Neviem, o čom písať: ako sa dostať z obsahu stupor?

"O čom písať?" - Toto je prvá otázka, na ktorú sa väčšina obchodníkov a podnikateľov pýta, keď začínajú prevádzkovať svoj vlastný alebo firemný blog. Ak odpoveď stále nie je nájdená, táto otázka sa čoskoro začne javiť ako veľký neriešiteľný problém a čoskoro sa zmení na pevné presvedčenie, že som zbytočný spisovateľ, nemám žiadnu predstavivosť. No, a potom, celkom predvídateľný výsledok: ruky klesajú, nie je už žiadna túžba blogovať, a pohybujúc sa po ceste najmenšieho odporu, v krátkom čase osoba úplne odmietne blog.

Avšak, väčšina obchodníkov, ktorí tvrdia, že nevedia, ako nájsť obsah, sa ani nepokúšali urobiť.

Tu je päť príkladov, kde môžete nájsť obsah na uverejnenie práve teraz:

 1. Poštová schránka vašej spoločnosti, Skontrolujte prichádzajúce a odchádzajúce e-maily. Čo ste napísali svojim zákazníkom a na čo sa vás pýtali? Komunikujte s obchodným oddelením, oddelením technickej podpory a oddelením služieb zákazníkom. Opýtajte sa ich, na aké otázky musia odpovedať najčastejšie. Na základe týchto informácií môžete ľahko vytvoriť veľa užitočných materiálov, ktoré výrazne zjednodušia život vašim zákazníkom.
 2. Interné dokumenty a správy, Vaše prehľady a štatistiky predstavujú množstvo užitočných informácií. Ak uchovávate správy o svojich akciách, vypracúvate pracovné a nepracovné nástroje, starostlivo uchovávajte štatistiky, zbierajte prípadové štúdie, výsledky práce s klientmi a oveľa viac - máte pred sebou obzory príležitostí. Ukážte tieto materiály svojim čitateľom, takže sa stanete otvorenou a čestnou spoločnosťou, ktorá bude zodpovedná za vaše výsledky. Môžete urobiť prípad svojej vlastnej spoločnosti. Mimochodom, náš prípad funguje dobre.
 3. Dig v starých blogov, S najväčšou pravdepodobnosťou budete čítať a komentovať blogy na váš predmet, písať kompetentné komentáre (ste odborník vo vašom nika), vytvárať diskusie a reagovať na pripomienky vašich partnerov. Nájdite tie komentáre, ktoré boli dosť dlhé, premyslené a relevantné k téme diskusie. Dajte im formu malého článku a príspevku. Obráťte sa na autora článku, ktorý vás inšpiroval. Bude potešený (viete, ego miluje také veci) a možno sa podelí o váš materiál s jeho publikom.
 4. Príspevky v sociálnych sieťach, S najväčšou pravdepodobnosťou ste publikovali nejaké myšlienky o svojich aktivitách v sociálnych sieťach, komunikovali s kolegami, zaznamenali nejaké postrehy, alebo zdieľali svoje profesionálne objavy so svojimi priateľmi. Prečo zanechať tieto užitočné informácie len na stránke v sociálnych sieťach? Jednoduchý konverzačný štýl príspevkov je skvelým základom pre blogový príspevok. Malé úpravy - a máte hotový článok. Okrem toho, "rád" môžete presne určiť, ako zaujímavé a relevantné budúci materiál je pre svojich priateľov a publikum.
 5. Obrázky v telefóne, Keď nabudúce hľadáte obrázok pre svoj materiál, zastavte sa na chvíľu a zdvihnite mobilný telefón. S najväčšou pravdepodobnosťou si ho vždy vezmete so sebou a mali by ste mať aspoň nejaké skvelé zábery. Prečo kúpiť fotku niekoho iného, ​​ak môžete ponúknuť niečo naozaj jedinečné?

Keď si uvedomíte, že skutočne máte obrovské zdroje na vytváranie obsahu pre svojich spotrebiteľov, môžete ľahko nájsť ďalšie zdroje na vytváranie vysoko kvalitných a odborných materiálov.

Nižšie nájdete 21 otázok, na ktoré vám pomôžu prebudiť vašu vnútornú tvorivosť a postaviť výrobu vašich materiálov na dopravník. Kvalitatívna štúdia týchto otázok povedie k vytvoreniu originálnych listov na distribúciu, fascinujúcich príbehov, poučných lekcií a vážnych odborných názorov.

Trénujte svojich čitateľov

Ak na otázky odpovedáte prvýkrát, je lepšie si odpovede zapísať. Tieto informácie sa môžu stať základným kameňom pre vás a vašu spoločnosť a budú v budúcnosti užitočné pre vás.

 1. Čo potrebujú vaši čitatelia vedieť pred zakúpením vášho produktu / objednania služby?

  Ak organizujete zábavné podujatia, povedzte nám, ako to robíte a aké sú vaše kľúčové body. Predpokladajme, že moderátor je v predvolenom nastavení zahrnutý vo vašej ponuke. Alebo si objednáte iba od 50 ľudí. Možno pracujete výlučne v Moskve. Alebo poskytnite bábky v životnej veľkosti.

  Navrhnite svoj článok ako očíslovaný zoznam av nadpise s číslom uveďte počet týchto dôležitých vecí. Napríklad, "9 vecí, ktoré potrebujete vedieť pred objednaním udalosti od nás" alebo "13 jedinečných vlastností novoročnej firemnej párty so spoločnosťou N". Použite podobné položky v riadku predmetu e-mailu. Tiež distribuovať podobné materiály spotrebiteľom počas procesu predaja. Ľudia vám budú vďační, ak im poviete o rôznych príležitostiach a pomôžete vám správne sa rozhodnúť.

 2. Čo by ste mohli poradiť svojim potenciálnym zákazníkom?

  Ak predávate ekologické výrobky, vysvetlite spotrebiteľom, prečo stojí za to jesť presne ekologické výrobky. Povedzte nám, ako jesť správne, čo je dobré a zlé, ako si vybrať správnu diétu pre seba, ako sa postupne presúvať od normálnej stravy k zdravej výžive. Ako môžete vidieť, môže byť dosť takýchto tipov, takže tu môžete použiť aj zoznam s odrážkami a číslo v názve. Napríklad, "7 princípov zdravého stravovania."

 3. Akú otázku kladú vaši zákazníci najčastejšie?

  Všimli ste si, že najčastejšie pri rokovaniach s klientmi odpovedáte na tie isté otázky? Vytvorenie materiálov na základe týchto otázok zjednoduší komunikáciu so zákazníkmi a umožní im získať potrebné informácie priamo na vašich webových stránkach, namiesto čakania na odpoveď zo strany zákazníckej podpory alebo živého chatu. Napíšte 2 verzie tohto materiálu - krátku odpoveď na svoju stránku FAQ a dlhú odpoveď na príspevok vo vašom blogu. Nezabudnite ich prepojiť.

 4. Aké otázky si vaši spotrebitelia nepýtajú, aj keď viete s istotou, že tieto informácie potrebujú?

  Vytvorte porovnávacie články (recenzie), ktoré pomôžu kupujúcim určiť výber určitého tovaru / služieb. Použite položky ako "Ako vybrať dobrého manažéra", "Najlepšie rozpočtové telefóny" alebo "Ako vybrať správnu upratovaciu agentúru?". Zdieľajte tieto materiály so svojimi zákazníkmi.

 5. Môžu vaši zákazníci vyriešiť svoje problémy sami? Ak áno, ako?

  Ak vaše publikum môže vyriešiť problém sami, nájdu spôsob, ako to urobiť. Ak s vami nenájdu riešenie, nájdu ho inde. Preto napíšte jednoduchý praktický návod, ako sa vysporiadať s konkrétnym problémom. Predpokladajme, že predávate notebooky a ručne vyrobené knihy. Môžete si vytvoriť materiál, ako opraviť staré, ale veľmi obľúbené knihy, alebo vytvoriť väzbu sami. Získate viac nasledovníkov, prevádzku a rešpekt, ak ste otvorení a pripravení pomôcť, namiesto toho, aby ste skryli svoje tajomstvá.

 6. Čo robia ľudia, ktorí sa snažia vykonávať rovnakú profesiu, akú potrebujete vedieť? Čo je v ňom ťažké? Aké sú prínosy?

  Aj keď cieľovou skupinou tohto materiálu nemusia byť vaši spotrebitelia, nájdete vďačné publikum, ktoré ocení vašu odbornosť. Môžete dokonca pomôcť niekomu v ich profesionálnom raste. Povedzte im o špecifikách vašej práce. Podeľte sa o svoje objavy a praktické skúsenosti. Títo ľudia si vás budú roky pamätať.

 7. Aká bola posledná odborná udalosť, na ktorej ste sa zúčastnili? Čo ste sa naučili?

  S najväčšou pravdepodobnosťou ste na priemyselných konferenciách, na niektorých vzdelávacích podujatiach alebo na obchodných stretnutiach zástupcov vašej oblasti činnosti. Vytvorte materiál a vypíšte do neho hlavné závery, ktoré ste urobili po tejto udalosti. Uveďte ľudí, ktorí tam hovorili, ďakujem organizátorom. Pošlite im odkaz na tento materiál hneď po jeho vydaní. Ak ste fotili na podujatí, pošlite ich na sociálne siete a označte na nich ľudí, s ktorými ste hovorili. Použite tieto fotografie vo svojom materiáli, aktívne rozprávajte o svojich nových priateľoch a partneroch.

 8. Aké nástroje používate každý deň? Ako ich najúčinnejšie používať?

  Napíšte zoznam najlepších nástrojov a techník. Povedzme, že robíte softvér. Zapíšte si, aké programovacie jazyky používate, aké programy uprednostňujú vaši dizajnéri, ako udržujete efektívnosť svojich zamestnancov. Uveďte značky, ktoré uľahčujú vašu prácu. Aké programy využívate na komunikáciu s klientmi, s ktorými spoločnosti spolupracujete najefektívnejšie a ako vám pomáhajú vo vašom podnikaní? Uveďte partnerské značky, keď zdieľate obsah na sociálnych sieťach. S radosťou sa s vami podelia o vašu pozitívnu spätnú väzbu. Ak niektorá z týchto značiek má blogy a prijímajú príspevky hostí, ponúknite svoje. Nezabudnite do nich zahrnúť aj spätný odkaz na vaše stránky.

Povedzte príbehy

Úspešní obchodníci sú zruční rozprávači. Samozrejme, rôzne zoznamy priťahujú pozornosť a získajú viac rassharivaniy, ale vaše produkty a služby predávajú presne príbehy, ktoré spôsobujú spotrebiteľom emócie. Nasledujúce otázky musíte zodpovedať čo najúprimnejšie. Individuálny hlas vašej spoločnosti vám poskytne veľkú konkurenčnú výhodu.

 1. Prečo milujete to, čo robíte?

  Toto je príbeh vašej vášne. Priložte ho k popisu spoločnosti na vašej stránke. A tieto informácie zdieľajte aj na sociálnych sieťach. Použite obrázok, ktorý pre vás niečo naozaj znamená. Predpokladajme, že predávate stroje na výsadbu, pretože milujete poľnohospodárstvo veľmi veľa, strávili ste celé svoje detstvo v dedine a pochopili, že vašou úlohou v budúcnosti je urobiť veľké zmeny v poľnohospodárstve vášho regiónu alebo krajiny. Neváhajte hovoriť o sebe a svojom záväzku.

 2. Čo chce vaše publikum? Čo robíte na uspokojenie jej potreby?

  To priamo súvisí s umiestnením vašej značky. Predpokladajme, že skupina mamičiek má potrebu - dať deťom najrozmanitejší vývoj v období od 2 do 4 rokov. Materská škola neposkytuje individuálny prístup, dieťa sa vyvíja. Súkromné ​​materské školy poskytujú len čiastočnú výučbu a kontrolujú ich v malej oblasti. A máte špecializovanú školu včasného rozvoja. V ňom môžu deti tancovať, učiť sa anglicky, kresliť, variť, spievať, zúčastňovať sa na predstaveniach, hrať rôzne úlohy, učiť sa písať, počítať, atď. Okrem toho máte detského psychológa, a tiež fitness pre matky, ktoré nemajú čo robiť, keď sú ich deti v triede. Akonáhle ukážete, ako môžete uspokojiť túto potrebu nových matiek, môžete čakať na nových zákazníkov.

 3. Aké výsledky možno dosiahnuť pri používaní výrobku alebo služby?

  Ak ešte nemáte svoje vlastné prípady, povedzte nám o spoločnosti, ktorá používa produkt alebo službu tohto druhu, napríklad: "Ako frukt.ru predal o 81% viac banánov s použitím gerilového marketingu." Ak ste už vyvinuli úspešné prípady, neváhajte a napíšte o svojej skúsenosti - "Ako naša spoločnosť predala 10 ton banánov za 2 dni." V názve sa uistite, že používate čísla, ktoré odrážajú váš úspech. Použite konkrétne údaje, citácie zákazníkov, čísla a štatistiky.

 4. Existuje riskantný alebo neetický spôsob, ako vyriešiť problém, ktorý vaša spoločnosť rieši bez rizika? Čo sa môže pokaziť?

  Použite citácie a štatistiky, aby ste získali dôveru. Ak sa angažujete v prijímaní zamestnancov, povedzte nám napríklad, aké následky môže mať prenájom zamestnancov bez povolenia na pobyt alebo registrácia v Moskve, aby sa zachránili. Pokuty, termíny, nelegálne aktivity - povedzte nám o týchto chvíľach, poskytnite reálne príklady, neváhajte evokovať emócie medzi čitateľmi. Spread tento materiál na sociálnych sieťach, pridať odkaz, aby čitatelia mohli prečítať celý článok na vašich stránkach.

 5. Aké lekcie môžu vaše publikum získať od slávnej osoby, filmu, show, knihy alebo piesne?

  Napíšte príbeh, ktorý kreslí paralely s vašou prácou a nejakým filmom alebo slávnou osobou. Príspevok bude zábavný a inšpirujúci, napríklad, "web-design techniky Jean-Clauda Van Damme". Nájdite ľudí vo vašom odvetví, ktorí majú radi aj túto osobu, príbeh alebo žáner a zdieľajte ich s nimi.

 6. Keď ľudia používajú váš produkt alebo službu, aké výhody alebo nevýhody môžu venovať pozornosť? Ako sú tieto momenty vnímané spotrebiteľom?

  Ponúknite vodcovi vášho priemyslu váš produkt a požiadajte ho, aby zanechal recenziu alebo urobil krátky prehľad. Ešte lepšie je, porozprávajte sa s niekoľkými takýmito expertmi. Spoločne upozornia na všetky nedostatky vášho produktu, poskytnú profesionálne hodnotenie, ako aj posúdenie zo strany spotrebiteľa. Pridajte tieto materiály do svojho článku. Akonáhle je príspevok uverejnený, požiadajte vedúceho stanoviska, aby sa s ním podelil so svojím publikom.

 7. Ako ste zmenili svoj prístup alebo stratégiu od svojho vzniku?

  Vytvorte tabuľku alebo krásny infographic, ktorý odráža meniace sa trendy vo vašom odvetví. Uistite sa, že obrázok je zobrazený v sociálnych sieťach. Použite názov, ktorý používa informácie aktuálneho roka, ako napríklad „Podvodná archeológia 2013: Čo sa zmenilo?“

 8. Aké príspevky spôsobili najviac komentárov a zdieľaní? Môžete k tejto téme pridať niečo iné?

  Nájsť populárny príspevok na svoju tému, ktorá spôsobila veľa komentárov a rassharivany. Premýšľajte o tom, čo ešte môžete o tejto téme povedať. Na tomto základe napíšte nový materiál. Ponúknite nový článok ako príspevok hosťa na blogu alebo na verejnosti vo vašom odvetví, ktoré túto tému nepovažovalo. Zosieťujte svoj príspevok s vašou webovou stránkou.

Rozhovory a recenzie

 1. Aké blogy alebo ľudia vám pomohli stať sa tým, kým ste teraz?

  Obráťte sa na blogger alebo odborníka, ktorý vás inšpiroval a opýtajte sa, či vám môže dať krátky rozhovor. Zostavte si svoj článok na základe rozhovoru vo forme otázok a odpovedí, pridajte nejaké informácie o expertovi, rozšírte svoj osobný a profesionálny prístup k nemu a nezabudnite mu poďakovať. Akonáhle je materiál publikovaný, požiadajte ho, aby sa podelil s vašou účastníckou základňou.

 2. Aké otázky sú najdôležitejšie vo vašom odbore?

  Vytvorte malý prieskum a pošlite ho veľkej skupine potenciálnych respondentov. Sociálne siete sú ideálnym miestom pre túto operáciu. Môžete byť schopní urobiť tento výskum s ostatnými členmi vášho odvetvia získať ešte väčšiu vzorku. Potom zozbierajte všetky výsledky v PDF materiáli s krásnymi grafmi. Uistite sa, že máte dobrý dizajn. Podeľte sa s respondentmi prieskumu, mienkotvornými predstaviteľmi, partnermi a médiami, ktoré pracujú vo vašom odvetví.

Duševná prevaha

Aby ste odpovedali na nasledujúce otázky, budete potrebovať odvahu a pevnú dôveru vo svoj názor. Odstráňte zo svojich materiálov zmäkčujúce slová ako "možno", "pravdepodobne", "niekedy". Urobte kladné vyhlásenie. Tento štýl je dôveryhodný, funguje dobre v sociálnych médiách a pomáha vytvárať nové online zoznamky. Spojte sa s rešpektovanými ľuďmi vo vašom odvetví s podobným postojom a postojom. Môžu to byť vaši agenti vplyvu alebo dokonca dobrí priatelia. Môžete sa zobudiť deň po vydaní materiálu a objaviť komentáre na blogu, nových nasledovníkov a nenávidiacich. Alebo možno nič také sa nestane. Vašou úlohou je však stať sa lídrom vo vašom odvetví.

 1. Aké otázky nikto vo vašom odvetví nechce odpovedať?

  Ak je to možné, urobte tento materiál hosťom v najobľúbenejšom blogu alebo spravodajskom webe vašej firmy. Môže sa im táto téma naozaj páčiť. Ak ho umiestnite na svoje webové stránky, skontrolujte, či je táto téma populárna pre dotazy vyhľadávacích nástrojov. Napríklad „prečo banky účtujú takýto úrok na vykonávanie operácií?“.

 2. Čo s tebou takmer nikto nesúhlasí?

  Podeľte sa o tento materiál v sociálnych sieťach, ako aj s predstaviteľmi verejnej mienky, ktorí nezdieľajú váš názor. Obráťte sa na nich vo vašom materiáli. Zapojte ich do online diskusie, potom ukážte svoj príspevok a ponuku na napísanie recenzie. Môžu komentovať, zdieľať alebo odkazovať na váš príspevok na svojom vlastnom blogu. Nahnevané komentáre, nezhody alebo konštruktívna kritika - nezáleží na tom, dosiahnete požadovaný výsledok.

 3. Čo si myslíte, že sa stane v budúcnosti?

  Napríklad výrazné zvýšenie ceny uhlia alebo vstup nového strojárskeho koncernu na svetový trh. Okrem vás, nikto si to nemyslí? Výborne! Обоснуйте свои доводы и поделитесь этой информацией в социальных сетях, сделайте гостевой пост в популярном блоге. Заявление, идущее в разрез с мнением большинства, автоматически привлекает к себе внимание.

Ну что, ваше воображение заработало?

Теперь вы, скорее всего, переполнены новыми идеями и мыслями. Распечатайте для себя эту статью или список вопросов, чтобы иметь возможность обращаться к нему в любое время. To je najjednoduchší spôsob, ako prekonať písanie bloku alebo pridať trochu odrody do svojho kalendára publikácie. Majú peknú kreativitu!

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár