25 príkladov efektívnej reklamy na Facebooku

Správa z Facebooku zo dňa 01/18/2018 ukázala, že v decembri 2017 sa počet aktívnych užívateľov tejto sociálnej siete zvýšil o 14% a dosiahol 1,4 miliardy, avšak po januárovej zmene algoritmov generovania novinových správ sa pre spoločnosti stalo oveľa ťažším spojiť sa so všetkými týmito ľuďmi.

Priemerný užívateľ je spokojný so zmenami, ku ktorým došlo, pretože sa mu podarí lepšie komunikovať s priateľmi. Priemerný obchodník je v šoku. Čistenie pásky z mediálneho obsahu a značiek viedlo k potrebe prehodnotiť, ako komunikovať s potenciálnymi zákazníkmi.

Ako teraz propagovať produkty a služby na Facebooku? Podporoval som pásku a zdvihol 25 dobrých príkladov efektívnej reklamy pre vás.

Inzerujte v spravodajskom kanáli

Najzrejmejším príkladom je reklama na Facebooku. Zohľadňuje záujmy užívateľa, prispôsobené štandardom komunity a na prvý pohľad je vnímaný ako akýkoľvek iný post. Podľa týchto znakov sa v niektorých zdrojoch označuje ako natívna reklama. V mojom zdroji pre každých šesť pravidelných príspevkov je jedna reklama. A vy?

Zo záznamov priateľov sa reklama líši iba v prítomnosti svetlosivej karty „Reklama“. Rovnako ako iné publikácie, má rád, používatelia ich zdieľajú so svojimi priateľmi.

Na zvýšenie úrovne dôvery v informácie je možné predplatiteľom a ich priateľom ukázať reklamu. Pri definovaní publika v rozhraní reklamného profilu pridajte typ odkazu „Priatelia ľudí, ktorí majú radi vašu stránku“.

Na obrázku v prvom príspevku nie je absolútne žiadny text, na obrázku v druhom - je toho dosť veľa. Ako správne? Centrum pomoci pre inzerentov Facebook odporúča vyradiť text alebo ho použiť na minimum. V opačnom prípade sa môže znížiť pokrytie.

Reklama v informačnom kanáli je pre používateľov jasne viditeľná, nedá sa ignorovať. Podľa štatistík je kliknuté 49 krát častejšie ako bannery umiestnené vpravo. To môže viesť k verejnej značke na sociálnej sieti, stránke firemnej webovej stránky, vstupnej stránke. Vzhľadom na zmenu algoritmov na Facebooku budú náklady na reklamné miesta rásť.

Pri príprave reklamného príspevku dodržujte pravidlá komunitnej reklamy. Nahrávanie pred publikovaním prechádza overovacím procesom, ktorý zvyčajne trvá približne 24 hodín, ak vytvoríte reklamnú kampaň v službe Facebook Advertising Manager. Ak budete podporovať príspevok pomocou tlačidla "Zvýšiť publikáciu", jeho moderovanie bude trvať doslova 10-20 minút. Reklama, ktorá nespĺňa pravidlá, bude zamietnutá.

Reklamy na komunitu v službe Facebook

Aktívna verejnosť s vhodnou cieľovou skupinou je vynikajúcou platformou pre reklamu. Najväčšia odozva je spôsobená textami a obrázkami, ktoré organicky prúdia do obsahu komunity, sú užitočné pre používateľov a napísané v ich jazyku.

Medzi mnoho miest od bežných členov komunity Momshare - reklamný cestovný program pre mamičky a deti

Reklama v komunitách špecifických pre daný predmet je takmer cieľová skupina pre cieľovú skupinu. Účastníci prichádzajú na verejnosť za zaujímavými informáciami súvisiacimi s ich odbornou činnosťou a prečítajú si reklamný príspevok.

Reklamný ochranný softvér na stránke klubu "Director Club"

Pri výbere skupín pre umiestnenie reklamy sa nepozerajte na počet účastníkov, ale na pokrytie záznamov a aktivity používateľa.

Môžete sa dohodnúť na reklame v komunite buď priamo kontaktovaním administrátora stránky, alebo prostredníctvom výmeny: Epicstars, Blogun, ForumOk, Plibber, Twite. Už zhromaždili veľký počet stránok, ktoré sú pripravené umiestniť reklamy. Mimochodom, výmeny fungujú nielen s komunitami, ale aj s jednotlivými používateľmi Facebooku za predpokladu, že účet je dostatočne populárny.

Reklama na postoch populárnych osobností

Predplatitelia ventilátorov majú spravidla pozitívny postoj k odporúčaniam uverejneným na stránkach populárnych bloggerov a autoritatívnych expertov. Slová známe v širokých (alebo úzkych) kruhoch osobnosti spôsobujú oveľa väčšiu dôveru ako najkrajší banner alebo video valec.

Používatelia odosielajú žiadosti priateľom a prihlásia sa k odberu tých ľudí, ktorí majú pre nich váhu. Fanúšikovia vedia, že idol rozpráva o naozaj dôležitých a hodnotných veciach. Jeho publikácie sú monitorované a čítané až do konca. Larisa Volková, vedúca oddelenia Texterra, hovorí, že teraz musíte aktívne objednávať reklamu od blogerov,

Natalia Vodianova má predplatiteľov medzi rusky a anglicky hovoriacim publikom - celkovo viac ako 316 800 ľudí.

Natalia Vodianová inzeruje hernú aplikáciu, polovicu zisku, z ktorej ide na charitu - to jej vyhovuje

Na rozdiel od Instagramu nie je reklama na Facebooku obmedzená na fotografovanie a krátky popis. Dlhé informatívne príspevky od bloggerov, ktorí sa zhromaždili okolo seba lojálnej publikum pracovať dobre. Publikácie sú napísané v ich vlastnom štýle a nespôsobujú pocit cudzincov.

Scenárista a rozhlasová moderátorka Olga Dori úprimne pripúšťa reklamný charakter postu a dostáva od účastníkov iba pozitívnu reakciu.

Ak chcete odoslať s propagáciou svojho produktu vidieť toľko "hviezd" odberateľov, ako je to možné, vyhnúť sa ako návnady. Nežiadajte o rády a reposty. Algoritmus vypočíta "vydieranie" a zníži publikáciu na páske.

Vykonávate reklamnú kampaň v konkrétnom regióne / okrese / meste? Spolupracujte s bloggermi, ktorých väčšina priateľov a predplatiteľov žije na správnom mieste.

Ak chcete inzerovať tematické produkty, vyhľadajte príslušného špecialistu.

Inzerent nemusí mať 100 500 priateľov a odberateľov. Podľa prieskumu, ktorý uskutočnila Nielsen's Trust Trust, 84% respondentov považuje odporúčania od ľudí, ktorých poznajú, za najspoľahlivejší zdroj informácií o produkte.

Príspevok čítajúci dvesto ľuďmi môže mať za následok viac zákazníkov ako bannerová reklama zobrazená desiatkam tisíc. Na čom záleží je to, aký produkt inzerujete a kto presne bude čítať publikáciu. Pred kontaktovaním blogger, skontrolujte úroveň zapojenia svojich účastníkov - pomer počtu reakcií na celkový počet účastníkov.

Vlastná propagácia na osobnej stránke Facebook

Vlastná propagácia trénerov, dizajnérov, klenotníkov, copywriterov a iných špecialistov na Facebooku je bežná. Na bežných postoch hovoria o sebe ao svojej práci, odhaľujú profesionálne tajomstvá. Užívatelia preto vôbec nie sú proti reklamným publikáciám - potrebujú tieto informácie, aby mali čas kúpiť si produkt alebo kurz. Reklama samotná je užitočným obsahom pre predplatiteľov.

Webové semináre Eleny Harmensovej o rodinnej histórii zaujímajú tých, ktorí sa chcú dozvedieť viac o svojich predkoch

Natívne reklamy na Facebooku

Natívna reklama sa nepredáva "v čele". Niekedy je ťažké povedať, či je obsah sponzorovaný alebo napísaný zo srdca. Zaujímavé príbehy a recenzie s osobným podtextom nespôsobujú odmietnutie a nie sú identifikované ako platená reklama.

Úprimne povedané, neviem, či sú príklady v tejto časti reklamy. Získali autori peniaze, zľavy alebo inzerovaný tovar? Ak je prijatá, potom viac ako zaslúžene - je to taká reklama má právo byť nazývaný natívne.

V príspevkoch s osobnými "čipmi", humorom a užitočnými informáciami - maximálna šanca na šírenie vírusov.

Post Lydia Rajewski - reklama alebo úprimná túžba zdieľať s predplatiteľmi ľahké a dobré?

Kalina Yarkina, zakladateľka a riaditeľka Personal Branding Center, zdieľa odkaz na video kurz Trello

Tatyana Nikanorová, generálna riaditeľka spoločnosti Profdelo, hovorí o testovaní, ktoré podstúpila

Zoya Arefieva odporúča cvičenie v jej zvyčajnom spôsobe.

Vplyv reklamy (alebo nie?) Post Elena Oleshkevich môže byť posudzovaná podľa komentárov

Len nový recept alebo propagačné kulinárske štúdio HoReCa Hall vo Voronež?

Dávajte pozor! Vo väčšine miest sa pozornosť sústreďuje nie na propagovaný produkt, ale na emócie jeho vlastníctva. Profesionálne odporúčania, fascinujúce príbehy a podrobné recenzie sa prispôsobujú očakávaniam cieľovej skupiny, pomáhajú riešiť problémy používateľov, inšpirujú a ... predávajú!

Už ste niekedy kúpili produkt alebo službu po prečítaní príspevku populárneho bloggera, experta alebo priateľa na Facebooku? Napíšte komentáre!

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár