázou je analýza. Skladá sa z troch prvkov.

Po prvé: počet účastníkov každej témy.

Toto číslo je možné vidieť tu:

Pre každú tému služba zobrazuje samostatný počet odberateľov a zobrazuje celkový počet prihlásení na odber oznámení.

Po druhé: štatistiky samotnej pošty.

Štatistiky každej odoslanej správy nájdete tu:

Vedľa každej správy môžete vidieť, koľko používateľov ju prijalo a koľko používateľov sa odhlásilo.

Ak potrebujete podrobné štatistiky, každý odkaz by mal byť znížený pomocou VK CC, link shortener. Potom kliknite na každý odkaz pre otvorenie štatistickej služby "VK". Pre každý odkaz môžete vidieť, koľko prechodov uskutočnili užívatelia.

S analýzou pomocou značiek UTM to bude o niečo zložitejšie. Vzhľadom k tomu, VK CC skracuje rovnaké prepojenia tým istým spôsobom, nevidí rozdiel medzi podobnými odkazmi s rôznymi menovkami. Služba odporúča použiť parameter GET na použitie značiek.

Aký je výsledok?

Automatické reťaze v "VK" - užitočná vec. Najmä pod podmienkou, že väčšina bežných divákov (napríklad ženy v domácnosti) sedí na sociálnych sieťach a zriedka čítajú poštu.

Odberatelia segmentov sú ťažšie. Jediné, čo sa dá urobiť, je rozdeliť ich na témy predplatného. Ale tu môžete preniknúť. Ak pošlete správu cez zoznamy s automatickým reťazcom, služba ju pošle všetkým, vrátane tých, ktorí teraz dostávajú sériu.

Práca s adresárom je jednoduchšia a zložitejšia. Ľahšie - nie je potrebné kopať hodiny vo vizuálnom editore alebo rozložení. Môžete si vziať a písať. A to tiež robí prácu ťažšie. Chcem, aby správa vyzerala krásna, ale nie vždy úspešná.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár