Ako vytvoriť internetový obchod "VKontakte"

Internetový obchod v sociálnej sieti - to je pohodlné.

Pre kupujúceho:

 • Ak chcete vybrať produkt, nemusíte chodiť na iné stránky.
 • Ľahko kontaktovať predajcu.
 • Po zakúpení môžete tiež zanechať recenziu.

Pre predávajúceho:

 • Ľahšie, ako robiť obchod od nuly. Nie je nutné kupovať doménu a starať sa o hosting.
 • Social proofs práca: rád a počet účastníkov. Ak je na stránke obchodu na sociálnej sieti 2000 odberateľov, okamžite to vyvoláva dôveru. A niektoré neznáme webové stránky na internete - nie.
 • Je jednoduchšie prilákať kupujúcich z rovnakej sociálnej siete na stránku internetového obchodu na sociálnej sieti ako na stránku tretej strany.

V Rusku, väčšina užívateľov v sociálnej sieti "VKontakte". Existuje takmer toľko ľudí registrovaných ako na Odnoklassniki a Facebook v kombinácii. Ak sa zameriavate na mladé publikum (do 30-35 rokov) a predávate nie príliš drahý produkt, “VKontakte” vám bude vyhovovať.

Môžete jednoducho vytvoriť stránku, vytvoriť album s fotografiami tovaru a napísať: "Pre otázky nákupu - v osobnom." A môžete sa stretnúť so zákazníkmi a vytvoriť obchod, kde bude vhodné si vybrať a kúpiť.

Predovšetkým je potrebné vytvoriť stránku internetového obchodu (prečítajte si, ako usporiadať a propagovať stránku VKontakte). Druhým krokom je organizovanie predaja.

V našej skupine VKontakte existuje ešte viac hackov na podporu projektov na internete. Poďte na jasnú stránku internetového marketingu.

Možnosti vytvorenia internetového obchodu "VKontakte":

Obsah:

Pripojiť službu "Tovar"

VKontakte spustil v roku 2015 novú službu pre maloobchodníkov. I keď to nie je internetový obchod je 100%, skôr, vitrína s tovarom. Ak chcete objednať, musíte sa obrátiť na predávajúceho (je to jednoduchšie: správa s odkazom na produkt môže byť odoslaná priamo zo stránky tohto produktu). Ak to pôjde dobre, vývojári sľubujú rozšíriť funkčnosť, v ideálnom prípade - na automatizáciu objednávky a platby. Najbližší plán je vytvoriť všeobecný katalóg výrobkov "VKontakte", ako Yandex.Market.

Pomocou podrobných inštrukcií pripojte službu „Produkty“. Nový blok s tovarom sa objaví na stránke bezprostredne pod hlavnou informáciou (a pod pevnou poštou, ak existuje).

Blok "Tovar" na stránke obchodu so zvieratami "Penny Pet"

Nastavenie služby je jednoduché bez pomoci. Pozrime sa na hlavné body:

 1. Karta produktu musí obsahovať maximálne informácie:
 • niekoľko fotografií (výrobok z rôznych strán, v čase použitia, v balení - najviac päť fotografií);
 • podrobný opis výrobku (zloženie, vlastnosti, hmotnosť, veľkosť, materiály atď.);
 • odkaz na dodacie a platobné podmienky (automaticky sa zobrazí, ak ste pri pripojení služby vyplnili stránku s týmito údajmi);
 • tlačidlo "Napíšte predajcovi." Správa kupujúceho pôjde na osobu, ktorú ste zadali počas nastavenia.
Karty produkt v obchode "Cowberry Forest" zdobené v detaile
 1. Zákazník si môže vybrať produkt, zoradený podľa ceny a dátumu pridania, ale nie podľa typu. Preto sa uistite, že kombinovať produkty do skupín ("VKontakte" sa nazývajú "zbierky"), najmä ak je sortiment veľký.

Výber je podobný bežnému fotoalbumu. Jedna položka môže byť pridaná súčasne do viacerých kolekcií. Napríklad náramok s kameňmi môže byť v zbierkach "Náramky" a "Šperky s kameňmi".

Zákazníci shop "SANSA.RFM" ľahko nájsť správny produkt vo výbere
 1. Na domovskej stránke komunity sú zobrazené iba tri položky. Prichádzajú sem z hlavnej zbierky. Vytvorte samostatnú kolekciu (napríklad „Najpredávanejšie“ alebo „Propagácie a zľavy“), začiarknite políčko „Toto je hlavná zbierka komunity“ a pridajte do nej produkty, ktoré chcete predávať rýchlo.

Presne to urobil obchod OnePeso:

 1. V pravidelnom internetovom obchode si môžete kedykoľvek kúpiť: na deň voľna, v noci. "Vkontakte" kupujúci píše predávajúcemu a čaká na odpoveď. Aby nedošlo k strate klienta, zadajte ďalšie kontakty (mail, messenger). Napíšte, kedy odpovedáte, a kedy je lepšie nečakať na odpoveď. A reagovať na žiadosti čo najskôr.
Predávajúci kvetinové koláže premýšľa o svojich zákazníkoch.
 1. Zapíšte si podrobne o dodávke a platbe: aké spôsoby platby, aké možnosti dodania, koľko je dodanie, je možné vrátiť. Vyhnete sa tak zbytočným otázkam a šetríte čas pre seba a zákazníkov.
Pomoc kupujúci, dať odkaz na kalkulačku pre výpočet dodávky, ako obchod "Káva Magic"
 1. Ak je technicky zdatný, a katalóg výrobkov je obrovský, použite VKontakte API a stiahnuť produkty hromadne. Ale ak k tomu dôjde, môže mať zmysel vytvoriť plnohodnotný internetový obchod.

Vytvorte aplikáciu

Ďalším spôsobom, ako predať VKontakte je vytvoriť aplikáciu obchodu. Vyzerá to, že jedna stránka je vložená do druhej.

Aplikácia funguje ako plnohodnotný internetový obchod: zákazníci si nezávisle objednávajú a platia, všetky údaje o predaji a zákazníkoch sa ukladajú (a môžu sa synchronizovať s účtovnými programami). Internetová stránka internetového obchodu je navyše automaticky vytvorená s aplikáciou, ktorá môže pracovať samostatne.

Ak už máte webovú stránku s internetovým obchodom, vytvorte si vlastnú aplikáciu (dôverujte programátorovi). Časť Pomocník pre vývojárov a pravidlá umiestnenia obchodov aplikácií.

Ak nie je online obchod, použite hotové riešenia:

Ecwid

Internetové obchody Designer. Pre VKontakte má Ekvid vlastnú aplikáciu, ktorá je nakonfigurovaná samostatne pre každého klienta. V dôsledku toho nemusíte vytvoriť novú aplikáciu ako takú. Použitie služby:

 1. Prejdite na stránku aplikácie VKontakte a kliknite na tlačidlo Inštalovať aplikáciu.
 2. Vyberte (alebo vytvorte) stránku obchodu, ku ktorej chcete aplikáciu pripojiť.
 3. Zadajte svoj e-mail, heslo a kliknite na "Vytvoriť obchod".
 1. Skopírujte odkaz (bude to aplikácia vášho internetového obchodu "VKontakte") a pridajte ho na kartu Odkazy na stránke obchodu.
 1. Kliknite na "Pridať odkaz", v okne, ktoré sa otvorí, vytvorte stručný popis ako "Náš obchod VKontakte". Hotovo, aplikácia bola pridaná.
 2. Prihláste sa zo stránky komunity.
 1. Vyplňte polia s popisom obchodu a predávajúceho (požiadavka "VKontakte", tieto informácie budú viditeľné na samom konci stránky aplikácie) a uložte.
 2. Kliknite na tlačidlo "Správca obchodu". Dostanete sa na ovládací panel, kde je potrebné pridať produkty a popisy, vybrať spôsoby platby a doručenia (použite pomoc).

Hotová aplikácia s tovarom vyzerá takto:

Aplikácia Granat online store

Internetový obchod sa automaticky vytvorí na doméne Ecwid typu store4324033.ecwid.com (údaje sú ID obchodu, budete mať iné). Môže byť použitý samostatne a prepojený s vlastnou doménou.

Náklady: až 10 produktov zadarmo na neobmedzené obdobie, potom od 790 rubľov mesačne (ak sa platí za rok - 659 rubľov mesačne).

Shop-Script

CMS pre tvorbu webových stránok a internetových obchodov. Ak chcete predať VKontakte, musíte vytvoriť samostatnú aplikáciu pomocou služby Shop-Script.

 1. Zaregistrujte nový účet a potvrďte registráciu (dostanete e-mail s odkazom). Budete mať webovú stránku s technickou adresou ako w160404-849.host.webasyst.com (pri registrácii môžete zmeniť znaky na „w160404-849“ na ľubovoľný názov). V prípade potreby môžete viazať svoju vlastnú doménu.
 2. Prejdite na ovládací panel (backend) a vyplňte internetový obchod s tovarom. Použite pokyny na nastavenie a pomoc.
 3. Postupujte podľa pokynov na vytvorenie aplikácie VKontakte alebo si pozrite nasledujúce video:

Na stránke komunity sa odkaz na aplikáciu zobrazí v samostatnom bloku:

Shop-Script má špeciálnu tému pre aplikáciu, napodobňujúcu rozhranie VKontakte, takže všetky internetové obchody vyzerajú rovnako:

Aplikácia online obchod "Mumishop"
Japonica online obchod aplikácie

Náklady: skúšobná doba 30 dní je zadarmo, potom od 499 rubľov mesačne (ak sa platí za rok - 399 rubľov mesačne).

ShoppyBoom

Platforma na vytváranie internetových obchodov. Pre sociálnu sieť musíte vytvoriť samostatnú aplikáciu, princíp je rovnaký ako princíp Shop-Script.

 1. Zaregistrujte si internetový obchod, potvrďte odkaz v liste. Stránka je automaticky vytvorená s adresou shop.shoppyboom.ru (namiesto „shopu“ bude meno, ktoré si sami vymyslíte).
 2. Nastavte obchod a vyplňte tovar (pozri pokyny).
 3. Vytvorte aplikácie VKontakte (postupujte podľa návodu).

Po nastavení odkazu na obchod sa na stránke obchodu zobrazí samostatný blok „Aplikácie“. Hotový obchod s tovarom vyzerá takto:

Aplikácia online obchod "Bureau Finds"

Náklady: skúšobná doba 30 dní je bezplatná, potom od 499 rubľov mesačne (minimálna doba je 3 mesiace).

Čerstvý obchod

Služba pre vytváranie aplikácií "VKontakte" pre stránky na "Bitrix". Výsledkom je samostatná aplikácia internetového obchodu.

Túto možnosť použite, ak už máte na Bitrix webovú stránku (postupujte podľa pokynov). Ak nie sú žiadne stránky, skúste jednu z predchádzajúcich možností, sú jednoduchšie pre začiatočníkov.

Príklady aplikácie internetového obchodu:

Aplikácia internetového obchodu "Kmeň matky"

Náklady: 8 690 rubľov jednorazové, bezplatné skúšobné obdobie 7 dní (okrem vytvorenia stránky na Bitrix).

Kombinujte obe možnosti

Služba "Tovar" je jednoduchšie nastaviť, ak máte malý obchod. Môžete si vziať dve alebo tri objednávky denne, dohodnúť sa na platbe a určiť podmienky dodania.

Ak je sortiment veľký a každý deň príde 15-20 objednávok, potrebujete internetový obchod. Kupujúci si vyberá a platí nákup sám a všetky predaje sa automaticky zaznamenávajú.

A lepšie využiť obe možnosti. Blok „Produkty“ okamžite upúta pozornosť, pretože je na významnom mieste na stránke komunity. Umiestnite do neho najobľúbenejší tovar. Na stránke s produktmi nájdete odkaz na internetový obchod a pozývate naňho návštevníka, aby uskutočnil nákup a zistil celý sortiment.

Internetový obchod Enjoybook ponúka nákup na webovej stránke

Ak poznáte iné spôsoby a služby pre predaj v "VKontakte", podeľte sa s nami v komentároch.

Upozornenie od moderátora: všetky reklamné príspevky a príspevky ponechané iba kvôli získaniu odkazu budú odstránené. Chcete odporučiť službu? Napíšte komentár, ktorý bude je užitočná užívateľov.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár