Ako efektívne používať hashtags

Používatelia sociálnych médií a obchodníci sú oboznámení s hashtags. Ľudia používajú znak libry pred frázou, aby sledovali tému záujmu alebo aby ich publikácie boli viditeľné pre konkrétnu cieľovú skupinu. Obsah marketingu pochopiť vlastnosti hashtags, takže sú často zahrnuté v správach. Nie menej často však neprináša viditeľné výsledky.

Tento článok vám povie, ako používať hashtags správne a aké úlohy možno vyriešiť s ich pomocou.

Čo je to hashtags a kde sa používajú

Hašta je kľúčové slovo alebo fráza označená znakom libry. Tu sú niektoré príklady hashtags: #Moscow, #KlitschkoPovetkin, #love, #cool, atď. S pomocou hashtagov zoskupujú užívatelia sociálnych sietí tematické správy a vytvárajú informačné kanály. Označením vlastnej správy hashtag ju autor vloží do príslušného kanála.

Väčšina populárnych sociálnych sietí, vrátane Facebook, Vkontakte, Twitter, Google+, YouTube a ďalších, podporuje funkcie hashtags. Nahradené kľúčové slová sú uverejnené v hypertextových odkazoch s možnosťou kliknutia po uverejnení správy. Kliknutím na odkaz dostane užívateľ pásku správ označených príslušným hashtagom.

Ako používať hashtags

Ako bolo uvedené vyššie, väčšina obchodníkov s obsahom chápe silu hashtags. Inými slovami, vedia, prečo používať túto funkciu sociálnych sietí. Hashtags zvyšuje dosah divákov, zvyšuje povedomie o značke, pomáha prilákať zákazníkov na udalosť alebo trend. Ďalšia vec nie je všetci obchodníci vedia, ako používať hashtags v praxi. Nižšie uvedené odporúčania vám pomôžu vyplniť túto medzeru v poznatkoch.

Ako si vybrať hashtags

Výber správnych kľúčových slov je polovičný úspech pri použití hashtags. Predstavte si nasledujúcu situáciu. Nachádzate sa vysielanie optimalizácia pre vyhľadávače článok na Facebooku. Ak chcete, aby vás používatelia, ktorí majú záujem o vyhľadávací marketing, upozorniť, pridajte značku #SEO. V tomto prípade váš obsah zostane takmer bez povšimnutia, pretože anglicky hovoriace publikum Facebook používa tento hashtag.

Aby vaša publikácia bola zaznamenaná rusky hovoriacimi užívateľmi, použite nie celkom správne, ale jasné všetkým hashtag # SEO.

Mimochodom, nemýľte si to s #CEO (generálnym riaditeľom). V tomto prípade nie je vaša poznámka definitívne schválená.

Pri výbere hashtags, dajte si na miesto svojej cieľovej skupiny. Zamyslite sa nad tým, aké kľúčové slová môžu vaši potenciálni zákazníci nájsť. Vaša publikácia by mala zodpovedať očakávaniam používateľov.

Nepoužívajte príliš bežné kľúčové frázy. Najjednoduchším príkladom je hashtags # marketing a # SEO. Ak je cieľová skupina pre vyhľadávače, stačí použiť konkrétne kľúčové slovo „SEO“. A ak by vaša správa mala byť videná používateľom, ktorí majú záujem o marketing v širšom zmysle, použite príslušnú značku.

Nezabudnite skontrolovať vybrané hashtags. Napríklad, ak vaša spoločnosť predáva prach, neponáhľajte používať hashtag # DDT. Je obľúbená medzi fanúšikmi tej istej hudobnej skupiny, pre ktorú nie je vaša publikácia zaujímavá.

Ak chcete overiť kľúčové slovo, použite funkciu vyhľadávania hašovacej stránky, ktorú podporujú obľúbené sociálne siete. Ak chcete napríklad skontrolovať, či hashtag #Mirage je vhodný na vysielanie v službe Google+ o lietadle Mirage vo Francúzsku, použite formulár vyhľadávania v hornej časti stránky.

Koľko hashtags použiť

V sociálnych sieťach zameraných na vizuálny obsah je zvyčajné označovať správy veľkým počtom značiek. S každým novým štítkom sa zvyšuje počet zobrazení publikácie.

V sieťach zameraných na zmiešaný obsah však tento prístup nefunguje. Užívatelia vnímajú správy s veľkým počtom hashtagov ako spam. Okrem toho veľký počet hypertextových odkazov v poznámke znižuje jeho čitateľnosť a vizuálnu príťažlivosť.

Pri uverejňovaní obsahu na Facebooku, Google+, Twitteri používajte najviac jednu alebo dve značky. Okrem toho by aspoň polovica vašich publikácií nemala obsahovať hypertextové odkazy. Hashtags rozptýliť užívateľov od obsahu poznámok, takže sa nemusíte zahrnúť do každej správy.

Ako zvýšiť dosah divákov pomocou hashtags

Použitie hashtags na zvýšenie dosahu je podobné používaniu kľúčových slov v prirodzenom vyhľadávaní a kontextovej reklame. Ak napríklad predávate kuchynský nábytok, potom v kampaniach PPC použijete výraz „kuchynský nábytok“. A na zvýšenie pokrytia na úkor používateľov, ktorí využívajú špecifické požiadavky, do kampane zahrnujete napríklad frázu „pristátie pre vstavané spotrebiče“.

PPC kampane a prirodzené vyhľadávanie však majú výrazné rozdiely oproti používaniu hashtagov. Pomocou dlhých chvostových kľúčov znížite náklady na kontextové reklamy a zvýšite svoj dosah. Ale ako hashtag nízkofrekvenčné kľúčové slová nie sú vhodné. Používatelia, ktorí si majú všimnúť váš obsah, by mali byť obľúbené. Opäť si všimnite, že na zvýšenie dosahu publika musíte použiť najpopulárnejšie značky.

Populárne hashtags sú často príliš všeobecné. Z tohto dôvodu zostáva počet zobrazení vášho obsahu nízky, a to aj napriek zvýšeniu pokrytia. Tento problém možno vyriešiť kombináciou značiek. Zahrnúť dve značky v jednom príspevku. Jeden z nich by mal byť spoločný a populárny a druhý špecifickejší. Môžete napríklad zahrnúť do publikácie všeobecnú značku # internet marketing a konkrétnejší značkový internetový obchod.

Ako organizovať publikácie pomocou hashtags

Ak predávate niekoľko produktov, pravdepodobne sa pokúsite hovoriť o každom z nich vo svojich publikáciách. Problém je v tom, že väčšina vašich existujúcich a potenciálnych zákazníkov sa zaujíma len o poznámky o produkte, ktorý používajú alebo plánujú používať.

Napríklad určitá Big Bank predáva zákazníkom hypotekárne a spotrebiteľské úvery, vklady a služby v oblasti správy hotovosti. Obchodníci môžu používať dva hashtags v publikáciách. Po prvé, obsah môže byť označený značkou značky #bigbank. Po druhé, publikácie môžu byť systematizované pomocou špecifických značiek # hypotéka, # spotrebiteľský úver a # РКО.

Všimnite si prosím, že v tomto prípade sú veľmi populárne všeobecné kľúčové slová použité ako špecifické systematizačné hashtagy. Preto nielenže pomáhajú zefektívniť pracovné miesta, ale aj zvyšujú pokrytie.

Ako ukázať kreativitu s hashtags

Vo väčšine prípadov, značky používajú hashtags zvýšiť viditeľnosť ich obsahu. Niekedy však značky ukazujú kreativitu zamestnancov spoločnosti a začínajú nové trendy. Napríklad dobre známy televízny kanál TNT použil hashtag # pocit, že váš rok upozorňuje na novoročné vlny.

Treba poznamenať, že neexistujú žiadne univerzálne recepty na používanie značiek na preukázanie kreativity a vytváranie nových trendov. Vašou úlohou v tomto prípade je ukázať, že zamestnanci spoločnosti myslia a konajú mimo krabičky. Ak máte šťastie a nový hashtag sa stane populárnym, bude to fungovať pre váš obrázok na dlhú dobu.

Čo robí hashtags efektívnym SMM nástrojom

Hashtags môže zvýšiť viditeľnosť vášho obsahu a rozšíriť vaše obchodné publikum. Značky môžu tiež obťažovať používateľov sociálnych sietí a prinútiť ich, aby sa odhlásili zo stránky značky. Po prvé, účinnosť používania značiek závisí na schopnosti obchodníka vybrať správne kľúčové slová. Odborník musí nájsť strednú cestu medzi popularitou a špecifickosťou hashtagov.

Účinnosť používania značiek tiež závisí od schopnosti špecialistu vydávať kľúčové slová. Použitie maximálne jednej alebo dvoch značiek v publikácii, vyriešiť marketingové problémy a neriskujete dostať "spam". Pomocou kreatívnych hashtagov môžete začať nový trend a upozorniť na vašu značku.

Aký druh hashtags používate na získanie obchodných informácií a zvýšenie viditeľnosti obsahu?

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár