Ako písať skripty inzerovať na YouTube a ako sa líši od kolegov televízie

Existujú dva rozdiely medzi televíziou a internetom:

 1. Na internete je na výber.
 2. Na internete je Vasya.

Zavoláme Vasya osobe, ktorá môže pokaziť vašu reklamnú kampaň jedným komentárom. Stáva sa to a naopak - len vďaka Vašej Vašej reklame je efektívna. Ako vytvoriť skript pre reklamu na YouTube, prilákať Vas na vašu stranu, a bude diskutovaný v tomto článku.

Ako písať skript

Skript je tvorený zvyčajne nasledovne: list je rozdelený do dvoch stĺpcov. Vľavo sa popisuje, čo sa deje na obrazovke, vpravo - zvuková časť. Napríklad:

obrázok

znieť

Muž surfovať na internete. Stránky sú preplnené SEO reklamy.

ZAKDERVY HLAS: SEO - ponáhľa zo všetkých slotov.

Toto je vhodné, ak bude hlas mimo obrazovky, ale klasický dizajn môžete použiť, keď sa obraz a zvuk opisujú striedavo a nie paralelne:

Muž sedí na gauči a sleduje televíziu.

MAN: Aj keď tu môžem odpočívať od tejto optimalizácie.

V televíznej show SEO agentúra reklamu.

ZAKDROVRYY HLAS: SEO - našiel ďalšiu medzeru.

Nie je potrebné popisovať, čo sa deje v najmenšom detaile. Vo videu nahrajte len jeho kľúčové body. Zvyšok je práca režisérov, dekoratérov, kameramanov, zvukových producentov a ďalších špecialistov.

Ak niekto iný urobí video pre vás, s najväčšou pravdepodobnosťou budú všetci títo ľudia v tíme (bloggeri pracujú nezávisle). Ak ste sami - ďalšie popisy nepotrebujete. Aspoň v scenári - to by malo byť popísané len vývoj pozemku.

Pokúste sa urobiť minimálne poznámky, pretože herci nevidia váš skript tak, ako ho vidíte. A režisér ho vidí zle. A operátor. Preto neuvádzajte jasné pokyny o práci každého z nich. Len popíšte, čo by sa malo stať ako celok. Pre poznámku ako "close-up na tvári", nebudú ďakovať.

Nezabudnite zvážiť nasledujúce faktory:

 • produktu;
 • formát;
 • časovanie;
 • kŕmenie;
 • detské ihrisko;
 • herci;
 • publikum.

Naučte sa to všetko pred zápisom skriptu. Ak už máte skvelý nápad, zapíšte si ho, aby ste nezabudli. Ale v žiadnom prípade ho neprinášajte k realizácii, kým úplne nepochopíte tému - po spustení reklamy sa môže objaviť niečo, čo pokazí celú kampaň.

Teraz prejdeme bodmi a uvidíme, ako sa to líši na YouTube a TV. A nezabudneme na príspevok Vasya.

Produkt okolo hlavy

Po prvé, preskúmať, pre koho je výrobok určený, aké sú jeho výhody, prečo taká cena, aké suroviny sa používajú vo výrobe ... Po zozbieraní informácií, môžete pochopiť, ako najlepšie dodať tovar.

Výrobok môže mať nízku kvalitu. Čo potom? Napríklad, inzerujete smartphony. Spustená reklama, tovar predávaný vo veľkom meradle. A potom sa ukáže, že vybuchnú batérie.

Kto si myslíte, že bude obviňovaný? Správna odpoveď je: všetci výrobcovia, inzerenti, herci, predajcovia a všetci všetci. Lenya Golubková je stále nenávidená kvôli pyramídam. Pravdepodobne ešte viac ako samotný Mavrodi.

Ak ste výrobca, urobte niečo s kvalitou. Ak ste len inzerent, skúste sa dostať okolo ostrých zákutí, a preto ich musíte vedieť vopred.

Vasya môže povedať o svojej negatívnej skúsenosti s používaním výrobku. Ak niekto potvrdí svoje slová, reklamnú kampaň už nemožno uložiť. Výrobok bude zapamätaný ako niečo zlé, výrobca a inzerent - ako klamár.

Môžete byť obvinený z klamstva, aj keď len mlčate o významných nedostatkoch. Preto sa nesnažte potešiť všetkých - môžete povedať o drobnej chybe. Áno, stratíte tých, pre ktorých bolo dôležité, aby bol váš nôž prerezaný titánom, ale získal si dôveru druhých.

Možné formáty

Odporúča sa použiť niekoľko formátov naraz, ale nie na rovnakom mieste. Predpokladajme, že na začiatku, v strede alebo na konci videa na viacerých kanáloch YouTube môžete prísť s krátkymi prílohami. Na ďalšie vydanie recenzie.

V žiadnom prípade nepropagujte nič na pozorovacom kanáli vo forme vložiek alebo niečo také - Vasya môže obviniť prehliadača z korupcie. Vasya nechce reklamu, chce vedieť pravdu o produkte.

Tu sú niektoré formáty:

 • Skladované vložky. Odvádza diváka od hlavného obsahu. Aj keď napíšete skvelý skript na vloženie, iné formáty budú efektívnejšie s rovnakým úsilím. Analógové v televízii - reklamy. Majú menej času.

Napríklad: telblog.net. Prílohy - hlavný spôsob reklamy na tomto kanáli. V tomto videu sa plynule presúva z hlavnej témy na reklamu. Námietky voči zákonnosti a bezpečnosti sa uzatvárajú. Je tu tmavá strana kanála - vkladá sa mimo miesta a nie na tému videa.

 • Integrácia. To zahŕňa všetko - od priameho volania blogger kúpiť niečo pred umiestnením produktu. To môže byť fráza "video je sponzorovaná spoločnosťou X" alebo "som si kúpil Y maskaru so zľavou, môžete tiež" a tak ďalej. Klasický televízny príklad: v kuchárskej show, šéfkuchár odporúča rovnaký olej pre každého a používa ho sám. Ak takáto reklama pre bloggerov nie je príliš rušivá, potom to funguje dobre.

Napriek tomu, že „vud“ vkladá do takmer každého videoklipu od spoločnosti Aviasales predvoľbu, má v niektorých videách integráciu. Napríklad v rozhovore s Jevgenijom Bazhenovom. Vo svojich videách používa smartphone a číta z neho otázky. V tomto videu môžete vidieť, že smartphone je červený. Video nehovorí, odkiaľ tento smartphone pochádza, ale v pripojenom komentári je odkaz (bez výzvy na akciu). Nevýhodou je, že v nasledujúcom rozhovore znova používa starý smartphone.

 • Exkluzívne. Filmy sú plne inzerované. Pre internet, formát je kontroverzný, pretože publikum nechce sledovať čistú reklamu. Len ak je film naozaj nezvyčajný a zaujímavý.

Napríklad reklama konzoly Super Nintendo. Vo videu vyvoláva nostalgické pocity svojho publika, takže pravdepodobnosť, že niekto klikne na odkaz, je skvelá.

 • Hodnotenie. V televízii nie sú recenzie tak rozšírené. V televíznom obchode môžete predviesť tovar, ale ani slovo o nedostatkoch. V službe YouTube je veľa recenzentov a samotný formát je pre používateľov zaujímavý. Ak si objednáte recenziu, pošlite svoj produkt do tematického bloggera - urobí všetko sám.

Pre zmenu, pozrite sa na recenziu na gitaru. Čo je v prehľade: opis charakteristík, kontrola zvuku. Konverzia videa - 100% (predala sa iba jedna kópia).

Vasya má čo povedať o každom z týchto formátov. Ak viete, čo sa dotýka Vasya, môžete zabrániť možným konfliktom s publikom.

Pripravené vložky nemajú radi Vasya, pretože rozptyľujú. Diváci sú buď neutrálni alebo negatívni. Vasya o tom môže niečo povedať, ale jeho slová sa nezmenia takmer nič. Klipy budú stále vyzerať a vložky zostanú niekde v podvedomí (v marketingu, toto sa nazýva dotyk).

Integrácia obťažuje Vasya len vtedy, ak sa to robí neopatrne alebo príliš často. Najlepšia integrácia je takmer nepostrehnuteľná. Nie tak, aby divák produkt nevidel, ale aby nerozumel, či bol zaplatený. Ak blogger používa tabletu rovnakej značky vo videách, nikto by ju nemal vidieť s konkurenčným tabletom.

„Buďte svojím najlepším kupujúcim. Pokiaľ je to možné, používajte len tie výrobky, ktoré predávate. Vaši kupujúci si určite budú myslieť:„ Ak je s týmto produktom spokojný sám predajca, je to najlepšie odporúčanie. “

"Predávaj sa drahý," Joe Girard.

Prineste tému na produkt, ktorý potrebujete hladko. Toto nie je televízna show, kde vedúci hovoria pripravení a neskutoční vtipy:

- Niečo mám na hlave ...

- Bolí ti hlava? Je čas piť pilulku "Ge" a počúvať novú pieseň Ivana Petrova!

Exkluzívne - top "zashkvara". Vasya vám nikdy neodpustí, ak urobíte plnú reklamu. Jediná vec, ktorá ho môže upokojiť, je kreatívna. Nie je možné robiť všetko v nativke, pretože v exkluzivite zvyčajne hovoria priamo od diváka, čo chcú.

Preskúmanie musí byť čestné. Vasya môže napísať, že produkt použil a že nie je taký dobrý, ako hovorí blogger. Alebo si môže prečítať recenzie a povedať mu, že prehliadač zámerne mlčal o nejakej významnej chybe. Okrem toho by blogger nemal povzbudzovať divákov ku kúpe. V opačnom prípade Vasya pochopí, že revízia je zakúpená - potom už nebude dôverovať.

Koľko si s tým môžete poradiť

Trvanie videa závisí od formátu. Najlepšou možnosťou nie je obťažovať diváka, ale plne zverejniť ponuku. Musíte mať čas ukázať výhody potenciálnych zákazníkov v krátkom čase.

Vložky sú najkratšie. Môžu ísť od 3 do 10 sekúnd, pretože potom sú unavení. Počas tejto doby musíte zadať maximálne špecifické informácie.

Integrácia môže byť kratšia, ale okolo nich sa niekedy točí celý film.

Ak je reklama príliš dlhá (potom bola odstránená krátka verzia)

Exkluzívne môžu byť tak dlho, ako chcete. Ale divák by mal mať záujem sa pozerať, inak len zatvorí kartu alebo zapne iné video. Nezabudnite, že v reklamách by mala byť dynamika. Ak ste nikdy nenapísali skripty, bude pre vás jednoduchšie porovnať ich so striedaním viet rôznej dĺžky. V týchto piatich, v tom - sedem. Rôzne dizajny. Rôzne formy. A potom opäť dlhá veta, aby sa čitateľ držal na nohách. Ak je celý text vyplnený vetami rovnakej dĺžky, bude ťažké ho prečítať. Ale o tom nehovoríme.

Hodnotenie má najväčšie načasovanie. Tu sa nemôžete vôbec obťažovať a povedať všetko o produkte. Hlavná vec - krmivo.

Hudobný doprovod

Dynamiku môžete dosiahnuť nielen vďaka video sérii, ale aj vďaka zvuku. Vkladajte hudbu.

Mnoho ľudí má rád túto schému: menšia časť na nejakom nástroji, najčastejšie je to klavír, melódia sa postupne mení na hlavnú (zábavu) alebo jednoducho zrýchľuje. Čo sa medzitým deje na obrazovke: je indikovaný problém diváka a potom jeho riešenie je dané vo forme produktu.

O tom istom: prvé smutné, potom sa melódia stáva agresívnejšou. Pauza. Veselé poznámky.

Ďalší príklad: Upokojujúca hudba sa postupne rozpúšťa do agresívneho (prechod z dobrého na zlý). Potom opäť začne upokojujúca hudba (hrdina využil produkt, ktorý vyriešil jeho problémy). Obľúbená technika v reklame liekov.

Ako ste už pochopili, dynamika hudby by mala zodpovedať dynamike rozprávania. Tam sú videá, keď na prvý nie je žiadna hudba, a potom niečo zábavné začína. Najčastejšie sa to deje v reklame potravín alebo nápojov.

Tam sú videá vôbec bez zmeny dynamiky. Ale to je lepšie sa vyhnúť (a to ako v hudbe a na pozemku), pretože je nudné sledovať takéto príbehy. Príbeh by sa mal presunúť z dobrého na zlý, od zlého k dobrému. Môžete pumpovať (od zlého k horšiemu alebo z dobrého k lepšiemu), ale nie viac ako dvakrát a s povinným obrátením polarity.

Pamätajte si, ako ste prišli do kina na film. Zoznámite sa s hrdinom-porazeným a potom ukážete, že jeho život sa zhoršuje: prepúšťajú ho z práce, jeho žena odchádza, zrazuje priateľa, rozbije auto, padá v daždi. Sedíte a čakáte na niečo zaujímavé, pretože pohyb v jednom smere je únavný. Konštantné zákrutové zvraty sa naopak držia v napätí.

Prečo udržať diváka na nohách? Takže on sledoval video od začiatku až do konca, inak nebudete mať čas vysvetľovať výhody vášho produktu.

Ktorý kanál si vybrať

Samozrejme, tematické. Je to tak jasné ako deň. Ale je tu problém - tam sú bloggerov bez konkrétneho predmetu. Môžete si objednať recenziu svojej technológie od bloggera, ktorý sa špecializuje na recenzie technológií. Ale čo robiť, ak na kanáloch vrcholy všetkých v rade alebo rôzne novinky?

Tu sa budete musieť pokúsiť vložiť reklamu na miesto. Môže to byť jednorazová integrácia. Môžete napríklad požiadať blogger, aby upozornil na novinky o vašom produkte. To bude fungovať len vtedy, ak je to naozaj správa, a nie informácie pred sto rokmi.

Ak sa jedná o niektoré vrcholy, môžete požiadať o uvedenie produktu na prvé miesto. Ale pamätajte, že Vasya nespí. Výrobok musí mať skutočne výhody oproti konkurencii.

Existujú aj iné typy kanálov:

 • komici (celý film je jedna veľká reklama, v ktorej postavy chápu, že sú v reklame),
 • letplayshchiki (väčšina z nich daruje dary, ale táto inzeruje služby nákupu hier a hier),
 • kritika (kamera bola použitá na natáčanie, takže publikum vidí produkt v akcii),
 • vlogery (ako vo videu, ktoré by ste nemali robiť - zarobiť zlú slávu) a tak ďalej.

Pre každého si môžete predstaviť spôsob, ako úspešne vložiť reklamu.

Herci v televízii a na internete

Ako ste možno uhádli, najlepší účinok možno dosiahnuť, keď nie je jasné, či ide o reklamu. Preto za to nestojí ani iní herci. Dosť blogger a jeho tím, ak existuje.

Ak je voľba obmedzená na pár ľudí, musíte pre nich upraviť skript. Ak máte pochybnosti, že blogger môže vytiahnuť herectvo, ktoré potrebujete, nepíšte nič supercomplex. Zvážte, aká je najvhodnejšia pre blogger a stavať na tom.

Pre televíziu zvyčajne držia odliatky a vyberajú si zo stoviek hercov. Počas komerčnej prestávky od sledovania filmu Tom Cruise nezverejňuje sušienky. To robia niektorí ľavicový znaky, ktoré neboli vo filme. A blog je one-man show.

publikum

Bloggeri pracujúci v rovnakom smere môžu mať iné publikum.

Nemyslite si, že keďže píšete reklamu na leták, jej publikum budú tvoriť žiaci. Pred začatím písania skúste pozorne preskúmať kanál. Možno, že tento blogger a jeho publikum vám nevyhovuje vôbec.

Predstavte si, že obaja blogeri skúmajú telefóny. Ale publikum prvého má peniaze, aby ho kúpilo, zatiaľ čo publikum druhého nie.

Vírusové rolky

Najčastejšie sa vírus stáva originálnou exkluzívou. Ak sa videoklip, ktorý integruje váš výrobok, stane vírusovým, je to dobré aj.

Keď sa užívatelia zaujímajú o sledovanie reklám, o zdieľanie videoklipov na sociálnych sieťach alebo o informovanie priateľov, keď sa stretnú alebo telefonicky, tí, ktorí sa pozerajú na seba, prinášajú videá, čo z nich robí infekciu. Preto názov.

Neexistuje žiadny presný vzorec, aby sa film vírusové, ale existuje niekoľko tipov. Po prvé, uistite sa, čo robíte. Po druhé, choďte do konca. Po tretie, provokujte.

Vytvorili reklamu pre OldSpice ("Áno, som na koni!") Jasne chcel, aby to bolo vírusové. A stále si na ňu spomína veľa ľudí.

Vírusové videá majú nevýhodu - niekedy je krmivo také nezvyčajné, že samotný film je zapamätaný a nie produkt. Napríklad reklamné notebooky MSI. Video sa stalo vírusovým, ale kto si spomenul na značku? Zvlášť, keď som ho prvýkrát videl.

Náhly obrat

Mnoho bloggerov odmietne hrať podľa vášho scenára. Môžu existovať dva dôvody: buď vymyslia scenáre sami, alebo si nemôžu uvedomiť, o čo žiadate. Môžete veriť profesionálny blogger, ale ak ste na pochybách, že sa vyrovná, skúste presvedčiť.

Ak to nevyjde, opýtajte sa skriptu, v ktorom bude strieľať video. Ak sa vám nepáči, pozrite sa buď na viac profesionálny blogger alebo ten, kto súhlasí s vaším skriptom.

Užitočné tipy

Teraz, keď ste vzali do úvahy všetky faktory, môžete začať písať skript. Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu:

 • Vyhnite sa pečiatkam. S najväčšou pravdepodobnosťou na nich jednoducho nebudete mať čas (čo je dokonca dobré).
 • Maximálne špecifické informácie. Lepšie v číslach.
 • Iba pravda. Veľký brat Vasya vás sleduje!
 • Nepočítajte na obrovský rozpočet a Hollywood špeciálne efekty. Odstrániť blogger bude na vlastnú päsť, takže sa zamerajte na sprisahanie.
 • Dotknite sa témy, ktorá je blízka vybranému publiku.
 • Skúste použiť trendy. Napríklad nedávno bol celý YouTube plný videí o bitke Oxxxymiron vs. Dizaster. Ako by ste ho používali v reklame? "Sme ripping konkurentov, ako Oxxxymiron Dizaster", alebo by sa pýtať blogger, aby sa video na tému bitky a dať tematickú reklamu tam?

Konečne

Len si nemyslím, že Vasya - kráľ a boh. Môže pokaziť všetko, ale len vtedy, ak je všetko s produktom alebo reklamou kritické. Preto sa ho nebojte a experimentujte odvážne. Choďte na provokácie, urobte niečo úplne nezvyčajné alebo dokonca nechutné, vystrašené, pobavte diváka k slzám. Všeobecne platí, že nie lisp a nebojte sa príliš veľa. Orezaním krídel do vašej myšlienky riskujete, že sa vám zdajú byť neúprimné.

Venujte pozornosť trollom. Aj tak budú písať negatívne komentáre. Ak máte dosť predstavivosti, pokúste sa prísť s originálnou odpoveďou (napríklad pieseň napísaná z negatívnych komentárov). Ak nie, ignorujte. Len si nenechajte ujsť okamih, keď vaša povesť presiahne hranicu bez návratu, inak ju môžete získať - pieseň o leteckej spoločnosti, ktorá odmietla zaplatiť za rozbitú gitaru.

Aj keď sa to niekedy deje po ruke.

Veľa šťastia!

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár