5 kreatívne metódy SEO copywriting: ako písať nudné o nudné


Ak Sergej Gorelikov nečíta váš blog, bude čoskoro prepustený.

Druhý mesiac tretieho štvrťroka sa blíži a Serezha už premrhal asi 90% svojho ročného rozpočtu. Už druhý rok pracuje ako IT riaditeľ malej náborovej spoločnosti a jeho nadriadení už dôsledne sledujú všetky jeho chyby. Zároveň čakanie na 4 štvrťroky je ešte horšie!

Teraz si predstavte, že vaše podnikanie poskytuje riešenie, ktoré nielenže pomôže Sergejovi splniť pridelený rozpočet v tomto roku, ale tiež mu umožní vypočítať budúce výdavky s laserovou presnosťou. Váš produkt dokonale zvládne situáciu.

Problém je, že Sergej stále nevie o vašom produkte.

Existujú tisíce ďalších blogov, ktoré sa, podobne ako vy, snažia prilákať pozornosť ľudí z oblasti IT (ako náš Sergej), ktorí sú pripravení a čo je najdôležitejšie, kompetentní rozhodovať sami. Mnohé z nich sú k ničomu a len vytvárajú internetový šum, ale iní si z vás môžu vytvoriť dobrú konkurenciu.

Čo robiť v tomto prípade? Ako sprostredkovať svoj obsah a riešenie problémov Sergejovi a inému IT riaditeľovi?

Google vám pomôže

Viete, že na to je potrebné predstaviť riešenie problému v momente, keď ho budú hľadať neziskoví IT riaditelia (a náš hrdina Sergej, vrátane). A preto sa rozhodnete využiť ekologické vyhľadávanie.

Začnete adwords, začnete vyberať kľúčové slová a pochopíte, že „IT rozpočet“ je pre vás najvhodnejšou voľbou. "Hmm, zaujímavá téma ..." - myslíte si. Možno pre vás a nie moc, ale Sergej na jeho pracovisku je už na pokraji kolapsu! Takže je potrebné písať. A nielen jeden článok, ale celý rad, plus tweety a príspevky pre sociálne siete.

"Celá séria?!" - budete prekvapení. Áno. Môžete byť prekvapení a dokonca odradení, ale 16% denných dopytov spoločnosti Google sa nikdy predtým nestretlo, Budete tiež ohromení rôznymi spôsobmi, ktoré budú mať IT-režiséri schopní zadať vo vyhľadávači toľko, koľko požadujete. Preto čelíte globálnejšej úlohe a nemôžete sa od nej nikam odkryť. No, za predpokladu, že naozaj chcete predať svoj produkt.

Uvedomujúc si všetko bremeno bremena, s najväčšou pravdepodobnosťou začnete zívať, poukazovať na naliehavé záležitosti a začať sa pohybovať smerom k pohovke ... Ale kým si nespustíte piaty bod na tróne všetkých lenivých ľudí, odpovedzte na jednu otázku: ako môžete očakávať veľký počet ľudí publikum, aj keď sa nemôžete zapojiť do témy?

Nasledujúce tipy vám pomôžu zostať kreatívni a vytvárať kvalitné materiály, aj keď ste v rovnakom čase konfrontovaní s nudnými témami a ešte únavnejšou SEO optimalizáciou.

Číslo Rady 1. Napíšte skutočnú osobu so skutočnými problémami.

Náš Sergey Gorelikov je úplne zničený. Mimochodom, on je dokonalým zástupcom vašej cieľovej skupiny. A jeho problémy sú mimoriadne dôležité pre všetkých ľudí v jeho postavení. Sergej je typický neziskový IT riaditeľ malého podniku. Predpokladajme, že Serezha naozaj existuje, ktorý z týchto textov bude s ním silnejšie rezonovať?

- IT riaditelia všade trpia skutočnosťou, že nemôžu kontrolovať a plánovať náklady na projekt, pretože sú zároveň povinní presne vykonávať ďalšie základné funkcie a povinnosti svojej práce.

alebo:

- Váš finančný riaditeľ sa nestará o to, aby ste sa vyrovnávali s kritickou chybou v systéme ukladania a spracovania informácií a uložili všetky informácie nahromadené počas niekoľkých rokov. Tiež sa nestará o to, aby dodatočné peniaze vynaložené na nový hardvér boli výsledkom rozhodnutia úplne ľavou osobou. Prekročili ste rozpočet, a hoci ste povinní zvážiť akýkoľvek malý problém ako nevyhnutný koniec sveta, v tomto prípade vás riaditeľ požiada, aby ste skontrolovali všetky vynaložené peniaze. A to, samozrejme, najneskôr ... včera.

Keď pochopíte, že váš čitateľ je skutočná živá osoba, je pre vás oveľa jednoduchšie dostať sa do jeho kože a pozrieť sa na problém jeho očami.

Určenie obrazu vášho čitateľa na základe podrobnej štúdie vás dovedie k požadovaným výsledkom. Ak dokážete presvedčiť svojich potenciálnych zákazníkov, že ste "v predmete" a naozaj rozumiete problémom, ktorým čelia každý deň, nemusíte každý deň znovu objavovať koleso, aby sa vaše publikum mohlo zaujímať o vaše materiály.

Rada číslo 2. Pri písaní voľne písajte a optimalizujte.

Predstavte si, že váš priateľ vás požiadal, aby ste maľovali západ slnka v trópoch. Niekoľko minút ste sa pozerali na biele plátno a tvorili obraz vo vašej mysli. Potom ste maľovali nádherným obrazom, odišli, aby ste obdivovali svoju prácu ... A potom váš priateľ urobí 5 nezreteľných ťahov štetcom a vysvetlí, že tieto škvrny musia byť na obrázku bezchybne.

To je presne to, čo sa stane, keď zadáte kľúčové slová do hotového textu. Samozrejme, SEO je potrebné, ale ak váš post nie je atraktívny, optimalizácia nebude znamenať vôbec nič. Sociálny dopyt po vašich materiáloch sa stáva čoraz dôležitejším v algoritmoch hodnotenia. Preto je obsah, ktorý chcete zdieľať, teraz cenný ako nikdy predtým.

Preto musíte pracovať s textom, neustále dbať na požiadavky na optimalizáciu SEO. Čitatelia nie sú blázni, všetky vaše umelé pokusy napísať „kľúč“ v hotovom texte vyzerajú ako tieto škvrny v hotovom obrázku. To bude oveľa jednoduchšie, aby sa váš obsah viac "jedlé" pre vyhľadávače v procese písania návrhu verzie, ako ukázať zázraky vynaliezavosti tým, že rozbije vstavaný logické poradie hotového textu.

Číslo Rady 3. Plánujte dopredu pomocou kalendára publikácií

Samozrejme, blogosféra je plná konkurentov a musíme konať rýchlo. Ako však poukazuje Joe Pulicci z Content Marketing Institute, len 5% spoločností má stratégiu umiestnenia písomného obsahu. Nesledujte ich vedenie.

Akonáhle schválite svoju stratégiu a publikačný plán, budete sa môcť rozhodnúť, ktoré témy chcete podrobne prediskutovať so svojím publikom a ktoré témy by ste mali nejakú dobu oceňovať vo vašom vedomí a kolektívnom bezvedomí vašej tvorivej skupiny. Budete mať možnosť vyčleniť určitý čas na výskum a získať spätnú väzbu - vo všeobecnosti, na všetky potrebné kroky na vytvorenie kvalitných a užitočných materiálov.

Mimochodom, väčšina spoločností radšej neobťažuje o výskume, dostáva spätnú väzbu od cieľovej skupiny a iných nezmyslov. Uprednostňujú produkciu materiálov v reálnom čase na základe svojej skvelej vízie cieľovej skupiny. Takže väčšina. Urobte opak.

Číslo Rady 4. Myslíš, že copywriting copywriter

V knihe "100 predaných titulov" od Vick Schwab existuje jeden veľmi pamätný príklad:

"Poradenstvo manželkám, ktorých manželia neušetrujú peniaze - od manželky “

Pre ženy je takmer nemožné prejsť takým háčikom. Veľké množstvo žien má manželov, ktorí buď zarábajú málo, alebo trávia príliš veľa. V dôsledku toho všetci trpia. A žena hľadá spôsob, ako znovu vychovávať svojho manžela a vyliečiť ho z tohto "utrpenia". Druhým tajomstvom je slovo „rada“. Ľudia milujú dostať tipy. Či ich budú používať alebo nie, je ďalšia otázka. Dodávame, že názov naznačuje, že rada je daná tým istým zástupcom cieľovej skupiny, takže sa dôveryhodnosť materiálu okamžite zvyšuje.

Preto bola táto reklama počas celej svojej existencie tak úspešná. Ak by sa náš Sergej oženil, jeho žena by si nenechala ujsť príležitosť prečítať si tento článok a uplatniť všetky navrhované stratégie na liečbu „veľkorysého“ manžela.

Myslite na svoj titulok ako reklamu pre váš článok. Prvá ponuka je inzercia na druhú ponuku. Váš prvý odsek, ako ste možno uhádli, je reklama pre druhý. A tak ďalej, až do poslednej výzvy k akcii. Pri vývoji vašej témy vždy premýšľajte o háku, s ktorým môžete upútať pozornosť čitateľov.

Číslo Rady 5. Buďte kreatívni s variáciami kľúčových slov.

Špecifiká "nudnej" témy neovplyvňujú komplexnosť marketingových nepopulárnych produktov. V skutočnosti je dôvodom, že obchodníci nerozumejú svojim zákazníkom a problémom, ktorým čelia.

Typická krátka prezentácia poukazuje na problém, ktorý výrobok rieši, ako aj na to, kto a ako tento problém rieši. Napríklad: „Odstraňujeme bremeno finančných starostí z rúk riaditeľov IT, poskytujeme im pokročilý nástroj na plánovanie rutinných nákladov, ako aj vyrovnávanie veľkých neplánovaných výdavkov s vyváženým a ľahko použiteľným finančným plánom.“ T

Ale ak ste schopní kopať hlbšie, môžete nájsť obrovské množstvo spôsobov, ako vaši potenciálni zákazníci môžu nájsť váš produkt alebo službu.

Musíte urobiť portrét ideálneho klienta, definovať ho, pohlavie, vek, sociálne postavenie, príjem, ako aj jeho problémy, túžby, obavy, obavy, záujmy atď. Tým budete schopní určiť body bolesti vášho publika, ako aj ciele, ktoré plánujú dosiahnuť s vaším produktom.

Po určení, v ktorom okamihu nákupného cyklu sú vaši potenciálni kupujúci v súčasnosti, si budete môcť vybrať nielen potrebné kľúčové slová, ale aj súvisiace témy.

Pamätajte, že vaši zákazníci môžu nahlásiť informácie, ktoré nie je možné získať z analýzy. Napríklad po vykonaní prieskumu pochopíte, že jedným z dôvodov nákupu vášho riešenia v oblasti IT-rozpočtu sú problémy v práci dátového centra. Riešenie týchto problémov, zákazníci nájsť svoje riešenie na internete, dospieť k záveru, že je oveľa lacnejšie ako ponuky konkurentov a kúpiť od vás.

Náhodne alebo nie, náš Sergej sa tiež dostal z rozpočtu a eliminoval problémy v práci dátového centra. Napriek tomu narazil na váš článok "Ako obnoviť funkčnosť dátového centra bez vypálenia rozpočtu IT." Dúfajme, že nebude prepustený na čítanie článkov počas úradných hodín.

Praktická časť - nie nudné otázky pre vašu prácu

Myslite a zapíšte si nižšie uvedené komentáre alebo len odpovedzte sami:

  • Aká taktika sa používa na uspokojenie publika a nestranných vyhľadávačov?
  • Ako premeníte nudné témy na pútavý obsah?
  • Ako môžete zmeniť svoju súčasnú stratégiu tvorby obsahu a urobiť ju kreatívnejšou?

Preštudujte si svoje publikum, ponorte sa do ich problémov a potom vo vašom tvorivom živote nebudú žiadne "nudné témy" a SEO optimalizácia bude úplne prirodzenou súčasťou kvalitného obsahu pre ľudí, nie pre robotov.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár