6 interných inštalácií dobrého textára

Chcete poznať najdôležitejšiu vec o obsahu - práve o tom, vďaka čomu sú texty napísané, že sa vám páčia a zdieľajú? Nie je to záležitosť „písacích zručností“ (školák, ktorý dokonale píše eseje o literatúre alebo vie aj písať). Nie v rafinovanosti štýlu. A ani pri inštalácii autora vytvoriť užitočný obsah. Skutočnosť, že publikum cíti užitočnosť materiálu, je len dôsledkom oveľa dôležitejšej veci. Práve tá, pre ktorú by mohli učitelia starej kyslej literatúry ľahko napísať sériu na esej:

- Čo si napísal, Petrov? Ste mimo svojej mysle? Čo je to esej z jednej vety: "Pechorin je nadbytočná osoba, čo znamená, že o ňom nie je potrebné písať."

-Marya Ivanna, ale čo ešte niečo napísať?

- Choď, Petrov, prečítajte si učebnicu, potom budete vedieť, čo písať.

Faktom je, že keď čítate obsah, ktorý sa vám páči, nehodnotíte text, hodnotíte osobu, autora. Ľudia sa nestarajú o texty (koherentné prejavy zjednotené spoločnou myšlienkou, ktorá sa neustále vyvíja od začiatku do konca). Ľudia sa nestarajú o ľudí.

Všetko, čo sa nás v texte dotýka, je autorova vôľa, myšlienka, postoj, živý obraz človeka, ktorý sa objavuje medzi riadkami. Súhlasíme alebo nesúhlasíme s textom, ale s osobou. Nadšenie alebo rozhorčenie nie je spôsobené slovami (sú len nástrojom), ale postavením autora. Nedotýkame sa textov bez pozície autora. Toto môže byť užitočné. Návod na obsluhu vysávača robota alebo práčky sú užitočné v každodennom živote, ale naozaj sa s niekým dotýkajú?

Obsah:

  Šanca vyhrať publikum sú autori, ktorí písajú, riadia sa nasledujúcimi internými nastaveniami:

  1. Dobré texty nie sú napísané dobrými ľuďmi, ale ľuďmi v niečom neobvyklom. Nie je potrebné snažiť sa byť odlišný od ostatných v ich názoroch. Musíte byť taká osoba.

  2. Poctivosť k sebe ak čitateľovi je podmienkou, ktorá umožňuje písať dobrý text. Úprimnosť znamená, že autor vyjadruje svoje ľudské postavenie. Neprítomnosť to neznamená.

  3. Text je emocionálna manipulácia. Autor je absolútne úprimný, len veľmi úprimne sníva o manipulácii s pocitom svojho publika (inšpirovať myšlienku, v ktorej verí sám). A viete, čo publikum súhlasí - miluje premýšľanie a skúsenosti zároveň. Dobrý text v nás evokuje „emocionálne myslenie“. A toto je jeho sila.

  4. Je potrebné manipulovať čestne. Až do najzákladnejších ganglií, veriacich, že táto manipulácia vás urobí lepším ako autor (alebo osoba, ktorá je jedna a tá istá vec), pomôže divákovi aspoň niečo.

  5. Manipulovať musí byť schopný. Nestačí mať "zaujímavé" vnútorné "ja". Hlavnou vecou je byť schopný vyjadriť toto „ja“ správnymi slovami v správnom poradí. Výsledkom je nielen myšlienka a čestná viera v jej správnosť, ale aj interný cenzor (editor), ktorý vás robí nie spontánnym písaním, ale v práci - vyberte presné slová, intonáciu potrebnú, vymazajte z textu, čo nefunguje pre všeobecnú myšlienku a atď. Cennejšie ako interné auto autora je len interný editor. Aj keď, ak sa pozriete, v dobrom autorovi je jeden.

  6. A tiež - v texte sa autor vždy pokúša objaviť lepšie, než je v skutočnosti. Vždy je však hranica predvádzania. Ak prekročíte čiaru, neveria tomu.

  Loading...

  Zanechajte Svoj Komentár