SMM-plán na 30 minút: ako sa pohybovať v sociálnych sieťach, výdavky na to nie viac ako pol hodiny denne

Chcete sa presťahovať do sociálnych sietí, ale nie je možné najať špecialistu na SMM? Alebo tesný harmonogram vám neumožňuje stráviť dostatok času na SMM? Žiadny veľký problém. V tomto článku sa s vami podelíme o jednoduchý a efektívny SMM plán, ktorý je možné realizovať, venovaný sociálnym sieťam nie viac ako 30 minút denne.

Úlohy manažéra SMM

Práca manažéra SMM môže byť zvyčajne rozdelená do troch bodov:

 1. Správa obsahu (publikácie vyhľadávania a plánovania)
 2. Komunikácia s komunitou (odpovede na pripomienky a otázky používateľov, organizácia diskusií)
 3. Zber a analýza štatistických údajov (vypracovanie správy o počte rád, repostov a komentárov, identifikácia najúčinnejšieho typu obsahu)

Pre každú položku si vyberieme pol hodiny denne a pokúsime sa zistiť, ako zapadnúť do časového rámca.

Pozri tiež: 40 + bezplatné zdroje fotografií pre váš blog

Deň 1. Správa obsahu

 1. 20 minút na nájdenie vhodného obsahu
 2. 10 minút pre plánovanie publikácií

Ak chcete nájsť zaujímavý obsah, použite jednu z nasledujúcich metód:

1. Predplatné tematickej verejnosti

Možno najjednoduchší spôsob správy obsahu. Prihláste sa na odber všetkých verejných a zaujímavých stránok relevantných pre váš predmet. Vzhľadom na rozsah moderných sociálnych sietí nebude nový a zaujímavý obsah trvať dlho.

Už ste sa k nám prihlásili "VKontakte"?

2. Záložky prehliadača

Znie to trite, ale nezabudnite vopred pri surfovaní na internete pridať do prehliadača záložky všetky blogy, ktoré vás zaujímajú, v ktorom môžete nájsť vhodné príspevky. Túto možnosť si môžete nechať hodinu vopred. Služba Google pre takéto žiadosti: „najlepšie blogy na [témy vašej stránky]“, „čo čítať na [témy vašej stránky]“ atď. A vytvoriť si zoznam najlepších stránok, ktoré si myslíte. Len to nie je otočiť tento zväzok záložiek do chaosu - starostlivo usporiadať všetko v priečinkoch, takže keď príde čas na hľadanie, nie je zmätok.

3. Yandex.Mail Predplatné pre blogy alebo RSS kanál

Prihláste sa na odber všetkých blogov a informačných kanálov RSS, ktoré vás zaujímajú na jednom mieste - vo vašej schránke od spoločnosti Yandex. Vľavo je zoznam zdrojov, ktoré ste si predplatili, vpravo - páska samotná. Veľmi pohodlný servis pre tých, ktorí nechcú vyliezť na všetky zaujímavé zdroje samostatne. Okrem toho, že Yandex sám ponúkne rozsiahly zoznam blogov a informačných kanálov, môžete zadať adresu stránky, o ktorú máte záujem, alebo RSS kanály.

4. Upozornenia Google

Služba Google Alerts je služba, ktorá umožňuje prijímať oznámenia o nových publikáciách o kľúčových požiadavkách, ktoré ste nastavili. Ako to funguje? Je to veľmi jednoduché - do vyhľadávacieho poľa zadajte dopyt, ktorý vás zaujíma, vyberte frekvenciu odosielania oznámení (ako sa zobrazujú výsledky, nie viac ako raz za deň; nie viac ako raz týždenne), zdroje (správy, blogy, videá, diskusie atď.). e.), jazyka a krajiny, zadajte e-mail, na ktorý sa budú posielať písmená, a kliknite na tlačidlo „Vytvoriť upozornenie“. All. Teraz bude vaša poštová schránka neustále posielať čerstvé materiály na vybrané kľúčové požiadavky.

Pozri tiež: 10 praktických tipov na písanie kvalitného reklamného textu pre sociálne siete

5. Kŕmne

Feedly je bezplatná služba, ktorá funguje v anglickom aj ruskom segmente internetu. Kŕmne funguje ako informačné kanály RSS - prihláste sa na odber všetkých blogov, ktoré vás zaujímajú, a potom ich prečítajte v jednom zdroji. Feedly ponúka buď nájsť tému záujmu na vlastnú päsť, alebo si vybrať z navrhovaných.

6. Pocket

Pocket je bezplatná služba, s ktorou môžete uložiť všetky stránky, ktoré vás zaujímajú. Uložte ľubovoľný obsah, ku ktorému sa chcete neskôr dostať - bude to veľmi užitočné pre tých, ktorí trávia veľa času na internete a často narazia na zaujímavé materiály. Toto sa vykonáva jedným kliknutím - pomocou špeciálneho rozšírenia prehliadača.

Existujú aj dve predplatené služby Pocket, ktoré otvárajú prístup k novým funkciám. Napríklad vytvorením cache článkov v prípade, že ich zdroj prestane existovať.

7. Evernote

Evernote je bezplatná služba prijímania poznámok. Poznámky, podľa poradia, môžu byť organizované v zápisníkoch. Existuje aj webové rozhranie a programy a aplikácie pre operačné systémy. Prihláste sa do Evernote cez prehliadač a program cez jeden účet, aby sa vaše údaje vždy synchronizovali, akým spôsobom nebudete službu používať. Tento nástroj môže byť užitočný, ak vopred pridáte všetky potrebné odkazy na obsah, ktorý vás zaujíma v poznámkach, po ktorom nasleduje organizácia v zápisníkoch na všeobecné témy. Prémiové predplatné vám umožňuje vyhľadávať podľa slov v textových súboroch pripojených k poznámkam, otvára režim prezentácie, zväčšuje priestor na sťahovanie súborov a poskytuje ďalšie pracovné príležitosti (napríklad prácu v režime offline) na mobilných zariadeniach.

Po nájdení a vybratí vhodného obsahu je potrebné naplánovať čas jeho uverejnenia. Na to môžete použiť nasledujúce nástroje:

1. Časovač publikácie "Vkontakte" a Facebook

Môžete vytvoriť frontu publikácií "Vkontakte" a Facebook bez pomoci služieb tretích strán, pretože už majú vynikajúci vstavaný časovač. Ak ho chcete zapnúť v sociálnej sieti "Vkontakte", musíte prejsť myšou na príkaz "Pripojiť", vybrať funkciu časovača a nastaviť požadovaný dátum a čas.

Ak chcete nastaviť časovač na Facebooku, musíte vytvoriť príspevok, kliknúť na ikonu hodín a vybrať požadovaný čas publikovania. Upozornenie: časovač funguje len na stránkach, v skupinách neexistuje žiadna takáto funkcia.

2. Feedman

Vstavaný časovač publikácií "Vkontakte" je pomerne jednoduchý a niekedy jeho funkčnosť nemusí stačiť. Feedman obsahuje oveľa viac funkcií a pracuje so sociálnymi sieťami, ako je Vkontakte, Facebook, Twitter, Yandex Photo. Platené predplatné pridáva možnosť využiť službu na prácu s Odnoklassniki a My World. V Feedmani je možné zoskupiť adresátov publikácií (stena, verejné stránky, komunity), pričom každý z nich je plánovaný samostatne.

3. Buffer

Buffer je služba, ktorá vám umožňuje prispôsobiť načasovanie publikácií v sociálnych sieťach, ako sú Facebook, Twitter, LinkedIn, App.net a Google+. Bezplatné predplatné vám umožňuje používať jeden účet v každej zo sietí, zatiaľ čo platené vám umožňuje pripojiť niekoľko naraz. Po registrácii v Bufferi môžete vpravo vidieť okno frontu, v ktorom môžete okamžite nastaviť čas publikovania (červené šípky na snímke) a na ľavej strane zoznam sociálnych sietí, do ktorých je možné tieto publikácie odoslať (čierna šípka na obrázku).

Pozri tiež: 13 tipov na používanie vizuálneho obsahu v sociálnych sieťach

4. Hootsuite

Hootsuite je priamy konkurent Buffer s podobnou funkčnosťou. Načasovanie publikovania je jednoduché a intuitívne.

Hlavnou výhodou pre rusky hovoriaceho používateľa je, že Hootsuite je schopný pracovať so sociálnou sieťou Vkontakte. Bezplatné predplatné vám umožňuje prispôsobiť publikácie na stránke používateľa a za nominálny poplatok vo výške 0,99 USD mesačne sú tieto funkcie dostupné pre komunity. Integrácia sa vykonáva inštaláciou rozšírení tretej strany do služby HootSuite.

Tieto isté aplikácie (náklady na každého jednotlivca) umožňujú plánovať publikácie v mnohých sieťach, ktorých impozantný zoznam je tu prezentovaný.

Deň 2. Komunikujte s komunitou

 1. 15 minút odpovedať na komentáre a otázky používateľov
 2. 15 minút na organizovanie diskusií

Ak chcete vytvoriť efektívny SMM plán, musíte vziať do úvahy názor vášho publika. Druhý deň strávime na tomto:

 • Odpovedať na všetky komentáre a osobné správy používateľov.
 • Usporiadajte diskusiu - pozvite svojich čitateľov, aby diskutovali o živých bodoch. Napríklad v komentároch k publikácii. Alebo vopred požiadajte o zaslanie všetkých pripomienok a návrhov na e-mail. Časť zdravej kritiky bude prínosom pre vás a mnohí sa budú chcieť podeliť o svoje názory.
 • Uverejnite obrázok, ktorý volá po diskusii.
 • Po prečítaní provokatívnych správ, ktoré si užívatelia určite budú chcieť vyjadriť.
Pozrite sa na ďalšie nápady na organizovanie zaujímavých diskusií v našom článku: "96 nápadov vraha pre obsah sociálnych sietí"

Zohľadnite všetky návrhy, ktoré vám v budúcnosti pomôžu vytvoriť plán obsahu SMM. Potom môže byť druhá polhodinová trasa považovaná za úplnú.

Deň 3. Zber a analýza štatistík

 1. 15 minút na zber štatistických údajov
 2. 15 minút na analýzu štatistík

Zoznam nástrojov na pomoc:

1. Štatistika spoločenstva "Vkontakte"

Pomocou vstavanej služby je možné získať podrobné štatistiky o vašej komunite / verejnej stránke: jedineční návštevníci a názory, pohlavie / vek účastníkov, ich geografická poloha, zdroje referencií, používanie mobilných platforiem.

2. SMMtlačových médií

Služba Smm-media pracuje výhradne s Vkontakte a je vo vývoji, takže teraz má iba dve hlavné funkcie: prezeranie štatistík na stránke používateľa a prezeranie štatistík o komunite. Umožňuje sledovať počet príspevkov, obľúbené položky, komentáre a komentáre. To je všetko, čo služba môže dovoliť, ale je tu jedna výhoda oproti štatistike komunity Vkontakte z prvého odseku - môžete vidieť štatistiky o akejkoľvek otvorenej komunite, a teda o konkurenčných komunitách.

Na obrázku, čierna upozorňuje na oblasť, do ktorej vkladáme komunitu záujmu. Potom kliknite na položku Importovať príspevky a nastavte triedenie (podčiarknuté červenou farbou). Zelená označuje všeobecné štatistiky pre všetky príspevky. Nižšie sú uvedené príspevky.

3. Twitter Analytics

Služba Twitter Analytics vám umožňuje zobraziť podrobné štatistiky na svojom účte služby Twitter: počet zmien, retweets, zapojenie, demografické a geografické informácie o čitateľoch atď.

4. Facebook Insights

V službe Facebook Insights môžete vidieť podrobné štatistiky verejnej stránky a aplikácie: počet rád, dosahu, demografických a geografických údajov o publiku, ako aj všetky akcie s vašou stránkou.

Prvý krok (zobrazenie) by nemala trvať dlhšie ako 15 minút. Použite jednu z vyššie uvedených služieb a požiadajte o štatistiku za časové obdobie, ktoré potrebujete. Predtým vytvorte tabuľku, do ktorej zadáte všetky potrebné údaje - počet rád, repostov, obľúbených, retweets atď.

V druhej etape Je lepšie vedieť vopred, ktoré indikátory sú vo vašom prípade - prechody na stránky, retweets, atď. najdôležitejšie.

V čase, keď z údajov pochopíte, ako veci postupujú, bolo by pekné naučiť sa, čo je najpopulárnejšie. Venujte pozornosť typ príspevku - či ide o článok, video alebo iný vizuálny obsah; najviac odhaliť čas publikácie (najmä pri dlhšom sledovaní štatistík); formátovanie publikácie tiež hrajú veľkú úlohu - interpunkcia, umiestnenie odkazov, použitie hashtags, a tak ďalej. To pomôže vypracovať plán budúcich experimentov.

Mentálne kombinovať všetky faktory získané zo štatistiky, dávajte pozor, ktoré materiály sú najobľúbenejšie, a zvážiť to nabudúce. Napríklad, ak sa ukáže, že video príspevky sa v poslednej dobe stali populárnejšími ako články, prečo nie urobiť úpravu existujúceho plánu pridaním ďalších publikácií z videa?

Pozri tiež: 10 tipov, bez ktorých je ťažké dosiahnuť úspech v sociálnych médiách

Ako by ste strávili okno za 30 minút?

Máte plán propagácie SMM, ktorý predpokladá obmedzený časový rámec? Máte takéto situácie? Ako plánujete svoju prácu v takýchto podmienkach? Podeľte sa o svoje názory v komentároch.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár