Zacielenie na Facebook: Ako nájsť svoje publikum pre reklamu. Techniky, o ktorých ste nevedeli

V reklamnej kancelárii Facebook analyzujeme sekciu "Publikum", vyhľadávame klientov a zabraňujeme chybám, ktoré sa dožijú. Článok obsahuje mnoho nápadov na zacielenie, ktoré možno nepoznáte alebo sa neodvážili použiť, ako aj niekoľko tipov na správu publika.

Materiál je určený pre tých, ktorí sú už oboznámení s reklamnou skriňou: založili si obchodný účet, pridali platobný nástroj, nainštalovali Facebook pixel a spustili niekoľko jednoduchých reklám. V opačnom prípade môžete použiť iba časť tipov.

Začíname v časti „Publikum“

Pri vytváraní inzerátu môžete nastaviť publikum, alebo môžete použiť špeciálnu sekciu. Zoberieme druhú možnosť. Ak to chcete urobiť, prejdite do Správcu reklám a do stĺpca Zdroje vyberte položku Publikum.

Tu môžete:

 • názor, ktoré publikum sa práve používa v reklamách;
 • rýchlo vyberte správneho publika v časti „Filtre“;
 • vytvárať nové, upravovať a odstraňovať staré;
 • skontrolovať, či si diváci navzájom konkurujú;
 • presunúť publikum z jedného reklamného účtu do druhého (ak máte niekoľko projektov).

Všetky položky budú rozobraté.

Vytvorte publikum

Kliknite na modré tlačidlo a pozrite si:

individualizované

Tu vyberáme ľudí, ktorí spolupracovali s našou spoločnosťou. Sú to existujúci a potenciálni zákazníci, návštevníci stránok, účastníci, používatelia aplikácie a dokonca aj tí, ktorí prišli do vášho fyzického obchodu.

Individuálne publikum možno použiť priamo:

 • spustiť opätovné zacielenie
 • poskytnúť personalizovanú zľavu
 • pripomenie zabudnutý kôš atď.

Aj na ich báze môžete vytvoriť podobné publikum.

Z dlhodobého hľadiska je to najlepšia voľba, pretože sa zameriavame na tých, ktorí o nás už vedia a prejavili záujem o tento produkt.

Existuje 5 spôsobov, ako vytvoriť individuálne publikum:

Zákaznícky dátový súbor

Tento typ reklamy vám umožňuje pracovať so zákazníckou základňou, napríklad z CRM. Začnite v tomto bode, ak budete viesť záznamy o objednávkach, zaznamenávať kontakty a obchodné informácie. Takže máte vo Vašej reklamnej kancelárii spoľahlivý zdroj potenciálnych zákazníkov.

Najjednoduchší spôsob je načítanie tabuľky s informáciami o zákazníkoch. Dáta môžu byť kopírované manuálne, stiahnuté formátované súbory alebo importované z MailChimp. Facebook bude analyzovať informácie, nájsť ľudí z tabuľky vo svojej sieti a pridať ich k publiku pre reklamu.

Šablóna tabuľky

V roku 2017 Facebook pridal aj tretiu možnosť - „Uveďte hodnotu LTV (hodnota životného cyklu) na vytvorenie najúčinnejšieho publika“. Tu si môžete stiahnuť nielen primárne dáta, ale aj hodnotu elektród. K tomu, v súbore vedľa každého klienta napíšte množstvo peňazí, ktoré plánujete dostať od neho. Z týchto čísel algoritmus pochopí, ktorí užívatelia sú pre vás prioritní a častejšie ich zobrazujú.

Naučte sa, ako pripraviť súbor údajov o klientovi LTV.

Prevádzka z lokality

Vyberáme ľudí, ktorí navštívili našu stránku alebo jej konkrétne stránky. Je zmysluplné vytvoriť takéto publikum, ak navštívi každý týždeň aspoň 100 ľudí a najmenej 200 za mesiac. V opačnom prípade bude publikum príliš malé a drahé.

Hlavným parametrom je výber zdroja publika. Tu si môžete vybrať:

 • každý, kto išiel na stránku;
 • tí, ktorí dosiahli stránku "Basket", "Platba" atď .;
 • tých, ktorí navštívili stránky určitých výrobkov;
 • tých, ktorí strávili najviac času na stránke.

Môžete tiež zúžiť publikum a vylúčiť ľudí s určitými parametrami:

Ak plánujete zobrazovať reklamy len na tých, ktorí neuskutočnili nákupy, vylúčte ľudí, ktorí navštívili stránku „Ďakujeme za nákup“. Ak to chcete urobiť, zadajte slovo, ktoré sa nachádza v adrese URL stránky. Ak celý odkaz „www.vashsayt.ru/Spasibo ", potom vo forme Facebook bude stačiť len pridať Spasibo.

Pri vytváraní publika tiež uvádzame, za aké obdobie chceme návštevníkov prijímať. Maximálne obdobie je 180 dní.

Publikum „Prevádzka z lokality“ sa bude neustále aktualizovať. Napríklad, ak nastavíte termín 30 dní, potom každý, kto navštívil stránku pred 30 dňami, bude v publiku, ale bude odstránený zo zoznamu v priebehu jedného dňa. Každý nový návštevník stránky bude automaticky zaradený do zoznamu. Platí to aj pre aktívne kampane, ktoré ste vytvorili s týmto typom publika.

Akcie aplikácií, zapojenie

Princíp je podobný "Premávka z webu". Ale namiesto stránky ťaháme publikum z aplikácie (ak existuje) a sociálnych sietí.

Môžete si vybrať publikum a spustiť na ňom rovnaký typ reklamy, s ktorou komunikoval. Ak ľudia sledovali vaše videá - spustite na nich videoreklamy, ak ste sa neprihlásili na akciu - pozvite ich, aby navštívili nasledujúce. Ľudia, ktorí komunikovali s vaším účtom na Instagrame, pozývajú k odberu aj na Facebooku.

Akcie offline

Táto funkcia vám umožní pracovať s publikom, ktoré nakupovalo vo vašich fyzických obchodoch. Pomocou tejto funkcie môžete sledovať, ako on-line reklama ovplyvňuje účasť maloobchodných predajní a znovu zapojiť ľudí s relevantnou reklamou. Môžete tiež vytvoriť podobné publikum.

Ak chcete použiť túto funkciu, musíte najprv nakonfigurovať konverziu v režime offline.

Podobné publikum

Toto je môj obľúbený typ publika. Tu Facebook sám hľadá publikum, ktoré bude vaša reklama s najväčšou pravdepodobnosťou využívať. Algoritmus je založený na vašej práci s predplatiteľmi v sociálnych sieťach, návštevníkov stránok a klientov z elektronických databáz. Algoritmus je silný, funguje to dobre. Ak teda poctivo prevádzkujete sociálne siete, nepodvádzate účastníkov a staráte sa o svoju zákaznícku základňu, tento typ publika bude fungovať dobre.

Začneme vytvárať podobné publikum, keď už máme individualizované: užívatelia stránok, predplatiteľov stránok, zákaznícku základňu a osoby, ktoré spolupracovali s vašimi publikáciami a reklamami.

Facebook hľadá podobnosti medzi ľuďmi individualizovaného publika, porovnáva ich s užívateľmi sociálnej siete a vyberá tie najpodobnejšie. To sa deje automaticky, stačí stlačiť niekoľko tlačidiel.

Čím väčšie a presnejšie pôvodné publikum, tým lepšie sa ukáže byť podobné. Je žiaduce, aby zdroj bol najmenej 100 ľudí.

Ako konfigurovať

V stĺpci "Zdroj" v hornej časti zoznamu, Facebook ponúkne, aby sa publikum podobalo predplatiteľom vašich stránok, a pod ním budú vytvorené individuálne publikum. Budú všetci tvoji "darcovia" pre vytvorenie podobného publika.

Po výbere "donor" musíte vybrať oblasť, kde bude algoritmus hľadať ľudí.

Z terénu priamo závisí od toho, koľko ľudí vstúpi do publika. Čísla na riadku - to je percento populácie danej oblasti, ktorá bude patriť do zoznamu pre reklamu. Ak si vyberieme Rusko a Kazachstan, Facebook vypočíta celkový počet zástupcov týchto krajín na sociálnej sieti a ponúkne možnosť vybrať si percento. Napríklad v týchto dvoch krajinách vidí 18 400 000 používateľov Facebook vo výške a 1% z tohto počtu - 184 000 ľudí.

Ak si vyberieme viac ako jednu krajinu, publikum bude zjednotené a najlepší zápas vyjde, ale distribúcia ľudí naprieč krajinami môže byť nerovnomerná. To znamená, že obyvatelia Kazachstanu môžu mať 80% miest na zozname a Rusko len 20%. Ak potrebujete jednotnú distribúciu - vytvorte podobné publikum pre každú krajinu samostatne.

Naraz môžete vytvoriť viac divákov. Ak to chcete urobiť, kliknite na položku Rozšírené možnosti:

Vyberte počet divákov a percentá:

Facebook okamžite zobrazí veľkosť potenciálneho publika.

Rada: Vyberte si čo najužšie - až 2-3%, inak pri výpočtoch algoritmu bude veľká chyba. Výnimka: malé oblasti, kde je počet obyvateľov menší ako 100 000. Potom môžete bezpečne vziať všetkých 10%.

Facebook môže zhromaždiť publikum v priebehu niekoľkých sekúnd, a to môže spomaliť na niekoľko dní. Štandard: až 2 hodiny. Stav môžete skontrolovať na hlavnej stránke sekcie Publikum.

Uložené publikum

Možnosť s najväčším výberom vlastností. Tu prispôsobujeme všetko od veku a pohlavia k záujmom a správaniu.

K položke "Podrobné zacielenie" sa javí všetko elementárne. Ale existuje veľa nuansy.

sedadlá

Stav publika vyberáme vo vzťahu k miestu.

Miestni obyvatelia - tí, ktorí majú túto oblasť v informáciách o sebe.

Nedávno navštívené - tí, ktorí Facebook chytil v tomto mieste s pomocou geolocation.

Cestovatelia sú tí, ktorí boli nedávno na tomto mieste, ale žijú viac ako 200 kilometrov.

Ihneď si vyberte geografiu. Facebook vyhľadáva kontinenty, krajiny, regióny, mestá, ulice a poskytuje možnosť nezávisle umiestniť „pin“ kdekoľvek na mape.

Keď si vyberiete miesto, Facebook nastaví polomer niekoľkých kilometrov a zbiera všetkých ľudí, ktorí spadajú do tohto okruhu. Môže byť prispôsobený. Môžete tiež zacieliť iba v rámci mesta pozdĺž svojich hraníc výberom možnosti „iba aktuálne mesto“.

Facebook poskytuje v rámci krajiny príležitosť zamerať sa len na mestá, v ktorých žije viac ako 100 000 obyvateľov, a tiež na vylúčenie bodov. Využite tieto funkcie, aby ste sa vyhli tomu, že sa váš rozpočet na reklamu bude využívať na znevýhodnené oblasti. Alebo naopak, aby sme neponúkli rozpočet v elitných oblastiach.

Počet obyvateľov v meste je možné upraviť:

radaAk nie je niečo v ruštine, skúste prejsť na latinčinu. Napríklad Facebook nehľadá ruské regióny, ak zadáte v cyrilike. Latina - ľahko.

Ďalší tip: Upravte polomer a vylúčte miesta, kde vaši klienti s najväčšou pravdepodobnosťou nebudú, alebo zlú správu medzi vami. Ak doručujete pizzu v Petrohrade, má zmysel znížiť polomer z 40 na 30 km. Ak v Moskve dodáte potraviny vysokej cenovej kategórie, mali by ste vylúčiť znevýhodnené oblasti mesta.

vek

V predvolenom nastavení, Facebook uvádza 18 až 65+ rokov, ale môžete si vybrať z 13, ak nespadáte do skupiny reklám pre dospelých. Jedná sa o datovania lokalít, hazardné hry, bioaktívne doplnky, atď Kompletný zoznam je v pravidlách Facebook.

Rada: Rozdrviť publikum podľa veku. Vyberte si obdobie 5-15 rokov: od 18 do 25, od 25 do 35, od 35 do 50 atď.

jazyky

Vyberáme ľudí, ktorí rozumejú jazyku našej reklamy. Toto je pokrytie v Moskve, keď si nezvolíme jazyk:

A tak, ak vyberiete možnosť Ruština:

To nemusí znamenať, že 800 tisíc ľudí v Moskve presne nepozná ruštinu. Bude len časť. Iní používajú Facebook v akomkoľvek inom jazyku a v nastaveniach neuviedli, že rozumejú ruštine. Napríklad mnohí v Rusku používajú anglické rozhranie.

Ak chcete osloviť týchto ľudí, v nastaveniach, zadajte niekoľko jazykov naraz: ruština, angličtina a jazyky tých národov, ktorí zvyčajne rozumejú rusky: kazaščina, ukrajinčina, bieloruština.

Ak robíte reklamu pre cudzincov v Rusku, vyberte si len ich špecifický jazyk a spustite reklamu samostatne v tomto jazyku. Určenie angličtiny je tu s väčšou pravdepodobnosťou pokaziť publikum, aby bolo príliš rozmazané. Ak však začnete inzerovať v inej krajine, vždy uveďte angličtinu spolu s jazykmi, ktorými sa hovorí v tejto krajine.

Podrobné zacielenie

Sledovali ste niekedy podľa akých kritérií Facebook konkrétne reklamy vyberá? Pozrite sa, dozviete sa o sebe veľa zaujímavých vecí:

Vaše predvoľby inzercie

Toto je moja predvoľba:

Záujmy môžu dostať všetko, na čo na Facebooku zareagujete. Ak vložím stránku „Páči sa mi“ týkajúcu sa marketingu, Facebook ju okamžite pridá do zoznamu a zobrazí mi relevantné reklamy.

Najzaujímavejšia časť je "Vaše údaje (kategórie)"

Tu Facebook analyzuje správanie v sociálnej sieti a reálnom svete, napríklad sleduje moju geolokáciu. Sociálna sieť vie, že mám priateľov v zahraničí, prichádza výročie svadby, používam Apple a mnoho ďalších. Pozrite sa na túto časť, je to dokonca zábavné. A ak hľadáte inzerovať ľudí ako ste vy, tam bude pripravený zoznam nápadov na nájdenie publika.

Ako vyhľadávať publikum prostredníctvom podrobného formulára zacielenia

Existujú tri štandardné metódy:

 1. Manuálne: zadajte záujmy a charakteristiky v riadku;
 2. Zobraziť: otvorte ponuku Facebook a vyhľadajte v zozname to, čo potrebujete;
 3. Odporúčania: hľadajte podobné záujmy, keď už bolo vybraných niekoľko kritérií.

Zobraziť ponuku

Ak ešte nemáte alebo nemáte dostatočné pochopenie toho, čo môže vaša cieľová skupina páčiť, mali by ste začať s možnosťou „Zobraziť“. Existuje zoznam možností.

Sú nekonečné. Publikum môže vyhľadávať demografické záujmy:

 • vzdelanie: úroveň, škola, smer štúdia;
 • životné udalosti: vo vzťahoch, ďaleko od rodiny, ďaleko od rodného mesta;
 • narodeniny a svadobné výročie;
 • správanie priateľov;
 • práce.

Facebook vám dokonca umožňuje hľadať svoje publikum podľa politických preferencií (ale len pre Spojené štáty).

Nápady, ako ho používať:

 1. Ak máte produkt určený pre inteligentných a erudovaných, vyberte ľudí s vyšším vzdelaním (príklad: "Vzdelanie → Úroveň vzdelávania → Doktorandské štúdium").
 2. Ak máte produkt, ktorý môže byť prezentovaný, zamerajte sa na tých, ktorých priatelia majú čoskoro narodeniny alebo výročie svadby (napríklad: „Udalosti zo života → Priatelia → Najlepší priatelia ľudí, ktorí oslavujú narodeniny v mesiaci“).
 3. Ak máte produkty pre deti, zamerajte sa na rodičov s deťmi požadovanej vekovej skupiny (napríklad: "Rodičia → Rodičia detí vo veku od 1 do 2 rokov."

záujem Môžete okamžite vybrať kategóriu, do ktorej podnik patrí a podrobne si preštudovať všetky podpoložky. K najčastejším záujmom patrí veľký počet užívateľov. Užšie možno nájsť len manuálne alebo v odporúčaniach.

Nápady, ako ho používať:

 1. Ak robíte reklamu na telocvičňu, mali by ste pridať k záujmom väčšinu možností z položky "Športové a outdoorové aktivity". Alebo stačí kliknúť na položku „Vybrať všetko“.
 1. Ak predávate výrobky pre domáce zvieratá, prejdite do sekcie "Záľuby a vášne → Domáce zvieratá" a vyberte tie správne.
 2. Ak máte obchod s tovarom, ktorý môže byť užitočný pre každého a spustíte kampaň, môžete si vybrať jeden z divákov podľa záujmu „Kupóny“ („Nákupy a móda → Nákupy → Kupóny“).

Správanie - najpresnejšiu skupinu. Na vytvorenie publika založených na správaní Facebooku využíva pohyb používateľov v okolí lokality, používanie mobilných zariadení a operačných systémov, nakupovanie a ďalšie aktivity. Pôsobí lepšie ako záujmy, pretože všetko prichádza k vám podľa vášho želania av „Správaní“ - čo sa deje po tom, čo sa stalo.

Napríklad, váš priateľ vás požiadal, aby ste sa prihlásili na odber vašej agentúry na predaj ciest do Egypta. Facebook vloží „cestovný ruch“ do vašich záujmov, aj keď ste nikam nešli, ale jednoducho podporujete priateľa. A v sekcii "Chovanie → Často cestovanie" dostanete iba tých, ktorých Facebook zaznamenal pomocou geolokácie. Preto, ak vaše publikum je cestujúci, dáva väčší zmysel zamerať sa prostredníctvom tejto časti.

Veľmi užitočnou podsekciou je "Mobile User".

Tu môžete zacieliť

 • majitelia rôznych značiek smartfónov;
 • tí, ktorí si telefón kúpili nedávno;
 • tí, ktorí idú na Facebook z tabletu;
 • používatelia, ktorí sedia s WiFi, 4G, 3G;
 • používateľov, ktorých zariadenia podporujú konkrétny formát reklamy, a ďalšie.

Táto časť je obzvlášť dôležitá pre tých, ktorí podporujú mobilné aplikácie alebo predávajú príslušenstvo pre telefóny. Môžete okamžite ponúknuť osobe, čo je vhodné pre jeho mobilné zariadenie.

Ďalšia možnosť použitia tejto podsekcie: hľadanie bohatého publika. Ak to chcete urobiť, prejdite na značky (všetky mobilné zariadenia tejto značky) a vyberte si vlajkové lode - najnovšie modely od rôznych výrobcov.

Nápady, ako ho používať:

 1. Ak inzerujete aplikáciu pre iPhone, zacieľte na tých, ktorí sedia na operačnom systéme iOS.
 2. Ak je odkaz na stiahnutie ťažkého súboru, vyberte tých, ktorí sú pripojení cez WiFi.
 3. Ak ste online obchod, jeden z divákov by sa mal pokúsiť o zapojenie kupujúcich.
 4. Propagačné služby a B2B produkty sú inzerované tým, ktorí majú vo svojom správaní „Facebook Page Admins“.

Manuálne zadávanie nastavení

Je to jednoduché. Poznáte záujmy Strednej Ázie - vstúpte do nich. Facebook vyzve možné záujmy v rozbaľovacom zozname. Môže sa zmeniť s každým zadaným novým znakom:

Niekedy väčšina banálnych záujmov nie je uvedená alebo obsahujú iné kritériá:

Pravdepodobnosťou je, že algoritmus nemal doslovný preklad. Skúste napísať toto slovo v angličtine:

To neznamená, že teraz budú k vašim divákom pridaní anglickí reproduktory. To znamená, že sociálna sieť si vyberie spomedzi ľudí, ktorí sa zaujímajú o vašu tému v akomkoľvek jazyku. Reklama sa však zobrazí len tým, ktorí vyhovujú zvolenému územiu a jazyku reklamy.

odporúčanie

Tu nám Facebook opäť pomáha. Достаточно ввести 3-4 интереса, кликнуть "рекомендации", и алгоритм подберет похожие, чтобы захватить больше целевой аудитории и увеличить охват.

Rada: Не бойтесь добавлять категории, которые указаны на английском. Они могут принадлежать вашей целевой аудитории, даже если она говорит на другом языке. Ваши территориальные и языковые параметры отфильтруют аудиторию, которая не понимает язык рекламы.

Связи

Malá časť, kde môžete zúžiť publikum na základe interakcie so stránkou, aplikáciami a udalosťami.

Môžete si vybrať jednu vec, alebo môžete nastaviť niekoľko parametrov naraz výberom v ponuke Rozšírené kombinácie:

Nápady, ako ho používať:

 1. Ak je vaša reklama navrhnutá tak, aby prilákala nových ľudí, vylúčte tých, ktorí sa prihlásili na odber vašej stránky / prevzali aplikáciu / odpovedali na udalosť.
 2. Spúšťajte reklamy na priateľov vašich odberateľov. Tu bude fungovať sociálne potvrdenie: ľudia vidia, že vaši priatelia sú prihlásení na vašu stránku, a to bude dobrý signál, aby sme mohli venovať pozornosť.
 3. Spúšťajte reklamy na tých, ktorí majú radi vašu stránku. To je miesto, kde skladová reklama funguje veľmi dobre: ​​ľudia poznajú, poznajú ceny. Takíto diváci ocenia zľavy viac ako tí, ktorí o vás počujú prvýkrát.

Prekrytie publika

Reklama na Facebooku sa zobrazuje na aukčnej báze. Čím viac používateľov na ňu nereaguje, tým nižšie sú náklady na výstavu a častejšie bude pred užívateľmi blikať. Preto sa reklamy s najhorším výkonom zobrazia menej často a cena za ne porastie.

Reklamy s podobným publikom si navzájom konkurujú aj v rámci jednej reklamnej skrinky. To znamená, že môžete prevádzkovať dve vynikajúce reklamy, ale jedna z nich bude stále úspešnejšia ako druhá. Je to škoda, keď nekonkurujete iným, ale sami, správne? Aby ste tomu zabránili, musíte sa pozrieť na to, či sa diváci navzájom prekrývajú.

Prejdite do časti publikum, vyberte dve na porovnanie a kliknite na položku Akcie → Zobraziť prekrývajúce sa publikum:

Zobrazia sa grafy a percento prekrytia:

Pokúste sa prekryť viac ako 15%. V ideálnom prípade až do 5%.

Ak je prekrytie väčšie ako 15%:

 • Nespúšťajte naraz dve reklamy s týmito divákmi.
 • Spojte divákov;
 • Vylúčte jeden z druhého.

Ak chcete vylúčiť alebo zlúčiť publikum, otvorte ten, v ktorom záujmy kopíruje menej ľudí:

Prejdite na druhé publikum, kliknite na položku Upraviť a skopírujte svoje záujmy do riadka podrobného zacielenia:

Alebo ich prilepte do položky „Odstrániť“:

Môžete vylúčiť a zlúčiť iba uložené publikum. Iní budú musieť starostlivo vyberať obdobia spúšťania reklám, aby nekonkurovali.

záver

Ďalšie užitočné tipy:

Zavolajte publikum, aby bolo meno jasné. Príklad názvu: Rusko - ženy - 22-27 - deti, Tu sú uvedené v poradí: krajina, pohlavie, vek a záujmy. Nezáleží na tom, či sú názvy dlhé, rozhranie Facebook ich zobrazuje. Ak máte desiatky divákov, bude jednoduchšie navigovať sa.

Vytvorte aspoň 5 primárnych divákov. Začnite s publikom, nie s tvorbou reklám. Je správne najprv pochopiť, komu bude reklama adresovaná, a až potom pracovať na obsahu.

Udržujte svoje publikum správne. Ak upravíte staré publikum a kliknete na tlačidlo „aktualizovať“, publikum sa tiež zmení vo všetkých aktuálnych kampaniach. Ak chcete vytvoriť nové publikum na základe starého, nakoniec kliknite na položku Uložiť ako nové.

Udržujte svoje publikum dosahujú 10 tisíc až milión. S výnimkou prispôsobeného publika a tried pre malé miestne kampane. Potom publikum za pár dní nezmizne a Facebook má možnosť vybrať si používateľov, pre ktorých bude reklama najdôležitejšia.

Každý mesiac pridelte rozpočet na testovanie nových divákov. Stráviť 10-30% z celkového rozpočtu nájsť svojich klientov, kde vaša reklama ešte nebliká. Takže budete neustále rozširovať publikum.

Sledovanie, monitorovanie a nastavovanie. Publikum zmizne. Zostaňte naladení na Facebook a nenechajte si ujsť okamih, keď výsledky kampane klesajú. To je dôvod, prečo zmeniť publikum alebo prísť s novým formátom reklamy.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár