Ako písať pre infobusiness: pravidlá, čipy, motivácia

Infobusiness ako "House 2": je neustále kritizovaný a exponovaný, ale je stále zaujímavý pre milióny. Problém je v tom, že výklenok nie je len prehriaty, ale vrie a vane. V mojom spravodajstve každý deň bliká reklama rôznych online kurzov. Čo sa stať - úspešný textár alebo magnet pre mužov? Upravte finančné toky alebo sa naučte prehľadné sny? Prahová hodnota pre vstup do infobizu je minimálna, každý si môže vytvoriť vlastný kurz a niečo naučiť ľudí.

Analyzoval som obsah úspešných info-podnikateľov a poukázal na niektoré spoločné črty. Som úspešný medzi tými, ktorí už dlho varí vo svojom výklenku a začali niekoľko kurzov alebo prúdov toho istého kurzu.

Ako písať predajné príspevky: pravidlo štyroch "P"

Na rozdiel od názvu nepredávajú informačný produkt, ale zapájajú čitateľa do predajného lievika. Dávam prednosť názvu "cieľový príspevok". Jeho cieľom je motivovať konkrétne konanie. V prípade infobiznisu existujú dve takéto akcie: zapojte sa do skupiny alebo sa zaregistrujte na školenie / webinár. Úspešný cieľový príspevok je polovičný úspech celej kampane za predpokladu, že ste správne nakonfigurovali zacielené reklamy. Ale to je ďalší príbeh.

Videl som rôzne predajné miesta: stručné, v niekoľkých frázach a dlhé, ako Sarumanova brada. Nie je to dĺžka, ktorá rozhoduje, ale štruktúra. Nejde o „technické“ štruktúrovanie textu (podnadpisy, zoznamy, enumerácie), ale o sémantickú. Dobré príspevky majú takéto sémantické bloky:

 • ponorenie
 • predstavenie
 • Prevod dávok
 • zbohom

Všetci začínajú na jednom liste. Ľahko zapamätateľné: pravidlo štyroch "P".

Hráme za bolesť

Za hodinu sa v spravodajstve VC objavia desiatky rôznych príspevkov. Je jasné, že nečítajú všetko a nie úplne. Na to, aby sa príspevok mohol čítať až do konca, a nie lenivo sa posúval nadol, musí byť zahnutý počas bežného preskúmania. Najjednoduchšou možnosťou je vložiť obrázok alebo video do príspevku. Preto sú naše pásky špinavé s chladnými autami a mladými dámami s odolnými kňazmi. Toto je hlavný prúd, ktorý sa stále drží, ale slabo. Ak sa na jasný obraz pripojený lacné populárny text a la "Ahoj, ja som Max a zvyšujem $ 100 za hodinu"Toto je fiasko.

Aby bol váš príspevok zaznamenaný, musí rezonovať s problémami cieľovej skupiny. Na to je potrebný blok „ponorenia“, ktorý bije bolesti Strednej Ázie.

Niektorí hovoria, že na internete nie sú žiadne peniaze. Iní úspešne tu zarobia chlieb s kaviárom. Pozná druhé tajomstvo?

"Je potrebné schudnúť a čerpať prázdniny"

"Do nového roka, uistite sa, že odstrániť strany"

"Na svadbe musím byť štíhly!"

Ale prichádzajú milované dátumy a nič sa nemení.

Urobte si ponor neosobný. Ľudia sa nepáči, aby sa vyhrabali na svoje problémy. Porovnajte: "Môj manžel na vás strelil" a "Vzťahy s manželom nie sú rovnaké." Správa je rovnaká, informačný kanál je iný. Čitateľ by nemal mať dojem, že je „liečený“. Nech si nakreslí svoje vlastné závery a spozná sám seba. Ak ste správne identifikovali bolesti CA, ponor bude fungovať tak, ako by mal.

Kompetentne prítomný infoprodukt

Videl som veľa predajných príspevkov s dobrým, chytľavým štartom, ale bez prezentácie. Autor hádže čitateľovi odkaz na webinár alebo skupinu, ako je psia kosť - n-on! Dôverná atmosféra vytvorená ponorením sa okamžite rozptýli. "Ach, ďalší *** chce zarobiť na môj problém," myslí si čitateľ. Preto žiadna prezentácia žiadnym spôsobom. Tento blok odpovedá na tri otázky:

 • Kto ste
 • Čo navrhujete?
 • Ako to pomôže čitateľovi?

Čím stručnejšie, tým lepšie. Podrobné informácie budú na vstupnej stránke alebo vo vašej skupine - kde vedie odkaz z cieľového príspevku. Bolo by pekné spojiť mini-case do prezentácie:

Uvádzame výhody

Tento blok nasleduje logicky z predchádzajúceho. Je to všetko veľmi jednoduché. Zoznam všetkých buchty vášho infoprodukt. V stĺpci, rovnako ako v škole, a čo najjednoduchšie.

žiadny

áno

Upravte tok elektród

Povieme vám, ako prilákať zákazníkov do vášho podnikania.

Vedomá výživa, životná energia prany

Vysvetlite výhody védskej moci. Povedzte o vzťahu potravy a duchovnej energie.

Riadenie peňažných tokov

Učme sa, ako spravovať peniaze

Ak ste oboznámení s Il'yakhovom a informačným štýlom, s týmto blokom nebudú žiadne problémy. Čím viac výhod, tým výraznejšia je vaša ponuka, ale nemali by ste ju vysávať z prsta. 5-7 presvedčivých viet - a ste na koni.

Rozlúčime sa, ale nehovorte "zbohom"

Najkratší, ale aj potrebný blok. Toto sú 1-2 motivujúce frázy na tému príspevku. Win-win je prianím niečoho príjemného.

Toto umožní cieľovým príspevkom ...

Storytelling, Jasný príbeh z osobného alebo profesionálneho života bude vynikajúcim korením na post. Realistické taxíky. Nepotrebujem príbehy z kategórie "pred rokom som žil pod mostom a teraz píšem tento príspevok z apartmánu päťhviezdičkového hotela." Zopakujte svoj príbeh. Zdá sa vám úprimne, presvedčivo? Ak áno, možno ho bezpečne vložiť na začiatok príspevku.

Trochu zdravej sebaironie, Ako ten chlap.

réva, Cieľový stĺp bez vizuálnej zložky - ako sendvič bez chleba. Krátke video s automatickým prehrávaním je dobrou alternatívou k fotografiám vytvoreným pre fotografie a obrázkom. Aplikácie Vine a Coub strieľať úhľadné krátke videá len pre sociálne siete.

Ak z nejakého dôvodu nie ste pripravení zažiariť svoju tvár vo videu, vyberte obrázok, ktorý nie je banálny.

... a je lepšie na to zabudnúť:

Banda emoji, Predstavte si muža, ktorý sa neustále usmieva, grimasy, výkriky a tlieska rukami. Zvyčajne je to šialené. Emoji prekladá autorove emócie do textu. Ako vyzerá osoba, ktorá ich vloží po každom slove? No, rozumieš.

Emoji je dobré len pre výber častí príspevku:

Obrázky z fotografií. Vážne, to je na hovno. Usmievajúci sa chlapci v oblekoch, športové autá s americkými číslami, fan-spread dolárov - to všetko je už dlho spojené s podvodom. Nebuďte tak. Zostaňte s editorom fotografií a vytvorte jedinečný obrázok.

Ako písať pre infobiz-public: nechajte Jobs sám

Ak sa cieľový príspevok dá porovnať s billboardom, z ktorého sa červený koberec natiahne do obchodu, obsah vo vašej skupine je ukážkou samotného obchodu. Je to on, kto si kúpi informačné produkty. Ak sa osoba presunula do vašej skupiny z odkazu z predajného miesta, pravdepodobne naskenuje celú stenu, aby zistil, aký druh ovocia ste.

Mnohí z "čerstvé" info-podnikatelia vidieť tento obrázok. Predaj post energický, chytľavý, požadovaná služba, existuje potenciál. Môžete ísť do skupiny a pschschschsch, lopta okamžite vyfúkne. Na stene sú kontinuálne citácie o podnikaní a všeobecne o živote, repostoch z iných verejných skupín, výbere dokumentárnych filmov, motivujúcich obrazoch. A neexistuje žiadne samoobslužné podnikanie. Poistka stačila len pre cieľový príspevok, potom dúfa, že jeho produkt bude predávať Steve Jobs alebo Mahatma Gandhi s ich chytrými citáciami. Nie, už to nefunguje.

Stávka na obsah autora. Nech sú príspevky menej, ale budú jedinečné a rozmanité.

 • Prípady. Ukážte svojim odberateľom, že pracujete. Aj keď ste v poslednom týždni mali len jedného klienta - napíšte o ňom, povedzte nám, ako ste mu pomohli.
 • Správy o udalostiach. Príchod na konferenciu - o tom napíšte. Presunutý do novej kancelárie - povedzte nám o tom. Nemenite skupinu na pobočku Twitter. Udržať rovnováhu medzi profesionálnym a osobným.
 • Prieskumy verejnej mienky. Jednoduchý, ale pracovný spôsob, ako hýbať publikom. Ponúknuť predplatiteľom nielen poke na odpovede, ale aj argumentovať svoj názor v komentároch.

S nedostatkom nápadov na príspevky, pozrite sa do zbierky z Cerebro.Target", A pre inšpiráciu - málo ľudí s chladným obsahom a dobrou účasťou:

 • Kett ★ Psychológia na hardcore. Autor skvele prekročil dve lukratívne výklenky naraz: psychológiu a SMM. Píše nie nudné, aktívne komunikuje s predplatiteľmi, nebojí sa lesknúť tvár. Kett inteligentne využíva všetky schopnosti na zlepšenie obsahu: selfies, videá, ankety, memy.
 • Rvi šablóny s Anastasia Babakova. Nastya je fitness tréner a konzultant pre zdravie žien. Komunikuje so Strednou Áziou zľahka, ako pohár smoothie v posilňovni. Mnohé osobné fotografie a videá odpovedajú na otázky účastníkov. To všetko vytvára útulnú, dôverujúcu atmosféru, ku ktorej sa chcete pripojiť.
 • Obchodný kouč Radislav Gandapas. Veterán infobiza. Jeden z najvyhľadávanejších špecialistov na osobný rast. Obsah Gandapas, as, a jeho služby sú zamerané na pevných strýkov v prísnych oblekoch. Žiadne emoji a žarty, všetko je veľmi občianske.
 • Obchod, iz izi, rial prúd synchronizácia ebout to. Projekt Alexandra Chipizhka, známy v niektorých kruhoch ako plešatý Bro. Niektorí ľudia ho považujú za marketingového génia, iní sú klaun a pozer. Plešatý Bro je korporátny štýl je prúd myšlienok s vznešenými analógiami. Na prvý pohľad sa môžu zdať šialené, ale ak sa nad tým zamyslíte, píše všetko v prípade a bez klamstiev. A to v infobusiness je drahé.

Nakoniec hovorím banalitu. Bude ťažké pre vás vybudovať infobusiness (áno, v zásade žiadne podnikanie), ak si nie ste istí kvalitou svojich služieb a ich výhodami pre Strednú Áziu. Ak sú takéto pochybnosti - opustite tento podnik, nepokazte svoju karmu.

Ďakujem vám za pozornosť.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár