Prípad: ako zvýšiť aktivitu v komunite VK pomocou dynamického krytu

Mnohí sa sťažujú, že účastníci vo svojej komunite "VKontakte" vykazujú slabú aktivitu: nič sa im nepáči, nereagujú, nevyhadzujú príspevky do "návrhu". Hoci existuje veľa ľudí, a všetci sú cieľovou skupinou. Je to pomerne bežná situácia a tiež sa nás dotkla. V určitom okamihu sme si uvedomili, že naša stránka má viac ako 15 tisíc účastníkov (non-volatile), ale zapojenie je katastrofálne malé. Na vyriešenie tohto problému sme sa rozhodli usporiadať sériu dynamických súťaží. Prečítajte si viac o tom, ako sme to urobili a aké sú výsledky, prečítajte si nižšie.

Čo je to dynamický obal a prečo je potrebný?

Dynamický je obal, ktorý automaticky mení jeho obsah. Môže napríklad zobraziť avatara a meno poslednej osoby, ktorá sa pripojí k vašej komunite (nový účastník vstúpi, kryt sa aktualizuje), predplatiteľov, ktorí dnes oslavujú svoje narodeniny, výmenných kurzoch, počasí v konkrétnom meste, ako aj najaktívnejších účastníkov dňa, týždňa, mesiaca alebo akéhokoľvek iného dňa. v inom časovom období. Vo všeobecnosti sú možnosti použitia tohto nástroja mnohé. Tu sú len niektoré z nich:

Príklady dynamických krytov

1. Spoločenstvo "Klub riaditeľov". Aktualizované: počet pracovných miest dnes, euro a dolár, avatar a meno najaktívnejšieho účastníka, ako aj posledný vstup.

2. Komunita "Stopkam". Aktualizované: avatar a meno posledného účastníka, počet zobrazení nových videí a účastníkov na kanáli YouTube.

3. Spoločenstvo "Tímová podpora". Počet otázok zodpovedajúcich technickou podporou VC sa aktualizuje.

4. Spoločenstvo Gazgolder. Časovač odpočítavajúci čas pred začiatkom koncertu rappera Bast je aktualizovaný.

5. Spoločenstvo "Cerebro Target". Aktualizácie: avatary a počet bodov z najaktívnejších účastníkov týždňa, ako aj avatar, názov a počet bodov najaktívnejšieho účastníka posledného týždňa.

Služby na vytvorenie dynamického krytu

V súčasnej dobe existuje mnoho služieb pre vytváranie dynamických krytov. Sú lacné. Napríklad služba, ktorú sme použili, stojí len 200 rubľov mesačne pre jednu komunitu. Tam je drahšie, je lacnejšie. Tu je niekoľko z týchto služieb:

 • Dycover.ru je bezplatná základná tarifa s obmedzeniami funkčnosti a zaplatená za 100 rubľov mesačne pre jednu komunitu bez obmedzení.
 • Letscover.me - bezplatné skúšobné obdobie 48 hodín pre jednu komunitu, viac ako 200 rubľov za mesiac pre jednu komunitu a vyššie pre niekoľko komunít.
 • Livecoverstudio.com - cena na vyžiadanie. Na stránke nie je žiadna cena.

Ako vytvoriť dynamický kryt

Na realizáciu súťaže pre najaktívnejších účastníkov sme použili službu letscover.me. Dovoľte mi vysvetliť jeho príklad:

 1. Zaregistrujeme sa v službe, zaplatíme požadovanú sadzbu.
 2. Pridajte svoju komunitu.
 3. Vyberte príkaz "Vytvoriť nový kryt."
 1. Pripravíme obrázok o veľkosti 1590 x 400 pixelov a vložíme ho do služby. Nezabudnite ponechať priestor pre dynamický obsah, ako aj prázdny priestor na bokoch, pretože mobilný kryt je odrezaný na okrajoch.

Ako sme to urobili:

 • Pre súťaž "2 najaktívnejší účastníci týždňa"
 • Pre súťaž "5 najaktívnejších účastníkov týždňa"

Koľko miesta by malo ostať na stranách?

Zapnite zobrazenie mriežky a služba vám ukáže hranice, za ktorými sa bude obsah v mobile vypnúť.

 1. Vyberte potrebné miniaplikácie.
 1. Prispôsobte vybraté miniaplikácie.
 1. Urobíme náhľad, uistite sa, že všetko je v poriadku, uložte a potom stlačte tlačidlo "Aktivovať obal".
 1. Ak ste držiteľom súťaže o najaktívnejšieho účastníka, nezabudnite do výnimiek pridať verejných administrátorov, zamestnancov spoločnosti, ako aj víťazov poslednej súťaže. Ak to chcete urobiť, prejdite na "Moje skupiny" - "Nastavenia" a na čiernej listine ID týchto ľudí.

Ako zistiť ID osoby?

Ak chcete nájsť ID užívateľa "VKontakte", prejdite na jeho profil a kliknite na položku Všetky položky na stene. Na odkaz, ktorý sa otvorí, skopírujte všetky čísla - toto je ID profilu.

Pri zistených nastaveniach. Teraz prichádzame k najzaujímavejším.

Súťaže pre najaktívnejších účastníkov: prípad "Texterra"

podmienky

Konali sme súťaže pre najaktívnejších účastníkov od 5. februára do 2. marca 2018. Celkovo sa uskutočnilo 8 súťaží:

 1. 2 najaktívnejších účastníkov týždňa (05.02-9.02). Podmienky. Víťazi. Na obálke boli zobrazené 2 vodcovia.
 1. 6 najaktívnejších odberateľov týždňa (12.02-16.02). Podmienky. Víťazi. Na obálke bolo vystavených 6 vodcov.
 1. 5 najaktívnejších odberateľov týždňa (02.02-22.02). Podmienky. Víťazi. Po dvoch súťažiach sme si uvedomili, že zápas by bol zaujímavejší, ak by sa vodcovia a zaostávajú za sebou. Preto tentokrát nie je 5, ale na obálke bolo zobrazených 10 ľudí. Túto taktiku sme použili pre všetky ďalšie súťaže.
 1. Najaktívnejší účastník dňa (26.02). Podmienky. Víťaz.
 2. Najaktívnejší účastník dňa (27.02). Podmienky. Víťaz.
 3. Najaktívnejší účastník dňa (02/28). Podmienky. Víťaz.
 4. Najaktívnejší účastník dňa (03/01). Podmienky. Víťaz.
 5. Najaktívnejší účastník dňa (02.03). Podmienky. Víťaz.

Zakaždým, keď podmienky súťaže boli približne rovnaké. Jediná vec, ktorú sme zmenili, bol počet víťazov a počet ľudí zobrazených na obálke. Body vypočítal servis podľa vzorca: 1 ako = 2 body, 1 komentár = 4 body, 1 komentár = 1 bod (nepovažuje sa za vlastný). Repost ako aktivita nebola braná do úvahy, pretože sú zakázané pravidlami VKontakte. Počet bodov môžete zmeniť podľa vlastného uváženia. Mysleli sme si však, že je vhodné dať čo najviac bodov na pripomienku, pretože v prvom rade sme museli „hovoriť“ našich predplatiteľov a po druhé, bolo oveľa ťažšie napísať zmysluplnú poznámku, ako by sme chceli.

Všetkým výhercom bola odovzdaná cena - kniha „100+ hacky pre internetový marketing“ s autogramami autorov. Odpísané s nimi ihneď po vyhlásení výsledkov, požiadal o adresu a do týždňa poslal dary adresátom. Všetko na naše náklady, bez ohľadu na miesto bydliska víťaza.

Teraz sa pozrieme na štatistiky našej komunity v období súťaží a porovnáme ich s predchádzajúcim obdobím a potom budeme analyzovať najzaujímavejšie momenty.

Štatistiky Spoločenstva pred a po

Súťažný čas: od 05.02 do 02.03. Pozeráme sa.

 • pohľady
 • Jedineční návštevníci
 • krytie
 • Páči sa mi tagy
 • Komentáre

Najväčší počet pripomienok nám dal súťaž "5 najaktívnejších účastníkov týždňa". Štyri pracovné dni (to bol krátky týždeň pred sviatkami) v našej komunite vľavo: 170 + 350 + 313 + 659 = 1492 pripomienok.

Ako som už uviedol vyššie, tento týždeň sme to prvýkrát urobili tak, aby sa na obálke zobrazilo 10 ľudí a vyhralo len päť, čo s najväčšou pravdepodobnosťou prispelo k rýchlemu rastu pripomienok. Boj na posledný deň nebol detinský.

Zvýšte počet verných predplatiteľov

Ako je možné vidieť z vyššie uvedených obrázkov, nezvýšili sme angažovanosť používateľov, ale to nie je najdôležitejšia vec. Najcennejším úspechom je zvýšiť počet verných predplatiteľov, Účastníci si už mesiac radi užívali komunikáciu s nami a medzi sebou, podporovali súdruhov, pochválili náš obsah a našu spoločnosť a poskytli konštruktívnu kritiku. Za jeden mesiac sa nám podarilo vytvoriť takú pozitívnu atmosféru v komunite, ktorá nikdy predtým neexistovala.

Súťažiaci začali vidieť náš obsah častejšie.

Napriek tomu, že nie je veľký nárast pokrytia, možno predpokladať, že účastníci, ktorí aktívne komentovali príspevky v našej komunite, začali vidieť náš obsah častejšie. Takto fungujú algoritmy inteligentnej pásky. Hoci nemáme priamy dôkaz. Iba spätná väzba od súťažiacich.

Zvýšenie obsahu používateľa

 • Recenzie kníh

Mnohí víťazi dobrovoľne napísali recenzie na knihu a my ich radi zverejnili na verejnosti.

 • Otázky v „návrhu“

Predtým sme vrhli otázky do „návrhu“, ale bolo to veľmi zriedkavé, pretože sa nám nepodarilo zvyknúť si predplatiteľov na takúto príležitosť. Počas súťaží sa všetko zmenilo. Povzbudili sme používateľov, aby ponúkli svoje správy (aby tam bolo niečo, o čom sa diskutovalo), a konečne začali využívať túto príležitosť.

Počas mesiaca bolo uverejnených 7 príspevkov z „návrhu“:

 1. O cene online propagácie
 2. O propagácii nekomerčných projektov
 3. O marketingovej psychológii
 4. O vytváraní interaktívneho pdf
 5. O rôznych formátoch článkov v "VK"
 6. O blokovaní účtu na Facebooku
 7. O rozdieloch medzi skupinou a verejnou stránkou „VK“

Zvýšený záujem o našu knihu

Keďže vo všetkých súťažiach bola len jedna cena - kniha „100+ hacky pre internetový marketing“, ktorú napísali špecialisti našej spoločnosti, prirodzene, záujem o ňu rástol. Počas celého mesiaca sme dostali otázky o tom, kde kúpiť knihu. A nielen účastníci súťaží sa pýtali, ale aj tí, ktorí sa na nich nezúčastnili.

Vydané druhé vydanie knihy. Je možné ho zakúpiť na oficiálnych stránkach vydavateľa.

Venujte pozornosť: túto sériu súťaží sme uskutočnili, keď kniha nebola k dispozícii. Prvé vydanie bolo vypredané a druhé vydanie ešte nebolo vytlačené. Preto otázka "Kde kúpiť svoju knihu?" (a tam bolo veľa takýchto otázok) Musel som odpovedať "Kým nie je v predaji, ale môžete si ho objednať." Neviem, ako to ovplyvnilo počet objednávok, ale čisto subjektívne sa mi zdá, že ak by bola kniha k dispozícii, bolo by viac príkazov. Nie všetci milujú čakať, bez ohľadu na to, aký cenný je nákup. Súťaže sa preto museli začať, keď bolo druhé vydanie hotové. Podľa môjho názoru by to malo veľmi dobrý vplyv na predaj.

Momenty stojí za to venovať pozornosť

Po prvýkrát sme sa zúčastnili súťaží o najaktívnejších účastníkov, ktorých sme určili pomocou dynamického obalu. A napriek tomu, že boli skvelí, z našej strany boli chyby a zjavné chyby. Poďme ich rozobrať, aby ste nezasahovali na naše vlastné hrable.

1. Účastníci musia jasne pochopiť pravidlá.

Pôvodne sme pravidlá dostatočne neopisovali. Napríklad sme nešpecifikovali, že komunity sa nemohli zúčastniť súťaže (iba osobné účty). Nehovorili, že sa berú do úvahy iba komentáre a obľúbené príspevky na dnešných postoch, a nie na žiadne miesta v komunite. Zabudli ste spomenúť, že účastníci, vinutí radi, budú vylúčení zo súťaže. Všetky tieto nuansy musia byť okamžite a čo najpodrobnejšie zaregistrované. To je jeden z najdôležitejších pravidiel pre súťaže "VKontakte", a už sme o tom písali v našom článku "Súťaže VKontakte": ako získať požadované výsledky a nie "chytiť slovo" zákaz ". Mimochodom, odporúčam čítanie - existuje obrovské množstvo praktických odporúčaní s príkladmi a snímky obrazovky. Článok dlho obsadil prvé miesta pri vydávaní oboch vyhľadávačov pre relevantné dotazy. Takže môžete bezpečne používať.

2. Nemôžete nechať priebeh súťaže.

Musíte sa aktívne zúčastniť diskusie o novinkách. Odpovedzte na otázky. Zapojte ľudí do konverzácie. Všeobecne platí, že v každom spôsobe, ako uvoľniť publikum na činnosť. Ak tak neurobíte (najmä na začiatku), existuje možnosť, že vaša súťaž nebude „klesať“.

3. Umožnite účastníkom diskutovať.

Ak máte dve príspevky denne, používatelia jednoducho nemajú čo diskutovať. Zvýšiť počet publikovaných obsahov aspoň počas trvania súťaže. Ak tak neurobíte, nedostávajte očakávané výsledky. Povzbudiť ľudí, aby sa pýtali na otázky v „návrhu“ (ako sme to robili), je to skvelý spôsob, ako zvýšiť počet pracovných miest. A je to úplne jednoduché.

4. Všetky komentáre musia byť moderované.

V opačnom prípade začne chaos. Vedúci predstavitelia vypustia účastníkov, ktorí sa k prípadu nevyjadria a ostatní účastníci budú touto nespravodlivosťou pobúrení.

5. Cheat rád musí zastaviť.

Do pravidiel súťaže napíšte, že vylúčite všetkých účastníkov, ktorí sa podvádzajú bodmi nečestným spôsobom a nikoho neušetria. V opačnom prípade bude výsledok rovnaký ako v predchádzajúcom odseku.

6. Účastníci musia vidieť počet svojich bodov.

Keď sme spustili prvú súťaž pre dvoch najaktívnejších účastníkov týždňa, urobili sme chybu - umiestnili sme na vrchole dvoch lídrov v počte bodov. A ukázalo sa, že ostatní účastníci nemali možnosť pochopiť, ako ďaleko zaostávajú. Bohužiaľ, služba, ktorú sme držali v súťažiach, neponúkla takéto štatistiky. V ďalších súťažiach sme začali umiestňovať na obálku viac ľudí. Napríklad by malo byť 5 víťazov a na obálke bolo 10, takže sme aspoň trochu zlepšili situáciu.

Niekoľkokrát som napísal technickú podporu služby, ktorú súťažiaci potrebujú vidieť počet bodov tak, aby bola súťaž zaujímavejšia a súťaž bola živšia a doslova za mesiac takúto funkciu pridali. Pravda, vtedy sme už dokončili sériu súťaží.

7. Zhrnutie sľubovaného času.

Ak zhrniete o deň neskôr alebo skôr, užívatelia sa môžu sťažovať na technickú podporu "VKontakte" a vaša komunita môže byť zablokovaná. Udržujte svoje sľuby a zhrnúť súťaž včas. To isté platí aj pre dary. Sľúbil, že bude odoslaný do týždňa? Buďte láskavý, aby ste splnili svoj sľub.

8. Uverejnite fotografie víťazov.

To ostatným účastníkom ukáže, že všetko je v súťaži spravodlivé. Víťazi dostanú svoje dary a svoje slovo si ponecháte.

9. Vytvorte diskusiu "Víťazi našich súťaží."

To je potrebné, aby používatelia mohli kedykoľvek ísť tam, vidieť, aké sú vaše zápasy, ako často a uistiť sa, že ste úprimní.

Kedy nás to stálo

A teraz si spočítame, koľko peňazí sme strávili pri držaní 8 súťaží:

 • Náklady na vytvorenie dynamického obalu: 200 s.
 • Počet odoslaných kníh: 18 x 500 s. = 9000 p.
 • Náklady na balenie kníh: 36 x 18 = 648 str.
 • Náklady na zaslanie prostredníctvom "Post Ruska" (120 p. V Rusku, 450 p. Do susedných krajín): (2 x 120) + (5 x 120) + (3 x 450) + (3 x 120) + (5 x 120) = 3150 r.

Celkom: 12,998 rubľov.

Ako to býva najčastejšie, keď robíte marketing obsahu, je veľmi ťažké zistiť, čo to dalo podniku. Môžem však s istotou povedať, že to malo pozitívny vplyv na našu povesť, zvýšilo jadro lojálnych užívateľov a podnietilo záujem o našu knihu (čo tiež priamo ovplyvňuje náš predaj). No, v prívese k tomuto, Vo februári tohto roku sme stanovili absolútny rekord v predaji. Samozrejme, nie je to len kvôli súťažiam :-) Tento efekt dáva všestrannosť a synergiu všetkých metód používaných na propagáciu. Pre mnohých sú tieto slová neznáme, ale stoja za to si pamätať, pretože títo mechanici pracujú. Ktorý rok sme o tom presvedčení v našom projekte a projektoch našich klientov. Vo všeobecnosti skúste :-)

Na záver

Súťaže pre najaktívnejších účastníkov, realizované pomocou dynamického krytu, nám umožnili výrazne zvýšiť aktivitu v našej komunite. Za celú existenciu "Texterry" sme nikdy nemali taký počet rád a komentárov za mesiac. A to nie sú skrútené ukazovatele!

Ako sa očakávalo, po skončení série súťaží aktivita účastníkov poklesla, ale nevrátila sa na predchádzajúcu úroveň. Každý deň sme komentovaní a páči sa nám a stále vidím avatary niektorých súťažiacich.

Podľa môjho názoru je to jeden z najlepších spôsobov, ako zvýšiť aktivitu komunity a jadro lojálnych používateľov. Vezmite na vedomie a vyskúšajte svoju komunitu.

No, ak bol článok pre vás užitočný, zdieľajte s priateľmi. Pre nás je to najlepšie vďaka :-)

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár