7 spôsobov, ako napísať vraha úvodný odsek

Premýšľali ste niekedy, prečo mnohí používatelia nečítajú vaše články? Je to všetko v prvom odseku textu. Týchto niekoľko návrhov môže zaujímať čitateľa alebo ho podráždiť. Čo je tajomstvom prvého odseku? Ako úspešne začať článok a čo nerobiť? Prečítajte si nižšie.

Prečo sa prvý odsek stáva často zbytočným

Profesionálni redaktori odporúčajú vyhodiť prvý odsek textu. Vo väčšine prípadov je to spravodlivá požiadavka. V snahe o logiku, autori často robia začiatok článku podobného školským esejom. V dôsledku toho prvý odsek nevykonáva hlavnú funkciu: nezachytáva divákov. Naopak, začiatok materiálu sa stáva nezaujímavým, ťažkým a odpudivým. Toto sa stane, keď autor použije nasledujúce neúspešné triky:

 • Začína článok s vysvetlením jeho zámerov. Pravdepodobne ste narazili na takéto príklady:

„Účelom tohto článku je hovoriť o ...“

- Toto hodnotenie bude ...

- Bežal som ... a rozhodol som sa to zvážiť v novom príspevku.

Takéto stavby nie sú absolútnym tabu. Môžu byť použité na konci prvého odseku, keď ste už zaujali publikum. Ak však chcete začať s textom, nestojí za to.

 • Spustí článok s definíciou. To robí materiál vyzerať nielen ako školský esej, ale aj kľúčový text z éry divokej SEO. Porovnajte dva príklady:

- Ďalšia osoba v dielach klasiky ruskej literatúry je ...

- Propagácia webových stránok na pozíciách je služba, ktorá vám umožní priniesť webové stránky na vrchol so zárukou.

Starí školskí SEO vyžadovali od autorov, aby začali s textami s definíciami, pretože to zabezpečilo, že hlavné kľúče boli zapísané do prvého odseku a dokonca do prvej vety. V súčasnosti je to v kontexte propagácie irelevantné. A pre živých čitateľov takýto prístup nikdy nebol relevantný.

 • Pochádza z diaľky, V podmienkach informačného hluku a šialeného tempa života nemajú autori čas zahriať publikum. Čitatelia chcú okamžite dostať potrebné informácie. Ak prvý odsek nepotvrdí, že článok obsahuje potrebné údaje, návštevník odchádza.
 • Ukazuje neistotu, Ak čitateľ pochybuje o odborných znalostiach autora, nebude si materiál čítať. Vyhnite sa nasledujúcim úvodom:

- Zdá sa mi ...

"Nie som si celkom istý, ale ..."

- Prosím vás o odpustenie ...

Zvyčajne sú takéto slová na začiatku textu nevhodné.

7 spôsobov, ako pripojiť publikum

 1. Opýtajte sa. Malo by to prinútiť čitateľov myslieť. Ak sa to stane, zvážte, že návštevník číta materiál až do konca. Okrem toho môžu otázky vytvárať očakávania a riadiť potreby publika.
 1. Šok, prekvapenie, záujem divákov. Dá sa to urobiť fakty, provokatívnymi porovnaniami, neobvyklou analógiou.
 1. Hrajte na protirečenia a postavte sa proti dvom opačným javom. Pozrite sa, ako to dopadlo na autorov Snob.ru.
 1. Začnite s citátom alebo príslovím. Slová slávnych ľudí alebo ľudová múdrosť vždy priťahujú pozornosť. Esquire začína rozhovor s Pelevinom s citátom, ktorý okamžite ukazuje, ako sa píše spisovateľ.
 1. Povedzte príbeh. Pamätajte, že toto je prvý odsek. Preto by mal príbeh zapadnúť do niekoľkých viet.
 1. Začnite jedinečným predajným návrhom. Tento prístup funguje, ak hovoríte o produkte, ktorý sa skutočne líši od podobných ponúk konkurentov.
 1. Vtip, povedz vtip, hrať sa slovami. To je skvelý spôsob, ako dostať svoje publikum záujem.

Prvý perfektný vzorec

Dobrý prvý odsek sa skladá z niekoľkých viet. Prvý z nich zachytí publikum a venuje im pozornosť. Nasledujúce 2-3 vety sú informatívne: formulujú problém, informujú čitateľa o materiáli atď. Posledné 1-2 vety vysvetľujú myšlienku materiálu pre divákov, rozprávajú o jeho výhodách, sľubujú výhody. Pomocou tohto vzorca vždy napíšte prvé dobré titulky. Použite opísané metódy na pritiahnutie pozornosti návštevníkov z prvých fráz a urobte z nich čítanie vašich článkov.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár