Kreatívne zrýchlenie: ako sa naučiť písať rýchlo a efektívne

Ak sa živíte písaním textov, musíte pochopiť, aké dôležité je, aby ste mohli písať rýchlo a efektívne. Možno ste copywriter, ktorý vytvára texty pre niekoľko stránok a desiatky predajných stránok, alebo pole novinár, ktorý pripravuje novinky "z tepla, z tepla" z hrubého vecí. Alebo možno málo známy, ale úspešný spisovateľ, a vydavateľ požaduje od vás novú knihu a vy ste už dokázali stráviť zálohu.

Kto ste, ak vaše zárobky súvisia s tým, koľko môžete napísať za 1 deň, musíte vytvoriť kvalitné materiály a pochopiť, že váš čas sú peniaze. Teoreticky, čím viac máte čas písať za deň, tým viac si môžete zarobiť peniaze, a čím viac času ste odišli na rodinu, šport a voľný čas. Na základe toho sme pre vás pripravili niekoľko účinných tipov, ktoré vám pomôžu písať rýchlejšie a efektívnejšie tráviť svoj čas.

V prvom rade zmeňte svoje vnútorné presvedčenie.

Vo vašej schránke je niečo mimoriadne efektívne a efektívne: neznášanlivosť pre kňučanie a ospravedlnenia, Vždy si môžete povedať: „Píšem pomaly, neviem, o čom písať, neviem ako písať,“ ale toto všetko nie je nič viac ako výhovorky. Všetky vaše problémy sa ľahko riešia - začnite písať. Prestaňte hovoriť, že je to normálne - nepíšte na týždeň alebo natiahnite jeden materiál na neurčito. Toto nie je vôbec dobré.

Stephen Pressfield, autor knihy The War of Creatives, dáva začiatočníkom veľkú radu:

„Bez ohľadu na to, kto ste: spisovateľ, podnikateľ alebo umelec, musíte sa stať profesionálom vo svojom podnikaní.

To je kľúčový rozdiel medzi amatérmi a profesionálmi. Profesionál sa nemôže prebudiť a spýtať sa sám seba: "Mal by som písať dnes alebo nie písať?" Trénujte sa na každodennú prácu, rozvíjajte profesionálne návyky, môžete si dokonca vybrať určitú uniformu pre seba. Môže to byť najčastejšie veci, ale dať im na vedomie, že by ste povedali svojmu podvedomiu: „je čas písať“.

Naučte sa spolupracovať s podvedomím. Ak si poviete: „Píšem pomaly, nedostávam nič,“ bude to. Vaše podvedomie funguje podľa princípu: „každý bude odmenený podľa svojej viery“. Znie to nábožensky, ale pravdou je, že si to, na čo si myslíš, zameraj sa. Preto, po prečítaní tohto článku až do konca, neváhajte a povedzte si: "Teraz som oboznámený s taktikou a nástrojmi, ktoré mi umožnia písať rýchlo a efektívne, čoskoro sa naučím písať so zatvorenými očami a rýchlo vytvorím prvé návrhy prác a moje materiály budú prínosom pre ľudí. ".

Ďalší moment - zmeniť svoj prístup, Profesionálny píše nielen zarábať peniaze za určitý počet slov alebo znakov, aj keď je to jeho hlavný príjem. Píše, pretože pomáha ľuďom s jeho materiálmi, zdieľa svoje vedomosti a svoje odborné znalosti. V tomto prípade sú peniaze len spôsobom hodnotenia výhod, ktoré prináša iným, a ich zručností. Písanie na prospech niekoho je omnoho jednoduchšie ako vytváranie bezduchých predajných textov, aby sa „paril“ v ​​produkte, vytvoril obsah pre samotný obsah alebo pre vyhľadávacie roboty.

Práca na výsledku, Nepripájajte sa k počtu písaných slov, času za monitorom, pracovnej doby atď. Urobte si plán a sledujte ho. Niečo nemalo čas - skončiť, nenechať na zajtra, zajtra bude nový deň a nové úlohy. Prestanete strácať čas na prázdninách a sociálnych sieťach, ak budete musieť ísť do postele o 4 hodiny niekoľko dní, pretože ste si sľúbili, že budete dokončiť materiál pred spaním. Vaša účinnosť závisí predovšetkým od vás.

Avšak neprestávajte byť neustále prísni. Každý z nás má zlé dni - niečo nefunguje, niečo nemá čas, niečo nefunguje. Pamätajte si: aby ste sa stali tým, kým chcete, budete potrebovať čas. Takže pracovať pre výsledok, ale Nezabudnite na odpočinok, Robte, čo sa vám páči, odpočívať a zotaviť sa. Potom bude vaša efektivita maximálna. Ďalej - prax.

Techniky a nástroje

Prax, prax, prax. Áno - je to klišé, ale väčšina klišé je stále pravdivá. Čím viac píšete, tým lepšie. Pamätajte si, keď ste sa prvýkrát posadili na klávesnicu? Pamätajte si, s akou pozornosťou ste hľadali správne písmená a s akou horlivosťou ste stlačili klávesy? Teraz môžete pokračovať a zvládnuť "slepú tlač".

Nedostatok väčšiny elektronických simulátorov pre rýchle písanie je dosť nápadný - nútia desiatky a stovky krát stlačiť rovnaký list. Ak máte smolu a stretávate sa s tým, nezúfajte: existuje program, ktorý vám umožní vychutnať si proces učenia. Nazýva sa Verseq, môžete si ho stiahnuť tu. V procese učenia, samozrejme, budete robiť chyby, ale program vám umožní pracovať s nimi úplne nenápadne, a nebudete unavený z nezmyselných opakovaní. Program je zadarmo na prvých 7 dní, a potom si môžete kúpiť za 170 rubľov. Zo všetkých analógov, ktoré som stretol, je to najpríjemnejšia a najvhodnejšia možnosť.

Vyberte zoznam tém, ktoré vás inšpirujú. Myslite strategicky - nemôžete byť tak rýchly a efektívny, ako vytvárate materiály, ktoré vás nebudú inšpirovať alebo zaujímať. Preto si vyberte niekoľko tém, ktoré sa vám páčia, a staňte sa v nich odborníkom. Odborný obsah je teraz relevantný v akejkoľvek oblasti, od popisu produktových kariet až po montážne funkcie priemyselných ventilátorov. Tak sa obťažujte nájsť tému pre dušu.

Vytvorte kontrolný zoznam a denný plán, Hovorili sme o tréningu vašej mysle, teraz poďme hovoriť o zlepšení vášho výkonu. Kontrolný zoznam je zoznam akcií, ktoré budete určite robiť každý deň. Toto je jeden z najúčinnejších nástrojov, ktoré môžete použiť na urýchlenie svojho podnikania. Napríklad:

 1. vstať v 7 hodín ráno
 2. stráviť pol hodiny na profesionálnom rozvoji
 3. napíšte 1000 slov za deň
 4. uverejniť 1 materiál a napísať návrh druhého
 5. obmedziť čas v sociálnych sieťach na 1 hodinu denne
 6. nezabudnite si vziať 2 hodiny na odpočinok
 7. napíšte, aký bol váš deň

Kontrolný zoznam vám umožňuje definovať denný režim, ktorý potrebujete pre seba, a vytvoriť návrh pracovného dňa. Zaznamenajte si kľúčové úlohy nasledujúceho dňa večer a ráno dostanete viac či menej jasnú stratégiu akcie z podvedomia. Okrem toho takéto plánovanie šetrí niekoľko hodín rozruchu a bolestivého hľadania odpovede na otázku zo série „čo ďalej“, prerušenú sociálnymi sieťami a návštevami chladničky.

Nastavte si osobný rozvrh, ktorý bude pracovať pre vás. Osobný rozvrh zvyšuje vašu efektívnosť a šance na úspech. Niektorí ľudia pracujú dobre, vydávajúc svoju písaciu aktivitu. Na krásne ráno, oni ustúpiť (niektorí dávajú jeden konkrétny deň pracovať pre kreativitu) a dať toľko článkov a pracovných miest, ako môžu. Pre iných je pohodlnejšie písať každý deň v určitom čase.

Pre väčšinu ľudí sa vrchol aktivity mozgu vyskytuje ráno od 8:00 do 13:00. Tento čas je najvhodnejší pre najťažšie a najťažšie prípady, aktívnu duševnú prácu a riešenie dôležitých úloh. Každý človek však má svoje vlastné biologické rytmy a plán musí byť zostavený v súlade s nimi. Len si nehrajte so sebou, myslíme si, že teraz môžete písať len v určitých hodinách alebo keď máte špeciálnu náladu. Časť vášho vážneho a profesionálneho prístupu k písaniu je metodické sedenie pri klávesnici, aj keď nie ste v nálade alebo túžbe napísať niečo.

Trénujte sa natrvalo. Nemali by ste čakať na inšpiráciu a potom začať niečo robiť. Zvyčajne prichádza do procesu. Tak si zvyšte na to, že ste profesionál. Úspešná kreativita je vrcholom kompetentnej samoorganizácie. Marina Tsvetaeva chodila každý deň do svojej kancelárie, akoby bola v práci, niekoľko hodín zavrela a prešla desiatkami a stovkami slov, aby vytvorila ďalšie majstrovské dielo. Nemyslite si, že robila všetko každý deň.

A teraz pár slov o plánovaní

Hovorili sme o práci na vašom prístupe a optimalizácii vašich akcií. Poďme teraz zistiť, ako pracovať priamo s materiálom.

Do výskumu vopred. Každému článku, knihe alebo predajnému textu predchádza fáza zberu a štúdia materiálov. Nemyslite si, že kvalitný materiál možno vytvoriť jednoducho zo vzduchu. Nebuďte ako študenti, ktorí sa začnú ponoriť do témy svojej práce tak, ako je napísaná (inou osobou). V tomto prípade môžete písať len niečo jasné a banálne. Obťažujte sa podrobnou štúdiou a na jej základe vytvorte nový materiál, ktorý bude najlepšie pomáhať pri riešení problému, o ktorom uvažujete.

Vytvorte základnú štruktúru vášho materiálu., Rozdeľte svoj materiál na úvod, hlavnú časť a záver. Pracujte s nimi samostatne. Napíšte hlavné body, kľúčové body, potom sa k nim vráťte a rozšírte. Môžete mať dokonca podpoložky pre každý z odsekov. Ak je materiál veľký, môžete pohodlne a jasne zorganizovať svoje myšlienky, vytvoriť mentálnu mapu pomocou programu Mindjet Mind Manager. Funkčnosť samotného programu je v angličtine, ale môžete ľahko zadávať informácie do pracovných polí v ruštine.

Začnite písať so zameraním na konečný výsledok., Často začíname pracovať na článku bez toho, aby sme vedeli, ako to skončí. Čo chceš, aby si čitatelia po prečítaní svojho článku použili svoje vedomosti v praxi, aby využili svoju ponuku, aby si kúpili inú knihu alebo si prezerali svoj život? Mimochodom, cieľom tohto článku je poskytnúť čitateľovi nástroje a techniky, ktoré mu umožnia efektívnejšie a rýchlejšie písať svoje materiály a ktoré budú používať vo svojej práci.

Neodstraňujte to, čo ste už napísali., Otvorte iný dokument a vložte tam všetky fragmenty, ktoré vám nevyhovujú. Aj keď tieto materiály nepoužijete, môžu byť užitočné v nasledujúcich článkoch alebo znova potrebné pri opätovnom editovaní.

Sledujte svoj pokrok. Aby ste nepracovali cez celý text znova a znova, môžete oddeliť hotové a rozvinuté časti textu vo farbách. Pri práci s materiálom je najlepšie použiť zvýraznenie farieb. Hotové časti zvýrazňujú, povedzme, modré, vyvinuté časti - zelené a nerozvinuté časti - nechávajú biele. Ak je potrebné vylepšiť váš nadpis, zvýraznite ho červenou farbou. Ak zvýraznenie zníži vaše oko zle, stačí zmeniť farbu písma. Teraz sa môžete kedykoľvek pozrieť na plán vášho materiálu a jasne pochopiť: čo viac je potrebné pracovať a čo je pripravené. To vám umožní sledovať váš pokrok a venovať každý deň alebo každú hodinu konkrétnej úlohe a fragmentu. Môžete tiež použiť túto techniku ​​pre svoj kalendár publikácie alebo zoznam príspevkov hosťa pre váš blog.

Nastavte predbežné a konečné termíny. Už sme povedali, že by ste nemali pracovať na svojich materiáloch. Možno nie ste obmedzení na prísne termíny, ale to neznamená, že môžete pracovať na materiáli mimo akýchkoľvek termínov. Nastavte odhadovaný čas práce na texte, predbežný a konečný termín. To pomôže zlepšiť rýchlosť vášho listu, pomôže vám zamerať sa na vašu prácu, a tiež o krok bližšie k názvu profesionála. Schopnosť splniť termíny je v dnešnej dobe drahá a množstvo rozptýlení.

A nakoniec, 10 tipov na vytvorenie prvého návrhu

Niekedy, keď dostanem zlé materiály, vrátim sa späť k pravidlám článku 10 na napísanie prvého návrhu Demiana Farnswortha a chápem, že vo väčšine prípadov som jednoducho nefungoval: možno som netrávil dosť času úpravou alebo som nepracoval na znení. Preto vyhadzujem pochybnosti a pracujem na nich. Toto je skvelý inšpiratívny materiál a chcem sa s vami podeliť s vami:

10 pravidiel pre písanie prvého návrhu

Návrhy vystrašia spisovateľov a privedú ich do stavu apatie. Dokonca aj tie veľké. Kurt Vonnegut kedysi povedal: "Keď píšem, cítim sa bez zubov a beznohý s farebnými kriedami v zuboch." Ak spisovateľ jeho úrovne robí takéto vyhlásenie ... neľakajte sa, ale budete sa o tom tiež cítiť.

Po jednom prepísaní textu urobíte adekvátny text. Od druhého času bude dobrý. Od tretieho alebo štvrtého sa môže stať veľkým. Alebo možno od piatej alebo šiestej. Alebo musíte prepísať ešte niekoľkokrát. Neexistuje žiadne obmedzenie k dokonalosti.

Nebojte sa písať ako šialenec. Alebo ako zdravotne postihnutá osoba s farebnými kriedami v zuboch. Napíšte, ako píšu naši hrdinovia.

Aby sme to spravili správne, nasledujme niekoľko jednoduchých pravidiel. Nech je 10:

 1. Zabarikádujte dvere. Zostaňte sami s papierom a atramentom. Ak nie je atrament, vezmite pero. V štipke spustite svoj obľúbený textový editor, vypnite internet a mobilný telefón.
 2. Pracujte vo fyzickom a duševnom stave, keď chcete písať. Pokúste sa to dosiahnuť všetkými možnými spôsobmi.
 3. Napíšte jednoduchý a hlúpy.
 4. Nechajte svoju predstavivosť voľne cestovať a vylejte na papier. Žiadne obmedzenia alebo obmedzenia. Výsledný chaos sa prehrá.
 5. Rozbiť všetky pravidlá písania známe ľudstvu.
 6. Ak sa váš text podobá šialenému listu potomkom, urobíte dobrú prácu.
 7. Ukradni štýlové triky od iných spisovateľov, to robia všetci skvelí autori.
 8. Váš zadok by nemal zdvíhať kreslo, kým nebudete hotoví.
 9. Akonáhle dokončíte svoj prvý návrh, nechajte ho niekoľko dní alebo týždňov.
 10. Oslávte dobre.

Od slov k činom

Keď máte zvyky písať pravidelne a zvládnete aspoň niekoľko z uvedených nástrojov a techník, budete schopní vyrovnať sa so všetkými démonmi svojho vnútorného odporu, prekonať lenivosť, odloženie a nedostatok koncentrácie. Konečne sa môžete vážne zapojiť do podpory ich tvorivosti. Nakoniec každý deň bojujete sami so sebou, aby ste si uvedomili svoje schopnosti a talent a svoju efektívnosť. Pomocou týchto tipov začnete robiť viac, tráviť svoj čas efektívnejšie a vaše dni budú naplnené radosťou a víťazstvami.

Budete mať chvíle, keď frázy a celé odseky vyletú z vašich prstov, ako keby vám samotný svet hádže nápady a rýchlo vyliekajú slová na papier, pokúšajúc sa z vás urobiť skvelého spisovateľa, blogera alebo novinárku. Možno sa budete cítiť ako literárny superhrdina. Preto používajte naše tipy a techniky, vytvárajte profesionálne materiály a venujte viac času odpočinku a svojej rodine. Vy a ja sme práve zachránili váš čas pre vašich blízkych.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár