Prečo každý potrebuje písať ako Torshin

Elena Torshina je známa všetkým alebo takmer všetkým, ktorí pracujú v oblasti internetového marketingu. Je autoritatívnym špecialistom. Elena píše o zaujímavých a užitočných veciach v ešte zaujímavejšom jazyku. Torshina prisahá ako opitý SEO. A to je dobré. Autori musia vziať príklad z Eleny. Prečo? O tomto nižšie.

Kto je Elena Torshina a ako píše

Elena Torshina je internetový marketing a autor stránok Torshin. Pracovala vo Webartex a SeoPult. V apríli 2016 sa Elena stala nezávislým odborníkom. Podľa Torshiny sa venuje podpore podnikateľov v digitálnej oblasti.

Publikácie Eleny Torshiny si zaslúžia pozornosť vďaka relevantným a užitočným informáciám. Ale tento článok nie je o výhodách, relevancii alebo nástrojoch internetového marketingu. Presnejšie povedané, bude to len jeden marketingový nástroj. Toto je písanie.

Čo je to thrash písanie? Pravdepodobne ste oboznámení s koncepciou "thrash talk". Toto je, keď boxer na tlačovej konferencii sľubuje, že vezme kosť z súpera alebo brutálne kúpa svoju mačku. Mimochodom, nielen športovci používajú thrash hovoriť. Kto ide verejnou dopravou alebo sa deje na poštu, to je vedomé.

Trash písanie je podobné thrash talk forme. Publikácie vytvorené s týmto prístupom, veľa emócií a rúhanie. Autori používajú tento nástroj na nevyváženosť alebo urážku konkurentov. Hoci takýto vedľajší účinok pri použití thrash-raitingu sa niekedy vyskytuje. Tento prístup rieši ďalšie problémy:

  • To priťahuje pozornosť, pomáha prelomiť informácie hluchota.
  • On robí materiály viac emocionálne a živé.
  • Pomáha vyjadriť sa, písať z pozície autora.

Elena Torshina aktívne používa thrash-raiting. Ale nie je jedinou osobou, ktorá používa vulgárnosť v publikáciách.

Má niekto iný prekliatie v článkoch?

Toto je rétorická otázka. Autori používajú urážlivý jazyk nielen v článkoch. Matematika bola prítomná v ľudskej reči od jej vzniku. Ľudia v každodennom živote aktívne využívajú obscénne prejavy. Preto obscénny slovník veľmi ľahko preniká do beletrie, filmov, piesní. V obchodných publikáciách, rohož je menej časté, ale aj tu Torshina má konkurentov, a čo iného.

Nižšie nájdete niekoľko príkladov použitia vulgárnosti v rôznych oblastiach verejnej činnosti.

Studio Lebedev

Klasický text "O spoločnosti" z ateliéru Artemy Lebedev je možné vidieť na ilustrácii.

A spoločnosť Google stále zobrazuje štúdiový web pre takúto požiadavku.

Mimochodom, v súčasnej dobe neexistuje žiadny slávny slogan v názve stránky. Ak sa nemýlim, pred pár rokmi bol zapísaný do názvu.

A Artemy Lebedev vo svojom osobnom blogu na LiveJournal aktívne využíva vulgárnosť. Niekto dokonca požiadal políciu, aby potrestala Lebedeva za partnera v publikáciách. Orgány činné v trestnom konaní rozhodli, že „autor blogu pod prezývkou„ Predmet “nemal v úmysle nikoho uraziť.“

Hooley

Nie, toto nie je napodobenina Torshiny a Lebedeva. Toto je meno Viktora Pelevina v románe Posvätná kniha vlkolaka.

Viktor Olegovich nepoužíva takéto slová. A dokonca aj hviezdičky namiesto listov, ktoré dali typografickí pracovníci, nemôžu skrývať konečnú pravdu od čitateľa.

hudba

Každý používa tu nečestný jazyk: od undergroundových interpretov až po kompletný mainstreamový Leningrad a Slepakova.

Postmoderné zázraky: Punks vložený do hlavného prúdu

politika

Je tu aj veľa príkladov, však? Napríklad v roku 2004, republikán Dick Cheney, ktorý v tom čase pôsobil ako viceprezident USA, reagoval originálnym spôsobom na obvinenia demokratického senátora Patricka Leahyho. Počas fotenia po stretnutí amerického Senátu požiadala Leahie Cheneyho, aby vysvetlil svoj vzťah s nadnárodnou korporáciou Halliburton Co. "Seriem na seba," povedal viceprezident Dick Cheney.

Neskôr sa hovorca Cheneyho ospravedlnil za šéfovu slovnú zásobu. Povedal, že viceprezident nepoužíva takéto výrazy. „Ale výmena názorov s politickým oponentom sa ukázala byť čestná,“ povedal tlačový tajomník.

Anglicky hovoriaci internetoví obchodníci

V burzhunete plný profesionálov, ktorí používajú v jazykovej rúhanie. Skôr diskrétny príklad: SEO copywriter Heather Lloyd-Martin rozpráva, ako dovolila, aby sa jej vnútorná fena prejavovala pri komunikácii s klientom.

Na pozadí Torshina, Heather vyzerá puritánsky. Ale ak si želáte, nájdete viac charakteristických znakov medzi anglicky hovoriacimi internetovými obchodníkmi.

Ľudia v každodennom živote a vo všetkých oblastiach verejnej činnosti využívajú nenormatívne výrazy. Dobré alebo zlé? Bez ohľadu na to, ako na túto otázku odpoviete, realita sa nezmení. Pre internetového marketingu je dôležitejšie pochopiť, ako používanie obscénnej slovnej zásoby ovplyvňuje účinnosť webových stránok a iných propagačných nástrojov na internete.

Ako nepriaznivo ovplyvňuje stránky

Toto je vlastne nesprávna otázka. Príliš veľa premenných zostáva neznámych: aké stránky, aké publikum, aký slovník, ako sa používa, aj keď sa nachádza server, na ktorom sa stránka nachádza.

Obscénna slovná zásoba môže zvýšiť aj znížiť účinnosť stránky. Nižšie je vysvetlený negatívny vplyv rohože.

Vyhľadávače pripravujú miesta o vulgárnosť premávky

Najjednoduchším príkladom je vyhľadávanie rodiny Yandex. V núdzovom režime vyhľadávací nástroj nenájde nič, ak hľadáte niečo pre dospelých alebo neštandardné.

V normálnom režime je všetko v poriadku. To nie je prekvapujúce, pretože vyhľadávač sa umiestňuje ako zrkadlo internetu. Ale podiel dopravných stránok so znesvätnosťou stále stráca. Vysvetlenie je jednoduché: existujú používatelia, ktorí vedome nastavia režim bezpečného vyhľadávania alebo zabudnú vypnúť, keď sa vrátia z práce a odoberú tabletu od dieťaťa.

V službe Google sa v režime bezpečného vyhľadávania filtruje iba pornografický obsah. Zdá sa, že vulgárnosť globálneho lídra na trhu vyhľadávania nepovažuje za nebezpečnú. Ale v detskej verzii Google je ťažké nájsť stránky s obscénnymi výrazmi.

Kiddle Kiddle je ťažšie zamieňať s Google ako štandardná verzia “Yandex” s rodinnou verziou. Ale napriek tomu, teoreticky, môžete stratiť návštevníka kvôli obscénnym slovám na stránke. To sa stane, ak dospelý z nejakého dôvodu používa detský vyhľadávač.

Majú vyhľadávače sankcie za rúhanie? Nie. Odkazy na vaše stránky môžu byť vylúčené z vydávania používateľom bezpečného vyhľadávania. V prípade, že moderátor zistí, že obsah stránok je nevhodný, môže byť odmietnuté uverejnenie reklám v kontextových reklamných službách. Ale v štandardnom hľadaní len z dôvodu použitia neslušných slov váš zdroj netrpí.

Metódy správania sa sa môžu zhoršiť

Toto je čistá teória. Predstavte si dve rovnako hodnotné a informatívne stránky. Autori stránky "A" používajú vo svojich publikáciách obscénne výrazy a autori stránky "B" píšu bez mat. Vyhľadávače posielajú na každú stránku 1000 návštevníkov denne.

Predstavte si, že 10 z tisícky návštevníkov na stránke „A“ považuje kategorizáciu za neprijateľnú. Opúšťajú zdroj po prvej „la“ poznámke v texte. Miera odchodov rastie, hĺbka prezerania a čas strávený na stránke klesá. Z tohto dôvodu budú zajtra biele a našuchorené stránky B dostávať viac návštevníkov.

Zákaz v sociálnych sieťach

Sociálne siete môžu blokovať komunity lokalít alebo autorský účet. Čitatelia sa môžu brániť na vlastné náklady a sťažovať sa moderátorom. Budete musieť preukázať, že obscénne výrazy neboli použité na urážku konkrétnej osoby.

Blokovanie stránok

V súčasnosti kontrolné orgány pre obscénny jazyk blokujú iba mediálne stránky. Ak sa legislatíva zmení, musíte tvrdo pracovať, aby ste sa tomuto zákazu vyhli.

Existujú plusy

Ako už bolo uvedené vyššie, ne-normatívne výrazy môžu pozitívne ovplyvniť účinnosť stránky a marketingovú stratégiu ako celok. Tu je postup:

  • Príloha autora upozorňuje na publikácie. To je neoceniteľné z hľadiska informačného hluku a znehodnotenia obsahu.
  • Profanity označuje autora a zdroj, čo ho robí rozpoznateľným.
  • Obscénny jazyk robí publikácie emocionálnejšími, otvorenejšími a čestnejšími.
  • Veľmi dôležitý bod: silné slovo spôsobuje empatiu. Autor úprimne a ostro hovorí o otravných pop-up oknách, sociálnych sieťach spamu a rušivých online konzultantoch. Pokrýva matku všetko, čo otravuje čitateľa. Návštevník lokality chápe, že autor je jeho vlastnou osobou.

Dobrým príkladom úspešného použitia neslušných slov v publikáciách možno považovať "Torshinsky stránky". Autorka tohto zdroja, Elena Torshina, hovorila o dôvodoch používania rohože a jej postoje k obscénnej slovnej zásobe.

Elena Torshina: "Torshinsky stránky" - lakmusový test ľudskej primeranosti

Dmitry Dementiy: Ahoj, Elena. Ako ste sa rozhodli používať v publikáciách? Stalo sa to spontánne? Alebo je to studený výpočet, nástroj na vyladenie konkurentov a pritiahnutie pozornosti? Iste tisíckrát odpovedal na túto otázku, ale stále.

Elena Torshina: Stalo sa to úplne prirodzene a noumenally! Raz - a pripravený, ako v tom vtipe o zajaci, ktorý trhne rýchlejšie ako iné zvieratá. Ako prirodzená reakcia človeka na udalosti reálneho sveta.

DD .: Publikácie Eleny Torshiny sú pre špecialistov veľmi zaujímavé a užitočné. Osobne som čítal. A vôbec nie kvôli spôsobu prezentácie materiálov. Myslíte si, že je to najviac: čitatelia prichádzajú na stránku kvôli obsahu alebo kvôli šokujúcim?

E.T. "Torshinsky stránky" - lakmusový test ľudskej primeranosti. Ak príde, číta a chápe, o čo ide, vidí podstatu - to je jeho muž. Ak príde a vidí partnera, a on má len jeden záver o tom, čo čítal: ak žena prisahá, mala by byť uväznená - to znamená, že nie sme na ceste s touto osobou, to je bahnitý pes, s najväčšou pravdepodobnosťou pokrytec, Boh stavia na sebe novinky, ktoré. Vyzerá, ale v skratke nevidí.

DD .: Nevystavujte sa problému vnímania vás ako šokujúceho špecialistu? Ako by ste chceli, aby publikum vnímať: "Toto je Elena Torshina, prisahá a všeobecne cool" alebo "Toto je Elena Torshina, vynikajúci špecialista, autoritatívny expert, tiež píše s korením"?

E.T. Samozrejme, narazím. Tí istí organizátori konferencií a iných rádiových kruhov pre Kalichiho - vyhľadávajú aj samotných klaunov. Kto by bol na pódiu, pobavil divákov, zozbieral viac idlerov a tak ďalej s priezviskom. Ale to nie je pre mňa. Vždy som hovoril, že Torshina je jednoduchý ľudský pracovník. Teraz však už mediálny magnát.

Nemám absolútne prospech z toho, že niekto zábavný z môjho vzácneho stateek. Ale vďaka Bohu, desiatky a stovky adekvátnych majiteľov prichádzajú za mnou zo stránky a idú presne ako obchodný špecialista Runet, ktorý s nimi dokáže čestne pracovať a pomáhať produktom.

DD .: Ako zaobchádzaš s nečestným jazykom v publikáciách iných ľudí, vo filmoch, v literatúre? Pelevin čítal?

E.T. Samozrejme, čítam! Márne, všetky diela neskorších edícií sú v hviezdičkách. Taký nezmysel - "pee" Pelevin.

S profanitou zaobchádza dobre. Toto je náš život. Všetko prisahajte. Hovorte s každým pracovníkom výroby, lekárom, manažérom a ďalšími špecialistami - všetci prisahajú! Toto je náš jazyk. Nechápem, prečo je tento sen nafúknuť z Boha Božie posolstvo, ktoré mu zakazuje trestať ho. Takto povedal Shnurov, pamätáš? Vo svete, hovoria, okolo nás, no, toľko zázrakov, dobre, také veci sa dejú, a niekto iný je kurva a prekvapený, že prisahám. Radšej to nehovor.

DD .: Existujú nejaké problémy s návštevnosťou z dôvodu slovnej zásoby? Nevadí, že stratíte tých 0,0001% používateľov, ktorí zabudnú prejsť z rodiny .Yandex? V režime bezpečného vyhľadávania vyhľadávací nástroj neposkytuje prepojenie podľa životne dôležitej požiadavky.

E.T. Bola to škoda stratiť šesťdesiatu šiestu pozíciu v Yandexe na žiadosť ononizmu a teraz nič nie je žalostné. Myslíte si naozaj viete, že normálne stránky "Yandex" v TOP nebude dať do života?

DD .: Žiadne problémy so sociálnymi sieťami? Nezakrývajte odkazy na publikácie v súvislosti so znesvätením?

E.T. Žijem zo zákazu zákazu. Banyat kvôli sťažnostiam na morálku. Rovnako ako všetci ostatní na Facebooku. Iba niekto je na deň alebo dva zatvorený a ja už mám aspoň mesiac bez práva na korešpondenciu.

DD .: Bojíte sa problémov s Rospotrebnadzor alebo inými regulačnými orgánmi? Bude mať zákon, vypnúť, blokovať, v poriadku aj náhle.

E.T. Žijem a bojím sa všetkého! A bojím sa toho! Ale môj výklenok je veľmi úzky. Nuž, píšem o povýšení, niekedy o detstve, niekedy ako o biznise - bude to niekto ublížiť? Neviem. Ale tak - obávam sa, samozrejme!

DD .: Ako by ste mali písať začínajúcim bloggerom, autorom nových internetových štúdií alebo podnikov všeobecne? Ako pritiahnuť pozornosť v ére informačného hluku? Mat, odborné znalosti, cenné a jedinečné informácie, emócie? Všetko naraz?

E.T. Je potrebné písať málo, zriedka, čo najkratšie a prakticky vo výnimočných prípadoch, keď je niečo strašne nepríjemné! Z hnevu a podráždenia sa rodia tie najlepšie poznámky! Musíte len napísať skúsenej osobe. No, vždy pamätajte, že aj jedno hrubé slovo transformuje text najúžasnejším spôsobom, zapĺňa ho životom! Porovnajte napríklad:

Textový príklad: Komunikácia automatizácie bola pred časom považovaná za takmer zlú. Drvenie médií však vyžaduje nové digitálne nástroje. Digitálne marketingové automatizačné nástroje vám pomôžu vyrovnať sa s komplexným tokom informácií.

Chápete niečo z tohto textu? Podľa môjho názoru nič z toho nie je jasné. Súbor prázdnych fráz.

A teraz to opakujeme takto:

Pred časom bola automatizácia komunikácie považovaná za takmer zlú. Drvenie médií však vyžaduje nové digitálne nástroje. Digitálne marketingové automatizačné nástroje pomôžu každému, kto nedokázal zvládnuť komplexný tok informácií.

Ďalšia vec! Je okamžite jasné, že svet potrebuje kurva nástroje, aby sa neobťažoval s tokom informácií.

DD .: Elena, ďakujem za Váš názor.

E.T. A ďakujem.

Je potrebné použiť thrash raiting

Písanie koša nie je samoúčelné. Ak môžete zaujať čitateľa a dávať pozor bez obscénnych výrazov, nepoužívajte ich. Publikum nepotrebuje mat, ale aktuálne informácie, užitočné nástroje, témy na zamyslenie a postrehy.

Napíšte prípad, zaujímavé, užitočné. Napíšte ako Evgenia Kryukova, Marina Voitovich, Kateřina Eroshina, Nata Hare. Prečo názov článku odporúča písať ako Elena Torshina?

Podviedol som. Áno, Torshina píše o prípade a je užitočná. V tomto zmysle môže byť jeho uverejnenie považované za vynikajúci príklad, napíšte ako ona. Mal by som používať obscénne výrazy?

Trash písanie je nástroj, ako je kliknutie hlavičky a foto mačky. Ak v publikáciách nie je žiadny odpad, publikum už nebude reagovať na rohož a neopustí vašu stránku bez pozornosti. Preto sa sami rozhodnite, aké nástroje použiť na pritiahnutie pozornosti, odtrhnutie od konkurentov, prekonanie informačnej hluchoty. Hlavná vec, že ​​epatage nebola jediná hodnota vašich stránok.

Ale čo morálka a slušnosť

Na túto prácu je ťažké jednoznačne odpovedať. Na jednej strane sú potrebné etické normy. Bez nich sa spoločnosť vráti späť do primitívneho stavu. A čo druhá strana? Ako hovoria Shnurov a Torshina, svet je plný takých vecí, proti ktorým môže byť obscénna slovná zásoba sotva nazývaná nemorálna.

Nie, nemyslite na vojny a korupciu. Vyuhivanie, spam, nafúknuté sebavedomie, skrútené recenzie, pridávanie do verejných skupín na Facebooku bez toho, aby sa pýtali - to nie je úplný zoznam javov v internetovom marketingu, ktoré lepšie vyhovujú definícii vulgárneho a neetického ako použitie rohože.

P. S. Ale Konstantin Rudov, šéfredaktor nášho blogu, verí, že rohož vo verejnom priestore je nevhodná. Prečo? Pozrite si odpoveď v našom videu:

Zanechajte Svoj Komentár