Ako sa dobrý copywriter líši od zlého?

Schopnosť krásne vyjadriť svoje myšlienky? Vrodená gramotnosť? Pozor na detail? Trikrát za sebou. Dobrý copywriter rozlišuje vytrvalosť.

Čo robí dobrého textára?

Dobrý copywriter sa neustále praktizuje. Ponorí sa do témy, píše a edituje, kým sa materiál nestane odborníkom. Niekedy to trvá hodiny a dokonca dni.

Dobrý copywriter pokojne prijíma akúkoľvek kritiku a hovorí úprimne, ak sa ukázalo, že je pre neho užitočný. Pozorne počúva ľudí okolo seba a jeho vnútorný hlas a na základe toho sa snaží písať ešte lepšie.

Dobrý copywriter už dlho akceptoval skutočnosť, že prvý návrh, v každom prípade, bude musieť byť prepracovaný a prepracovaný, a že produktivita nezávisí od inšpirácie, ale od každodennej práce, usilovnosti a znalosti niektorých profesionálnych trikov.

Dobrý copywriter píše dobré texty, pretože naozaj miluje svoju prácu. Chápe, že je to viac ako povolanie. Toto je volanie, volanie zhora. On jednoducho nemôže písať.

Čo zlý copywriter odmietne urobiť?

Zlý copywriter odmieta priznať, že je zlý. Je presvedčený, že úroveň jeho zručností dosiahla absolútnu hranicu, takže nestráca čas úpravou a ešte viac prepisovaním svojich textov.

Na prvý pohľad sa môže zdať, že je ovládaný aroganciou, ale v skutočnosti sú tu ďalšie pocity - lenivosť, neochota opustiť zónu pohodlia a strach (strach z toho, že utrácajú viac energie a stále zlyhávajú).

Netreba dodávať, že ako zlý copywriter vníma kritiku? To je pravda, vôbec to nevníma. A prečo? Kto a čo ho môže naučiť? Pracuje ako copywriter 5 rokov, napísal tisíce článkov o rôznych predmetoch a vie, ako urobiť text „predávať“ (spravidla na to používa také techniky).

Nepáči sa vám môj text? Veľa preklepov? Plytké ponorenie do témy? Čo rozumiete v textoch, neznalosti!

Ako sa odlišovať?

Mnohí priemerní textári si myslia, že sú to skutoční profesionáli. Tvrdohlaví a seba-spokojní, ani neplánujú zmenu. Keď sú požiadaní, aby prepísali článok alebo urobili úpravy textu, väčšina z nich je urazená - „klienti sa hádajú“, „nerozumeli myšlienke autora“, „neocenili môj talent“ atď. A vo všeobecnosti nenávidia spätnú väzbu od zákazníka a žiadajú ho len o zaškrtnutie a nie o zlepšenie ich textu.

Dobrý copywriter je vždy pokorný, pripravený hovoriť a počúvať kritiku. Napriek svojmu majstrovstvu berie proces písania a editovania materiálov veľmi vážne. A za akýchkoľvek okolností, ktoré môže byť, bude aj naďalej písať a rozvíjať svoje zručnosti.

Je čas na výber

Zmeniť alebo zostať rovnaké. Spustiť ďalší kilometer, alebo, s každým, sedieť na zemi chytiť dych. Byť vytrvalý a cieľavedomý, alebo byť ako väčšina.

Vyberte si druhú možnosť - zostaňte v známej zóne pohodlia, napíšte zbytočné texty a užívajte si svojho génia. Vyberte si prvú možnosť, musíte sa naučiť skromnosť a začať pracovať veľa. Možno je to moje osobné presvedčenie, ale som si úplne istý, že rozvoj začína skromnosťou. Vďaka nej je túžba počúvať a meniť sa, pracovať a stať sa profesionálom vo svojom podnikaní. Preto ...

Staňte sa skromnejší a začnite dať svoju dušu do každého textu. Napíšte a požiadajte kritikov, aby ste sa zlepšili a zlepšili sa. Iba týmto spôsobom sa môžete stať dobrým copywriterom.

PS: Čo si o tom myslíte? Ako sa dobrý copywriter líši od zlého? Podeľte sa o svoje myšlienky v komentároch.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár