Milujte svojich textárov

Stretli ste sa niekedy na ulici Klobása? Chodí blízko reštaurácie, kde si ľudia kupujú rýchle občerstvenie, a čas od času - keď si myslí, že šéf sa na neho pozerá - vlieva ruku na okoloidúcich. Keď sa stretnete s týmto vývesným štítom muža, na ktorého hrudi je znak s menu a cenami, ktorý sa krúti, myslíte si, že tu je hnev, ktorý od života nepotrebuje nič, išiel do takejto práce. A pokojne okolo.

Ale v skutočnosti je to smutný mladý muž, potený z potu v hustej klobáse, s ktorou si jednoducho zarobí na živobytie.

Rovnaký príbeh s ľuďmi, ktorí sa nazývajú copywritermi na webe. Čo je v mysliach divákov o nich? Niektoré mýty a hlavné: je to lacná práca, ktorú možno ľahko nájsť na akejkoľvek výmene obsahu. Táto pracovná sila obsahuje texty pre webové stránky, pracuje hodinu denne a celý zvyšok času pije pivo pri hľadaní nejakej inšpirácie, ktorá sa začne písať, táto lacná pracovná sila dáva každému kecy o tom, čo super cool predaj text, a vlastne robí prácu, ktorú ste mohli urobiť trikrát lepšie, ale je to škoda strácať čas, a naozaj, táto pracovná sila je takmer self-generované z nečistôt.

Prečo potrebujete copywriter

Po desaťročia, copywriters ponúkajú svoje služby prakticky nič na výmenu obsahu. Počas tejto doby boli mraky napísané všetkými druhmi rôznorodých - a odpadkov a chladným - obsahom. Väčšina typu optimalizovaná pre problémy so seo-optimalizáciou: zadajte 10 kľúčov na 1000 znakov textu (to znamená, že po celú dobu, Runeet robil všetko, pre ktoré by bola webová stránka zakázaná dnes kvôli perespamu). Áno, pracovali na jedlo, brali na seba akúkoľvek úlohu: preklad z angličtiny na 30 rubľov za 1000 znakov bez medzier; prepisovanie za 10 rubľov, atď. Mnohí z nich pracovali nielen kvôli jedlu, ale aj kvôli portfóliu, cítili, že ich čas príde raz. V priemere táto horda hladových copywriterov produkovala veľa, veľa obsahu pochybnej kvality, aby cestovala po náročnej ceste od učeníctva k profesionalite. Medzi nimi bolo veľa šikovných a talentovaných a zaslúžilo si oveľa viac. Vieme, o čom hovoríme, pretože sme našli mnoho našich „inteligentných a talentovaných“ ľudí v tomto spoločnom banku nazývanom „výmena obsahu“. A viete, čo je úžasné? Odhalili taký nevysvetliteľný vzor: copywriter, ktorý je naozaj dobrý v písaní, sa nenachádza medzi tými, ktorí aktívne podporujú a majú veľa pozitívnych recenzií, ale medzi skromnou vrstvou autorov, ktorí nemajú prakticky žiadne recenzie. To je divné, ale pochopiteľné: takéto rozptýlenie sa okamžite, ako horúce koláče. Ak sa skutočne preukážu, ukážu, ako píšu, - a teraz sa presúvajú z radov "voľnej práce" do "ťažkého delostrelectva", ktoré vážne využíva na marketingové účely.

Situácia, keď lacný textár na voľnej nohe bol v dopyte, bola minulosťou. Napokon nastal čas, aby sa talentovaní a šikovní vrátili späť. Všetko sa zmenilo - stalo sa to nie náhle, ale stále rýchlo. Dnes všetko, čo spontánne vyrastie zo špiny v ňom zostáva. Dobrý web copywriter sa stal symbolom vašej bezmračné budúcnosti. Áno, toto je vaša budúcnosť, váš skutočný zisk a váš jediný spôsob, ako nájsť spoločný jazyk s cieľovou skupinou.

Vyhľadajte autora. A keď ho nájdete, milujete, rešpektujte a platíte dôstojne. Pretože tento remeselník, ktorého piaty bod je pevne priskrutkovaný k stoličke počas celého pracovného dňa, vám prinesie oveľa viac zajtra, ako si dokážete predstaviť dnes.

Profesia copywritingu je dnes v TOP-20 najvyhľadávanejších verziách širokej škály publikácií a ratingových agentúr. Pre ruský trh sú ešte stále neobvyklé voľné miesta: napríklad obsahový riaditeľ s platom 120 000 rubľov, ktorého povinnosťou je tvorba a realizácia propagačnej stratégie s pomocou obsahu a úzkej spolupráce s autormi.

Web copywriting revolúcia sa deje priamo pred našimi očami

Čo sa to prejavuje?

V januári 2008 sa na jednom z webinárov Seth Godin, autor blogu o dôveryhodnom marketingu a niekoľkých obchodných bestsellerov o ňom (Violet Cow, Ground Mince atď.), Spýtali, čo Dnešné miesto (pripomeňme si, že to bol rok 2008) je prevzaté marketingom obsahu v sérii komunikácií s cieľovou skupinou, odpovedali: „Toto je jediná vec, ktorá ostala teraz“. Jediná vec je, že dnes je čas hovoriť s ľuďmi dôverne: pravdivo povedať o sebe, svojej značke, zdieľať spoľahlivé a užitočné informácie o vašom trhu ako celku. Emocionalita, ktorá prešla od dotieravej tradičnej reklamy, sa objavuje na webe. Komunikácia na emocionálnej úrovni s cieľovým publikom sa rodí, keď sa ľudia cítia, že nie sú implantovaní, nie vtyuhivayut a nehanebne do svojich hláv nehanebujú myšlienku nadradenosti svojej značky nad ostatnými a zdieľajú s nimi bezplatne tie najcennejšie informácie. Kto vám pomôže nadviazať takýto vzťah s publikom? Pravda - len tím copywriterov.

Už viete, že je nemožné ignorovať globálny trend pretečených rozpočtov: kanály odchádzajúceho marketingu sú vyčerpané, kanály prichádzajúceho marketingu sa dopĺňajú. Tento trend možno nazvať inak, budeme ho tvrdo a tendenčne nazývať: „Agónia tradičnej reklamy“. Táto agónia začala, keď sa objavil alternatívny zdroj informácií vo forme internetu. Offline cítil ľudskú únavu z obsedantnej televíznej reklamy a platených článkov v médiách. Snažia sa zmeniť reklamu, v zásade sa o ňu nezaujímajú, jej jediná tromfová karta, ktorá stále drží značky, ktoré propagujú týmto spôsobom na vode, je veľký dosah. Na druhej strane sa alternatívny kanál na šírenie informácií každý rok zlepšil, čo viedlo k vzniku nových predpokladov na začatie rozhovoru s ľuďmi v ľudskom jazyku o tom, čo je pre nich skutočne zaujímavé.

Pred našimi očami sa zrodil marketing budúcnosti. V roku 2013 sa stal „content marketing“ ako požiadavka pobočky lídrom v zahraničnom internete. Na pozadí stabilného rastu tohto dotazu je pozorovaný rovnaký stabilný pokles vo vyhľadávaní vo vyhľadávacom marketingu. Teraz značky na webe propagujú, šíria užitočné informácie predložené v profesionálnom, ale chápanom, ľudskom jazyku. Tieto informácie, ktoré chcete zdieľať s ostatnými, je pípanie, ako je, dať o krok ďalej, takže priatelia, známi, atď čítať.

Vzhľadom k tomu, kurz na obsah marketing bol prijatý, jediná vec, ktorá zostala pre spoločnosti, ktoré chcú účinne propagovať svoje značky online je hľadať najchytrejších a najtalentovanejších textárov a zaplatiť im dobre za dobrú prácu.

Čo pre vás urobí inteligentný a talentovaný

Tým, že sa stavíte na marketing obsahu a začnete spolupracovať s profesionálnymi copywritermi, budete môcť postupovať s malým rozpočtom a počítajte s obrovským efektom. Naozaj, pre úspech stratégie marketingu obsahu, veľký rozpočet nie je všeliek. Môžete sa sústrediť na najziskovejšie kanály a presne zasiahnuť. Faktom je, že aj pri malom rozpočte môžete urobiť vážnu konkurenciu veľkým hráčom.

Copywriters vám pomôže získať lojalitu cieľovej skupiny. Iba dôveryhodný obsah - pamätáte si to? - môže rodiť emocionálne spojenie medzi vami a vašimi čitateľmi. Môžete si ľudí lojálni len jedným spôsobom - ukázať im, že s nimi zdieľate informácie, ktoré potrebujú, bez toho, aby ste niečo požadovali.

Tím obsahových expertov vám pomôže na všetkých frontoch: nielen vytvárať vysoko kvalitný obsah pre webovú stránku spoločnosti, ale aj písať pre platformy dôvery, kde uverejňujete materiály na rozšírenie svojich poslucháčov, vykonávate sociálne mediálne aktivity, vytvárajte scenáre pre tematické videá (vy nepomýšľali o svojom vlastnom vlogu, ale márne!) a oveľa viac.

Na zlatý důl

História tejto revolúcie nezačala včera a jej dôsledky neskončia zajtra. Internetový trh sa už otočil o 180 stupňov - v smere rozvoja prostredníctvom dôvery marketing vo všeobecnosti a obsahu marketing vo frekvencii. A tu sa môžete pohybovať vo všetkých smeroch, rozširovať „životné prostredie“ vašej značky prostredníctvom obsahu, ale v každom prípade budete musieť kopať v každej z týchto oblastí hlboko - do svojho zlatého jadra. Lopata a krumpáče vám rukopisníci. Neexistuje nikto iný, kto by túto tvrdú, ale veľmi hodnotnú prácu riešil.

Tu je ďalší banálny životný príbeh o tom, ako sa nedôležité ukazuje, že je dôležité, a "negros" z copywritingu pochádzajú z tieňa vďaka svojej práci a revolúcii obsahu marketingu. Mimochodom, v tomto ohľade nemusí byť zbytočné bližšie sa pozrieť na muža klobásy. Kto vie, možno aj on a stovky jeho ilk pripravujú aj vlastné povstanie?

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár