Ako spúšťať reklamy na Facebooku. Časť 2: Spustenie Správcu reklám reklám

V prvej časti tohto tutoriálu sme sa pozreli na základy tvorby reklamy priamo na stránke na Facebooku. Medzi výhody tejto metódy patrí skutočnosť, že prvá reklamná publikácia môže byť spustená do 5 minút a všetky nastavenia sú jednoduché a intuitívne. Z minusov - nedostatok flexibility. Dnes budeme analyzovať proces vytvárania a správy kampaní v nástroji Správca reklám - hlavný nástroj na vytváranie reklamy na Facebooku.

Ak chcete prejsť na rozhranie Správca reklám, prejdite na Facebook, v pravom hornom rohu kliknite na tlačidlo so šípkou av rozbaľovacej ponuke vyberte položku „Vytvoriť reklamu“.

Na hlavnej obrazovke budete okamžite požiadaní o vytvorenie novej reklamnej kampane a výber jej cieľa.

Skôr ako začnete, musíte pochopiť, ako sú usporiadané reklamné účty na Facebooku. Ak ste už oboznámení napríklad s Google AdWords alebo Yandex.Direct, nenájdete pre seba nič nové. Ak ste nemali také skúsenosti, je to v poriadku. Štruktúra je veľmi jednoduchá a logická.

Akýkoľvek reklamný účet na Facebooku sa skladá z troch úrovní:

 1. kampaň - globálna úroveň.
 2. Reklamné skupiny - stredná úroveň. Kampaň môže obsahovať niekoľko takýchto skupín. Napríklad spustíte kampaň na podporu novej kolekcie oblečenia vo vašom internetovom obchode. Môžete vytvoriť samostatné skupiny pre šaty, bundy, tričká atď.
 3. reklama - samotné publikácie, ktoré sa skombinujú do reklamných skupín. Pokračujme príkladom - povedzme, že ste vytvorili reklamné skupiny pre každý typ oblečenia. A teraz chcete prvú vec, ktorá bude propagovať pánske bundy. Prejdete do reklamnej skupiny „bundy“ a vytvoríte vlastnú reklamnú publikáciu pre každý model alebo niekoľko publikácií pre jeden model na vykonanie testovania A / B. Je to jednoduché.

Pre prehľadnosť môžete zobraziť hierarchiu reklamného účtu vo forme stromu:

Teraz, keď ste sa zaoberali štruktúrou svojho účtu, musíte si vybrať cieľ svojej budúcej kampane.

Poďme ich rozdeliť:

Ako získať publikácie

Cieľ navrhnutý na podporu a zvýšenie účasti publikácií na vašej stránke. Túto možnosť vyberte, ak chcete zvýšiť počet obľúbených, komentárov a repostov na vybraté príspevky na stránke.

Vyberte cieľ, zadajte názov kampane a kliknite na tlačidlo „Pokračovať“.

Po vybratí cieľa a zadaní názvu kampane sa otvorí okno na vytvorenie reklamnej skupiny. Proces vytvárania skupiny možno rozdeliť do troch fáz: nastavenie publika, typy umiestnení a určenie rozpočtu a harmonogramu zobrazovania reklám. Usporiadajme všetky tri:

Vytvorenie publika - individuálne prispôsobené publikum

Prvé pole je "Individuálne naladené publikum." Tu môžete vytvoriť a zahrnúť alebo vylúčiť publikum, ktoré už nejakým spôsobom spolupracovalo s vašou spoločnosťou, a to:

Vytvoriť publikum 1 - dátový súbor

Ak chcete pridať (alebo vylúčiť) takéto publikum, v okne vytvorenia reklamnej skupiny kliknite na tlačidlo „Vytvoriť“ pod poľom „prispôsobené publikum“.

V rozbaľovacej ponuke vyberte položku „Prispôsobené publikum“ a potom položku „Súbor s údajmi o zákazníkoch“. Budete vyzvaní, aby ste buď nahrali súbor s údajmi, manuálne ho skopírovali alebo ho importovali z programu Mailchimp.

Vyberte prvú položku. Zobrazí sa nasledujúce okno:

Facebook dokáže rozpoznať až 14 typov údajov. Všetky sú uvedené v tomto okne: e-mail, telefónne číslo, priezvisko a pod. Ak chcete zobraziť príklad návrhu relevantných údajov, umiestnite ho nad ľubovoľný identifikátor. Vyberte vhodný spôsob sťahovania údajov, uveďte meno a popis jednotlivým divákom a kliknite na tlačidlo "Ďalej".

V nasledujúcom okne zmapujte stiahnuté údaje zodpovedajúcimi identifikátormi:

Po dokončení kliknite na tlačidlo "Stiahnuť a vytvoriť". Upozorňujeme, že na vytvorenie takého publika potrebuje Facebook čo najviac údajov, pretože s malým množstvom informácií na vytvorenie publika nebude fungovať - ​​bude príliš málo náhod.

Odkiaľ pochádzajú tieto údaje? Môžete napríklad odobrať svoju základňu odberateľov z e-mailovej služby a zacieliť na ne reklamy. Tento príklad je vhodný, ak nepoužívate Mailchimp pre poštu, ale pre nejakú inú službu, pretože v prípade Maillchimpu môžete okamžite vymazať všetky údaje výberom "Importovať z Mailchimpu" po kliknutí na tlačidlo "Zákaznícky dátový súbor" na začiatku.

Pokračovanie.

Vytvoriť publikum 2 - návštevnosť webových stránok

Pomocou tejto metódy môžete zobrazovať reklamy tým, ktorí navštívili vašu stránku, t. hovoríme o klasickom presmerovaní. Kliknite na tlačidlo „Vytvoriť“ v poli „Prispôsobené publikum“ a vyberte možnosť „Návštevnosť webových stránok“. Súhlasíte s podmienkami používania a kliknite na tlačidlo "Vytvoriť pixel Facebook".

Facebook Pixel je analógom retargeting kódu v kontextových reklamných systémoch.

Zobrazí sa okno na vytvorenie pixlov. Vyberte, komu chcete zobrazovať reklamy: všetkým návštevníkom stránok, návštevníkom konkrétnych stránok a sekcií, alebo tým, ktorí stránku navštívili určitý čas.

Upozorňujeme, že v ponuke sú dve zdanlivo identické položky:

 1. Používatelia, ktorí navštevujú určité webové stránky;
 2. Iba používatelia, ktorí navštevujú určité webové stránky.

Problém je s najväčšou pravdepodobnosťou v prekladateľských ťažkostiach, pretože existuje rozdiel medzi nimi. V prvom prípade môžete vytvoriť pixel, ktorý bude zhromažďovať tých, ktorí navštevujú určité stránky, av druhom tých, ktorí tieto stránky navštívia, ale môžete vylúčiť používateľov, ktorí navštívili iné stránky.

Príklad použitia: chcete zobrazovať reklamy tým, ktorí odišli do sekcie "džínsy" vo vašom internetovom obchode. Publikácie budú propagovať dva nové modely nohavíc, ktoré k vám prišli len nedávno, ale niektorí používatelia si ich už všimli na stránke. Použite typ návštevnosti „Iba používatelia ...“ na zacielenie reklám na tých, ktorí si prezerali sekciu džínsy, okrem používateľov, ktorí už videli nové modely.

Nastavte aj počet dní, počas ktorých budú používatelia vo vašom publiku. Maximálna hodnota, ktorú nastavil Facebook, je 180 dní. Uveďte meno a popis publika a kliknite na tlačidlo „Vytvoriť publikum“.

Mimochodom, ak ste ešte nenainštalovali pixel na svojich webových stránkach, teraz je čas to urobiť. Kliknite na tlačidlo ozubeného kolieska v ľavom dolnom rohu okna na vytvorenie publika av ponuke vyberte položku Zobraziť kód kódu.

V novom okne skopírujte kód a prilepte ho na všetky stránky vašej stránky pred koncovkou.

Viac o inštalácii a konfigurácii pixlov si môžete prečítať tu.

Vytvorenie publika 3 - akcie v aplikáciách

Tento typ tvorby publika je vhodný, ak chcete zobrazovať reklamy tým, ktorí už s vašou aplikáciou komunikovali. Všetko, čo sa od vás vyžaduje, je vybrať položku "akcie v aplikáciách" v menu, uviesť názov a popis publika a tiež označiť aplikáciu zaregistrovanú na vašom účte Facebook Developers.

Vytvorenie publika 4 - angažovanosť na Facebooku

Ak chcete zobraziť reklamy tým, ktorí už nejakým spôsobom spolupracovali s vašou stránkou, vyberte možnosť „angažovanosť na Facebooku“. Budete mať k dispozícii dve možnosti:

 1. video

Výberom tejto položky môžete vytvoriť publikum používateľov, ktorí sledovali videá z vašej stránky. Môžete určiť, kto presne zahrnúť do publika, v závislosti od zapojenia. Môžete napríklad vybrať iba tých používateľov, ktorí sledovali aspoň 25% vášho videa.

Nastavte obdobie, počas ktorého by používatelia mali komunikovať s vaším videom (maximálne 180 dní), uveďte meno a popis publika a kliknite na tlačidlo Uložiť.

 1. Olovo Reklama

V prvej časti tohto tutoriálu sme už hovorili o vytváraní publikácií s olovenými formami. Na Facebooku môžete vytvoriť publikum tých, ktorí akýmkoľvek spôsobom spolupracovali s takýmito publikáciami: stačí otvoriť formulár, otvoriť ho, ale neposlať ho, ani ho otvoriť a odoslať.

Vyberte požadovaný typ zapojenia užívateľa do formulára, nastavte obdobie (maximálne 90 dní), názov a popis a kliknite na tlačidlo "Vytvoriť publikum".

Vytvorenie publika 5 - podobné publikum

Okrem toho, že môžete vytvoriť individuálne prispôsobené publikum, Facebook vám umožňuje pridať užívateľov, ktorí sú čo najbližšie k tým, ktoré ste predtým zahrnuli do iných divákov. Ak chcete využiť túto príležitosť, na obrazovke nastavení publika kliknite na tlačidlo „Vytvoriť“ a v rozbaľovacej ponuke vyberte položku „Podobné publikum“.

Musíte zadať tri parametre:

 1. Zdroj - zdroj údajov, na základe ktorých Facebook vytvorí podobné publikum. Môže to byť zoznam klientov, ktorí ste si stiahli skôr, pixel alebo ľudí, ktorí sa prihlásili na odber vašej stránky;
 2. Krajina - krajina, ktorej obyvatelia budú zaradení do podobného publika;
 3. Veľkosť publika - percento populácie krajiny, ktorá sa použije na vytvorenie podobného publika. Minimálna hodnota je 1%, pri ktorej bude maximálna podobnosť s pôvodným publikom a maximálna - 10%
Upozorňujeme, že na vytvorenie podobného publika vo vybranom zdroji musí byť najmenej 100 ľudí z vybranej krajiny.

Nastavte všetky potrebné parametre a kliknite na tlačidlo "Vytvoriť publikum". Gratulujeme - vytvorili ste svoje prvé podobné publikum.

Budova divákov - miesta

Ďalšia vec, ktorú je potrebné vytvoriť pri vytváraní publika, je nastavenie geografického zacielenia. Okamžite pod riadkom „jednotlivci, ladení publikum“ nájdete sekciu „miesto“. Môžete zacieliť reklamy nielen na tých, ktorí žijú vo vybranej oblasti, ale aj na tých, ktorí tam boli nedávno, a na tých, ktorí tam cestujú. Kliknite na tlačidlo vpravo od položky „Miesta“ a v rozbaľovacej ponuke vyberte požadovanú možnosť.

Ako predtým (pri vytváraní reklám zo stránky) môžete zahrnúť alebo vylúčiť umiestnenia, určiť zacielenie v konkrétnom polomere a pridať niekoľko miest naraz.

Vytváranie publika - demografické prvky

Ďalším krokom je nastavenie pohlavia, veku a jazyka publika. Všetko je jednoduché. Nastavte požadovaný vek publika. Zmeňte nastavenia pohlavia iba vtedy, ak propagujete produkty alebo služby, ktoré sú špecifické len pre mužov alebo len pre ženy. Uveďte požadované jazyky, o ktorých hovorí cieľová skupina, a demografické znaky dokončené.

Tvorba publika - podrobné zacielenie

Tu začína zábava. Pomocou podrobných nastavení zacielenia môžete vytvoriť jedinečné publikum založené na záujmoch, interakciách s inými stránkami, rodinnom stave, vzdelávaní, politických názoroch atď. Môžete pridať alebo vylúčiť týchto ľudí z publika. Všetky podrobné nastavenia zacielenia sú rozdelené do štyroch kategórií:

 1. Demografické záujmy. Tu si môžete vybrať ľudí na základe ich vzdelania, etnicity, generácie (X - 1961-1981, Y - 1982-2004 alebo povojnovej generácie v USA), zloženia rodiny (či ľudia zo strednej Ázie žijú s rodinnými príslušníkmi alebo nie), dôležité udalosti v živote (napríklad žijúci ďaleko od domova alebo vzťahu na diaľku), postavenie rodičov, politické názory (len pre USA), rodinný stav a práca.
 1. Záujmy. V tomto menu môžete definovať publikum na základe jeho záujmov. Môžete napríklad zobraziť reklamy záujemcom o dobrovoľníctvo.

Zoznam záujmov je príliš veľký na to, aby sa tu mohol zobraziť, a preto je najlepšie si ho prečítať sami.

 1. Správanie. S touto položkou môžete prispôsobiť svoje publikum pre akcie na internete (napríklad správcovia skupín na Facebooku alebo osoby, ktoré nahrajú viac ako 50 fotografií za mesiac), spotrebiteľské návyky (iba India), mobilné preferencie a cestovanie. Okrem toho môžete zacieliť reklamy na tých, ktorí sledujú sezónne udalosti a expatriates.
 1. Iné kategórie. Posledné podmenu, s ktorým môžete pridať publikum tých, ktorí uprednostňujú vysoko kvalitné výrobky (len pre Indiu), miluje rýchle občerstvenie alebo ... má záujem o manikúru. Účel „iných kategórií“ mi nie je úplne jasný, ale môže byť pre niekoho užitočný.

Nezabudnite, že ak v podrobnom zacielení zadáte niekoľko atribútov, Facebook vyberie ľudí, ktorí spĺňajú jedno z uvedených kritérií, t. platí podmienka OR. Ak chcete použiť podmienku AND, tzn. pridajte ľudí, ktorí sa zmestia pod niekoľko značiek, kliknite na tlačidlo "Úzke publikum" a pridajte potrebné kategórie.

Budova publika - spojenia

Pomocou tohto nastavenia môžete pridať alebo vylúčiť určité segmenty zo svojho publika, a to:

 • Pridajte alebo vylúčte ľudí, ktorí majú radi vašu stránku, alebo pridajte svojich priateľov.
 • Pridajte alebo vylúčte ľudí, ktorí používali vašu aplikáciu, alebo pridali svojich priateľov.
 • Pridajte alebo vylúčte ľudí, ktorí odpovedali na vašu udalosť, alebo pridajte svojich priateľov

Druhy umiestnenia

Umiestnenie je miesto, kde sa bude zobrazovať vaša reklama. Facebook vám umožňuje uverejňovať platené publikácie na vašich webových stránkach (v spravodajskom kanáli alebo v pravom stĺpci), na Instagrame a na Audience Network, ktorá je sieťou partnerských zdrojov Facebook - napríklad webové stránky alebo aplikácie.

Môžete povoliť Facebook, aby zobrazoval reklamy na všetkých zdrojoch naraz výberom položky Automatické umiestnenia alebo ich vyberte manuálne. Môžete si tiež vybrať, či sa budú publikácie zobrazovať len používateľom počítačov, len používateľom mobilných zariadení alebo všetkým. Nižšie nájdete rozšírené možnosti, do ktorých môžete zahrnúť iba ľudí, ktorí používajú konkrétny mobilný operačný systém (až po konkrétny model zariadenia a verziu operačného systému), ako aj osoby, ktoré sa prihlásili na Facebook pomocou Wi-Fi.

Keď už hovoríme o umiestnení. Ak plánujete zobrazovať reklamy na Instagrame, prečítajte si podrobnú príručku k tejto téme.

Rozpočet a harmonogram

V tomto okne môžete nastaviť rozpočet kampane, ako aj rozvrh reklamy. Rozpočet je možné nastaviť buď denne, alebo počas celého trvania. Vyberte prvú možnosť, ak nechcete minúť viac ako určitú sumu za deň. V "harmonograme" môžete zadať "Facebook", či už stojí za to, aby sa reklamy v ten istý deň zobrazovali nepretržite, alebo nastaviť plán začatia a ukončenia kampane. Vyberte možnosť "rozpočet na celé obdobie platnosti", ak chcete zveriť Facebook plánovaniu denných výdavkov.

Ak ste si vybrali denný rozpočet, nezabudnite, že táto suma nebude konečná. Facebook môže stráviť viac v určitých dňoch a menej v nasledujúcich dňoch, aby nakoniec priniesol priemernú hodnotu do rozpočtu, ktorý ste uviedli.

Tým sa neskončí nastavenie rozpočtu a plánu. Ak chcete svoju kampaň lepšie prispôsobiť, kliknite na tlačidlo Zobraziť rozšírené nastavenia.

V okne, ktoré sa otvorí, sa zobrazí niekoľko parametrov:

 • Optimalizácia pre reklamu

Tu si môžete vybrať, aký účel bude Facebook sledovať, optimalizovať zobrazovanie vašich reklám. V prípade kampane „zvýšiť publikácie“ sú k dispozícii tri možnosti: zapojenie do publikovania (na zhromažďovanie čo najväčšieho počtu používateľov, komentáre a komentáre), zobrazenia (na zobrazenie reklamy najčastejšie) a denné pokrytie medzi jedinečnými používateľmi zobrazovať reklamy jednému používateľovi najviac jedenkrát denne). Tieto nastavenia sa líšia v závislosti od cieľa kampane, ktorú ste vybrali na začiatku, ale viac o tom neskôr.

 • Výška ponuky

Podobne ako v prípade kontextových reklamných systémov, aj na princípe aukcie rozhodne Facebook, či má reklamu zobraziť. Môžete buď povoliť službe Facebook optimalizovať cenovú ponuku pre vás, alebo ju nastaviť manuálne.

 • Keď platíte

Для цели "поднимать публикации" в этом пункте изначально стоит плата за показы. Нажмите на кнопку "дополнительные настройки", чтобы изменить параметр на плату за вовлеченность. Для разных целей кампании доступны разные типы оплаты.

 • Планирование рекламы

Если ранее вы установили для кампании дневной бюджет, то здесь вам будет доступен только непрерывный показ рекламы. Если же вы установили бюджет на весь срок действия, то можете воспользоваться гибким планировщиком показа от Facebook. Так, например, можно установить показ только в определенные дни и в определенные часы.

 • Typ dodania

Ak ste vybrali automatickú čiastku cenovej ponuky, budete môcť zobraziť iba štandardnú reklamnú sadzbu. Ak nastavíte cenovú ponuku manuálne, môžete využiť urýchlenú dodávku, v ktorej sa budú publikácie zobrazovať čo najčastejšie.

Po nastavení všetkých potrebných parametrov uveďte názov svojej reklamnej skupiny a skontrolujte okno „Definícia publika“ na pravej strane, kde sa môžete znova pozrieť na všetky nastavenia a zistiť približné denné pokrytie pre rôzne zdroje.

Je všetko pripravené? Potom kliknite na tlačidlo "Pokračovať". V novom okne môžete buď vytvoriť novú reklamnú publikáciu, alebo vybrať existujúcu zo stránky.

Kliknite na kartu "použiť existujúcu publikáciu." Vľavo si môžete vybrať stránku, ktorá bude reprezentovať reklamu (ak ste administrátorom viacerých strán) a samotnú publikáciu. Ak máte v pláne presunúť sa na Instagram, potom odošlite publikáciu, a to ako svoju stránku, tak aj váš účet na Instagram.

Nižšie vyberte požadovanú publikáciu. Hlavnou vecou je, aby zodpovedali zvoleným nastaveniam umiestnenia. Služba Instagram napríklad nezobrazuje reklamy z galérií obrázkov.

V pokročilých parametroch môžete pridať URL adresy (ak sú v publikácii). Ak odkazy už mali takéto parametre, budú nahradené novými. Okrem toho môžete určiť pixel na sledovanie konverzií. Viac o vytváraní a úprave pixlov si môžete prečítať tu.

Vpravo môžete vidieť, ako bude vaša publikácia vyzerať v rôznych typoch umiestnení.

Nastavte všetky parametre a kliknite na zelené tlačidlo "Objednať miesto". Gratulujeme - práve ste vytvorili svoju prvú reklamu v nástroji Správca reklám. Bude k dispozícii na zobrazenie ihneď po moderovaní.

Prevažná väčšina nastavení popísaných vyššie je univerzálna pre všetky kampane dostupné na Facebooku, takže budeme analyzovať iba tie malé funkcie, ktoré sú individuálne pre špecifické účely.

Ako propagovať stránku

Tento cieľ je vhodný pre tých, ktorí chcú zvýšiť počet svojich priateľov na svojej stránke a prilákať k nim nové publikum.

Hlavným rozdielom medzi nastavením kampane na tento účel je vybrať spôsob platby - môžete zadať buď výstavný poplatok (ako v predchádzajúcom prípade) alebo pre každú novú značku „Páči sa mi“, t. skutočne zaplatiť za konverziu.

Druhým rozdielom je, že nemôžete vybrať existujúcu publikáciu na inzerciu. Budete ho musieť vytvoriť od začiatku na rozhraní Správcu reklám. Zadajte formát reklamy, pridajte mediálny obsah a napíšte malý text a názov. V rozšírených nastaveniach môžete tiež zadať „cieľovú šírku stránky“ - časť stránky, ktorú používatelia získajú po kliknutí na reklamnú publikáciu. Môžete poslať užívateľov do kroniky, zoznam rád, recenzie alebo fotografie.

Oslovte ľudí v blízkosti vašej spoločnosti

Ak vyberiete tento cieľ kampane, vaša reklama sa zobrazí ľuďom, ktorí sú blízko vašej spoločnosti, t. v blízkosti adresy uvedenej na vašej stránke. Ideálne pre miestne podnikanie.

Zvláštnosťou nastavenia tohto cieľa je, že môžete zadať iba demografické parametre publika - umiestnenie, pohlavie a vek.

Nastavenia rozpočtu a harmonogramu sú tiež obmedzené - poplatky sa účtujú len za zobrazenia, nemôžete si vybrať iný cieľ.

Zvýšenie povedomia o značke

Cieľ, ktorý je ideálny pre tých, ktorí chcú, aby ich značka bola viac rozpoznateľná, musí byť neustále viditeľný pre cieľovú skupinu.

Rozdiely od univerzálneho nastavenia nájdete v rozpočte a harmonograme. K dispozícii sú 2 ciele optimalizácie zobrazenia:

Okrem toho je k dispozícii iba jedna možnosť platby - pay-per-view.

Presmerovať ľudí na webovú stránku

Ak si zvolíte tento cieľ, Facebook nastaví kampaň na získanie maximálneho počtu kliknutí na vašu stránku. Tento cieľ je vhodný na presmerovanie používateľov na vstupné stránky.

Dva hlavné rozdiely v nastaveniach tohto cieľa sú:

 1. Umiestnenie je dostupné v sieti Audience. Môžete povoliť zobrazenie publikácie na všetkých zdrojoch „siete“ alebo vylúčiť zdroje určitých kategórií: hazardné hry, datovania, politika, náboženstvo.
 1. Spôsob platby. Môžete zaplatiť za zobrazenia alebo za skutočné kliknutia na odkaz.
 2. Získajte nastavenia aplikácií

  Tento cieľ by mali používať tí, ktorí chcú propagovať svoju aplikáciu na Facebooku. Upozorňujeme, že nejde o všetky aplikácie z populárneho obchodu Play Store a App Store. Ak chcete propagovať vašu aplikáciu (mobilnú alebo pracovnú plochu), musíte ju najprv zaregistrovať na stránke Facebook.

  Nastavenia sú rovnaké ako v predchádzajúcom cieli - sieť pre divákov je k dispozícii a poplatok sa účtuje buď za zobrazenia alebo za kliknutia na odkaz. Okrem toho nemôžete zacieliť na konkrétne modely mobilných zariadení a ich operačný systém.

  Zvýšte účasť na vašej akcii

  Tento cieľ by mali využívať tí, ktorí sa podieľajú na podpore fór, konferencií, koncertov a iných podujatí.

  Publikácie na tento účel sa zobrazujú iba na Facebooku - sieť Instagram a Audience nie je možné vybrať. Poplatok sa účtuje len za výstavy.

  Prijímajte zobrazenia videa

  Opäť platí, že názov hovorí sám za seba. Ak sa rozhodnete začať inzerciu vo formáte videa, vyberte tento cieľ.

  Mimochodom, VelikaPlaza poskytuje video marketingové služby a robí to brilantne! Ak teda potrebujete naozaj skvelé a kvalitné video - kontaktujte nás! Máme profesionálov v našom podnikaní s rozsiahlymi skúsenosťami a ceny sú pod trhom. Kliknite sem a požiadajte o bezplatnú konzultáciu!

  Na tento účel sú k dispozícii všetky typy umiestnení vrátane siete publika. Poplatok sa účtuje buď za výstavy alebo za jedno desaťsekundové prezeranie videa.

  Získať vedie pre vašu spoločnosť

  Jedná sa o relatívne nový formát pre reklamu na Facebooku, ktorý je zvedavý, že sa môžete dostať priamo na Facebook. Už sme ju analyzovali v prvej časti manuálu.

  Nastavenia sa nelíšia žiadnym konkrétnym spôsobom - z typu umiestnenia je k dispozícii iba Facebook a z typov platieb je k dispozícii iba platba za relácie.

  Zvýšte počet konverzií na webovej stránke

  Ďalší cieľ vhodný na propagáciu vstupných stránok. Ako už názov napovedá, takáto kampaň bude optimalizovaná na získanie čo najviac konverzií na vašej stránke (predplatné newsletteru, prevzatie knihy, servisná objednávka).

  Prvou vecou pri nastavovaní kampane tohto typu je zadanie konverzie pomocou pixlov nastavených na vašej stránke. Okrem toho sa parametre výrazne nelíšia od ostatných cieľov. Môžete nastaviť okno konverzie (obdobie po kliknutí na odkaz, počas ktorého bude dokonalá akcia považovaná za konverziu), ale nebudete si môcť vybrať spôsob platby - poplatok sa účtuje za zobrazenia.

  Zvýšte angažovanosť pre vašu aplikáciu

  Rovnako ako minulý cieľ, v tomto prípade bude kampaň optimalizovaná, aby sa zvýšila angažovanosť pre aplikáciu. Musíte vybrať propagovanú aplikáciu, typy umiestnení, k dispozícii je iba Facebook a za zobrazenia sa účtuje poplatok.

  Stimulujte záujem o vašu ponuku

  Tento cieľ je skvelý pre tých, ktorí chcú upozorniť užívateľov na propagáciu alebo špeciálnu ponuku. Rozdiely od univerzálnych nastavení sú už viditeľné.

  Ak chcete optimalizovať zobrazenie pre prijímanie konverzií, musíte túto konverziu zadať na začiatku. Na tento účel musíte mať nainštalovaný pixel služby Facebook.

  Poplatok sa účtuje buď za zobrazenia alebo za kliknutie na odkaz, ale hlavný rozdiel spočíva v tom, že tu je pridaná nová časť nastavení - samotná tvorba ponuky. Nájdete ho pred nastaveniami publika.

  Jo, vysielanie takýchto publikácií môže byť len na Facebooku.

  Propagujte katalóg produktov

  Posledný cieľ na Facebooku. Výberom môžete vytvoriť reklamy, ktoré propagujú váš katalóg produktov. Ideálne pre online nákupné stránky. Hlavným problémom je vytvorenie produktového katalógu. Prečítajte si viac o tomto tu.

  Teraz, keď sme zistili nastavenia všetkých cieľov kampane, prejdite na ďalší krok.

  Ako vytvoriť nové reklamy a reklamné skupiny

  S výnimkou rozšíreného nastavenia publika, rozpočtu a všetkého ostatného, ​​Správca reklám obsahuje ďalšiu veľmi užitočnú funkciu - vytváranie nových reklamných skupín a reklám v rámci kampane. Zapamätať si hierarchiu reklamného účtu? O tomto a reči.

  Ak chcete pridať novú reklamnú skupinu, prejdite na rozhranie Správca reklám, vyberte požadovaný účet (ak máte niekoľko) a potom existujúcu kampaň.

  Mimochodom, ak ste niekedy spustili reklamu priamo zo stránky na Facebooku, tieto publikácie sa tiež zobrazia v zozname a budú mať názvy ako Publikácia "Názov publikácie".

  V novo spustenej reklamnej kampani bude vždy iba jedna reklamná skupina - tá, ktorú ste vytvorili spolu s kampaňou. Stačí kliknúť na tlačidlo „vytvoriť reklamnú skupinu“.

  Už ste oboznámení so zvyškom procesu - nastavenia sú rovnaké ako nastavenia opísané vyššie. Ich funkcie budú závisieť od cieľa zvolenej kampane, ktorú ste zadali pri jej vytvorení.

  Ak chcete pridať ďalšiu reklamu do skupiny, algoritmus je takmer rovnaký. Prejdite na rozhranie Správca reklám, vyberte požadovanú kampaň, reklamnú skupinu a kliknite na tlačidlo Vytvoriť reklamu.

  Parametre publika, rozpočtu, harmonogramu a umiestnenia budú nedostupné, pretože Toto sú nastavenia reklamnej skupiny. Stačí vytvoriť samotnú publikáciu.

  Ako vyhodnotiť účinnosť reklamných kampaní v nástroji Správca reklám

  Štatistiky všetkých reklamných kampaní môžete zobraziť priamo v rozhraní Správca reklám. Prihláste sa do svojho reklamného účtu. V hornej časti sa zobrazí graf nákladov za posledných sedem dní a hneď pod pravým zoznamom kampaní sa nachádza stručný súhrn výkonnosti.

  Ak chcete zmeniť typ prehľadu, kliknite na tlačidlo „stĺpce“ vpravo. Predvolený je typ výkonu, ale môžete si vybrať niektorú zo siedmich dostupných.

  Kliknite na tlačidlo „členenie“ a vyberte jednu z položiek ponuky, aby správca reklám nezobrazoval len súhrn kampane, ale aj ho rozdelil podľa zvolených kritérií.

  Nakoniec kliknite na tlačidlo "Export", aby ste mohli zdieľať prehľad s iným správcom (pomocou jedinečného odkazu na tento prehľad) alebo exportovať súhrn vo formáte .xls alebo .csv.

  Ak chcete zobraziť podrobnejšie štatistiky, kliknite na požadovanú kampaň. V novom okne uvidíte, že rozhranie sa trochu zmenilo - teraz máte zoznam reklamných skupín, na ktorých sú stále rovnaké stručné štatistiky a na vrchole je prispôsobiteľný graf. O ňom a rozprávaní.

  V hornej časti sa zobrazia tri karty:

  1. účinnosť

  Váš primárny nástroj na hodnotenie výkonnosti kampane. Tu môžete vidieť počet dokončených akcií (akcia sa líši v závislosti od cieľa kampane - môžu to byť kliknutia na stránke, zobrazenia videa atď.), Cena za každú takúto akciu, pokrytie a tak ďalej. Vľavo môžete prepínať medzi správami o výkonnosti, pokrytím a pridelením rozpočtu.

  1. demografia

  Tu vidíte, aká efektívna bola vaša kampaň pre rôzne segmenty publika, ktoré sa líšia v demografických charakteristikách.

  Mimochodom, vidíte tlačidlá "Výsledky: Kliknutia na webové stránky" a "Pokrytie" na vrchole? Sú klikacie. Kliknite na niektorú z nich a môžete si vybrať inú metriku na porovnanie.

  1. umiestnenia

  V poslednej záložke sa zobrazí správa o účinnosti kampane v rôznych typoch umiestnení. Rovnako ako v predchádzajúcom príklade si môžete vybrať, ktoré metriky chcete porovnať. Okrem toho na pravej strane môžete určiť, či sa majú štatistiky zobrazovať len pre používateľov PC, len pre používateľov mobilných zariadení alebo pre všetkých.

  Tieto prehľady sú úplne rovnaké pre kampane aj reklamné skupiny a reklamy samotné.

  Posledným prvkom, ktorý môže byť pre vás užitočný, je upraviť existujúce tlačidlo a vytvoriť podobnú kampaň / reklamnú skupinu / reklamu.

  V prípade, že chcete v už zadaných nastaveniach niečo opraviť, použite tlačidlo úprav. Pamätajte, že po vykonaní aj tých najmenších zmien bude vaša kampaň odoslaná späť na moderovanie. Tlačidlo Vytvoriť sa používa na rýchle „klonovanie“ existujúcej kampane / skupiny / reklamy bez jej zmeny. Je vhodné použiť na vykonanie testov A / B. Chcete napríklad otestovať dve variácie reklamy v rovnakej skupine. Vytvorte prvú možnosť, potom kliknite na tlačidlo "vytvoriť podobnú reklamu" - budete prenesení do rozhrania na vytvorenie publikácie, kde budú všetky nastavenia skopírované z prvej možnosti, kde môžete vykonať zmeny potrebné pre test.

  V skutočnosti sú možnosti hodnotenia efektivity reklamy na Facebooku oveľa širšie, ale toto je už téma pre samostatný článok.

  Správca reklám - hlavný nástroj na vytváranie reklamy na Facebooku

  Ako vidíte, s pomocou "reklamného manažéra" môžete vytvoriť a zacieliť kampane s laserovou presnosťou. Čítanie tejto príručky však nestačí na úplné zvládnutie tohto nástroja. Určite si to vyskúšajte, ak ste tak ešte neurobili. Práca so správcom reklám je veľmi jednoduchá, preto sa s naším sprievodcom postavte a bezpečne prejdite na profesionálnu tvorbu a správu reklamných kampaní. Potrebujete získať dostatok skúseností, aby ste sa dostali na tretiu úroveň - vytvorenie reklamy v Power Editori, ktorý bude čoskoro vydaný.

  Loading...

Zanechajte Svoj Komentár