Sprievodca na podporu skupiny "VKontakte" od nuly na reálnych príkladoch

Materiál bol pripravený Content Managerom MORS Advertising Agency Savely Sakun.

Článok obsahuje podrobné pokyny, ako začať komunitu pre podnikanie "VKontakte" od nuly. Pracovný plán opísaný v článku predpokladá, že hlavným cieľom spustenia je prilákať zákazníkov do existujúceho podniku.

Výskum konkurentov

Než začnete pracovať na rozvoji komunity VKontakte, musíte zistiť, ako vaši konkurenti pracujú so sociálnymi sieťami. Ako výsledok tejto štúdie musíte pochopiť:

 • Aké produkty / služby predávajú vaši konkurenti?
 • Aké zaujímavé postupy, mechanika používajú?
 • Ako sa postaviť? Aké sú hlavné rozdiely a výhody spoločnosti?

Okrem toho bude pre ďalší výskum vašej cieľovej skupiny potrebné vyhľadávanie a analýza konkurentov.

Všetko to začína hľadaním konkurentov. Jednoducho prejdite do vyhľadávacieho nástroja Yandex alebo Google a do vyhľadávacieho poľa zadajte názov alebo podstatu služby.

Ďalej musíte ísť na stránky konkurentov a nájsť tam odkaz na komunitu "VKontakte", ktorá je udržiavaná v mene konkurenta. Musíte nájsť aspoň 5 aktívnych komunít.

Okrem toho môžete vyhľadávať komunity konkurentov pomocou máp.

Po vytvorení zoznamu komunít konkurentov - je čas začať výskum. V tomto prípade pomôžeme tabuľke, ktorá obsahuje tieto položky:

 • názov komunity;
 • link;
 • počet účastníkov;
 • design;
 • stav komunity, popis;
 • akcentovateľné výhody a výhody;
 • rubriky a funkcie obsahu;
 • mechanika, miniaplikácie, poštové zásielky;
 • reklama;
 • publikum.

Pozorná analýza konkurentov vám poskytne hodnotný zdroj poznatkov o tom, ako pristupovať k práci so sociálnymi sieťami. Zvlášť starostlivo musíte študovať konkurentov s rozvinutou komunitou "VKontakte" (s veľkým počtom účastníkov a aktívnym publikom).

Do tabuľky môžete pridať vlastné položky. Môžete napríklad skúmať propagačné akcie, geografické polohy, náklady na dopravu a ďalšie kritériá.

Pozrime sa na hlavné etapy štúdie.

dizajn

Vašou úlohou je zistiť, ako sú formované komunity konkurentov. Aký štýl? Aký je dôraz? Odrážajú sa výhody spoločnosti v dizajne? Uistite sa, že študovať kryt, avatar, dizajn publikácií, produktov. Označte si funkcie a zaujímavé dizajnérske komunity vo vašom podnikaní.

Postavenie Spoločenstva, opis

Stav je jedným z najviditeľnejších miest v komunite. Preto sú pre potenciálnych zákazníkov často označené dôležité informácie. Napríklad informácie o akciách, zľavách, jedinečných výhodách spoločnosti. Popis obsahuje stručné informácie o spoločnosti.

Akcentované výhody a prínosy

Všetci vaši konkurenti bojujú za pozornosť a peniaze potenciálnych zákazníkov. Preto sa každý z konkurentov bude snažiť prezentovať svoje produkty a služby najvýnosnejším a najhodnotnejším spôsobom pre klienta. Najlepšie zo všetkého je, že to bude možné pre spoločnosť, ktorá dobre pozná problémy a námietky cieľovej skupiny (ale viac o tom neskôr).

Pozorne si preštudujte umiestnenie konkurentov. Aké výhody výrobkov zdôrazňujú? Aké sú prínosy spoločnosti pre potenciálnych zákazníkov? Ako sa snažiť líšiť od ostatných konkurentov?

V uvedených príkladoch je možné jasne vidieť, čo je potrebné zdôrazniť pri skúmaní konkurentov - ako sa spoločnosti „ukážu“ potenciálnym zákazníkom. Videli sme, že aj fitness klub môže byť fitness a športový a fitness komplex.

Kategórie a funkcie obsahu

Existuje niekoľko hlavných typov obsahu: reputácia, zábavné, predajné, pútavé, užitočné, informatívne.

Druh obsahu

Stručný opis

Reputačná (otepľovanie)

Recenzie, prípady, informácie o zamestnancoch, otvorený príbeh o tom, ako spoločnosť funguje a tak ďalej. Je vytvorený, aby získal dôveru publika.

marketing

Publikácie s príbehom o výhodách, vlastnostiach a jedinečnosti vašich služieb / produktov. Informovanie o nových produktoch. Tento obsah je vytvorený s cieľom podporiť divákov, aby si ich kúpili.

užitočný

Akýkoľvek obsah, ktorý pomáha riešiť problémy vášho publika. Užitočné tipy, kontrolné zoznamy, články, recenzie, komentáre odborníkov a ďalšie.

informácie

Informovanie divákov o novinkách v spoločnosti, zmenách v pracovných podmienkach.

zábavný

Niečo "jednoduché" zaujímavé, zábavné. Humor na tému komunity, zahrávanie správ, vtipné príbehy.

zahrnúť

Interaktívna, diskusia, otázky z publika, ankety, súťaže. To všetko motivuje divákov, aby boli aktívni v komunite.

Skúmanie obsahu, označovanie - aké záznamy najčastejšie zverejňujú vaši konkurenti. Tiež sa dozviete, aký obsah zbiera najviac "Páči sa mi", komentáre a "zdieľať". Venujte pozornosť tomu, aké otázky sú najčastejšie kladené publikom.

Obľúbené položky môžete vyhľadávať manuálne alebo pomocou špeciálnych nástrojov, napríklad služby Popsters Analytics (služba je platená, ale k dispozícii je 10 testovacích cyklov).

Výhodou služby je, že umožňuje nielen vidieť najobľúbenejší obsah z hľadiska publikačnej činnosti, ale aj nájsť najvhodnejší čas na publikovanie, efektívne formáty obsahu a mnoho ďalšieho.

Prieskum obsahu, budete nielen pochopiť, čo je zaujímavé pre predplatiteľov, ale tiež naučiť problémy a záujmy publika. V budúcnosti je užitočný pri zostavovaní portrétu cieľovej skupiny.

Mechanika, miniaplikácie, poštové zásielky

Dbajte na to, aké nástroje používajú vaši konkurenti. Patrí medzi ne mailing, interaktivy, widgety. Možno bude možné zaznamenať neštandardné a užitočné riešenia.

reklama

Pomocou služby TargetHunter (platené) alebo iného podobného nástroja (napríklad Cerebro) môžete zistiť, aké reklamy vaši konkurenti používajú.

Štúdium reklamy, všimnite si výhody, na ktoré sa produkt zameriava, ako sa reklamné publikácie robia. Dozviete sa, ako vaši konkurenti propagujú produkty, ktoré vám v budúcnosti pomôžu pri vytváraní vlastnej reklamnej kampane.

publikum

Mali by ste poznať svojich potenciálnych a skutočných zákazníkov - ich vek, bydlisko, pohlavie, záujmy, problémy, námietky, túžby. Môžete začať tým, že študuje štatistiky divákov konkurentov. K tomu budete pomáhať Targethunter. Táto služba má užitočné nástroje - „Cieľové komunity“, „Demografia“, „Záujmy“.

Nástroj Cieľové komunity zobrazí, ktoré komunity sa prihlásili na odber publika. A pomocou "Demografie" a "Záujmy" budete vedieť, pohlavie, vek a záujmy publika.

Používajte tieto nástroje a analyzujte svoje konkurenčné komunity. Zapíšte si všetky zistenia do analýzy.

Výsledkom analýzy bude, že pochopíte, ako konkurenti používajú VKontakte, získavajú nápady a najlepšie postupy, ako navrhovať a spravovať vašu vlastnú komunitu.

Po ukončení analýzy súťažiacich je potrebné podrobne preskúmať cieľovú skupinu.

Zamerajte sa na prieskum publika

Podobne ako pri analýze konkurenta vytvorte kontingenčnú tabuľku, do ktorej zadáte dôležité informácie o cieľovej skupine. Kľúčové body na učenie:

 • vek, pohlavie, miesto bydliska;
 • záujmy;
 • problémy, obavy;
 • námietka;
 • výhod pri výbere výrobku;
 • otázky týkajúce sa produktu / služby.

Najlepším a najcennejším zdrojom informácií sú súčasní a potenciálni zákazníci. A ak máte takúto príležitosť - určite si s nimi porozprávajte a položte všetky potrebné otázky. Ak nie ste schopní viesť pohovor, môžete si zorganizovať prieskum pomocou formulára Google.

Ďalšie zdroje informácií, ktoré vám pomôžu lepšie spoznať svojich potenciálnych zákazníkov:

 • štúdia publika komunity (podobná konkurentskej analýze);
 • Výskum vyhľadávacích dotazov;
 • výskum tematických lokalít;
 • študijné miesta, dotazníky, otzovikov, komentáre, FAQ.

Postup pri štúdiu divákov je podobný štúdiu predplatiteľov konkurencie - tak budeme okamžite pokračovať v štúdiu publika prostredníctvom vyhľadávacích dotazov.

Výskum vyhľadávacích dotazov

Štúdium vyhľadávacích dopytov možno vykonať pomocou služby Serpstat (platené, ale je tu obmedzený prístup).

Ďalej sa pozrite na vyhľadávanie divákov.

V dôsledku zbežnej analýzy kľúčového výrazu „koláč na objednávku“ bolo možné zistiť, o ktorých potenciálnych zákazníkov sa zaujíma:

 • načasovanie a náklady na výrobu koláča;
 • odpoveď na otázku, čo je to koláč, ktorý si objednáte lepšie ako obvyklý koláč z najbližšieho obchodu;
 • Ktorý tortu si vybrať, takže to bolo úplne chutné.

Okrem toho prostredníctvom analýzy vyhľadávacích dopytov môžete nájsť nápady na obsah v komunite, pretože sa naučíte skutočné otázky, na ktoré sú cieľové skupiny potrebné.

Štúdium tematických lokalít

Väčšina konkurentov už vykonala časť vašej práce - starostlivo si preštudovala otázky a námietky potenciálnych zákazníkov, po ktorých im poskytla odpovede vo forme obsahu na stránke. Napríklad pomocou článkov s odpoveďami na často kladené otázky.

Z vyššie uvedeného príkladu sme sa dozvedeli, že zákazníci objednávajú koláče na objednávku, aby prekvapili a potešili účastníkov dovolenky (najmä deti). Zákazníci majú tiež záujem o vytváranie koláčov s hrdinami rozprávok a karikatúr. Stále potenciálnymi zákazníkmi sú dôležitá kvalita a prirodzenosť výrobkov používaných pri príprave, ako aj starostlivé dodávanie koláčov. Existujú zákazníci s potravinovými alergiami a pôstom, čo by sa malo zvážiť.

Tiež nezabudnite preskúmať tematické blogy vo vašej oblasti.

Tiež by nebolo zbytočné študovať tematické videá na YouTube - často obsahuje užitočné informácie o problémoch a otázkach publika.

Štúdium stránok, dotazníky, otzovikov, komentáre, FAQ

Existuje mnoho služieb, ktoré umožňujú užívateľom ponechať svoju vlastnú spätnú väzbu alebo otázky na určitú tému. Napríklad, jeden z najpopulárnejších v Rusku je IRecommend.

Odpovede na spoločné otázky sú tiež výborným zdrojom užitočných informácií. Táto štúdia pomáha zistiť, čo zaujíma publikum pri nákupe produktu.

Nižšie je vzorová tabuľka s analýzou cieľovej skupiny pre továreň ortopedických matracov.

Vyššie uvedený príklad je tabuľka s informáciami o cieľovej skupine, ktorá bola zostavená pred začatím práce na projekte. V budúcnosti by sa táto tabuľka doplnila a spresnila.

Vývoj polohy

Starostlivo ste študovali svojich konkurentov a cieľovú skupinu - je čas si vybrať svoje vlastné umiestnenie. Inými slovami - definícia, ako by ste mali vnímať svojich potenciálnych zákazníkov.

Určenie polohy môže byť definované nasledujúcimi položkami:

 • ciele - čo chcete dosiahnuť pomocou sociálnych sietí?
 • hlavnou myšlienkou je, ako vyjadriť podstatu vášho podnikania v 1-2 vetách?
 • image značky - aké emócie a slová môžu popisovať vašu firmu?
 • Určovanie polohy - kľúčové informácie, ktoré je dôležité sprostredkovať publiku?
 • všeobecné referenčné zásady - aký bude obsah komunity a referenčný štýl?
 • Hlavným rozdielom je to, čo vás odlišuje od konkurencie?

Je dôležité pochopiť, že neexistujú tvrdé a rýchle pravidlá na vytvorenie pozície spoločnosti v sociálnych sieťach. Najdôležitejšie je nájsť odpoveď na otázku: kto ste a prečo je výhodné spolupracovať s vami?

Pre rozvoj kompetentného umiestnenia je potrebné dobre pochopiť záujmy a problémy cieľovej skupiny, ako aj poznať našich konkurentov. Umiestnenie spoločnosti sa prejaví v dizajne a obsahu komunity.

Vytvorenie plánu obsahu

Plán obsahu je dokument, ktorý obsahuje základné informácie o tom, čo uverejníte a prečo v komunite.

Základom obsahového plánu je tabuľka s popisom nadpisov obsahu. Tu podrobne opíšete formáty obsahu, účelu, opisu, frekvencie a času publikovania.

Pri vytváraní obsahového plánu je najlepšie zamerať sa na niektoré všeobecné pravidlá, ale na pochopenie záujmov cieľovej skupiny, konkurentov a zdravého rozumu.

Napríklad existuje populárna rada, že je potrebné urobiť 70% publikácií zábavných alebo užitočných a iba 30% - predávať. Ak sa však vaše publikum prihlási k vašej komunite, aby sledovalo nové produkty v sortimente, potom nasledujúce všeobecné pravidlá môžu byť škodlivé.

Preto preskúmajte prácu konkurentov, preferencie publika a až potom vytvorte záhlavia publikácií.

Kľúčové časti obsahového plánu boli opísané v sekcii analýzy konkurentov. Najzákladnejšie okruhy, bez ktorých nemôže existovať žiadny obsahový plán: reputácia (otepľovanie), zahrnutie, predaj, užitočný a zábavný obsah.

Najčastejšie stačí zverejniť 1-2 záznamy za deň. Pamätajte si, že "VKontakte" pôsobí "inteligentné pásky", takže je lepšie pracovať na kvalite, a nie na počte publikácií.

Potom, čo máte nadpisy pripravené - musíte urobiť plán publikácie. Samotný harmonogram môže vyzerať ako čokoľvek - hlavná vec je, že rozumiete, v akom čase publikovať záznam.

Skôr ako začnete komunitnú reklamu od nuly, musíte najprv uverejniť aspoň 10 príspevkov. Odporúča sa zohľadniť tieto informácie:

 • informácie o spoločnosti: kde ste, čo robíte, vaše funkcie;
 • Niekoľko záznamov s príbehom o vašich produktoch / službách nenápadným spôsobom: povedzte nám o výhodách a vlastnostiach produktov;
 • povedzte o svojom tíme, zamestnancoch - ktorí s vami pracujú a prečo vám môže dôverovať?
 • ak máte recenzie, ďakujem zákazníkom, podeľte sa o ne;
 • Niekoľko zábavných a užitočných nahrávok, ktoré tak či onak môžu zaujímať a prinášať úžitok publiku (alebo zabávať).

Nezabudnite tiež vytvoriť 2 dôležité diskusie:

 • pre recenzie;
 • pre otázky.

A nakoniec, keď príde čas na vytvorenie obsahu - nezabudnite na hlavné pravidlo: publikácie by mali byť zaujímavé a chytľavé. Rozdeľte text na malé odseky 3-4 riadkov. Pridať akcenty, položky, zoznamy. Cieľom je, aby boli príspevky vo vašej komunite zaujímavé a ľahko čitateľné.

Neskôr, keď vaša komunita bude mať svoje prvé publikum - môžete sledovať, ktoré publikácie sú pre divákov najzaujímavejšie (zbierať najviac "Mám rád" a komentáre). Potom môžete vylepšiť obsah a urobiť záznamy komunity ešte zaujímavejšími.

Dizajn Spoločenstva

Každá komunita potrebuje dizajn. Budete potrebovať:

 • vydať meno, stav, opis komunity;
 • kryť;
 • avatar;
 • šablóny pre publikácie.

Máte na výber: komunitu si môžete navrhnúť sami od začiatku, pomocou šablón alebo si objednať dizajn od dizajnéra.

Nezávislá registrácia

Hlavnou nevýhodou vlastného dizajnu je, že trávite veľa času na dizajne a výsledok samotný bude s najväčšou pravdepodobnosťou horší ako práca projektanta. Avšak zrejmá výhoda tohto dizajnu - šetrí peniaze.

Tiež ušetriť na dizajne pomôže rôzne služby pre vytváranie obrázkov. Napríklad najznámejšia a najobľúbenejšia je Canva. Služba vám umožňuje vytvárať vlastné obrázky pre sociálne siete pomocou vstavaných šablón.

Použitie šablón je prijateľnou možnosťou, ak nemáte prostriedky na objednanie dizajnu od dizajnéra.

Vyhľadávanie dizajnérov

Najjednoduchším spôsobom je nájsť v komunitách s voľnými šablónami dizajnéra bez ohľadu na to, ako to môže znieť divne - administrátori takýchto komunít často vydávajú komunity na objednávku. Ďalším miestom, kde hľadať dizajnéra, môžu byť rôzne diskusie v tematických komunitách.

Pri výbere dizajnéra je lepšie dať prednosť kandidátovi, ktorý má:

 • mať vlastnú komunitu s informáciami a vyzdobenými službami;
 • Existuje najmenej 5 recenzií (nezabudnite skontrolovať stránky zákazníkov);
 • na stene osobnej komunity pravidelne prezentovali výsledky práce.

Nájdenie dizajnéra je v skutočnosti jednoduché - stačí sa pozrieť na tematické skupiny (najčastejšie sa v nich diskutuje o zákazníkoch / interpretoch).

Spolupráca s dizajnérom

V priebehu práce s dizajnérom budete musieť dokončiť krátku alebo technickú úlohu - dokument s informáciami o vašej spoločnosti, cieľovej skupine a otázkach o tom, aký typ dizajnu potrebujete. Pri zostavovaní približného opisu požadovaného dizajnu (technickej úlohy) zvážte nasledujúce body:

 • ciele a zámery dizajnu (napríklad, aby jasne odrážali hlavné výhody vášho podnikania);
 • текст, который необходимо отразить в оформлении;
 • референсы (примеры оформления других компаний, которое вам нравится);
 • ваши прочие пожелания.

Počas práce sa nebojte sa opýtať projektanta na všetky vaše otázky.

V priemere, komplexný dizajn komunity (kryt, šablóna pre publikácie a avatary) vás bude stáť 2000-3500 rubľov a 3-7 dní od práce projektanta. Objednajte si dizajnérsku komunitu od projektanta alebo si to urobte sami - rozhodnete sa. Každý z týchto prístupov má svoje vlastné výhody a nevýhody.

Reklamná kampaň

Výber miesta pre prijatie dopravy

Pred prípravou reklamných záznamov a zberom publika pre reklamu je potrebné pochopiť, kde budú odoslané používatelia, ktorí prešli na vašu reklamu. Existuje niekoľko možností:

 • komunite;
 • o forme olova;
 • súkromné ​​správy;
 • na stránku.

Predpokladá sa, že v reklamných kampaniach použijete reklamné záznamy s informáciami o vašich produktoch / službách a nastavíte túto inzerciu na ľudí, ktorí majú záujem o vašu ponuku. To je dôvod, prečo spoločnou úlohou všetkých „stránok“, ktoré akceptujú prevádzku, je zhromažďovanie aplikácií a povzbudzovanie divákov ku kúpe.

Ak viete, že predtým, ako opustíte žiadosť, je dôležité, aby vaši potenciálni zákazníci zistili ďalšie informácie o vašich produktoch alebo službách (prečítajte si recenzie, zistite, ako pracujete, atď.).

Ak je publikum "horúce" a aktívne sa zaujíma o váš produkt, potom je lepšie okamžite viesť k vedúcim formulárom alebo osobným správam, aby ste mohli okamžite prijímať žiadosti.

Olovené formuláre sú aplikácie, ktoré sú nainštalované v komunite. Hlavnou výhodou olovených foriem je, že sú „zapustené“ do sociálnej siete a dokonale sa prispôsobia každému mobilnému zariadeniu.

Okrem toho by ste mali riadiť návštevnosť komunity, ak propagujete produkty alebo služby, ktoré môžu v blízkej budúcnosti zaujať vaše publikum (napríklad holičstvo). V tomto prípade je dôležité, aby ste si predplatili potenciálneho zákazníka a pravidelne im pripomínali vaše produkty.

Prevádzka na stránke by mala byť zachovaná, ak je dobre prispôsobená pre mobilné zariadenia a viete, že návštevnícka konverzia na kupujúceho na stránke je výrazne vyššia ako z komunity alebo hlavného formulára.

Všeobecne platí, že každá z lokalít vyžaduje testovanie a štúdium. A pre každého z nich môžete prísť so zaujímavou a inovatívnou mechanikou na prilákanie zákazníkov.

Zacielenie na cieľové publikum

Do tejto fázy práce by ste mali pristúpiť len vtedy, ak poznáte cieľovú skupinu: jej záujmy, problémy, námietky, vek a mnoho ďalšieho. Teraz prišla prehliadka tohto publika s vaším návrhom.

K tomu je potrebné, aby sa nastavenie cieľovej skupiny v reklamnej miestnosti "VKontakte". Vykonajte toto nastavenie (inými slovami zacielte správne osoby) nasledujúcimi spôsobmi:

 • nastaviť cieľovú skupinu v rámci reklamnej skrinky VKontakte bez použitia zoznamov presmerovania;
 • Zostavte cieľovú skupinu podľa potrebných kritérií pomocou špeciálnych nástrojov analyzátorov a nahrajte ju do zoznamu retargetingu;
 • súčasne kombinovať nastavenie pre zozbierané zoznamy presmerovania pomocou štandardných nastavení "VKontakte".

Ak chcete pri vytváraní publikácie špecifikovať nastavenia v reklamnom účte, stačí vybrať vhodné položky a parametre, po ktorých vám VKontakte ukáže, koľko ľudí môžete zobraziť svoju reklamu a za akú cenu.

V reklamnej kancelárii môžete určiť nasledujúce nastavenia publika: umiestnenie, vek, pohlavie, kategórie záujmov, komunita, vzdelávanie, zariadenia a iné.

Druhou spomínanou metódou je zbierať publikum pomocou špeciálnych služieb pre "parsovanie". Predtým uvedená služba TargetHunter. Jeho analógy sú služba Cerebro a Pepper.ninja.

Napríklad v TargetHunter môžete nielen zbierať účastníkov komunity (štandardné nastavenie "VKontakte"), ale tiež vybrať medzi účastníkmi aktívnych účastníkov - tých, ktorí sa zaviazali, napríklad, viac ako 3 aktivity v komunite. Takto získané publikum sa nahrá do zoznamu reklám zacielenia na reklamný účet.

Pochopenie toho, ako nastavenie reklamného publika funguje, vám pomôže naplánovať budúcu reklamnú kampaň.

Všeobecne platí, že mechanika je jednoduchá: VKontakte má obrovský zoznam užívateľov. A vašou úlohou je vopred vybrať z tohto zoznamu tých ľudí, ktorí sú najbližšie k opisu vášho potenciálneho klienta. Dosiahne sa to použitím nastavení vo vnútri reklamnej skrinky alebo zberom špeciálnych zoznamov presmerovania.

Musíte preskúmať možnosti prispôsobenia cieľovej skupiny vo vnútri reklamnej skrinky "VKontakte" a nástroje na "rozoberanie" publika podľa určitých kritérií (spomínaný TargetHunter a ďalšie služby).

Tu je niekoľko nápadov, ktoré môžete použiť pri nastavovaní publika:

 • divákov konkurenčných komunít;
 • aktívne publikum v tematických komunitách;
 • užívateľov, ktorí opustili „Mám rád“ na reklamách konkurentov;
 • Používatelia, ktorí žijú na určitom mieste (geografické nastavenie „výber na mape“), a tak ďalej - existujú desiatky spôsobov, ako prispôsobiť cieľovú skupinu.

Výber reklamných správ, tvorba reklamy

Potom, čo pochopíte, ako a pre koho budete zriaďovať reklamu, je čas pripraviť reklamné správy pre každého diváka.

Musíte presne pochopiť, čo chcete oznámiť cieľovej skupine. Najbežnejším formátom reklamnej správy je oboznámiť divákov s vašim produktom.

Po definovaní kľúčových reklamných správ budete musieť zozbierať cieľovú skupinu a napísať reklamné poznámky. Nižšie uvedené príklady sú zdrojom inšpirácie.

Spustite reklamnú kampaň

Vytvorené reklamné publikácie, kde je nastavené reklamné publikum - je čas zahrnúť reklamu. Ak však prvýkrát spustíte reklamnú kampaň VKontakte, mali by ste si pamätať na základné pravidlá:

 • počiatočné spustenie reklamných publikácií je test, ktorého úlohou je pomôcť pochopiť, ktoré z vašich reklamných záznamov a reklamné publikum „pracuje“;
 • Nemusíte míňať veľký rozpočet na testovaciu reklamu. Stačí, ak strávite asi 100-150 rubľov pre jednu reklamu, aby ste pochopili jej efektívnosť;
 • Nezabudnite na všetky reklamy zadať rozpočtový limit, aby ste náhodou nestratili peniaze;
 • pri prvom spustení reklamnej kampane využite čo najviac rôznych reklamných kreatív (obrázky, texty). Tak zvýšite pravdepodobnosť nájdenia efektívnych a funkčných reklamných záznamov;
 • V žiadnom prípade "mix" reklamné publikum, inak to bude ťažké pochopiť účinnosť každého z nich. Rekordný záznam pravidla 1 - 1 reklamné publikum;
 • CTR zobrazuje iba celkovú „kliknuteľnosť“ reklamných záznamov. Hlavná vec, na ktorú sa treba spoľahnúť, je počet skutočných aplikácií alebo cielených odberov komunity.

V dôsledku testovacieho spustenia reklamnej kampane zistíte, že niektoré z vytvorených reklám budú vykazovať lepší výkon v porovnaní s ostatnými. Mali by ste pochopiť, čo spôsobilo účinnosť - reklama alebo nastavenie cieľovej skupiny. Potom využite tento užitočný vývoj na vytvorenie novej reklamy.

V procese práce zhrnúť malé výsledky - sledovať, ktoré reklamné publikácie a tuning, na ktoré reklamné publikum priniesť najviac prospech.

To tiež dáva zmysel sledovať hodnotu hlavných ukazovateľov - náklady na kliknutie, predplatné, aplikácie, predaj.

Práca s priťahovaným publikom

Po reklamnej kampani v komunite budú prví účastníci, ktorí začnú klásť otázky a zanechať pripomienky. Tu sú niektoré základné pravidlá pre prácu s publikom pri spustení komunity:

 • komunikovať s divákmi a zapájať sa do dialógu - dať na komentáre používateľov "Páči sa mi", odpovedať na ne v mene komunity, klásť otázky;
 • v žiadnom prípade nezanedbávajte otázky v komentároch a produktoch;
 • podporovať aktívnych účastníkov. Napríklad, s pomocou služby SocialStats, sledovať najaktívnejších účastníkov a prezentovať im malé darčeky (alebo len skontrolovať);
 • požiadajte svojich zákazníkov, aby v špeciálnej diskusii uverejnili recenzie;
 • Neodstraňujte negatívne recenzie, najmä ak obsahujú pravdivé informácie. Namiesto toho sa snažte vyriešiť nespokojnosť zákazníka.

Takáto práca s obecenstvom je nevyhnutná na vytvorenie aktívnej komunity v komunite. Že každý príspevok zhromaždil "rád a repost", a v komentároch "zhrdzavený" diskusie. Čím vyššia je aktivita publika v rámci každej publikácie, tým je komunita hodnotnejšia ako návštevník. Okrem toho, aktivita publika je braná do úvahy "VKontakte" pri vytváraní novinového spravodajcu.

Práca s príťažlivým publikom a po čase určite prinesie ovocie.

záver

Možno ste si všimli, že článok kladie veľký dôraz na analýzu konkurentov a cieľovú skupinu. A z dobrého dôvodu: dôkladné štúdium komunít konkurentov vám poskytne hrubú predstavu o tom, ako pristupovať k práci vo vašej komunite. Podrobná analýza cieľového publika vám pomôže lepšie porozumieť vašim zákazníkom, vytvoriť zaujímavý obsah a efektívne reklamné kampane.

Po vykonaní predbežnej štúdie zistíte aspoň množstvo užitočných informácií o téme propagácie projektu. A to je obzvlášť dôležité, ak je to vaša prvá skúsenosť s rozvojom komunity VKontakte.

Prajeme Vám úspešné spustenie projektu!

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár