Prečo lacný SMM nefunguje a efektívne náklady SMM toľko stoja

- Propagácia v sociálnych sieťach nefunguje.

- Strávené peniaze na SMM, ale žiadny návrat.

- Prečo potrebujeme marketing sociálnych médií? Odkazy v skupinách, ktoré zverejníme.

Stretli ľudí s týmto názorom? Ide o obete čierneho SMM. Skutočne strávili čas a peniaze na publikovanie fotografií mačiek a vytváranie falošných účtov. Lacná podobnosť marketingu v sociálnych sieťach nefunguje. Znamená to, že skupiny a verejné spoločnosti v sociálnych sieťach možno vymazať? Nenechajte sa ponáhľať.

Čo by nemalo byť SMM

Po prvé, malá odchýlka od témy. Search marketing sa už dlho stáva dvojfarebnou. Pravdepodobne ste počuli o bielej a čiernej SEO. Viete, ako môže každý študent okamžite zistiť, či taktika alebo nástroj patrí k dobrým alebo zlým praktikám?

Čierna SEO je vždy podvádzanie, manipulácia, klamanie divákov a vyhľadávačov. Zástupcovia starej školy dosahujú výsledky využitím nedokonalosti vyhľadávacích algoritmov. Biele SEO je o uspokojovaní potrieb publika a vytváraní pridanej hodnoty. Zástupcovia novej školy sa zameriavajú na technickú optimalizáciu, ale nehľadajú spôsoby, ako oklamať vyhľadávače.

Prečo informácie o čiernobielej SEO v článku o sociálny marketing médií? Nesprávne SEO a nesprávne SMM majú spoločnú hlavnú funkciu: manipuláciu. Čierny marketing v sociálnych sieťach je založený na podvode, falzifikátoch, podvádzaní. Len old-school smm-manažéri oklamať publikum priamo, a nie prostredníctvom sprostredkovateľa, ktorý pôsobí ako vyhľadávač v SEO.

Čierny marketing sociálnych médií možno nájsť na mnohých dôvodoch:

Rastúce topánky

Je to rastúca bolesť, ktorou prechádza každý špecialista na smm. Ak chcete zvýšiť veľkosť skupiny divákov, zaregistrujete desiatky falošných účtov. Prvých pár topánok, ktoré robíte, vyzerá ako stránky skutočných používateľov: nahrajte do svojho profilu fotografie ľudí žijúcich v Austrálii alebo Argentíne, pripojte sa k rôznym skupinám, pridajte skutočných priateľov. Jedným slovom, čerpanie cez účet.

Potom máte fantáziu. Preto sa všetky ostatné roboty líšia od seba len vo svojich osobných údajoch a menách hercov, ktorých fotografie sa používajú ako avatar.

Chcete sa naučiť, ako vystaviť roboty? Použite pokyny.

Nákup predplatiteľov

Toto je najjednoduchší a najrýchlejší spôsob, ako zvýšiť počet divákov. Ak sa chcete cítiť ako kráľ SMM, stačí sa zaregistrovať na nejakej burze a vložiť peniaze.

Nákup sociálnej činnosti

Toto je pokračovanie predchádzajúceho odseku. Ak chcete sa stať majstrom sociálnych sietí, musíte sa zaregistrovať na burze a kúpiť reposts, "Mám rád" známky a komentáre.

A ako príklad, pozrite sa na snímku z diskusie o poznámke o konaní súťaže o najlepší nástroj pre internet marketingu. Jeden z účastníkov hlasoval niekoľko desiatok používateľov s prázdnymi účtami.

spam

V tomto termíne sa môžete zapojiť do rôznych typov aktivít v sociálnych sieťach. Tu je niekoľko príkladov:

 • Posielať pozvánky skupine pre všetkých.
 • Používateľov pridávate do skupín bez ich dopytu.
 • Nevhodné komentáre zanecháte odkazmi alebo odkazmi na produkty.
 • Používate príliš veľa komerčných hashtags.
 • Masívne spomeniete alebo označíte používateľov fotografií, aby upozornili na publikácie.
 • Vy od zálivu-floundering ponúknuť niečo pre cudzincov.
 • Publikujete v skupine alebo na svojej osobnej stránke iba komerčné ponuky.
 • Zaplavujete odberateľov správy.
 • Zneužívate fotografie mačiatok a iných predmetov, ktoré priťahujú pozornosť.

Agresívny dizajn osobnej stránky alebo verejnosti

Nie je nič zlé na branding stránky alebo hlavičky profilu Twitter. Ale niektorí predajcovia idú príliš ďaleko. Hovoríme o obaloch s tucet CTA na štvorcový centimeter, fotografie zlatých hôr, kufre s dolármi a ďalšie atribúty dotieravej reklamy.

Meranie výkonu SMM podľa počtu elektród alebo obchodov

Ak mikroskop nedokáže viesť klinec, neznamená to, že mikroskop je chybný. Takže je to s marketingom sociálnych médií: ak nevidíte okamžitý rast predaja, nerobte nesprávny nástroj.

Navyše, ak používate SMM len na podporu predaja, vitajte v radoch čiernych obchodníkov. V záujme spravodlivosti treba poznamenať, že niektoré kategórie výrobkov sa dobre predávajú na sociálnych sieťach.

Ignorovanie spätnej väzby

Ak ignorujete ponuky, zakážte predplatiteľom kritiku, nepodporujte diskusiu, SMM robí viac škody ako úžitku pre podnikanie. Každá sociálna sieť je obojsmerný kanál na výmenu informácií, a nie osobná reklamná platforma. Ako zistiť verejnosť, ktorú spravuje stará škola smm-manager? V skupine existujú publikácie, ale prakticky neexistujú žiadne komentáre, značky a diskusie.

Redundantná automatizácia

Použitie programov na odosielanie správ a pozvánok je veľmi dôležitým príznakom, pomocou ktorého môžete diagnostikovať čierny SMM.

trolling

Trolling a provokácie sú takmer najjednoduchším spôsobom, ako pritiahnuť pozornosť. Ak často provokujete používateľov a porušujete morálne a etické normy, vitajte v klube nesprávnych obchodníkov.

Zneužitie zábavného obsahu

Ak je stránka vašej spoločnosti podobná stránke AdMe.ru a nie komerčnej verejnosti, prečítajte si stratégiu. S pomocou vtipných príbehov, roztomilých obrázkov, citácií od slávnych podnikateľov a veľkých spisovateľov, môže byť pozornosť venovaná aj nehematickým testom. Ale aby to nebolo úspešné. Používatelia by mali prísť do vašej skupiny pre obchodné informácie, nie pre zábavu.

Nedostatok cieľov a monitorovanie efektívnosti marketingových kampaní

Vyššie je uvedené, že je nesprávne merať účinnosť kampane SMM počtom transakcií alebo výškou príjmov. Ďalšou chybou je nedostatok cieľov a monitorovanie výkonnosti. V skutočnosti, v tomto prípade ste marketing v sociálnych sieťach v záujme samotného procesu.

Zneužitie cien

Ide o osobitný bod o nákupe sociálnej činnosti, ktorý by sa mal zdôrazniť. Hráte každý týždeň auto na repost? Pripravte sa na predplatiteľov, aby prestali pracovať bez odmeny.

Vytváranie zbytočného sociálneho hluku

Toto nie je pozadie spoločenského bzučania alebo bzučania, ale ohlušujúca kakofónia, ktorú možno počuť v špičke na rušnej ulici. V sociálnych sieťach vzniká zbytočný hluk v dôsledku nezmyselných správ. Tu je niekoľko príkladov:

 • Pondelok, poďme!
 • Hurá, piatok! Medzi týmito bodmi môžete stretnúť niečo ako "štvrtok takmer piatok" a iné nezmysly.
 • Dobré ráno, skvelý deň, nádherný večer, šedá noc!
 • Ahoj, mačky!
 • Ako sú vaše nálady, tvrdí pracovníci?
 • Čo jesť niekto na obed? Vyplňte to v komentároch.

Takéto správy sú vhodné pre zábavné skupiny alebo verejné "Typické Rio de Shushukino".

V prípade potreby je možné pokračovať v zozname znakov čierneho SMM. A opäť, dávajte pozor na hlavné príznaky tejto choroby: manipulácia, bezcieľová činnosť a ukladanie niečo na publikum.

Prečo je v poriadku SMM

Odpoveď na túto otázku obsahuje tri body. Po prvé, čierny SMM poskytuje rýchly a merateľný výsledok. Napríklad, ak si kúpite zvýšenie počtu odberateľov až o 10 tisíc ľudí, dostanete ho.

Po druhé, marketing sociálnych médií v starej škole je pomerne lacný. Hore, ste videli príklad z jednej z burz: tmavé sily výnos 0,05 dolárov každý. pre dušu.

Po tretie, málo ľudí pozná rozdiel medzi čiernym SMM a bielym. Mimochodom, toto je hlavným dôvodom, prečo vôbec existuje sociálny marketing v starých školách.

Prečo čierny SMM nefunguje

Všetko je tu veľmi jednoduché: vaši zákazníci nie sú blázni. Preukazujete odmietavý postoj k skutočnému publiku, keď sa zhromažďujete v skupine robotov, pošlete hlúpe memy, zapájate predplatiteľov s reklamami, ignorujete názory používateľov.

Myslite na seba: vypočítavate falošné účty s ranou; Nie si jediný taký brilantný. Falošné a nemotorné vtyuhivanie cítia všetko. Naše dôverčivé babičky sa nepočítajú, pretože prakticky nepoužívajú sociálne siete.

Nakoniec, každá manipulácia funguje proti reputácii spoločnosti. Tu je najviac neškodný nedávny príklad: futbalový klub uverejnil na sociálnych sieťach fotografie dievčat v športovom oblečení. Ukázalo sa, že dizajnér pomocou vizuálneho editora nakreslil klubový formulár na modely „dospelého“ žánru. Lyap si všimol fanúšikov. Napísali o chybe "Lenta.ru".

Publikácia v „Lentera.ru“ a pravdepodobne výbušný nárast účasti verejného tímu na sociálnej sieti, ktorá ho nasledovala, mohol byť obrovským úspechom, ak nie jedným „ale“. Vedenie klubu sa muselo ospravedlniť za výber postáv, ktoré predstavujú novú formu tímu.

Existuje ďalšia celosvetová príčina neefektívnosti starej školy SMM. Funguje, keď nastavíte nesprávne ciele alebo pracujete bez cieľa. Napríklad, ak sa pokúsite predať troskové kamene alebo kovové konštrukcie vo Vkontakte, záruka je zaručená. Upozorňujeme, že hovoríme o predaji prostredníctvom sociálnej siete. Výrobcovia kovových a stavebných materiálov môžu úspešne používať "Vkontakte" na podporu správneho plánovania marketingových kampaní.

Ale dôležitá vec, ktorú možno pripísať všeobecnému bodu o negatívnom vplyve manipulácie na povesť spoločnosti. Čierna SMM negatívne ovplyvňuje návštevnosť vyhľadávania. V skutočnosti, nesprávny marketing v sociálnych sieťach odkazuje na nástroje old-school SEO, ktorá sa často stáva príčinou sankcií z vyhľadávačov.

Podľa experimentu STC značky „I like“ a zdieľanie sociálnych sietí neovplyvňujú výstup a návštevnosť spoločnosti Google z tohto vyhľadávacieho nástroja. Z tohto hľadiska nemá podvádzanie v sociálnych sieťach negatívny vplyv na vyhľadávací marketing. A podľa experimentu, ktorý uskutočnil Sergej Kokšarov, ovplyvňujú poradie sociálne podnety. Preto nemôžeme vylúčiť negatívny vplyv na účasť falošných "rád" a distribúciu zdroja.

Hlavným problémom čierneho SMM - nie je pozícia zdroja v otázke a ani účasť. Manipulácie v sociálnych sieťach sklamajú publikum. Toto nepriaznivo ovplyvňuje behaviorálne metriky stránky. A absolútne presne ovplyvňujú prevádzku, ktorú vyhľadávače poskytujú zdroju.

Myslíte si najať roboty, ktoré po falošné odkazy? Získajte vysokú mieru odchodov. Obsah stránky nespĺňa očakávania tvorené študentskými komentátormi z burz? Znížte svoj čas na stránke. Spamovanie v komunitách a súkromných správach? Tu máte necielenú návštevnosť a súvisí so znížením hĺbky prezerania a znížením miery konverzie. Nesprávny marketing sociálnych médií nevyzerá tak neškodne, že?

Vyššie uvedený obrázok je dobrým príkladom nesprávneho SMM. Spam komentáre na zábavu post v non-tematická skupina obťažuje publikum a negatívne ovplyvňuje dobré meno spoločnosti. Pokus o predaj žalúzií pomocou spamu vyzerá smiešne, takže existuje nesprávne nastavenie cieľa. Chýba tu odkaz na stránku, ktorý by mal negatívny vplyv na behaviorálne metriky.

Ako sa biely SMM líši od čiernej

Ak v jednom slove, potom všetko. Je jednoduchšie vymenovať všeobecné znaky správneho a nesprávneho marketingu v sociálnych sieťach. Patria sem pracovné miesta a prakticky všetky nástroje. Napríklad, bieli a čierni manažéri smm používajú Vkontakte, Facebook a ďalšie siete. A tí a iní priťahujú pozornosť prostredníctvom tombolov alebo provokatívnych publikácií. Ale robia to rôznymi spôsobmi. Čo je podstatou tohto „odlišného“? Poďme na to.

"M" znamená marketing

Hlavný list v skratke SMM je posledný. Potrebujete sociálne médiá marketing. Čo je to?

Marketing je vytváranie, dodávka a výmena tovaru, služieb a myšlienok, ktoré sú cenné pre existujúcich a potenciálnych zákazníkov, partnerov a spoločnosť ako celok. Toto je definícia Americkej marketingovej asociácie Marketing je uspokojovanie potrieb a požiadaviek ľudí prostredníctvom výmeny tovarov a služieb. Toto je definícia Philipa Kotlera.

Teraz môžete lepšie vidieť, prečo stará škola SMM nemá nič spoločné s marketingom. Publikum jednoznačne nepotrebuje spam a dotieravý predaj. Podvádzanie a manipulácia nemôžu byť cenné pre zákazníkov a spoločnosť ako celok.

Áno, ak pôjdete z neba na zem, marketing zahŕňa vplyv na dopyt, podporu podnikania a podporu predaja výrobkov a predaja. Ale vaše produkty, služby a nápady by mali byť cenné pre ľudí. Inými slovami, výrobok a informácie o ňom by mali byť primerane ponúkané ľuďom na správnom mieste v správnom čase. Mimochodom, ľudia by mali mať pravdu.

Táto práca môže byť posudzovaná na príklade spam komentára navrhol Sveta Zhalyuzinsky. Iste, žalúzie sú cennou komoditou. Jeho hodnota je však zrušená nesprávne zvoleným kontextom a spôsobom činnosti:

 • Snažím sa zaviesť. Žalúzie nepatria k tovarom s impulzným dopytom, takže nepripravený predaj v komentároch vyzerá smiešne.
 • Nesprávne miesto a čas. Ľudia nejdú na verejné Cossa.ru kúpiť žalúzie.
 • Nesprávni ľudia. Možno, že medzi účastníkmi stránky je cieľová skupina Svetlana Zhalyuzinskaya a jej spoločnosť. Záujemcovia sú stále viac v skupinách profilov.

Real sociálne médiá marketing nezačína čuchať v komentároch, ale s ...

... stanovenie cieľov a plánovanie

Cieľom je plánovaný výsledok. Účinnosť SMM preto závisí od správne stanoveného cieľa marketingovej kampane. Pomocou podpory v sociálnych sieťach sa riešia nasledovné problémy:

 • Informovanie divákov o spoločnosti a produkte.
 • Riadenie reputácie.
 • Vytváranie komunity zákazníkov.
 • Zapojenie používateľov do scenára konverzie.

Riešenie týchto problémov vám v konečnom dôsledku umožňuje riadiť dopyt a stimulovať predaj.

Normálny SMM nie je obmedzený na mechanické vysielanie a opätovné vysielanie, komentovanie a posielanie pozvánok skupinám. Vyššie uvedený obchodník musí poskytnúť pridanú hodnotu pre predplatiteľov. K tomu musíte tvrdo pracovať a používať špeciálne nástroje.

Informovanie publika

Ak chcete informovať divákov, nestačí písať komentáre k poznámke niekoho iného v zahraničnej skupine, že vaša spoločnosť „A“ predáva chladný produkt. Ak chcete byť vypočutí, musíte ponúknuť používateľom relevantné a užitočné informácie.

Informačné kampane začínajú štúdiom potrieb a preferencií publika a výberom stránok. Organizácia môže mať stránky alebo skupiny vo všetkých sociálnych sieťach, ale hlavné úsilie sa bude musieť zamerať na niekoľko platforiem. Vo vybraných sociálnych sieťach riešiteľ smm-manager rieši dve globálne úlohy: rozvoj komunitnej spoločnosti a vyhľadávanie a využívanie populárnych tematických komunít na komunikáciu s publikom.

Obchodník v kalendári publikácie obsahuje oznámenia o publikáciách na firemnej stránke a obsah vytvorený špeciálne pre sociálne siete. Tu je niekoľko nápadov:

 • Prieskumy verejnej mienky.
 • Súťaže.
 • Infografiky.
 • Fotky. Tento typ obsahu možno použiť na predaj produktov a služieb na lokalite Instagram a Pinterest.
 • Videá rôznych formátov, napríklad videá na Instagram, Vine, Twitter alebo video s časovým posunom.
 • Živé vysielanie a streamovanie. Môžete organizovať vysielanie pomocou Periscope.

Osobitná pozornosť si zaslúži vírusový obsah. Vírusnosť je ťažké plánovať. Manažér smm však musí neustále pamätať na vírusový potenciál publikácií. Na jeho implementáciu je možné použiť algoritmy, zachytiť informačné vlny, využiť populárne hashtags a memy.

Pridajte kurátorstvo obsahu, odpovede na otázky používateľov a účasť na diskusiách. Teraz nedelegujete informačné kampane v sociálnych sieťach školákom z burzy, však?

Riadenie reputácie

V širšom zmysle, pod pojmom "povesť management" spadá takmer všetky obchodné aktivity na internete. В контексте SMM к управлению репутацией относится мониторинг упоминаний компании или продукта и реакции на них, изучение отношения пользователей к бизнесу и взаимодействие с потенциальными и существующими клиентами.

Следить за упоминаниями бренда можно с помощью систем поиска в соцсетях. Odborníci tiež používajú referenčné sledovacie služby, napríklad YouScan, Wobot, Hootsuite a ďalšie.

Na preskúmanie názorov používateľov o produkte a spoločnosti sa používajú rôzne nástroje: od analýzy diskusií v populárnych tematických komunitách až po vedenie formalizovaného výskumu: prieskumy, dotazníky, rozhovory, fokusové skupiny atď.

Reakcie na spomienky a komunikáciu s divákom tvoria reputáciu spoločnosti. Mimochodom, nielen klienti smm-komunikácie môžu komunikovať s klientmi. Je v právomoci všetkých zamestnancov vašej organizácie.

Vytváranie komunity zákazníkov

Samoorganizujúca sa spotrebiteľská komunita je snom každého výrobcu a predajcu. On-line, sú najvhodnejšie tvoriť na základe verejnosti a skupín v sociálnych sieťach, rovnako ako tematické fóra.

Na rozdiel od starej školy SMM, správna marketingová stratégia zahŕňa prirodzený rozvoj skupiny. Užívatelia sa musia vedome zapojiť do komunity. Aký má zmysel zvýšiť veľkosť skupiny na 10 tisíc ľudí, ak je 90% nováčikov roboti a žiaci?

Aké nástroje sa používajú na rozvoj skupín v sociálnych sieťach? Budete prekvapení, ale len traja z nich:

 • Skutočné a užitočné informácie. Toto je to, na čo sa používatelia pripoja.
 • Virálny. Ide o prirodzenú replikáciu publikácií, ktorá poskytuje prílev návštevníkov a nových členov do skupiny.
 • Reklama. Môžete použiť akýkoľvek typ reklamy, okrem spamu.

Aktívna, populárna komunita je v polovici cesty k úspechu v SMM. Pamätajte si, že efektívnosť skupiny nezávisí od počtu členov, ale od kvality publika.

Zapojenie používateľov do scenára konverzie

Zapojenie sa do scenára konverzie nie je obmedzené na prevádzku a generovanie elektród. Na uľahčenie opisu môže byť úloha formulovaná nasledovne: SMM by mala poskytnúť prechod na webovú stránku spoločnosti. Ak predávate kozmetiku alebo šperky, môžete čiastočne prevádzať dopravu priamo na sociálnych sieťach. Ale vo výklenkoch s komplexnejším produktom sa návštevy premenia na obehu a transakcie sa uskutočňujú na mieste.

Ako SMM poskytuje odporúčania na stránku? Je to zrejmé: pomocou oznámení publikácií v komunite spoločnosti a tematických skupín. Tu sú niektoré ďalšie nástroje na generovanie návštevnosti:

 • Socializácia lokality. Používatelia by mali mať možnosť zdieľať vašu publikáciu s priateľmi v obľúbených sieťach.
 • Použite atraktívne titulky. Titulok - jeden z hlavných nástrojov na pritiahnutie pozornosti na post.
 • Elegantný vizuálny dizajn publikácie. Zapamätajte si svoje spravodajstvo na Facebooku alebo Vkontakte. Je tu veľa informácií, že? Ak chcete bojovať za rovnakých podmienok s mačkami a inými ťažkými sociálnymi sieťami, potrebujete dobrý vizuálny obsah.
 • Hashtags, zmienky o populárnych užívateľoch. Tieto nástroje upozorňujú na post na sociálnej sieti, ktorý by mal poskytovať prechody na stránku.
 • Odkazy na časti lokality v skupine. Môžu byť uverejnené v samostatných položkách v "Užitočné informácie" alebo "Kontakty".

Vyššie uvedené, že premena prevádzky dochádza na mieste, a nie v sociálnych sieťach. To jasne dokazuje dôležitosť integrovaného internetového marketingu, ktorého súčasťou je SMM.

Je pravda, že efektívny SMM je drahý?

Nie. Efektívny SMM stojí za námahu a plánovaný výsledok. Porovnajte nasledovné: podvádzanie počtu skupín používajúcich programy a roboty proti prirodzenému vývoju komunity, spamovanie a rušivé čuchanie proti identifikácii potrieb publika a formovaniu dopytu, falošných repostov a komentárov proti úprimnej komunikácii špecialistov s potenciálnymi zákazníkmi.

Ako ovplyvňujú taktiky starej školy vaše obchodné meno a hodnoty predaja? A neznamená to, že platíte viac za čierny SMM ako za normálny (pravidelný, biely, ak chcete) sociálny marketing?

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár