15 príkladov reklamy na Facebooku, ktoré nie je možné prejsť

Čo môžete povedať o reklame na Facebooku? Zaslúži si pozornosť obchodníkov aspoň z dôvodu veľkosti a umiestnenia reklamy: reklamná jednotka zaberá takmer celú obrazovku pri prezeraní na ploche a celej obrazovke pri prezeraní na tablete. Užívatelia si však takéto veľké reklamy ani nevšimnú častejšie, ako by chceli inzerenti.

Z tohto článku sa dozviete, aké zložky efektívna reklama v Facebook krmivo sa skladá. Tiež sa zoznámite s príkladmi úspešných reklám, ktoré nie je možné ignorovať.

Zloženie Účinná reklama

Efektívne možno nazvať reklamou, ktorú používatelia upozorňujú. Znalosť reklamy je najľahšie merateľná podľa jej klikateľnosti alebo miery prekliknutia: pomer zobrazení k kliknutiam. Ak chcete vytvoriť reklamy s možnosťou kliknutia, musíte vybrať správneho publika a uistiť sa, že v reklame sú tri kľúčové komponenty:

  • Jasné, presvedčivé, netriviálne foto. Používate replikované fotografie? Nečakajte na výraznú odozvu divákov. Obraz robí najdôležitejšiu časť práce: priťahuje pozornosť používateľov. Môžete si vzkriesiť a najať Ogilvyho, ale jeho geniálny text zostane neprečítaný, ak si ho užívatelia nevšimnú. Vytvorte si obrázky sami, nakupujte fotografie od profesionálov alebo si vyberte zdroje, ktoré majú kvalitné a špinavé zuby.
  • Dobrý text. V tomto prípade hovoríme o niekoľkých stovkách znakov, ktoré zapadajú do formátu oznámenia v spravodajskom kanáli. Preto dávajte pozor na účinnosť titulu. Nezabudnite použiť príslušnú výzvu na akciu.
  • Ponuka, ktorú je ťažké odmietnuť. Používatelia budú sledovať odkaz, ak im ponúknete niečo potrebné, relevantné, ziskové, zaujímavé. Ak chcete, aby bola reklama efektívna, nájdite spôsob, ako môžete zaujať svoje publikum svojím produktom.

Pozri tiež: Ako sa vyhnúť cenovým vojnám?

Uvedené zložky fungujú najlepšie v komplexe. V skutočnosti sú však ich kombinácie častejšie. Pravdepodobne ste napríklad videli veľa reklám s vynikajúcim vizuálnym dizajnom a chytľavým názvom, ktorý inzerovali produkty, ktoré trh nevyužil. V nasledujúcich príkladoch nie sú vždy prítomné všetky tri zložky účinnosti. Mali by ste sa ich pokúsiť použiť vo svojich vlastných reklamách.

Príklady efektívnej reklamy na Facebooku

1. Pure ukazuje tetovanie

Skvelá fotografia, ktorú nie je možné prejsť. Ale to nie je všetko. Venujte pozornosť textu o dievčati s okom na hrudi. Predáva skvelý odkaz.

2. Slamstop povzbudzuje, aby neboli tlieskali uši

V minulosti táto reklama mohla ľahko prejsť. Ale vtipné a v dobrej bláznivej fotografii to neumožňuje. Pravdepodobne, tento muž bude vyzerať dobre vedľa dievčaťa s okom na hrudi z vyššie uvedeného príkladu.

3. Ura.ru intrigy

Obraz nie je príliš veľký a názov sa úplne nezmestí. Žiadny sebaúctivý paranoidný však nebude prechádzať textom bunkrov a hrozbou tretieho sveta. Správa je zaujímavá, takže reklama je efektívna.

4. Warby Parker ohromí štýlom a vzhľadom

Warby Parker predstavuje kolekciu okuliarov bez jasných sloganov, expresívneho textu alebo obrázkov, dokonca aj bez erotiky. Klidný informatívny text a záhlavie s nízkou klávesou označujú trivialitu reklamy. Tak prečo si zaslúži pozornosť? Použitá fotografia neumožňuje prejsť okolo. Je veľmi expresívna, živá, prirodzená. To je prípad, keď obrázok stojí za tisíc slov.

5. Ponuka Amazon je ťažké odmietnuť

Dobrá ponuka, však? Ak ponúkate zľavu vo výške 70% na dobrý produkt, nemôžete sa starať o predaj titulok a vylepšenie fotografie. Avšak, obraz s obrovským nápisom "Deal of the Day" štrajkujúci.

6. Delicious reklama od NatureBox

V tejto reklame nie sú prakticky žiadne nedostatky. Fotografie upozorňujú, aj keď ste mali obed. Text jednoducho a efektívne opisuje vetu. Len hlupák ho odmietne: prečo neskúsiť niečo vynikajúce úplne zadarmo?

7. Dobrý text a zaujímavá ponuka zachrániť Edgar reklamu.

Tvorcovia tejto reklamy použili obyčajnú fotografiu. Podobné obrázky nájdete na fotografických skladoch. Správa však priťahuje pozornosť cieľovej skupiny. Kto sú manažéri SMM odmietajú zoznámiť sa s nástrojom, ktorý automaticky publikuje príspevky v populárnych sociálnych sieťach?

8. Jahodová reklama Jasper's Market

Pozri tiež: Udalosti v službe Google Analytics: 5 metriky, ktoré by mal sledovať každý internetový obchod

Môžete vytvoriť svetlé reklamy vo formáte ponuky. Okrem toho vyzerá chutne, dokonca aj na malom monitore. Ponuka Jasper's Market priťahuje pozornosť vďaka fotografii z jedného pohľadu, na ktorý tečie prúdenie vody. Výhody ponuky môžu odhadnúť obyvatelia Spojených štátov: nákup ovocia v hodnote nad 50 dolárov, zľava 10 USD.

9. Ponúknite vizuálny obsah v reklame Axe

Táto inzercia poisťovne sa môže stratiť v informačnom kanáli, ak sa pozeráte na obrazovku pracovnej plochy. Na obrazovke mobilného gadgetu však zaberá celú obrazovku. Jasné modré auto priťahuje pozornosť. Táto reklama by bola perfektná, ak by autori jasne uviedli výhody a jedinečnosť produktu.

10. Obyčajný text a stávka na video formát v reklame Airborne Health.

V texte inzerent ponúka podporu imunity pomocou vitamínového prípravku. Ponuka, ktorá je zrozumiteľná a relevantná v zimnom období, sa úspešne kombinuje s jednoduchým šetričom obrazovky.

11. Obchodníci závisia od užívateľov OutboundEngine

Inzerent v texte požaduje, aby trávil viac času pri uzatváraní transakcií. Alebo na dovolenke. Obraz priťahuje pozornosť a inšpiruje. V popise odkazu predávajúci ponúka skúšobnú verziu automatizačného systému. Túto ponuku je ťažké odmietnuť.

12. Britská vysoká škola umenia a dizajnu učí dobrých dizajnérov.

Toto oznámenie opäť potvrdzuje tézu, že ide o vizuálny obsah, ktorý by mal byť nazývaný kráľom. Kresba vám umožní ísť na lyžiach a zapísať sa do kurzov dizajnu.

13. Vynikajúci text a desivý obraz Estoest

Obrovský obraz s nápisom v červenom jazyku sa neobráti na krásne. Tento problém však dokonale rieši: priťahuje pozornosť používateľa. Pokojný a informatívny text kompenzuje agresivitu obrazu.

14. Duše fotografie v Vistaprint

Toto oznámenie je pozoruhodné pre jeho obraz. Vytvára dojem, že bežní reagujúci ľudia pracujú pre Vistaprint, a nie nejaké očarujúce firemné monštrá.

15. Tvár produktu v reklame Persona Grata

Čo je potrebné upriamiť pozornosť na reštauráciu? Stačí urobiť koláž z fotografií jedálne a baru. Venujte pozornosť úspešnému kurzu reklamy určenej na prijímanie kontaktov offline. Ide o telefónne číslo v texte.

Nie je potrebné znovu objavovať koleso

Aby reklamy na Facebooku fungovali, musíte vyriešiť dva problémy. Po prvé, prilákať pozornosť používateľov. Táto úloha sa dá ľahko vyriešiť pomocou obrázkov: štýlových, provokatívnych, emocionálnych, dokonca desivých. Po druhé, záujem potenciálny klient s vaším produktom. Jasne opíšte výhody, ktoré dostane po kliknutí na odkaz. To je všetko, nič viac sa nebude musieť vymyslieť.

Pozri tiež: Ako hodnotiť profesionalitu copywritera

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár