Život hacking v SMM a blogov: 32 magické nástroje pre obchodníkov

Väčšina značiek si uvedomuje výhody podpory podnikania v sociálnych sieťach a využívaní blogov. Nie všetky spoločnosti to však dokážu správne. Vynakladajú marketingové rozpočty na prakticky zbytočné udalosti, napríklad na publikovanie sociálnych médií s pútavým obsahom a sťažujú sa, že ich akcie sa nevyplácajú.

Na tomto pozadí veľa úspešných značiek SMM a blogov vyzerá ako čarodejníci alebo aspoň životní hackeri. Vynakladajú na prácu so sociálnymi sieťami a blogosférou minimum času a zdrojov, dosahujúc impozantné výsledky. Tajomstvo ich úspechu spočíva v použití pohodlných a účinných nástrojov.

Tieto nástroje vám umožňujú minúť menej prostriedkov na marketingové projekty v sociálnych sieťach a blogosfére, čím sa dosahujú lepšie výsledky. Nižšie nájdete ich popisy.

Všetky programy, ktoré budú uvedené nižšie, sú bezplatné alebo shareware (tj s obmedzeným počtom funkcií). Všetky boli testované na základe vlastných skúseností a skutočne vykonávajú funkcie uvedené v opise. Ak je tento zoznam pre vás užitočný, budeme vďační za príspevky.

SEO

 1. Program Xenu Link Sleuth nájde nefunkčné odkazy, vytvorí mapu stránok, vyhľadáva stránky s dlhým časom návratu a neopakovateľné hlavičky, poskytuje kompaktné prehľady.
 2. Program Screaming Frog SEO Spider Tool umožňuje rýchlo a, čo je najdôležitejšie, vykonávať SEO audit zdroja. Skenuje vašu stránku alebo jej konkrétnu časť a poskytuje vám všetky pracovné a nepracovné stránky s podrobnými údajmi o každom z nich (názov, popis, h1, h2, kľúčové slová, počet znakov na stránku, počet slov).
 1. Siteliner je služba, ktorá vám pomôže nájsť duplicitný obsah a nefunkčné odkazy online.
 2. Majestic SEO je služba monitorovania odkazov. Umožňuje vyhodnotiť referenčné prostredie podporovaného zdroja, ako aj zdroje konkurentov (ale to je už za poplatok).
 3. Yandex.Wordstat poskytuje možnosť identifikovať najobľúbenejšie dotazy medzi užívateľmi Yandex. Služba zobrazuje štatistiky dotazov, pomáha predpovedať zobrazenia a demonštruje podobné požiadavky používateľov.
 4. Plánovač kľúčových slov Google identifikuje kľúčové frázy, ktoré používatelia najčastejšie používajú pri vyhľadávaní informácií. Ak chcete otvoriť Plánovač kľúčových slov, musíte sa prihlásiť do svojho účtu AdWords a vybrať položku Nástroje a analýza.

Práca na stránke

 1. Služba Google PageSpeed ​​Insights je služba, ktorá určuje rýchlosť sťahovania stránky a poskytuje odporúčania na jej zvýšenie.
 2. Pluginy sú skvelými pomocníkmi všetkých internetových obchodníkov. Ak sú vaše stránky poháňané programom Wordpress, nasledujúce pluginy môžu byť pre vás veľmi užitočné: WP-PostViews (zobrazuje počet zobrazení stránky), WordPress Popular Posts (zobrazuje najpopulárnejšie príspevky na bočnom paneli), Most-Commented (zobrazuje najviac komentované články).
 1. Disqus je bezplatná služba komentovania. Jeho hlavnou výhodou je, že umožňuje čitateľom prihlásiť sa na stránky pomocou svojich sociálnych mediálnych účtov.

Práca s obrázkami

 1. S pomocou služby Piktochart.com si môžete vytvoriť dobrý infographic vlastnými rukami, a to aj bez zručností projektanta.
 2. Infogram je skvelá služba pre vytváranie grafov a grafov. K tomu musíte kliknúť na nasledovné: „Vytvoriť“ - „Grafy“ - vyberte požadovanú šablónu - dvakrát kliknite na obrázok - zadajte svoje údaje.
 1. Fotor je jedna z najvhodnejších služieb pre vytváranie koláží. Veľký výber vzorov, rámov a farieb. Je tu možnosť fotenia.
 1. Aplikácia Monosnap je skutočný nález pre tých, ktorí často robia články s screenshotmi. S ním môžete rýchlo nasnímať snímku obrazovky v ktorejkoľvek časti obrazovky, zvýrazniť všetko, čo potrebujete na farbu, vytvoriť štítky, rozmazať nežiaduce prvky. Stručne povedané, skúste to sami, nebudete ľutovať.
 1. Aplikácia Inpaint umožňuje na pár sekúnd odstrániť z obrázku ľubovoľný nepodobný prvok. Všetko, čo musíte urobiť, je vybrať požadovanú oblasť a kliknúť na gumu. Program bude apelovať na každého, kto nevie, ako pracovať s Photoshopom alebo nechce inštalovať takú rozsiahlu aplikáciu, aby mohol používať niekoľko jednoduchých funkcií.
 2. Aplikácia LICEcap vyberie požadovanú časť obrazovky a vytvorí z nej súbor gif.
 1. Pomocou služby Recitethis môžete rýchlo vytvoriť kartu s vaším nápisom. Mnoho zaujímavých šablón, intuitívne rozhranie. Zvlášť zaujímavé bude SMM-ps.

copywriting

 1. Pochopenie toho, ktorý obsah na vašej stránke má najviac zobrazení a ktoré stránky sú najviac konverzie, vám umožní vytvoriť vysokokvalitný obsah. Ak chcete získať potrebné údaje, stačí v službe Google Analytics urobiť iba dva prehľady. Celý proces vám zaberie asi 10 minút.
 1. "Yandex.Webmaster" vám umožní potvrdiť svoje autorstvo, ktoré bude viditeľné v otázke - to môže chrániť pred krádežou textu (aj keď Yandex, samozrejme, neposkytuje záruky). Urob to jednoduché: musíte ísť do sekcie "Nastavenie indexovania" v "Yandex.Webmaster", potom - "Pôvodné texty", potom vyberte miesto, na ktorom budete uverejňovať publikáciu, a pridať svoj text. Potom, "Yandex" bude musieť potvrdiť vaše autorstvo.

Mnohí si pravdepodobne pamätajú podobnú funkciu od spoločnosti Google, autorstva Google, ktorá nám umožnila prepojiť publikácie s profilom Google+, ale táto funkcia už bohužiaľ nie je podporovaná.

 1. Praktické tipy, ako správne upraviť texty, sú tu. Napísal profesionálny editor s rozsiahlymi skúsenosťami. Bude užitočná pre každého, kto pracuje s textami.
 2. 17 neštandardných tipov pre copywriter - celé množstvo neobvyklých životných hackerov.
 3. 30 nápadov na vytvorenie skvelého obsahu - infografiky, ktoré vám pomôžu v čase kreatívnej krízy.

E-mailový marketing

 1. Mailchimp je jednou z najlepších služieb pre distribúciu e-mailov. Nemá ruské analógy. Aké sú jeho výhody: a) ak máte zoznam účastníkov do 2 000 osôb, môžete službu využívať úplne zadarmo, b) schopnosť vykonávať testovanie A / B c) podporu adaptívneho rozloženia, t. bude vhodné prečítať si informačný bulletin na všetkých zariadeniach d) vysoká presnosť dodávky (99,7 - 100%) e) super-podrobné správy
 1. Uvítanie je skvelý spôsob, ako začať interakciu s novým účastníkom. Neignorujte túto jednoduchú, ale veľmi dôležitú maličkosť, ak sa vážne zaoberáte emailovým marketingom.

SMM

 1. Aplikácia Bufferapp vám umožňuje vybrať si deň a presný čas uverejňovania príspevkov na sociálnych sieťach. Celý proces sa vykonáva automaticky, stačí nastaviť požadovaný dátum a bezpečne naň zabudnúť - program urobí všetko za vás. Skvelá vec pre tých, ktorí idú na dovolenku, chorí alebo jednoducho z nejakého dôvodu nemôžu nejaký čas zdieľať obsah.
 2. Služba bit.ly je potrebná na skrátenie dĺžky odkazov a spresnenie vašich príspevkov v sociálnych sieťach. To je obzvlášť dôležité pre tých, ktorí sú povýšení na Twitteri, kde je limit na počet znakov.
 1. Použite hotové šablóny pre súťaže na Facebooku a Vkontakte.
 2. Twitter karty je špeciálny API od Twitter, ktorý vám umožní ísť nad 140 znakov a dať pokročilé oznámenie materiálu s obrázkom.

Monitorovanie a Analytics

 1. Použite Yandex.Blogs sledovať odkazy na váš obsah a vašu značku. Ak to chcete urobiť, jednoducho zadajte doménu vašej stránky. Napríklad texterra.
 2. LinkTally pomôže určiť, koľkokrát a v ktorých sociálnych sieťach (Facebook, Twitter, Google+ alebo LinkedIn) zdieľajú váš obsah.
 1. Tu popísané služby vám pomôžu vyhodnotiť účinnosť marketingových kampaní v službe Google+.
 2. Použite Pinauthority na monitorovanie efektívnosti vašich marketingových kampaní v službe Pinterest.
 3. Na vykonanie testovania A / B použite službu Google Analytics. Ako to urobiť sám, je napísané podrobne tu. Ale v tomto článku nájdete celý zoznam premenných pre testy A / B.

Aké magické nástroje používate? Zdieľajte ich v komentároch. Vážne. Mnohí vám za to ďakujú.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár