Ako napísať príručku?

„Hyde“ pochádza z anglického sprievodcu - „guide, consultant“. Čo sa týka marketingu obsahu, ide o žáner materiálu, ktorý je podrobným návodom na opis, výber a nuansy prevádzky výrobku alebo skupiny tovarov.

To znamená, že návod je článkom, ktorý pomáha používateľom riešiť konkrétny problém - určiť výber výrobku, ktorý mu najlepšie vyhovuje vo všetkých charakteristikách: spoľahlivosť, cena, dizajn, prevádzkové podmienky atď. Budeme hovoriť o tom, ako môžu byť podniky užitočné pri propagácii svojich produktov a služieb a ako vytvárať materiály tohto typu.

Aké obchodné kategórie sa odporúčajú používať v ich stratégii marketingu obsahu?

Samozrejme, že sú nevyhnutné predovšetkým pre internetové obchody. Je vhodné publikovať príručky o svojich produktoch aj pre finančné spoločnosti: banky, poisťovne, maklérske spoločnosti, ktoré ponúkajú napríklad obchodné platformy pre obchodníkov. Firmy pôsobiace v oblasti cestovného ruchu môžu svoj blog obohatiť o materiály: zájazdy a články v duchu "Ktorá krajina si vybrať na letnú dovolenku?"

Všeobecne, sprievodcovia ako žáner - to je zaujímavé a užitočné pre mnohé odvetvia podnikania. V prakticky každom predmete môžu pracovať dobre. Spoločnosti zdieľajú objektívne informácie so svojimi divákmi a získajú lojálneho zástupcu Strednej Ázie, ktorý, ak sú pre ne užitočné odporúčania z publikovaných príručiek, môže byť premenený na klienta s vysokým stupňom pravdepodobnosti.

Čo je dôležité mať na pamäti pri vytváraní sprievodcu

Sprievodca je text na úrovni expertov.

Vaše publikum má veľa otázok o produkte. Odpovede na ne môžete dať len hĺbkovým preštudovaním otázky, po dôkladnom pochopení danej témy.

Príručky pre internetové obchody možno rozdeliť do dvoch typov:

  1. všeobecné materiály - o kategóriách tovarov (napríklad: notebooky, žehličky, dámske dáždniky);
  2. články ako „kategória výrobkov + značka“ (napríklad: vysávače Hitachi, smartphony Samsung, hodinky Versace).

V tomto av inom prípade je hlavnou úlohou zhromažďovať čo najviac otázok pre vaše publikum a odpovedať na ne.

  • Kde je tlačidlo napájania na tejto veci?
  • Pracuje len zo siete alebo aj z batérií?
  • Prečo sú všetky tieto funkcie užitočné?
  • A nechcem si kúpiť gadget za tak vysokú cenu, má lacnejšie analógy? a tak ďalej

Užitočné rady pre autora pri písaní príručky o každom produkte sú nasledovné: obráťte sa na obchodné oddelenie vašej spoločnosti a opýtajte sa svojich zamestnancov, aké otázky sa ľudia na tento produkt pýtajú najčastejšie; Nebuďte leniví volať iné obchody a ako potenciálny kupujúci dostane informácie, ktoré potrebujete o výrobku, o ktorom píšete sprievodcu.

Ako sa príručka líši od prehľadu produktu?

Celkovo, s pozorovanou tendenciou miešať žánre zrejmých rozdielov, je stále menej a menej. Z čisto formálneho hľadiska môžeme povedať nasledovné: úlohou revízie je predstaviť konkrétny produkt, úlohou príručky je povedať, ako vybrať najvhodnejší produkt pre konkrétnu osobu z rôznych produktov tohto typu na trhu.

To je dôvod, prečo nadpis v duchu "Ako si vybrať?" Sprievodca je vlastne krok za krokom po dokončení, ktorý si užívateľ bude schopný poradiť s úlohou sám - vyberte si značku a model produktu, ktorý mu najviac vyhovuje.

objektívnosť

Charakteristickými črtami tejto príručky sú objektivita a nestrannosť. Hyde nie je propagačný materiál, je to článok, ktorého účelom je pravdivo a komplexne zobrazovať informácie o produkte alebo skupine produktov.

Čo najviac "mäso"

Sprievodcovia sa vyznačujú veľkým množstvom faktov a štatistických informácií: údaje, dátumy (napríklad rok, kedy výrobok vstúpil na trh), cenové rozpätie na trhu, veľkosť a váha modelov, údaje o počte ľudí (vo svete, v našej krajine alebo v konkrétnych mestách) Rusko) zakúpili tento výrobok určitý čas, atď. Čím viac "mäsa" - užitočné informácie pre čitateľa - bude v sprievodcovi, tým lepšie.

Porovnanie s analógmi

Nezabudnite: cieľom sprievodcu je pomôcť užívateľovi pri výbere. To je dôvod, prečo čím viac sú informácie o komparatívnych vlastnostiach rôznych modelov prezentované, tým užitočnejšia je príručka.

Výhody a nevýhody produktu

Ak sprievodca neobsahuje informácie o výhodách a slabých stránkach opísaného výrobku, ťažko možno hovoriť o objektívnej pozícii. Aké sú nevýhody produktu? To je jedna z kľúčových otázok osoby, ktorá má v úmysle uskutočniť nákup.

Ilustratívny materiál

Ak vytvárate text a nie videopríručku, mali by ste pamätať na vizuálny dizajn vášho materiálu. Užívateľ chce nielen čítať o produkte, chce ho vidieť. Súhlasili by ste so zakúpením výrobku bez toho, aby ste ho videli, ale až po prečítaní jeho popisu?

Čím viac fotografií (rôznorodých, reprezentujúcich produkt v rôznych uhloch, dávajúcich predstavu o jeho kvalitách a možnostiach použitia) bude vo vašom sprievodcovi, tým lepšie.

Dúfame, že naša rada bola pre vás užitočná - v tomto duchu môžete doplniť svojho sprievodcu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár