Každý textár má svoj vlastný rock and roll

Recenzia knihy Denisa Kaplunova "Obsah, marketing a rock and roll"

Preskúmanie tejto knihy, ktorú vydalo vydavateľstvo Mann, Ivanov a Feber, sme plánovali publikovať už dávno. Ale potom tam bol príbeh - autor Denis Kaplunov, známy na trhu pre knihy "Efektívny obchodný návrh" a "Copywriting hromadného ničenia", tvorca blogu "Copywriting od A do U", zakladateľ "Studio Denis Kaplunov", aj keď sme ho osobne neurazili, trochu urazený na nás (prečítajte si komentáre k tomuto článku). Roztržka vyšla zvedavo, podobne ako Ivan Ivanovič a Ivan Nikiforovich.

Ako táto kniha vznikla, Denis Kaplunov tu napísal.

A urazený za nič. Book-muse pre dobytie zákazníkov na internete, ako Denis sám označil žáner (prečo - pochopíte po prečítaní) - len o samotnom copywritingu, ktorý zostane a zostane základom marketingu obsahu. Nejde o to, ako inzerovať, ukladať (publikum je neodvolateľne unavené z aktívnych výziev na akciu, ktoré sú charakteristické pre tradičné reklamné posolstvo; tradičná reklama umrela, ako poznamenal Seth Godin). Ide o to, ako vytvoriť obsah, vďaka ktorému si môžete dobiť svojich čitateľov.

V skutočnosti je to autorský recept na „vytváranie“ skvelého obsahu, ktorý funguje pre budúcnosť, pričom v srdci publika zostáva neodolateľný vlak. Obal obsahuje množstvo užitočných a zaujímavých praktických tipov vychádzajúcich z osobnej skúsenosti autora a skúseností s gurumi copywritingu, ako aj príbehy ilustrujúce autorské práce.

Čo robí rock and roll, pýtate sa? Áno, pre všetkých. Rock and roll je hnacou silou, ktorú získate vytváraním skvelého obsahu, jeho odozvou a láskou publika, odmena za „profesionálny výkon“ je konečne životný štýl. Kniha je naplnená rock and roll: jednoduché, stručné, inšpirujúce. V ére internetu, ktorá poskytuje rovnaké príležitosti pre všetkých, sú dôležité len vaše aktívne akcie:

„Na internete sa stávať hviezdou je omnoho jednoduchšie (a lacnejšie) ako v bežnom živote. Každý má svoje vlastné hviezdy a vlastný rock and roll. Rovnakú hviezdu ako ja. “Neberaj hviezdy z neba, ale staň ich pre svojich čitateľov.“

Táto kniha je jednoduchá a živá diskusia o tom, ako vytvoriť efektívny obsah na prilákanie čitateľov a aké chyby by sa mali vyhnúť. Bude zaujímavé, aby majitelia stránok, blogy, predné e-mailové bulletiny, používatelia sociálnych sietí - vo všeobecnosti, každý, kto prišiel na internet, nebol pre zábavu, ale pre klientov a peniaze.

Niekoľko receptov z knihy Denisa Kaplunova

Sladký pár "Čo?" a "Ako?"

„Väčšina textového obsahu je založená na princípe„ Čo? “Autor sa dotýka skutočného problému a hovorí, čo je potrebné urobiť, aby zmizol.Takéto materiály môžu obsahovať aj veľa nových a užitočných údajov. textový obsah založený na scenári „Čo? + Ako?“. “

Predstavte sa publiku správne.

"Okamžik spoznávania je veľmi dôležitý aj vo virtuálnom priestore. Najjednoduchším príkladom je blog autora. Každý elektronický denník o logike by mal obsahovať časť" O autorovi. "Ľudia navštívia vaše stránky prvýkrát chcú lepšie spoznať, najmä ak sú návštevníci pod príjemným dojmom vášho obsahu.

Neosobné články popisujúce, ktorí autori sú úžasní, alebo nudná autobiografia - to je posledné storočie. Ak chcete byť vždy zaujímaví - sledujte súčasné trendy, nebuďte dinosaurami. Minimálnou požiadavkou je fotografia. Ale toto je veľmi minimum. Najlepšia možnosť je pozdrav vo formáte videa.

Čitatelia kliknú na drahocenné tlačidlo Hrajte a spadajte pod váš šarm. Máte skvelú príležitosť na ich zapálenie, dať im inteligentný rock and roll.

Podrobný návod na písanie efektívnych titulkov

Jeho Denis podporuje toto paradoxné pravidlo: "Pamätajte na pravidlo efektívneho titulku: ak ste z toho chorí - nie je to skutočnosť, že to nepritiahne pozornosť klienta. Nie ste cieľová skupina. Často počúvam námietky, že takéto titulky už nefungujú. To je nezmysel. Ako sa hovorí, musíte byť schopní variť.

Získajte svoj ochranný čip.

"Návštevníci vašich webových stránok a blogov čítajú nielen vás. A nielen vy. Môžu si prezerať desiatky článkov rôzneho tematického obsahu za deň. Hovoria, že každý autor má svoj vlastný štýl, prístup atď. - Ak vezmete päť rôznych autorov a odstránite titulky v ich článkoch, skúste uhádnuť, kto je kto.

Takéto rozinky (o vlastných čipoch - SC) sa rodia nezávisle. Poviem vám o mojom čipe. Mnohí čitatelia si všimli moje citáty. Často si dovolím predefinovať dobre zavedené výrazy, pridať k nim „papriky“ alebo „sladkosti“, takže v novej hypostáze sa objavuje údajne dobre známy výraz. Trik je v tom, že čitatelia očakávajú, čo klenot vydám nabudúce.

Moje kráľovstvo pre dostupnosť!

"Udržujte to jednoduché a čitateľ vás osloví. Milujem vyhlásenie Alberta Einsteina:" Všetko by malo byť uvedené čo najjednoduchšie, ale nie jednoduchšie. "Často sme v pokušení zapôsobiť na našich divákov. ale najhoršie je, aby ste sa zdali múdrejší, ako ste naozaj.

Stručne

"Tu (na internete - SK) nie je čas študovať viacnásobný opus, najmä keď pochopíte, že tri odseky možno vyjadriť v dvoch predpokladoch. Existuje nemecké príslovie" Krátka reč je dobrá reč. "Nie sme Nemci, ale táto morálka platí a nám všetkým dvesto percent. "

A mnoho ďalších nápadov užitočných pre marketing obsahu: napíšte o tom, čo rozumiete; každé slovo použité v texte by malo byť jasné aspoň 90% cieľovej skupiny; Najvhodnejším pohybom je striedanie formátov obsahu (video, audio, texty). Autor ochotne zdieľa informácie o boľavej otázke: ako hľadať nápady, kde sú ich nevyčerpateľné zdroje?

Denis Kaplunov nezostáva neopodstatnený a mnohé z jeho odborných rád ilustrujú príklady z jeho vlastných článkov, ktoré ukazujú, ako to môže byť aplikované v praxi.

Jedlo pre myseľ

Jeden zádrh: variť "majstrovské diela" podľa receptov Denisa Kaplunova, musíte byť Denis Kaplunov. Kuchár inej úrovne nebude takto variť.

Recepty sú vytvorené takzvanými textami. Ak sú napísané dobré, platia iné pravidlá hry.

Obsah, marketing a rock-and-roll sú zaujímavé, múdre myšlienky človeka, ktorý sa píše, jeho snaha prelomiť svoje skúsenosti do jednotlivých častí a systematizovať celú vec do uceleného obrazu podľa metódy „vedeckého prístupu“. Faktom však je, že tento obraz možno vziať do úvahy, kopírovanie skúseností je nepravdepodobné, že bude fungovať.

Každý textár je jedinečný. Pokúste sa vytvoriť niečo podľa receptu - premýšľať o tom, ako zmiešať všetky "ingrediencie" v správnom pomere, budete zmätení, ako stonožka, ktorá sa rozhodla pochopiť, ako to dokáže tak dobre s 40 stopami. Spit - a začať písať vlastným spôsobom. A potom sa s nami podeľte o vlastný recept, ktorý je tiež možné zohľadniť.

Táto kniha by nemala byť braná ako sprievodca pri vytváraní obsahu (príliš veľa autorovho "I", osobnej skúsenosti, ktorá sa ťažko používa, len preto, že nie ste Denis Kaplunov: každý má svoj vlastný temperament, svoje vlastné predstavy o všetkom, svoje metódy práce a .D.). A autor pravdepodobne takýto cieľ nemal. Táto kniha je múza, jej úlohou je inšpirovať.

Ale jednoznačne: táto kniha by mala byť čítaná a pridaná do prasiatka vašej profesionálnej batožiny. Váš mozog „prehltne“ a „strávi“ túto potravu pre myseľ. A po čase vám najdôležitejšie veci pomôžu urobiť niečo viackrát rýchlejšie a lepšie, ako by ste urobili bez tejto knihy. Neučí vás písať, ale dá podnet k úvahám - a to je pravdepodobne hlavná vlastnosť akéhokoľvek dobrého textu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár