Reklama v skupinách "VK": inštrukcie krok za krokom

Článok bude užitočný pre tých, ktorí chcú propagovať produkty, služby alebo komunity pomocou "VKontakte" verejnosti, ale neviem, kde začať. Po prečítaní sa naučíte, ako vybrať skupiny s cieľovým publikom a vytvoriť príspevky, ktoré pomôžu dosiahnuť maximálnu konverziu.

Odhalenie publika

Pred hľadaním komunít zistite, kto je váš potenciálny kupujúci a urobte z neho portrét.

Identifikovať potreby, Zistite, čo potrebuje váš produkt alebo služba. To by mala byť jedna vec, ktorá spája cieľovú skupinu. Pochopiť, čo zákazníci chcú, pomáhať ankety a fóra.

Ďalšie informácie o záujmoch. Oboznámte sa so záujmami svojho publika a určte tému skupiny.

Pre túto úlohu je vhodným nástrojom na nájdenie publika Cerebro Target. Umožňuje analyzovať záujmy potenciálnych zákazníkov vybranej komunity.

V časti „Analýza používateľa“ vložte odkaz na skupinu, v ktorej je podľa vášho názoru centrálne hľadisko.

Cerebro je dobrým doplnkom k inému nástroju, ktorý sa nachádza v reklamnej kancelárii Facebook - Audience_insights. Zobrazuje rodinný stav, pozíciu, ako aj najobľúbenejšie stránky predstaviteľov vášho publika. A ak študujete trh v USA, potom k vyššie uvedenému, úroveň platov bude k dispozícii aj pre vás.

Určite pohlavie a vek, Po prvé, tieto parametre vám pomôžu vybrať skupiny so správnym publikom. Po druhé, aby bolo odvolanie vo svojej funkcii osobnejšie. Služba Mail.Ru vám pomôže zistiť ich.

Výber obcí

Po zostavení avatara divákov zostavte čo najviac stránok, na ktoré sa potenciálni zákazníci môžu prihlásiť. Za týmto účelom:

 1. Použite "VKontakte" "Vyhľadávanie v komunite".
 1. Nájdite skupiny prostredníctvom „trhovej platformy“ vo svojom účte.
 1. Použite nástroje tretích strán na prácu so skupinami "VK", ako napríklad "Pabler". Ak chcete začať výber, prejdite do sekcie "Verejnosť / Profily", pododdiel - "Publicita VKontakte".

Analýza Spoločenstva

Ak máte slušný zoznam skupín toho istého predmetu, skontrolujte každé z nich na päť kritérií.

Prítomnosť strednej Ázie

Ak chcete zistiť, či sú vaši potenciálni zákazníci v komunite, skontrolujte pohlavie, vek a geografiu svojich členov. Tieto údaje je možné zobraziť na karte Štatistika.

Podľa pohlavia, veku a geo, pozrite sa na publikum v skupine

Aktívni členovia

Ak ľudia v správnom veku a pohlaví sedia v skupine, skontrolujeme, či sú zapojení. Tento ukazovateľ je označený ER (miera angažovanosti) a je vypočítaný pomocou pomeru akcií k pokrytiu.

ER môže byť buď vypočítaná samostatne, alebo zistená pomocou "Pabler" alebo podobných služieb. Ak to chcete urobiť, jednoducho vyhľadajte požadovanú skupinu vo vyhľadávaní.

"Pabler" ukazuje ER za deň a ER post.

Aby sme pochopili, či je skupina v ER normálna, porovnajte ju s indikátormi vedúcich predstaviteľov komunity v tejto téme.

roboty

Môžete zistiť percento robotov prostredníctvom aplikácie VKontakte: "Hľadať" mŕtvych "členov a odberateľov." Ak to chcete urobiť, prejdite do aplikácie, vložte odkaz do komunity a kliknite na položku Skenovať.

Prítomnosť botov ukazuje a "Pabler".

Zvyčajne v skupinách 10-20% robotov. Všetko, čo je viac - podvádzať

Ďalší spôsob, ako otestovať komunitu pre "mŕtve duše" je pozrieť sa na odlev účastníkov. Ak to chcete urobiť v štatistike stránky, pozrite sa na počet odpovedí. Vysoký skok na odhlásení je jasným znamením veľkého počtu robotov.

krytie

Pokrytie sa vzťahuje na počet zobrazení príspevku v spravodajskom kanáli alebo na komunitnej stene. Pri výpočte tohto ukazovateľa sa berú do úvahy iba jedineční užívatelia. Okrem toho, "VKontakte" nepočíta rýchly záznam preskoku v páske. Osoba musí dávať pozor na text alebo obrázok. Tento ukazovateľ sa zobrazuje aj v štatistikách skupiny.

Keďže reklama nie je prakticky zdieľaná, váš príspevok uvidia iba tí, ktorí sú na verejnosti. Preto sa zameriavajte len na dosah účastníkov.

Normálna miera pokrytia je 10 - 20% z celkového počtu účastníkov. Ak sa do skupiny prihlási milión ľudí, pokrytie by malo byť 100 000 - 200 000.

entry Reklama

Analyzujte reklamné publikácie v komunite. To možno urobiť v "Pabler" v "Posts".

Ak verejnosť neinformuje produkty podobné vášmu predmetu - môže byť testované.

Ak boli konkurenti umiestnení iba 1-3 krát, s najväčšou pravdepodobnosťou ich reklama nepriniesla výsledky. Stojí za to skontrolovať, či ide o odbornú spôsobilosť (prečítajte si o tom v bloku "Zostavenie príspevku").

Ak sa pravidelne uverejňujú reklamné miesta konkurentov - pravdepodobne má skupina divákov, ktorých potrebujete. A dostať časť, odkloniť sa od konkurentov pomocou kreatív a unikátnych obchodných ponúk.

umiestnenia

Prostredníctvom admin

Táto metóda je lacnejšia ako reklama prostredníctvom oficiálnej výmeny „VK“. Je vhodný pre tých, ktorí hľadajú komunity s pomocou služieb tretích strán a chcú byť umiestnení v špecifických skupinách, a nie si vybrať z navrhovaného "VKontakte".

Priame umiestnenie:

 1. Nájdite na stránke kontakty správcu. Ak nie, napíšte svoju vetu v správe alebo vo vete na stenu.
 1. Dohodnite sa na cene, čase a termínoch umiestnenia. Ak si kúpite ihneď balík umiestnení, môžete dohodnúť zľavu. Ale nákup naraz viac ako jedného reklamného priestoru by mal byť len v osvedčených komunitách.
 2. Vyberte čas umiestnenia na základe aktivity účastníkov. Ak sedadlá zostanú len na čas s nízkou aktivitou, požiadajte administrátora, aby cenu trochu znížil. Môžete vidieť aktivitu v záložke "Pabler" "Podrobná štatistika".
 1. Odoslať príspevok na schválenie. Upozorňujeme, že budete musieť vykonať úpravy. Preto je lepšie poslať nahrávku vopred, aby sa nepreviedla päť minút pred zverejnením.

Prostredníctvom výmeny "VK"

Publikovanie prostredníctvom výmeny reklamy "VK" je drahšie o 10-15%. Vhodné pre tých, ktorí nepoužívajú nástroje tretích strán na vyhľadávanie komunít, pretože samotná služba ponúka možnosti ubytovania. A tí, ktorí nepripojia metriky tretej strany na analýzu účinnosti reklamy, pretože vo vašom účte môžete vidieť podrobné štatistiky po kampani.

Uverejnenie príspevku prostredníctvom výmeny:

 1. Vytvorte reklamu a odošlite ju na moderovanie.

Keď príspevok prejde kontrolou, zobrazí sa na karte "Aktívne" - môže byť umiestnený. Ak nie prejsť - "Odmietnuté." V tomto prípade moderátori uvedú dôvod, po ktorom sa reklama môže odoslať späť na moderovanie.

 1. Podľa zadaných parametrov nájdite skupiny, ktoré sa majú umiestniť. Môžete ich vyhľadávať na základe predmetu, rozpočtu, pokrytia, počtu účastníkov atď. Nájdenie konkrétnej komunity podľa mena však zlyhá - služba ponúkne možnosti.
 1. Pošlite žiadosť o ubytovanie. Vaša reklama sa automaticky umiestni do určeného časového rozsahu.

Zostavenie príspevku

Po odsúhlasení publikácie pripravte reklamný príspevok.

 1. V reklame zvážte potrebu publika, povedzte nám, ako váš produkt vyrieši svoj problém.
 1. Analyzujte konkurenčnú reklamu, ak existuje. Potom vytvorte jedinečnú ponuku a dizajn príspevku, aby vaše kreatívy vynikali oproti všeobecnému pozadiu.
 1. Preskúmajte obsah verejnosti, v ktorej plánujete uverejniť príspevok. Zistenie, ktorý z nich je najobľúbenejší, lepšie pochopíte záujmy účastníkov. Pomôže to urobiť zaujímavejší a menej reklamný záznam.
 1. Vyplňte text emotikony tak, aby bol výraznejší a sústredil pozornosť na hlavnú vec. Len to nepreháňajte, post by mal vyzerať prirodzene a smajlíci - zmysel zmyslu.
 1. Skrátiť dlhé odkazy v texte pomocou vk.cc alebo Google URL Shortener. Takže záznam bude zaberať menší objem, vyzerať krajšie a najdôležitejšie inšpirovať viac dôvery.
 1. Obraz by mal byť chytľavý, aby bol váš príspevok zaznamenaný v krmive, ale zároveň relevantný pre návrh.
 1. Napíšte chytľavý názov. Aby ste to dosiahli, urobte z neho hlavnú výhodu. Ak nemá záujem o CA, potom nikto nebude čítať váš text, dokonca ani najužitočnejší a najpredávanejší.

Práca s komentármi

Negatívny. Po zverejnení príspevku budú komentáre uverejnené pod ním a nie vždy pozitívne. Tak skúste zistiť všetky negatívne.

Informácie. Aj ľudia sa môžu pýtať: „ako si objednať“, „koľko to stojí“, „čo je výhodou produktu“, atď. Musia byť tiež zodpovedané včas.

Outsiders. Všetky nesúvisiace komentáre môžu byť požiadané o vymazanie administrátora.

Vyhodnotenie výsledkov

Ak chcete uľahčiť uchovávanie štatistík a analyzovať výsledky, vytvorte tabuľku v tabuľkách Google alebo Excel s nasledujúcimi poliami:

 • názov a odkaz komunity
 • reklamný príspevok,
 • náklady na ubytovanie
 • dátum a čas odoslania,
 • kontakty správcu,
 • počet prechodov
 • počet žiadostí
 • Skupina ER
 • profit.

Pozrite sa na Yandex.Metrica pre odporúčania a požiadavky. Ak chcete rozlíšiť reklamy a komunity, v ktorých sa nachádzate, pridajte značky UTM do odkazov. Dmitry Dementy túto tému podrobnejšie opísal v článku: "Ako používať nový Yandex.Metrica: podrobný sprievodca pre začiatočníkov."

Ak je umiestnená prostredníctvom výmeny VC, po RC môžete vidieť na osobnom účte inzerenta:

 • celkový počet užívateľov, ktorí si prezreli reklamu a ich rozdelenie podľa pohlavia a veku;
 • počet jedinečných používateľov, na ktorých sa odkazuje aspoň jedným odkazom v zázname;
 • počet používateľov, ktorí zdieľali, komentovali alebo označili príspevok pomocou tlačidla "Páči sa mi";
 • počet prihlásených používateľov, ak bola komunita inzerovaná;
 • počet žiadostí zo skupiny.

Ak chcete zobraziť podrobné štatistiky, kliknite na príslušnú ikonu v príslušnej sekcii reklamy.

Ak ste poslali požiadavku priamo, ale nie je možné pripojiť metriku - pred vymazaním požiadajte administrátora o štatistiku príspevkov. Zobrazuje:

 • celkový dosah a dosah účastníkov;
 • rád, reposty a komentáre;
 • počet používateľov, ktorí majú skryté príspevky zo svojho spravodajského kanála;
 • počet sťažností na uverejnenie;
 • počet ľudí, ktorí nasledujú odkaz v príspevku.

Opakované príspevky

Ak boli prvé publikácie v komunite úspešné, pokračujte vo zverejňovaní. Všimnite si však, že časom sa konverzia reklám zníži. Väčšina účastníkov si všimne vašu reklamu po niekoľkých príspevkoch, takže ju nabudúce ignorujú. Ak chcete prekonať banner slepotu aktualizovať záznam raz v niekoľkých umiestneniach.

 • Otestujte nový nadpis.
 • Zmeniť emotikony.
 • Zmeniť štruktúru textu.
 • Príspevok s iným obrázkom.

Urobiť príspevok vyzerať inak a používatelia si znova všimnú váš príspevok.

V tejto reklame som bol napríklad niekoľkokrát uverejnený:

Prvé umiestnenie prinieslo desať vedie, druhá - osem, po treťom prišli iba dve prihlášky, po štvrtej - tretej.

Zmenil som fotografiu, prišiel som s novým titulom, umiestnil ďalšie emotikony a druhý deň som bol zaradený do rovnakej skupiny.

Opakované príspevky s novým príspevkom priniesli osem a druhýkrát sedem žiadostí. Vzhľadom k tomu, že reklamný text zostáva nezmenený, zmenila sa iba jeho vizuálna časť a názov.

Hľadať nové komunity

Ak chcete zvýšiť pokrytie, musíte neustále hľadať nové skupiny pre ubytovanie. Na nájdenie podobných komunít použite nástroj na vyhľadávanie križovatiek divákov, ako napríklad Cerebro Target. V ňom môžete kliknúť na odkaz na verejnosť, v ktorej už úspešne inzerovali, nájsť podobné, kde bude zložená časť tých istých účastníkov. Ak to chcete urobiť, prejdite do časti „Hľadanie publika“, pododdiel „Skupiny, kde je cieľová skupina“ a vložte odkaz na potrebnú stránku.

Skupiny môžu byť filtrované podľa parametrov, ktoré potrebujete a odkazy na ne preberať v textovom dokumente alebo v programe Excel.

Ak chcete nájsť križovatky divákov, môžete použiť voľné analógy, napríklad aplikáciu „Porovnanie skupinového publika“.

Nevýhodou tejto aplikácie je, že porovnáva iba dve komunity a nehľadá okamžite všetky križovatky.

Koľko je reklama v komunitách

Hlavnými ukazovateľmi, od ktorých závisí cena umiestnenia, sú počet účastníkov a témy komunity. V priemere náklady na 1000 zobrazení je 20-80 rubľov. Najdrahšie témy sú ženy a podnikanie: cena za reklamné miesto v nich začína od 40 rubľov. Zároveň je užšia cieľová skupina v skupine, drahšia reklama v nej. Pri hodnotení žiadostí od administrátorov sa riaďte týmito číslami a kritériami.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár