Ako napísať predajný text: krok za krokom recept

Firmy vynakladajú veľa peňazí na vytváranie predajných textov v nádeji, že budú čitateľa alebo poslucháča previesť na klienta a okamžite zvýšia svoj predaj. Otázkou však je: je tento všestranný text všemocný? Existuje nejaký univerzálny vzorec pre písací materiál, ktorý nevyhnutne vedie k predaju? A ak áno, prečo potom ďaleko od všetkých marketingových kampaní sú úspešné? Pokúsme sa na to prísť.

Dnes na internete nájdete tisíce článkov, ktoré doslova kultivujú hodnotu predaja textu pre rozvoj podnikania, predpisujúc ho ako liek na všetky choroby. Organizujú sa semináre, stretnutia a majstrovské kurzy profesionálov v oblasti marketingu obsahu, kde sa učia písať vynikajúce predajné texty. Premýšľali ste niekedy nad tým, ako sú v skutočnosti odlišné od jednoduchých textov? A aký nádherný majetok majú, že môžu predávať akýkoľvek výrobok? Spoločnosť napríklad predáva kosačky na trávu. Ale ako predať jedného z nich človeku, ktorý nemá ani dachu, ani vidiecky dom a ktorému jednoducho nie je potrebný? Samozrejme, táto osoba nebude mať záujem o návrh, nech je to krásne. Takže záver je jednoduchý.

Neočakávajte od predaja text nemožné, ale je lepšie zabudnúť na túto definíciu. Neexistuje žiadny univerzálny recept na vytvorenie materiálu, ktorý určite povedie k predaju. Koniec koncov, ak je podnik beznádejný, nie, aj ten najelegantnejší text ho zachráni. Teraz chápete iróniu nášho titulku? Najhoršie je, že táto konkrétna požiadavka je najčastejšie vedená do vyhľadávačov mnohými textármi.

Ak je podnik beznádejný, ani ten najelegantnejší text na svete ho nezachráni.

Nezanedbateľné však je aj zanedbávanie kvality obsahu a znižovanie jeho zásluh. Pokúste sa vytvoriť taký materiál, ktorý bude pre vašich čitateľov zaujímavý a užitočný. Publikovať obsah, ktorý im pomôže vyriešiť problém alebo odpovedať na zaujímavú otázku. A pamätajte, nikto vás nemôže naučiť písať 100% konverziu textov, dokonca aj našich skúsených textárov. Jediné, čo pre vás môžeme urobiť, je poskytnúť niekoľko tipov, ako vytvoriť vysokokvalitný obsah s takými kľúčovými pojmami ako „hodnota“ a „zacielenie“. Poďme!

Pred písaním:

 • Jasne uveďte svoje ciele, Musíte pochopiť, čo konkrétne chcete od svojich používateľov. Čo budú cítiť, keď budú čítať váš text? Čo ich bude zaujímať alebo ich trápiť najviac? Aké opatrenia by mali prijať po prečítaní? Pamätajte si, že na vyriešenie problému musíte najprv správne formulovať.
 • Zamerajte sa na konkrétneho zákazníka, Predstavte si, kto by vás mohol zaujímať o vaše služby alebo produkty. Ženy alebo muži? Obyvatelia hlavného mesta alebo regiónov? Milovníci alebo profesionáli? To vám umožní vytvoriť hrubý portrét vašej cieľovej skupiny, pod ktorým musíte upraviť všetky texty. V opačnom prípade, bez spoliehania sa na konkrétneho príjemcu, bude text „prázdny“ a nebude zacielený.
 • Preskúmajte potreby modernej spoločnosti, Zostaňte informovaní o najnovších správach, výskumoch svetových vedcov a najpopulárnejších postoch sociálnych sietí. V tomto štádiu sú obchodníci zapojení do práce, ktorí analyzujú trh, úroveň ponuky a dopytu po konkrétnom produkte. Vzhľadom na nuansy situácie dnes môžete divákom poskytnúť presne to, čo potrebuje. Napríklad, žlté dáždniky prišli do módy, a bez rozmýšľania dvakrát, vaša spoločnosť okamžite začala vyrábať dáždniky tejto farby. Úroveň predaja sa samozrejme výrazne zvýši. Záver: ponúknite ľuďom len to, čo naozaj chcú, a budete úspešní.
 • Nejazdite sami do rámu. Nesledujte normy. Neobmedzujte množstvo textu. Hlavnou vecou je dosiahnuť cieľ, t. a počet znakov nie je vždy dôležitý.

V čase písania:

 • Buďte dôslední. Áno, samozrejme, hlavným účelom predaja textu je viesť k predaju, ale to neznamená, že by ste mali okamžite požiadať o kúpu alebo objednanie tovaru. Najprv vyslovte existujúci problém, zvýraznite jeho význam a potom navrhnite spôsob, ako ho vyriešiť s vaším produktom. Potom povedzte o výhodách a výhodách vášho produktu, prečo sa oplatí kúpiť od vás a práve teraz. Detailne popíšte svoju ponuku z výhodnej stránky. Pre čitateľnosť použite zoznamy s odrážkami, bočné lišty, lákavé titulky a podpoložky. To všetko umožní ľuďom najprv zhodnotiť vašu spoločnosť, potom vám možno veria a až potom budú pripravení na nákup.

ale! Nechcem pochváliť svoje výrobky alebo služby, vyhnúť sa veľmi živé definície a obdiv. Spoľahnite sa len na fakty, ale prezentujte ich v krásnom obale. Inak tým, že sľubne teoreticky na oblohe v diamantoch, ale v praxi poskytuje len strop v kamienky, riskujete nielen stratu klienta, ale aj zarábať zlú povesť. Koniec koncov, s najväčšou pravdepodobnosťou, bude hovoriť o jeho nepríjemné skúsenosti s priateľmi alebo písať o vás naštvaný príspevok na Twitteri.

 • Predpovedať možné otázky. Akonáhle sú čitatelia oboznámení s popisom vášho produktu, s najväčšou pravdepodobnosťou budú mať ďalšie otázky. Napríklad: "Chcem urobiť facelift, ale obávam sa, že tam budú jazvy ...", alebo "sa rozhodli začať Labrador, ale obávame sa, že náš byt bude pre neho príliš malý." Takže, aby ste sa vyhli zbytočným otázkam alebo pochybnostiam, ktoré bránia nákupu, pozorne si preštudujte tému, o ktorej píšete, a informujte čitateľa o všetkých cenných informáciách naraz. Keďže väčšina ľudí je veľmi lenivá, pre nich bude jednoduchšie odmietnuť ponuku, než požiadať o dodatočné informácie. Ak chcete ľahšie pochopiť svojich zákazníkov, predstavte si ako jeden z nich. Čo by ste chceli vedieť o vašom produkte? To sa odráža v texte.

ale! Nepreťažujte text veľkým množstvom informácií. Nemusíte písať o všetkom, čo poznáte. Pointa je poskytnúť hodnotný materiál v stručnej a ľahko čitateľnej forme.

 • Nezabudnite hovoriť o zľavách, akciách, bonusoch a zárukách. Získajte tovar za zníženú cenu - je to tak lákavé! "Taxi dorazí za 10 minút. Neskôr vás vezmeme zadarmo!" "Dnes si kúpte auto a získajte bezplatný lístok na umývanie auta!" Takéto akcie okamžite priťahujú pozornosť čitateľov a motivujú ich k nákupu alebo objednávaniu produktov. Ak máte systém záruk a výnosov, povedzte nám o tom. Frázy "všetky naše televízory sú zaručené na tri roky" alebo "ak je liek neúčinný, vrátime peniaze" inšpirujú pokoj mysle a dôvery.

ale! Nezameriavajte sa na lacnosť tovarov alebo služieb, pretože vysoká kvalita nemôže byť lacná a adekvátni zákazníci tomu rozumejú.

 • Tip na vašu dôveryhodnosť. Úspešne pracujete vo vašom odbore už dlho? Máte veľa ocenení a certifikátov kvality? Alebo možno vaše produkty používajú celebrity? No, určite to stojí za to vedieť budúcim zákazníkom.

ale! Nebuďte arogantní a neprezentujte sa ako najlepší špecialista na Zemi. Udržujte rovnováhu medzi demonštráciou skutočných zásluh a neobjektívnou chválou vašej spoločnosti.

 • Zapnite výzvu na akciu. Po nenápadnom presvedčení môžete pristúpiť k žiadosti o nákup. Tvoje volanie musí byť jemné a vytrvalé a musíš byť taktný a presvedčivý. "Zaujímate sa o prácu tohto autora? Môžete si kúpiť jeho knihu v našom internetovom obchode, najmä preto, že akcia je teraz beží: mínus 20% pre všetky fantastické literatúry. Mať čas na kúpu! Propagácia je platná len do konca marca." Kľúčové frázy pre volanie: "teraz", "len dnes", "rýchlo", "volanie", "kontaktujte našu spoločnosť" atď.

ale! Nemali by ste byť príliš žart alebo priamo prosiť o nákup, vyzerá to veľmi nepresvedčivo. Vyhnite sa aj kategorickým požiadavkám. Čitateľ by mal mať dojem, že to bol on sám, kto sa rozhodol kúpiť váš produkt, a nie ste nútení.

 • Uveďte príklady už uskutočnených nákupov. Ľudia radi sledujú ostatných, robia „ako všetci ostatní“. Preto, ak Nastya zistil, že Ole pomohol vrások krém vašej spoločnosti, potom sa bude s najväčšou pravdepodobnosťou kúpiť taky. Konkrétne príklady úspešných nákupov a spätnej väzby od spokojných zákazníkov nielen zvyšujú vašu dôveryhodnosť, ale aj fascinujú text. Koniec koncov, je oveľa zaujímavejšie čítať životné príbehy ako suchá teória.

ale! Nepreháňajte to svojím číslom. Početné príbehy a recenzie spokojných zákazníkov, ktoré sa vyskytujú v takmer každom odseku vašich textov, môžu upozorniť používateľov a vyvolať pochybnosti o ich hodnovernosti.

 • Vytvorte lákavé hlavičky. Myslíte si, že sme na ne zabudli a spomenuli sme len na samom konci? Vôbec nie. Titul čakal v krídlach a teraz prišiel. Názov textu - jedna z najdôležitejších zložiek. Ak sa vám podarí upútať pozornosť čitateľov s titulom, zvážte polovicu už vykonanej práce, pretože určite bude chcieť poznať pokračovanie.

ale! Tvorba kreatívnych titulkov - celé umenie. Nemali by ste sa pokúšať "strkať" všetky informácie do textu naraz, ale nenechávajte tému materiálu príliš ďaleko. Zobraziť predstavivosť a písať neobvyklé titulky.

 • Napíšte postscript. Na záver zhrňte, vypracujte záver a uveďte svoje kontaktné informácie. Ešte raz vám pripomíname jedinečnosť vašej obchodnej ponuky.

záver

Takže pamätajte na jednu vec: neexistuje univerzálny recept na predaj textov. Nie jediný copywriter na svete, dokonca aj najskúsenejší, vás naučí, ako vytvoriť obsah, ktorý určite povedie k báječnému nárastu predaja. Každá špecifická situácia si vyžaduje čisto individuálny prístup. To, čo fungovalo v jednej marketingovej kampani, nevedie vždy k úspechu v inej. Preto, všetko, čo sa od vás vyžaduje pri písaní textu, je spoliehať sa na požiadavky vašej cieľovej skupiny, urobiť z nich lukratívne ponuky a vytvoriť taký obsah, ktorý odpovie na všetky ich otázky. To je jediný spôsob, ako dosiahnuť úspech, zvýšiť návštevnosť a zvýšiť predaj. Veľa šťastia!

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár