6 bežných chýb pri uverejňovaní na Facebooku a ako ich odstrániť

Zdá sa, že to, čo môže byť náročné na uverejňovanie príspevkov na Facebooku? Má sa za to, že každý študent sa s touto úlohou vyrovná. Ale jedna vec je, keď umiestnite príspevky na svoju osobnú stránku a druhá je na firemnej stránke.

Bohužiaľ, mnohí užívatelia Facebooku robia veľa chýb pri uverejňovaní obsahu na svojich verejných stránkach, niekedy aj bez toho, aby si to uvedomovali. Zdá sa im, že takéto „maličkosti“ ako dodatočný odkaz alebo fráza nepovedú počasie. Ako to urobiť!

V tomto článku sa pozrieme na 6 bežných chýb, ktoré môžu pokaziť aj tie najpozoruhodnejšie príspevky na Facebooku. Starostlivo študovať tieto prípady, ak nechcete, aby čas a úsilie, ktoré strávite na propagáciu vašej spoločnosti v populárnej sociálnej sieti, išiel pod chvostom.

Chyba číslo 1: príliš veľa textu

Nezabudnite, že Facebook je sociálna sieť, nie blog. To znamená, že vaše príspevky by mali byť veľmi stručné. Ich cieľom je lákať čitateľov k jednému z nasledovných: pridajte, zdieľajte, komentujte alebo sledujte odkaz. Ak vaši predplatitelia uvidia obrovský hárok textu pred nimi, s najväčšou pravdepodobnosťou sa jednoducho posúvajú nadol bez toho, aby hľadali.

Obmedzte svoje príspevky na Facebooku. V ideálnom prípade by ich dĺžka nemala presiahnuť 140-200 znakov.

Na základe tohto pravidla sa naučíte, ako jasne a stručne vyjadriť svoje nápady a sprístupniť ich vašim predplatiteľom. Uvažujme napríklad o nasledujúcom príspevku, v ktorom psychológ inzeruje svoju pripravovanú prednášku:

Ako vidíte, autor príspevku sa snaží umiestniť veľa informácií do jedného príspevku. Na začiatku uvádza dátum, čas a názov prednášky. Potom začne hovoriť o podstate manipulácie a hovorí o výhodách prednášky a školenia. A na konci sa odkazuje na ďalšie školenia.

Ak sa váš príspevok ukázal byť rovnako veľký, potom je lepšie ho rozdeliť na niekoľko častí a zverejniť ich počas dňa. V našom prípade môžu vyzerať takto:

 • Prvý príspevok
 • Druhé miesto
 • Tretí príspevok
 • Štvrtý príspevok

Chyba číslo 2: niekoľko odkazov v jednom príspevku

Každý príspevok uverejnený na Facebooku by mal obsahovať iba jednu výzvu na akciu, po ktorej bude nasledovať odkaz. Ak existuje niekoľko, čitatelia budú zmätení a nebudú schopní asimilovať dôležité informácie. To zase zníži počet kliknutí na vaše odkazy.

Doprajte každému príspevku na Facebooku ako online reklamu. Mal by stručne podať správu o jednej cennej ponuke, či už ide o fotografiu, video, e-knihu alebo informácie o produkte, a povzbudiť čitateľov, aby podnikli určité kroky.

Príklad, na ktorý sa pozrieme ďalej, obsahuje až 4 odkazy:

Autor príspevku vyžaduje od čitateľov príliš veľa: pozrite si video, zaregistrujte sa na kurzy, preštudujte si ďalšie informácie. Bolo by lepšie rozdeliť túto pozíciu na niekoľko častí (ako v predchádzajúcom odseku).

Prvá časť by mohla obsahovať odkaz na video, aby čitatelia pochopili, čo je to systém Roberta Kiyosakiho. V druhej časti by bolo možné zverejniť odkaz na registračnú stránku, ktorá by zase obsahovala odkazy na doplňujúce informácie („Pomocník na registráciu“ a „Ako zaregistrovať peňaženku Yandex“).

Chyba číslo 3: explicitná reklama produktov a služieb v pošte

Túto chybu spravidla robia podnikatelia, ktorí svoje spoločnosti zaregistrovali na Facebooku pomerne nedávno. Túto sociálnu sieť považujú za tradičný marketingový nástroj, ako sú letáky a tlačové reklamy, a potom sa čudujú, prečo nemajú žiadne výsledky.

V skutočnosti nie je nič zlé na reklame vašich produktov a služieb prostredníctvom príspevkov na Facebooku. Musíte však ukázať trochu kreativity. Vaše príspevky by nemali len pochváliť vašu spoločnosť, ale aj poskytovať hodnotu čitateľom vo forme bonusu alebo užitočných informácií.

Pozrime sa na dve rôzne príspevky na Facebooku, ktoré propagujú produkty a služby. Prvý patrí do vojenského obchodu s oblečením a vybavením:

V tomto prípade vidíme iba reklamu a nič viac. Príspevok obsahuje iba názov produktu a odkaz na stránku objednávky. Pre čitateľov neexistuje žiadny náznak hodnoty.

Tu je ďalší príklad inzerčného príspevku:

Ako vidíte, tento príspevok sa výrazne líši od predchádzajúceho. Účastníkom nie sú ponúkané pravidelné klavírne kurzy, ale možnosť kombinovať štúdium a odpočinok. Súhlasím, je oveľa príjemnejšie zlepšiť svoje hudobné schopnosti, vidieť nádherné krajiny Provence za oknom, v očakávaní vynikajúcej francúzskej večere, a nie v ponurej a nudnej skupine hudobnej školy, v ktorej nie je ani jedáleň.

Propagáciou produktov a služieb na Facebooku môžete tiež urobiť svojich odberateľov exkluzívnou ponukou. Vezmite príklad obchodníkov online módneho obchodu LazyLady:

V dôsledku tejto ponuky sa predplatitelia internetového obchodu cítia ako členovia privilegovanej skupiny: koniec koncov, len oni dostanú zľavu. Budú mať teda väčšiu motiváciu zostať klientmi tejto spoločnosti a byť aktívni na svojej verejnej stránke.

Chyba 4: ignorovanie negatívnych komentárov

Ak používate Facebook a iné sociálne siete, mali by ste mať vždy na pamäti jednu dôležitú vec: vaša práca sa neobmedzuje len na vysielanie. Musíte ich neustále monitorovať, aby ste zistili, aké sú obľúbené, reagujte na komentáre čitateľov a optimalizujte ich následné marketingové aktivity.

Musíte odpovedať na všetky pripomienky vašich účastníkov, ktoré obsahujú akúkoľvek otázku, návrh alebo negatívnu spätnú väzbu (komentáre ako „Cool post!“ Alebo „Úplne súhlasím!“ Nevyžadujú odpoveď). Ak necháte takéto komentáre bez pozornosti, vaši účastníci si budú myslieť, že sa nestaráte o ich názory.

Negatívne komentáre by sa mali spracovať na prvom mieste, aby sa nevyzradil komentátor a iní používatelia, ktorí si ich všimnú. Svoje argumenty by ste mali odoslať hneď pod komentár. Nemali by ste čakať, kým nahnevaný zákazník zverejní článok v miestnych novinách, ktoré roztrhávajú vašu spoločnosť. Nasledujúci príklad ukazuje, čo sa môže stať pri ignorovaní negatívnych komentárov:

Ako vidíte, jeden negatívny komentár, nespracovaný v čase, so sebou prináša novú negatívnu spätnú väzbu, napríklad reťazovú reakciu. Môžeme povedať, že povesť reštaurácie uvedenej v pošte je neodvolateľne poškodená. Zákazníci, ktorí sa chystali navštíviť toto miesto, ho budú naďalej obchádzať. Prečo všetci? Pretože personál reštaurácie sa neobťažoval vysvetliť situáciu včas nespokojnému návštevníkovi.

Ďalšia vec je, keď zamestnanci spoločnosti okamžite reagujú na negatívne komentáre zákazníkov, ako je to v prípade najväčšieho reštauračného reťazca v Kazachstane, reštaurácií AB:

Zamestnanec spoločnosti okamžite reagoval na sťažnosť klienta, čím prejavil úctu k nemu. V takýchto situáciách postačí ospravedlniť sa osobe a preukázať svoju ochotu pomôcť. Ak by to neurobil zamestnanec AB reštaurácií, potom jeden negatívny komentár by vyústil do iných, ako v predchádzajúcom príklade.

Pri spracovaní negatívnych komentárov je dôležité pamätať na nasledujúce body:

 1. S klientom by ste sa nemali hádať. Ak sa sťažuje, potom je na to dôvod. Tak sa ospravedlňujte a pokúste sa mu pomôcť. Je vhodné dať mu zľavu alebo iný bonus na kompenzáciu morálnej alebo materiálnej škody.
 2. Držte sa neformálneho tónu komunikácie. Ak je vaša odpoveď na negatívnu recenziu napísaná v štýle firemného vyhlásenia alebo tlačovej správy, zákazníci si budú myslieť, že sa ich len pokúšate zbaviť. Vyhnite sa tak príliš veľa formálnych a suchých fráz.
 3. Neodstraňujte negatívne komentáre. Samozrejme, že chcete, aby vaša spoločnosť mala dobrú povesť, ale zbavenie sa negatívnej spätnej väzby nie je najlepším riešením. To spôsobí ešte väčšiu nespokojnosť so zákazníkmi a už nebudú využívať vaše služby.
 4. Negatívne komentáre nie sú také zlé. Koniec koncov, ak klient dostal negatívnu skúsenosť pri interakcii s vašou spoločnosťou, máte stále možnosť zlepšiť a dokázať mu, že jeho názor nie je pre vás ľahostajný. Súhlasím, bude to oveľa horšie, ak klient nezačne vyjadrovať svoju nespokojnosť, ale jednoducho prestane kupovať váš tovar alebo používať vaše služby.

Chyba číslo 5: žiadať o rád a rassharivaniya

Nemali by ste byť posadnutý, žiadať o rád a zdieľať od predplatiteľov vašej spoločnosti. Budete vyzerať ako žobrák, a tak zničíte vašu povesť. Ak si stále chcete zvýšiť počet svojich mien a rassharivany svoje príspevky, potom ponúknuť svojim odberateľom bonus tak, aby mali motiváciu reagovať na vašu žiadosť.

Venujte pozornosť dvom príspevkom, ktoré zobrazujú nesprávne a správne spôsoby, ako sa vám páčiť a zdieľať. V prvom prípade je zrejmé, že autor príspevku jednoducho prosil:

Prečo by sa tento príspevok mal čitateľom páčiť? Vzhľadom k tomu, že udalosť bude "non-banálne"? Toto nie je dostatočne silný argument. Okrem toho môžu účastníci túto požiadavku zobraziť ako výzvu na spamovanie svojich priateľov.

Tu je príklad úspešnejšieho príspevku s požiadavkou na vloženie položky Like:

V tomto prípade sa predplatiteľom neukladá nič. Rozhodnú sa, či sa im páči alebo nie. Čitatelia dostanú bonus za propagáciu príspevku, a ak ho chcú dostať, potom, samozrejme, kliknú na tlačidlo "Páči sa mi".

Opýtajte sa svojich nasledovníkov na rád a zdieľanie, len ak ste pripravení ponúknuť im niečo na oplátku.

Musíte im poskytnúť presvedčivý dôvod, aby klikli na tlačidlo Páči sa mi alebo Zdieľať. Svoju výzvu na akciu môžete formulovať nasledovne:

 1. Páči sa vám a získajte zľavu 10%! Ponuka platí len pre našich predplatiteľov.
 2. Páči sa a máte prístup k exkluzívnym fotografiám a videám s našimi produktmi!
 3. Najprv zverejníme informácie o novom tovare na našej Facebook stránke. Kliknite na položku "Páči sa mi", aby ste boli vždy v predmete.

Chyba číslo 6: dlhé adresy URL

Dlhé odkazy, ktoré ste zahrnuli do svojich príspevkov, splietajú vaše publikácie a dávajú im neformálny vzhľad. Tu je jeden príklad:

Táto abracadabra náhodných čísel a písmen zaberá dve celé čiary a viditeľne kazí vzhľad príspevku, nie?

A tu je ďalší príklad, ktorý už používa krátky odkaz:

Ako vidíte, príspevok sa stal výstižnejším, presnejším a čitateľnejším. A to všetko vďaka zníženiu dĺžky spojenia.

Chcete znížiť veľkosť svojich adries URL? Môžete to urobiť jednoducho pomocou bezplatnej služby Bitly.com:

Je veľmi jednoduché. Jednoducho zadajte adresu URL do prázdneho poľa a kliknite na tlačidlo „Skrátiť“. V dôsledku toho dostanete jedinečnú a elegantnú adresu URL, ktorá už nebude obťažovať vašich účastníkov.

Nezanedbávajte maličkosti

Skontrolovali sme hlavné chyby, ktoré by mohli pokaziť príťažlivosť vašich príspevkov na sociálnej sieti Facebook. Buďte opatrní ku každému detailu vašich publikácií, bez ohľadu na to, aké nevýznamné sa môžu zdať. Koniec koncov, je to z takých trivialít, že skutoční a potenciálni zákazníci premýšľajú o vašej spoločnosti.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár