Ako propagovať kanál v Telegrame: analýza nástrojov, metód, chýb

Telegram-kanál "Bývalý" predal dvakrát mesačne. Prvýkrát transakcia bola suma 1,2 milióna rubľov, druhá - 5,5. Niektorí sa ponáhľali vytvoriť kanály, dúfajúc, že ​​v budúcnosti získajú z toho zisk. Iba noví tvorcovia kanálov zabudli, že takáto téma môže strieľať len raz. V krajinách SNŠ sa už prvá vlna Telegramu rozbieha, a preto bude potrebné vynaložiť veľa úsilia a rozpočet na nákup reklamy na propagáciu tohto kanála.

Nie každý je ochotný utrácať peniaze za PR svojho produktu, takže najprv radšej vyskúšajú voľné spôsoby propagácie. Či budú účinné, závisí od obsahu a podielu šťastia.

Voľné spôsoby, ako podporiť

Čas strávený pri manipulácii s kanálmi sa nemusí vyplácať z dôvodu počtu kanálov, podobnosti tém, ktoré sa stali nesprávne hviezdami. Ale ak nemáte rozpočet, potom je potrebné vyskúšať všetky tieto metódy. Radšej robiť a ľutovať, než sedieť a hádať.

Slovo úst

Prvá vec, ktorá môže a mala by sa urobiť, je umiestniť odkaz do všetkých sociálnych sietí. Niekto sa prihlási na podporu pre číslo, niekto sa bude zaujímať o tému kanála a niekto vás bude len sledovať, pretože maniak. V každom prípade vám poskytneme prvých niekoľko desiatok predplatiteľov. No, ak ste mediálny človek alebo známy špecialista vo vašom nika, slovo z úst môže fungovať ešte lepšie ako nákup reklamy.

Publikovanie vo voľných adresároch:

 • add-groups.com - publikácia na stránke je moderovaná. Ak sa chcete dostať do adresára, musíte okrem názvu kanálu pridať aj popis kanála.
 • telegrambots.info - redaktori katalógu akceptujú iba kanály v ruskom jazyku, chaty a roboty. Dôležité: roboty vytvorené pomocou služby Manybot nie sú akceptované.
 • telegram-club.ru - adresár pre kanály, diskusné miestnosti a roboty. K dispozícii je pohodlné vyhľadávanie na stránkach, ktoré vyhľadáva slová nielen v názve témy, ale aj v jej popise.
 • 50bots.com - stránka v angličtine. Môžete pridať kanály a roboty "Telegram" a "Facebook".
 • protelegram.ru - do katalógu sa môžete dostať zadarmo iba v prípade, ak je na kanáli viac ako 500 účastníkov a obsah neporušuje zákony Ruskej federácie.
 • telegram.tabledo.com - služba prijíma kanály od 1500 účastníkov.
 • tgram.ru - je pochybné, že tento adresár bude viesť účastníkov. Zdá sa, že je mŕtvy. Ale zadarmo.

Ak poznáte viac voľných adresárov - napíšte. Vybral som si naživo na webových stránkach s malou spätnou väzbou od návštevníkov - hodnotenie ratingu alebo počet prechodov. Ale stojí za zmienku, že voľné adresáre sú tak posiate, že bude ťažké získať kvalitné publikum.

Vzájomné PR

Majitelia malých kanálov často ponúkajú barter PR - spomínajú váš kanál, topánok alebo chat, o nich. Odporúčam vám, aby ste hľadali malé kanály s podobnou témou - publikum v nich bude najviac teplé a pripravené podporiť váš projekt. Napríklad, niekoľko kanálových predplatiteľov o chudnutí bude chcieť dozvedieť sa o blockchain a bitcoins.

Platené možnosti propagácie

Nikto nezaručuje šialený tok účastníkov. Dostanete len pokrytie. Kanál bude čítať čitateľov alebo nie, závisí len od obsahu a stratégie kanála.

Nákup reklamy

Ak máte v pláne postupovať cez nákup reklamy, ale neviete, na koho sa obrátiť, potom máte priamu cestu na reklamnú výmenu Telegramu a na kanály predaja reklamných miest.

Sociate.ru

Spoločný projekt služby Sociate a služby Combot funguje už viac ako rok. Hlavnou výhodou výmeny je, že pri vyhľadávaní môžete vybrať ľubovoľné vhodné parametre:

 • predmet;
 • cena;
 • pokrytie;
 • počet účastníkov;
 • CTZ (náklady na inzerciu za 1000 zobrazení);
 • veku kanálu.

Môžete tiež odstrániť kanály, ktorých autori alebo administrátori trvať dlho, reagovať na aplikácie, zobraziť kanály pre dospelých, pridať obľúbené položky a vytvoriť svoj vlastný čierny zoznam.

Telega.in

Výmena so základnou navigáciou. Jediné, čo je potrebné na filtrovanie, je vybrať predmet. Výmena však má obrovskú výhodu - minimálnu províziu. Dokonca som ukradol myšlienku, že web je mŕtvy, a informácie nie sú aktualizované. Porovnajte ceny reklám na rovnakých kanáloch.

Je vidieť, že Sociate robí príplatok viac ako 50%, zatiaľ čo Telega.in je len 5%.

Combot.click

Na prvý pohľad výmena nefunguje, ale musíte vedieť, kde je vchod.

Ukázalo sa, že všetko je viac než logické. Vstup do reklamnej výmeny Telegramu prostredníctvom topánok @comadbot. Bot sám dá odkaz na váš osobný účet. Stačí stlačiť štart a postupujte podľa pokynov.

Administrátori aj inzerenti vstupujú na výmenu prostredníctvom tlačidla "Môj účet". Bot zobrazí prepojenie, ktoré otvorí osobný účet.

Karty pre správcov a inzerentov budú k dispozícii vo vašom účte. Tam sú tiež neuveriteľne zábavné FAQs a rovnaké odpovede. Iba pre nich je potrebné spustiť kanál a používať výmenu.

rozprávanie Kúpiť І Predaj

Jeden z najväčších chatov s nepretržitým prúdom správ o nákupe a predaji reklamy. Pred zápisom do chatu si prečítajte pravidlá. Majú tiež odkazy na platené katalógy kanálov.

Po dobu 18 hodín sa hromadí 342 správ. Nevýhodou chatu je, že nie všetci dodržiavajú pravidlá: nezapisujte cenu, neuvádzajte predmet. Ale niektoré hashtags označujú kľúčové slová o tom, ktorý kanál. Vyhľadávanie chatu vám pomôže nájsť vhodnú ponuku.

Ako si vybrať kanál pre reklamu v Telegrame

Pred objednaním reklamy navštívte stránku Tlgrm.ru. V katalógu kanálov vyhľadajte miesto, kde chcete zostať. Ak je kanál v adresári, potom môžete vidieť jeho štatistiky a predpokladať účinnosť reklamy.

Tu napríklad dva kanály na tému histórie. Na fotografickom príbehu Foto-História takmer 4,5 tisíc čitateľov. Napriek určitým medzerám v publikáciách rastie počet predplatiteľov. Možno predpokladať, že kanál je zapojený a propagovaný.

A tam je ďalší kanál História Ru Time, v ktorom štatistiky nie sú tak optimistické. Odberatelia všetci idú a idú. Napriek väčšiemu počtu čitateľov stojí za to premýšľať o dôvere kanála, na ktorom budete vysielať svoju reklamu.

Prečo sa to deje, môžeme len hádať. Prudkým nárastom účastníkov sa dá predpokladať, že kanál bol nejakým spôsobom propagovaný, ale autor sa neobťažoval podporovať záujem čitateľov o nové publikácie. Zdá sa, že starí účastníci odišli spolu s novými účastníkmi bez toho, aby zistili aktivitu.

Ďalšia vtipná chyba autora, ktorá hovorí o úrovni rešpektu k inzerentovi a predplatiteľom. Správca sa neobťažoval čítať a upravovať liniové reklamy na reklamný príspevok.

17. septembra sa v histórii Ru Time objavilo jedno miesto, ktoré je reklamné. Je dôležité, aby bol kanál pravidelne aktualizovaný, potom reklama nebude jasným nepríjemným miestom.

Zhrnutie:

 • Môžete sa pohybovať zadarmo, ale je to ťažké;
 • pohyb cez burzy je jednoduchý, ale drahý;
 • kanál je možné propagovať zadarmo prostredníctvom burzy, ale publikum je príliš malé;
 • pozorne monitorovať kanály darcov, aby sa nevyčerpal rozpočet;
 • hlavná vec je vyrobiť kvalitný výrobok.

Bonus: Pavel Fedorov o svojom kanáli a vývoji "Pasha a jeho otálenie"

- Koľko predplatiteľov ste začali inzerovať "Otestovanie"?

Nepodporoval som svoj kanál žiadnym spôsobom, investoval som do neho doslova 0 rubľov. Začal predávať reklamu od asi 7-8 tisíc predplatiteľov. V tomto prípade je prvou reklamou voľné miesto copywritera v zamestnancoch moskovskej spoločnosti. Ako si spomínam, dostali sme niekoľko desiatok životopisov a vzali muža (ale nie ste si istí).

- Existuje nejaká spätná väzba od kupujúcich: po umiestnení reklamy, koľko účastníkov k nim prichádza?

Podľa výsledkov: pri reklame iných kanálov, ako ukázala prax, 90% úspechu závisí od obsahu inzerovaného kanála. Ak dáte niečo nie je veľmi zaujímavé, potom tam bude takmer žiadne výfuk. A naopak: zaujímavé kanály aj v zbierkach a so základným textom zbierajú svojich predplatiteľov.

Plus závisí na čase "v hornej" - to znamená, koľko ďalších záznamov nejde po reklame. Niektorí držia deň, ale zdá sa mi, že je to nesprávne. Zvyčajne uverejňujem reklamy o 15:00 a uchovávam 3 hodiny v hornej časti, to znamená, že o 6:00 je blokované iným príspevkom. A tu pracuje telegram mechanik: tí, ktorí nevstúpili o 15:00, vstúpia do kanála. A môžete vidieť, ako okamžite po prekrytí reklamy valí novú vlnu predplatného.

V skutočnosti je reklama vzdelávacích produktov alebo bezplatných produktov najlepšia: bezplatné webové semináre, kurzy marketingu obsahu, bankové karty. Rovnaké voľné miesta.

- A ako ste dostali 7-8 tisíc? Koľko času to trvalo? Sarafanka pracovala?

Bol som v takzvanej prvej vlne - to sú prvé kanály, ktoré sa objavili pred nárastom popularity. Potom nemalo zmysel kupovať reklamu - celé publikum kanálov už bolo vo všetkých kanáloch. Hlavným prílevom bolo množstvo výberov - médiá "10 kanálov pre obchodníkov", "20 kanálov pre analytikov" a ďalšie.

- Ako je teraz najrýchlejší kanál?

Teraz, aby sa rýchlo získať predplatiteľov, najjednoduchší spôsob je nákup reklamy. Ak je však obsah v pohode, kanál sa sám stratí. Príklad - "Bývalý", prudko stúpa do neba.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár