Odklad vysielania v sociálnych sieťach: najlepšie služby na odosielanie správ podľa harmonogramu

Ak chcete riadiť návštevnosť, aktívne pracujete so sociálnymi sieťami: denne uverejnite niekoľko príspevkov na každej z obľúbených sociálnych lokalít. Ak nechávate správy ručne, musíte stráviť príliš veľa času mechanickou prácou. Lepšie je utrácať ho na tvorbu obsahu, však? Ak chcete získať túto príležitosť, použite odložené vysielanie na sociálnych sieťach.

Čo je odložené vysielanie a prečo je potrebné?

Odkladanie príspevkov je automatické vysielanie správ na sociálnych sieťach v určenom čase. Vykonáva sa pomocou štandardných prostriedkov sociálnych platforiem, ako aj využívaním služieb tretích strán.

Automatické zaúčtovanie správ podľa harmonogramu rieši nasledujúce úlohy:

 • Ukladanie času SMM-manager. Špecialista môže prispôsobiť publikáciu raz denne alebo menej a potom sa zamerať na iné úlohy.
 • Dodržiavanie optimálneho rytmu výstupných miest. Predstavte si, že máte k dispozícii denné publikácie od 10:00 do 15:00. Môžete sa držať harmonogramu s pomocou oneskorených vysielania služieb alebo ručne publikovať materiály dvakrát denne. Netreba dodávať, že prvá možnosť je pohodlnejšia?
 • Crossposting materiály. Prostriedky odkladu umožňujú pripraviť publikáciu v servisnom rozhraní a odoslať ju na niekoľko sociálnych sietí naraz.
 • Publikovanie príspevkov vo vhodnom čase pre divákov. Predstavte si, že žijete vo Vladivostoku, a väčšina vašich čitateľov v Moskve. Keď je publikum pripravené čítať správy, už si čistíte zuby pred spaním.

Odložené vysielanie má ďalšiu dôležitú výhodu: plánujete publikovanie. To vám ušetrí od nedostatku nápadov a chráni vaše publikum pred nedostatkom informácií. V tejto príručke nájdete informácie o odloženom vysielaní pomocou bežných nástrojov sociálnych sietí, ako aj o možnostiach poskytovania služieb správy publikácií tretích strán.

Ako uverejňovať príspevky v rozvrhu pomocou pravidelných nástrojov sociálnych sietí

Ak pracujete s jednou alebo dvoma sociálnymi sieťami, pokúste sa použiť pravidelné odložené finančné prostriedky. Môžu byť použité zadarmo. Tiež nemusíte otvárať prístup k skupinám a stránkam služieb a aplikácií tretích strán.

Ako používať odložené vysielanie "Vkontakte"

Ak chcete publikovať príspevky v rozvrhu v skupine alebo na stránke značky v „Vkontakte“, použite funkciu „Timer“:

 • V režime úpravy poznámok vyberte možnosť „Iné“.
 • V rozšírenom menu vyberte možnosť "Timer".
 • Napíšte poznámku a nastavte časovač.
 • Kliknite na tlačidlo "Fronta". Príspevok bude uverejnený vo zvolenom čase.

Ako publikovať príspevky podľa plánu v službe Odnoklassniki

Ak chcete vybrať čas odoslania správy v skupine v Odnoklassniki, postupujte nasledovne:

 • V režime úpravy poznámok kliknite na ikonu s obrázkom kalendára.
 • Upravte poznámku a vyberte čas publikovania. Kliknite na položku Uložiť.

Odložený príspevok pripravený.

Ako používať odložené vysielanie na Facebooku

Ak chcete uverejniť odložený príspevok na stránke Facebook vašej značky, postupujte takto:

 • Pridať záznam.
 • V režime úprav vyberte možnosť "Publikovať - ​​rozvrh".
 • Zadajte čas publikácie a kliknite na tlačidlo "Plán".

Odložený príspevok pripravený.

Služby odloženého vysielania tretej strany

Ak pracujete s viacerými projektmi, venujte pozornosť odloženým službám vysielania. Umožňujú vytvárať a plánovať príspevky pre niekoľko sociálnych sietí naraz, ako aj pracovať s rôznymi účtami v rovnakej sieti. Nižšie nájdete mini recenzie bezplatných a platených platforiem, vďaka ktorým bude vaša práca so sociálnymi sieťami efektívnejšia.

nárazník

Buffer je služba krížového vysielania a odloženého vysielania do sociálnych sietí. Platforma spolupracuje s Facebook, Twitter, Google+, LinkedIn a Pinterestom.

Ak chcete použiť vyrovnávaciu pamäť, zaregistrujte sa na stránke alebo sa prihláste pomocou profilu sociálnej siete. Počas registrácie vás systém vyzve na pridanie sociálnych profilov. Ak chcete do vyrovnávacej pamäte pridať profily a stránky v sociálnych sieťach, použite kartu Účty.

Na otvorenej stránke vyberte sociálnu sieť a pripojte profil, skupinu alebo stránku. Predstavte si napríklad, že je potrebné pripojiť stránku značky na Facebooku.

Vyberte stránku, ktorú chcete pripojiť. Upozorňujeme, že bezplatný plán vám umožňuje pracovať s jednou stránkou alebo profilom v každej sociálnej sieti. Ak chcete pracovať s viacerými stránkami, musíte vytvoriť platené predplatné.

Po pridaní profilov môžete vytvárať publikácie. Ak to chcete urobiť, vyberte kartu Informačný panel. Zvýraznite profily a stránky, do ktorých chcete uverejniť.

Napíšte text správy, pripojte k nemu obrázok.

Ak chcete určiť čas publikovania, vyberte tlačidlo Pridať do frontu - Plánovač príspevkov.

Zadajte čas publikácie a kliknite na tlačidlo Plán.

Na karte Plán môžete zadať denný plán publikovania. Ak chcete napríklad uverejňovať príspevky každý pracovný deň o 11:00 a 19:00, označte dni v týždni od pondelka do piatku a uveďte čas uverejnenia.

Na karte Analytics môžete vyhodnotiť účinnosť publikácií. Systém vám umožňuje sledovať príspevky podľa počtu odkazov, doplnkov k obľúbeným položkám, obľúbenosti, zdieľania a ďalších kritérií. Upozorňujeme, že táto funkcia sa platí.

Na karte Nastavenia môžete integrovať vyrovnávaciu pamäť so službou Google Analytics na sledovanie značiek UTM, vybrať a povoliť službu skrátenia prepojenia.

Náklady na zaplatené predplatné sú 10 USD / mesiac. Obchodné odbery stoja 50 EUR, 100 USD a 250 USD za mesiac.

HootSuite

Hootsuite je systém riadenia SMM kampaní, ktorý zahŕňa odložené vysielanie a crossposting. Služba funguje s Facebook, Twitter, Google+, LinkedIn, YouTube, Instagram, Vkontakte.

Po prihlásení na stránku služby pridajte do systému profily sociálnych sietí. Upozorňujeme, že pomocou služby Hootsuite nemôžete pracovať s osobnými profilmi služby Google+.

Ak chcete vytvoriť odloženú publikáciu, použite možnosť „Vytvoriť správu“ v ovládacom paneli služby.

Po úprave príspevku použite možnosť „Plánovanie“. Ak to chcete urobiť, kliknite na ikonu s obrázkom kalendára.

Nastavte čas publikovania a kliknite na tlačidlo "Plán". Príspevok sa objaví v informačnom kanáli vašich odberateľov vo zvolenom čase.

Môžete zobraziť všetky naplánované publikácie. Na tento účel zvoľte vo vertikálnom menu možnosť "Plánovač".

Profesionálni vlastníci predplatného získajú prístup k sekcii analýzy. Tu môžete sledovať angažovanosť publika, integrovať službu Hootsuite s účtom Google Analytics a vytvárať vlastné prehľady.

V sekcii App Directory môžete inštalovať aplikácie, ktoré vám umožňujú vytvárať odložené príspevky v rozhraní Hootsuite pre profily a komunity Vkontakte, ako aj pre sociálne siete YouTube, Instagram, službu Storify a ďalšie lokality. Upozorňujeme, že väčšina žiadostí sa platí.

Náklady na profesionálne predplatné Hootsuite sú 9,99 USD za mesiac.

Feedman

"Feedman" je platforma pre cross-posting a odloženie pracovných miest v sieťach "Odnoklassniki", "Vkontakte", Twitter, Facebook.

Po registrácii na stránke servisu prejdite do menu „Kľúče“ a integrujte Feedman s vašimi profilmi na sociálnych sieťach.

V sekcii Kanály môžete vytvoriť skupiny profilov a komunity, kde môžete rýchlo odosielať publikácie. Môžete napríklad nasmerovať svoje osobné profily a obchodné komunity.

Ak chcete vytvoriť odložený príspevok, v časti Kanály vyberte možnosť Nová publikácia.

Napíšte správu, vyberte čas publikácie a kliknite na tlačidlo "Publikovať".

V sekcii "Publikácie" si môžete prezerať a upravovať naplánované príspevky, ako aj zobraziť archív.

Platené predplatné stojí 500 rubľov mesačne. To vám umožní vytvárať odložené príspevky v sieťach "Spolužiaci" a "Môj svet", rovnako ako publikovať správy okamžite. V porovnaní so zahraničnými službami odloženého vysielania má "Fidman" dôležitú výhodu: umožňuje vytvárať publikácie zdarma na Vkontakte. Medzi jej nevýhody patrí nedostatok funkčného analytického panelu, ako aj nízka použiteľnosť rozhrania.

Time2Post

Time2Post je služba odloženého vysielania, ktorá vám umožní pracovať s profilmi a verejnými stránkami na Facebooku, VKontakte, Twitteri a LinkedIn. Po registrácii a potvrdení e-mailu prejdite na stránku nastavení. Tu môžete pripojiť účty v sociálnych sieťach.

Na stránke Moje kanály vyberte možnosť Vytvoriť kanál. Pridajte profily alebo komunity, ktoré chcete uverejniť na kanáli. Venujte pozornosť funkcii Vodoznak. S ním môžete automaticky pridať vodoznaky na všetky nahrané fotografie. Po výbere požadovaných nastavení kanálu uložte zmeny.

V menu "Plán" môžete určiť presný čas alebo intervaly publikácií pre každý deň v týždni.

Ak chcete vytvoriť príspevok, vyberte ponuku „Správa“. Po dokončení úpravy správy kliknite na položku Uložiť. Publikácia bude odoslaná v čase, ktorý určíte.

Pred odoslaním môžete správu upraviť alebo zmeniť plán ukončenia. Záložka "Hromadné pridávanie správ" vám pomôže nahrať a publikovať obrázky s popismi vo vybraných sociálnych sieťach. Funkcia "Download from file" vám umožňuje publikovať správy z tabuľkového editora MS Excel.

Medzi výhody služby Time2Post patrí možnosť bezplatne pracovať so sieťami VKontakte a Facebook, ktoré sú najzaujímavejšie pre obchodníkov B2C, ako aj voľný prístup k hlavným funkciám služby. Medzi nevýhody patrí obmedzená funkčnosť. Najmä v Time2Post nie je žiadny panel analýzy.

Postcron

Funkcia Postcron umožňuje vytvárať odložené príspevky na stránkach Twitter, Facebook a Google+. Po prihlásení na webovú stránku systému môžete vybrať časové pásmo a jazyk rozhrania. V súčasnosti sú k dispozícii angličtina, portugalčina a španielčina. Na ovládacom paneli pridajte profily a stránky, do ktorých chcete odosielať správy.

Ak chcete vytvoriť odložený príspevok, vyberte profily a stránky, na ktorých sa má správa zobraziť.

Vyberte typ príspevku, ktorý chcete vytvoriť. Môžete zdieľať textovú položku, fotografiu alebo odkaz s komentárom, ako aj nahrať niekoľko fotografií s popismi naraz.

Po dokončení úprav príspevku kliknite na tlačidlo Plán. Zadajte čas publikácie a kliknite na Hotovo. Publikácia sa objaví v odberateľských kanáloch v určenom čase.

Na ovládacom paneli v sekcii Kontrola naplánovaných príspevkov môžete zobraziť a upravovať naplánované publikácie. V ponuke Rozšírenie prehliadača Chrome nájdete odkaz na rozšírenie prehliadača Chrome. To vám umožní publikovať odložené príspevky na Facebook a Twitter, bez otvorenia stránky služby. Platené predplatné spoločnosti Postcron, ktoré stojí od 8,99 USD mesačne, poskytuje používateľom ďalšie funkcie:

 • Zvýšený počet účtov, s ktorými môžete pracovať súčasne.
 • Neobmedzený počet odložených príspevkov.
 • Prístup k účtu Postcron pre kolegov.

Medzi výhody služby Postcron patrí užívateľsky príjemné rozhranie a dostupnosť rozšírení prehliadača. Medzi nedostatkami je potrebné poznamenať absenciu analytického panelu.

SmmBox

SmmBox je sociálna mediálna vydavateľská služba, ktorej jednou z funkcií je odklad. V súčasnosti platforma pracuje s najobľúbenejšou sieťou runy Vkontakte. Tvorcovia plánujú rozšíriť funkčnosť: pridať schopnosť spravovať správy v sieťach "Odnoklassniki", "Facebook" a "Twitter".

Po registrácii na stránke SmmBox môžete nainštalovať rozšírenie prehliadača. S ním môžete rýchlo posielať správy verejnosti a profilu Vkontakte. Ak chcete publikovať príspevok pomocou rozšírenia prehliadača SmmBox, kliknite na ikonu služby v paneli prehliadača.

V okne, ktoré sa otvorí, môžete upraviť správu: zmeniť text, pridať odkaz, obrázok, video, zvuk, prehľad. Funkcia "Pridať časovač" vám umožňuje naplánovať publikáciu. Môžete tiež vybrať skupinu, stránku alebo profil, v ktorom sa má správa zobraziť.

Vo vašom osobnom účte na stránke SmmBox môžete zmeniť zoznam pripojených komunít, zúčastniť sa na partnerskom programe, nájsť zaujímavý obsah pre publikácie. Ak chcete naplánovať príspevok, použite ponuku „Odložené účtovanie - vytvorenie záznamu“.

V okne, ktoré sa otvorí, môžete správu upraviť a vybrať čas publikovania.

SmmBox - platená služba. Cena predplatného je 399 rubľov mesačne. Pre začiatočníkov je k dispozícii skúšobná doba 14 dní. Služba má užívateľsky príjemné rozhranie, rovnako ako rozšírenie prehliadača pre rýchle vysielanie. Nevýhody SmmBoxu zahŕňajú nedostatok bezplatného predplatného, ​​ako aj obmedzenú funkčnosť: platforma nemá žiadny informačný panel. SmmBox pracuje len s jednou sociálnou sieťou.

NovaPress

NovaPress je služba správy sociálnych médií pre Vkontakte, Facebook, Twitter, Google+, Odnoklassniki, Instagram, Livejournal.

Po registrácii prejdite do menu „Sociálne siete“ a pripojte sa k profilom služby a komunitám, v ktorých plánujete uverejniť príspevok.

V sekcii Moji zamestnanci môžete otvoriť prístup ku kolegom, ktorí pracujú s vašimi profilmi. V ponuke Môj účet môžete konfigurovať nastavenia zabezpečenia, vybrať časové pásmo a vydať platené predplatné.

V menu "Moje projekty" vytvorte projekt a pridajte k nemu komunity a profily, v ktorých plánujete publikovať obsah. Na to použite tlačidlo „Pridať skupinu“.

Ak chcete vytvoriť správu, umiestnite kurzor do poľa "Čo zverejníme". V prípade potreby napíšte správu, pripojte obrázok, odkaz, ako aj video, zvuk alebo prieskum pre príspevky Vkontakte. Po dokončení úprav kliknite na tlačidlo Pridať do zoznamu.

Ak chcete vybrať čas publikácie, použite rozbaľovaciu ponuku a vyberte možnosť "Plán na určitý čas." Príspevok bude odoslaný na pásku v určenom čase.

Služba NovaPress sa platí: náklady na mesačné predplatné sú 350 rubľov. Noví užívatelia majú skúšobnú dobu. NovaPress si zaslúži pozornosť vďaka svojej jednoduchej obsluhe a širokej funkčnosti. Nevýhodou platformy je nedostatok bezplatného predplatného. Aj v NovaPressu nie je možnosť monitorovať efektívnosť príspevkov.

Latergram

Latergram je služba odkladu vysielania na Instagram. Ak chcete vytvoriť účet, musíte sa zaregistrovať a určiť časové pásmo. Aplikáciu Latergram môžete tiež prevziať a nainštalovať do smartfónu alebo tabletu. Jeho rozhranie je podobné rozhraniu bežnej aplikácie Instagram. Fotografiu môžete nasnímať pomocou fotoaparátu a vybrať čas publikovania.

Latergram neumožňuje použitie filtrov na spracovanie fotografií. Po publikovaní obrázka ho však môžete upraviť v aplikácii Instagram: použite filtre a pridajte popis.

Vo vašom účte na stránke Latergram môžete nahrať hotový obrázok a naplánovať publikáciu. Použite možnosť Pridať nový obrázok.

Pridajte popis, zadajte čas publikovania a uložte zmeny. Obrázok sa zobrazí vo vašom účte vo vybratom čase.

Bezplatné predplatné Latergramu vám umožňuje publikovať 30 fotografií mesačne. Ak chcete odstrániť toto obmedzenie, musíte si kúpiť prémiový účet za 16 USD mesačne.

Služba si zaslúži pozornosť kvôli možnosti naplánovať príspevky na Instagrame, čo je väčšina bezplatných služieb pre oneskorené vysielanie.

ViralTag

ViralTag je služba plánovania sociálnych médií. S ním môžete vytvárať odložené príspevky na Twitteri, Tumblr, Facebook, LinkedIn a Pinterest. Po registrácii a výbere časového pásma prejdite na svoj osobný účet a pripojte sociálne účty.

Ak chcete uverejniť príspevok, vyberte ponuku Pošta. Odovzdajte fotografiu, pridajte v prípade potreby popis a odkaz. Ak ste službu integrovali so sieťou Pinterest, vyberte tabuľku na publikovanie.

Ak chcete vybrať čas publikovania, použite možnosť Pridať do fronty. Zadajte čas a uložte zmeny.

V ponuke Discover môžete nájsť obsah vhodný na zdieľanie na svojich stránkach na sociálnych sieťach.

Po skončení testovacieho obdobia budete musieť vybrať platené predplatné. Účet Pro stojí 29 USD mesačne, firemný účet vás bude stáť 99 USD mesačne. Služba ViralTag bude užitočná pre manažérov SMM vďaka možnosti pracovať s najobľúbenejšími sociálnymi sieťami v anglickom segmente internetu, vrátane Pinterestu. Среди недостатков стоит отметить отсутствие бесплатного плана, а также отсутствие возможности следить за эффективностью постов.

Нет времени на самостоятельную раскрутку паблика? Доверьте эту работу нашей компании.

Какой сервис отложенного постинга выбрать

Если вы работаете с одной или двумя социальными сетями, можете попробовать обойтись без сторонних сервисов. Воспользуйтесь штатными средствами планирования публикаций для "Вконтакте", Facebook и "Одноклассников". Если вы хотите планировать кросспостинг в несколько социальных сетей, обратите внимание на сервисы Buffer и Hootsuite. Они обладают интуитивно понятным интерфейсом и удобными аналитическими разделами.

Ak chcete vo svojom profile Google+ uverejniť poznámky k plánu, bez rozšírenia služby DoShare to nemôžete vykonať. Platforma a aplikácia Latergram vám pomáha spravovať príspevky Instagramu. Ak pracujete hlavne so sieťou Vkontakte, dávajte pozor na pohodlné domáce služby SmmBox. V budúcnosti bude podporovať integráciu s inými sociálnymi platformami.

Podeľte sa o svoje skúsenosti s oneskorenými službami vysielania v komentároch. Môžete tiež klásť akékoľvek otázky a zanechať komentáre a návrhy.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár