Ako písať o tom, čo absolútne nerozumiete

V ideálnom svete, textári písať výhradne na témy, v ktorých bol pes zjedený. V reálnom svete musia odborníci často písať na témy, ktorým vôbec nerozumejú. Ale to nie je také zlé. Najhoršia vec začína, keď copywriter musí písať na tému, ktorej nerozumie a ktorá je pre neho úplne nezaujímavá.

Existujú témy, na ktorých nie je možné písať na odbornej úrovni bez špeciálneho vzdelávania. Napríklad, ak nie ste lekár, nepíšte články o lekárskych témach, ktorých cieľovou skupinou sú lekári. Váš strop je literatúra faktu určená pre priemerného človeka. Aby neohrozovali zdravie čitateľov, budete musieť stráviť veľa času prípravou. Chcete iný príklad? Ak nie ste veľmajster, nepíšte o koncovej technike Magnusa Carlsena.

Ďalšie témy sú ľahko dané každému, kto má školské vzdelanie. Možno nebudete musieť tráviť veľa času prípravou článku "Ako prerezávať záhradné stromy." Stačí, ak v Encyklopédii vykopávate hostiteľskú encyklopédiu a rozhovor s odborníkom. Mimochodom, vynikajúci dôvod na volanie môjho starého otca, bude potešený.

Pozri tiež: 10 recepcií pre autorov, ktorí chcú písať lepšie

Profesionálni copywriteri pravidelne píšu chic články o zložitých a jednoduchých témach, ktorým nerozumejú. Na tento účel opúšťajú komfortnú zónu a študujú informácie, o ktoré sa nezaujímajú v každodennom živote. Študujú aj cieľovú skupinu a jej potreby. Ako to robia, je popísané nižšie. Prehľad sa zvyčajne skladá z dvoch častí. Od prvého sa dozviete, kde hľadať potrebné údaje. Druhý vám pomôže prekonať bariéru, ktorá vám bráni efektívne pracovať s informáciami a hlboko ponorená do témy. Ide o nezáujem o túto tému.

Mimochodom, ak pravidelne píšete články a aktívne používate internet, neváhajte preskočiť prvú časť. Popisuje banálne a zjavné veci, ktoré sú zaujímavé len pre začiatočníkov. Choďte rovno k popisu psychologických trikov, ktoré pomáhajú pracovať s nezaujímavými témami. Nakoniec, ak sa vyrovnáte so sebou, určite nájdete vhodné a vhodné spôsoby vyhľadávania a spracovania informácií.

Ako vyhľadávať informácie

Na prípravu článku budete musieť preskúmať informácie o tematických lokalitách priemyslu a referenčných zdrojoch, venovať pozornosť blogosfére, fóram a sociálnym sieťam a tiež požiadať o odborné stanovisko.

Hľadáme informácie o webových stránkach, blogoch a fórach

Máte prístup k vyhľadávačom? Dostať sa do práce. Ak túto tému nevlastníte, začnite s koncepčným aparátom. Napríklad, ak píšete článok na tému "Ako obchodovať s binárnymi možnosťami", nájdite definíciu tohto nástroja.

Pozri tiež: 7 spôsobov, ako napísať vraha úvodný odsek

Po preštudovaní základných pojmov pokračujte v štúdiu aplikačných informácií. Vyberte najinformatívnejšie články na túto tému, pozrite si recenzie videí, nainštalujte obchodnú platformu a skúste vykonať niekoľko operácií na demo účte.

Hovoríte cudzím jazykom? Plus 100 bodov v karme.

Niektoré témy sú aktívne zahrnuté v blogosfére. Ak chcete rýchlo nájsť informatívne príspevky, použite vyhľadávanie na blogoch Google alebo Yandex. Všimnite si prosím, že Yandex vám umožňuje flexibilne prispôsobiť vyhľadávanie.

Vezmite prosím na vedomie, že v priemyselných fórach a komentároch k blogu nájdete kritiku, ktorá je veľmi užitočná pri štúdiu témy.

Hľadáme informácie v sociálnych sieťach

Prostredníctvom úsilia používateľov a manažérov SMM môžete nájsť užitočné informácie v takmer každej sociálnej sieti. V prvom rade dávajte pozor na Facebook a Vkontakte, pretože v týchto sieťach môžete nájsť nielen odkazy na užitočné materiály, ale aj aktívne skupiny s živými diskusiami. Vyhľadajte aj informácie o Google+, Twitteri, LinkedIn a ďalších sieťach.

Skúste vyhľadať hashtags. Takže nájdete populárne komunity a oznámenia článkov o téme, ktorá vás zaujíma.

Pozri tiež: Vzdelávací obsah: mechanizmus na vytvorenie verného používateľa

Upozorňujeme, že hlavnou hodnotou v sociálnych sieťach sú komentáre a diskusie. Ak chcete nájsť najpopulárnejšie publikácie v sociálnych sieťach na tému, ktorá vás zaujíma, použite službu BuzzSumo. Stačí zadať termín, ktorý vás zaujíma, do vyhľadávacieho poľa.

Získame znalecký posudok

Po prvé, znalecký posudok môže a mal by byť získaný v procese komunikácie so zákazníkom. Užitočné informácie o tom nájdete v článku "Ako pripraviť materiály o priemyselných subjektoch."

Potrebné informácie môžete získať tak, že požiadate klienta, aby zostavil TOR alebo vyplnil krátky. Ešte lepšie, ak sa s klientom porozprávate osobne. Musíte získať čo najviac dát zo zákazníka. Použite metódy a nástroje, ktoré sú pre vás vhodné.

Po druhé, môžete si vypočuť známeho odborníka v odbore. Pripravte sa na konverzáciu, ktorá vám pomôže 17 tipov. Sľúbte odborníkovi, aby ho citoval v publikácii alebo sa odvolal na svoj zdroj.

Po tretie, ak spoločnosť Google pracuje pre vás, môžete použiť výsledky práce iných ľudí na získanie odborného posudku.

Ak chcete efektívne využívať opísané zdroje údajov, musíte sa zamerať na prácu. Je to ťažké, ak je táto téma zložitá a nezaujímavá.

Ako prekonať nezáujem o túto tému

Verte mi, ak pripravíte článok o zaujímavej téme pre vás osobne, budete ľahko nájsť potrebné informácie. A ak sa vám téma zdá nudná, namiesto toho, aby ste študovali informácie, premýšľate o včerajšom futbalovom zápase, dnešnej večeri a zajtrajšej dovolenke.

Pozrite si tiež: 50 najhorších chýb webových copywriterov

Psychológovia aktívne skúmajú emócie, ktoré zahŕňajú záujem, potreby a motiváciu. Stále však nevytvorili univerzálny recept, ktorý by pomohol ľahko prekonať nezáujem o túto činnosť. Preto sa budete musieť vysporiadať so sebou. Nasledujúce odporúčania vám v tejto náročnej úlohe pomôžu:

  • Zapnite profesionálny režim. Ste dospelý, zodpovedný za kvalitu produktu. Nemáte radi písať? Zaregistrujte sa na kurzy šitia a šitia, staňte sa programátorom, choďte na poslancov. Urob, čo chceš.
  • Motivujte sa. Pamätajte si, prečo píšete články. Ak chcete zarobiť peniaze? No, ale to nestačí. Vyjadriť sa, získať uznanie a odozvu od divákov? Výborne. Zasiať rozumné, dobré, večné? Úžasné.
  • Sledujte svoju motiváciu. Malo by byť zamerané na dosiahnutie úspechu. Ak chcete pochopiť tému a napísať článok, aby prilákali návštevnosť a zákazníkov, získajte sto "rád" a povzbudte diskusiu, je to dobrá motivácia. Ak študujete tému a napíšete článok tak, že nebudete vyhodení a vy budete vo všeobecnosti vo všeobecnosti, je to zlá motivácia. Pracujte na sebe alebo zmeňte rozsah činností.
  • Vypočujte si motivačnú prednášku alebo si prečítajte motivačnú knihu.
  • Navštívte tréning osobného rastu. Potom navštívte školenie osobnej efektívnosti. Nemeniť poradie, dom začne stavať od nadácie, nie od strechy.
  • Použite riadenie času paradajok. Táto metóda pomáha bojovať proti otáleniu a nezáujem o túto tému. Môžete sa zamerať na učenie nudných binárnych možností na 25 minút? Výborne. Potom si dajte pauzu na 5 alebo 10 minút a opäť zabudnite na všetko, okrem možností, na 25 minút. Diely v tejto technike sú označené paradajkami. Po tréningu budete vedieť, koľko „paradajok“ budete potrebovať na dokončenie konkrétnej úlohy. Na riadenie času použite rozšírenia prehliadača alebo webové aplikácie.
  • Dajte si pozor na miesto kontroly. Ak ste napísali článok zle, pretože zákazník vám neposkytol komplexné informácie, máte externé miesto kontroly. Ak vysvetlíte zlyhanie prakovaním a nemáte čas zbierať potrebné informácie, máte vnútorné kontrolné miesto. Hádajte, aký locus má úspešných odborníkov?
  • Použite akékoľvek iné triky, techniky a metódy, ktoré vám pomôžu sústrediť sa na vašu prácu a efektívne spracovávať informácie. Sľubujte si obrovský tortu na víkend, vypnite telefón, ticho svojich kolegov, myslím, že môžete ležať na gauči dlhšie, ak dokážete tento článok zvládnuť rýchlo. Uistite sa, že ste opustili svoju prácu skôr alebo urobili sladkosti nie hlavným motívom. Používajte ich ako doplnok k sebavyjadreniu a túžbe zasiať rozumne.

Ako vidíte, len vy môžete zvládnuť nezáujem. Pracujte na sebe a nehľadajte kúzelné nástroje. Zlepšíte sa len prostredníctvom úsilia.

Ak chcete napísať články ...

... keď nerozumiete téme, musíte sa naučiť zaujímať sa o nudné otázky. Ak sa môžete sústrediť na informácie, ktoré nie sú pre vás osobne zaujímavé, potom vyhľadávanie potrebných informácií je vecou technológie. V tomto prípade môžete ľahko vytvoriť portrét cieľového publika a zistiť jeho potreby, ako aj nájsť informačné spôsoby, ako sa s nimi stretnúť.

Pozri tiež: Od spoločnosti na matice - copywriter kompresor, alebo Ako pripraviť materiály na priemyselné predmety

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár