Čo očakávajú copywriteri od zákazníka? Ako získať dobrý text - inštrukcie z prvej ruky

Nikto nepočúva copywriterov (namiesto intro)

Na emócie, to bola odpoveď na článok o očakávaniach SEO špecialistov. Chcela som povedať veľa. Tento marketing je reštaurácia, kde každý pracuje pre klienta. Že našou spoločnou úlohou je chutné jedlo. Že SEO špecialista nie je klientom copywriter. Klient je podnikateľ.

Čašníci sa pýtali: "Čo očakávate od kuchára"?
- Rýchlo variť, najlepšie polievku po dobu 10 minút. Hádať, ako variť marocké prílohy sami. Nedával cukor do sleďa. Hlavná vec - vzal minimálne všeobecné tip.

Ale potom emócie ustúpili. V závislosti od úlohy sa copywriteri stávajú kuchármi, potom seo-shniki. Článok bol o trhu (Denis Kaplunov to nepovažuje za trh) lacného streamovaného obsahu, kde riadu pripravujú špecialisti SEO a spisovatelia iba rezajú zeleninu. Chcem hovoriť o inom trhu.

Jedná sa o priamu odpoveď copywriting, obsah marketing, obchodná žurnalistika, PR. Ak potrebujete silné textové texty - ste tu. A tu sa neuplatňujú kritériá trhu SEO obsahu. Dám vám tucet pravidiel na získanie pracovného predajného textu. A kolegovia budú podporovať. Ale najprv, že zlý text žije vo vás.

Tri chyby zákazníka, generovanie zlého textu

Lenivosť je zlý text.

Lazy hľadať dobrého autora? Vyplňte TOR? Premýšľajte nad svojím podnikaním? Zlý text.

Chamtivosť je zlý text.

Je škoda platiť za text "viac trhu"? Áno, čo platí - za školské eseje? Za 100 rubľov, nie je o nič horšie? Zlý text.

Pýcha je zlý text.

Myslíte si, že to napíšete sami? Nevidíte hodnotu textu ako nástroj? "Je to stále nikto nečíta?" Zlý text.

A teraz bonus!

Tri copywriter vady vytvára zlý text

Boli by ste prekvapení, ale sú to isté!

Lenivosť je zlý text.

Autor bol príliš lenivý, aby sa ponoril do otázky? Nedáva vám krátky? Neprečítajte text, nedáva korektoru? Zlý text.

Chamtivosť je zlý text.

Píše autor 20 000 znakov za deň? Preberá všetky témy v rade? Súhlasíte s tyraniou zákazníka v záujme nového poplatku? Zlý text.

Pýcha je zlý text.

Autor píše o sebe, obdivuje svoju slovnú zásobu (len tento prípad), zvažuje spotrebiteľov vášho nedokončeného výrobku, aby boli dobytkom? Zlý text.

Všeobecne platí, že bez ohľadu na to, ako vyzeráte, dostanete zlý text. # nefunguje Pravda, existuje jedna medzera. Skombinujte očakávania svojho klienta s profesionálnymi očakávaniami copywriterov. Okrem toho to nie je ťažké. Rozhovor som s niekoľkými kolegami - naše očakávania sú prekvapivo rovnaké.

Zakaždým, keď si objednáte text od profesionála (áno, robte to častejšie) - pozrite si náš zoznam. Nechcete si prezerať zoznam? Pozrite si zoznam vyššie uvedených zloziek. Astrológovia oznámili týždeň zlých textov pre vás!

Čo copywriter očakávať od zákazníka

 1. Dodržiavanie termínov
 2. Primeraná platba
 3. Vymazať TK
 4. Úplnosť informácií
 5. Láska k jeho práci
 6. Bežný obchod
 7. Rešpektovanie partnera
 8. Primerané očakávania
 9. Konštruktívne dodatky
 10. Uznanie profesionality

Takže už máte 10 prikázaní a 3 zlozvyky. A vy ste si mysleli, že copywriting je "textílie v Word" (© Maxim Ilyakhov)? Potom - v krokoch: čo by mal zákazník urobiť, aby získal dobrý text.

Vezmite návrh textu vážne.

Dodržiavanie termínov je rovnaké ako vaša povinnosť copywritera (najmä kolegovia zaznamenávajú včasné platby). Toto je podnikateľská etika.

Primeraná platba - čo to je? To je tiež jednoduché: poplatok je úmerný vynaloženým prostriedkom. Porovnajte text so zamestnancom. V obchodnej ponuke (list A4) trvá tri dni práce a niekoľko tisíc. Toto je TOP Megadisplay. Pred nami je silný špecialista, pripravený byť užitočný už roky. Je možné porovnať CP s listom študenta za 300 rubľov a 15 minút? Toto je Gastarbeiter; ono. "hosťujúci pracovník". t Jedinou životnou perspektívou takejto komerčnej ponuky je zaniknúť v spamových filtroch. DISCOVER ME !!! VEĽKOOBCHODNÉ POTREBY ...

Na dohad môžete získať geniálny inšpiratívny text, ktorý volá po pár vysoko výbušných kaziet, ktoré sa majú kúpiť na farme pre hydinu (Kateřina Yeroshina).

Clear TK znamená detailné a duše vyrobené TK. Pre mnohé dizajnérske štúdiá prichádza stručná správa ako dodatok k zmluve, pretože "čo je stručné, tak je to kreatívne," áno. Úplnosť informácií, láska k podnikaniu - to všetko vo vašich odpovediach.

Ale z nejakého dôvodu, riadky v nohavičkách často dávajú ľahostajnosť. "Naším publikom sú všetci ľudia, ktorí majú 3 900 rubľov." "Naše výrobky sú vysokej kvality - majú veľkosť a hmotnosť." "Nedostatok tovaru - podlieha gravitačnej sile!". "Od konkurentov na digitálnom trhu sa odlišujem len v láske ku kanárkam."

Dame dva život hacking. Formálne vyplňte informácie, ak: a) sa nepoznajú (svoje podnikanie), b) je ťažké písomne ​​uviesť. Riešenia: a) vykonávať marketingový výskum, b) vyplniť stručný text na telefóne.

Pomáha: pripravenosť odpovedať na ďalšie otázky; záujem o ich podnikanie a túžba robiť všetko na najvyššej úrovni (Dmitrij Karpovsky).

Uveďte úplné informácie. A potom - sadnite si a napíšte ďalšie informácie. Zdá sa vám, že o produkte je všetko jasné. Kupujúci sú deti, musia byť inšpirovaní. Zároveň sú však dospelí, musia byť odôvodnení.

Copywriter môže získať informácie o produkte z troch zdrojov: váš stručný, internet a vlastné fantázie. Na internete len základy, vo fantázii a bez vášho produktu veľa zaujímavých vecí. Jediným spoľahlivým zdrojom informácií o Vašom podnikaní je teda stručná informácia, ktorú ste osobne vyplnili.

A spočítajte tú prekliatu konverziu - takú dôležitú pre nás, ako text pracoval!

Buďte etickí

Neznášate svoju prácu? Beriete nebezpečné diéty? Predávať kópie kópií? Váš obchod si nezaslúži dobrý text. Vy sami to viete a objednáte prepisovanie na stránky konkurentov. Nebude lietať.

Očakávam jasnú znalosť môjho podnikania od zákazníka vo všetkých zmysloch a ochotu pracovať tvrdo, tráviť čas na dosiahnutie výsledku (Alexander Bykhno).

Najlepším zdrojom informácií, inšpirácie a pochopenia pre skvelý nápad je vlastník firmy. Iba vy viete, prečo je výrobok tak chladný. A verím vám - ak veríte v seba. Dočasne vytvoríme sekciu vášho produktu, kde sa o nej hovorí len pravda. Milujte svoje podnikanie - av textoch to bude fyzicky cítiť.

A áno, podnikanie musí byť etické. Nemôžete predať to, čo neveríte. Alebo za škodlivé. Ak sa angažujete v zlých skutkoch - text to bude odrážať. Ale správny copywriter vás nebude kontaktovať.

Rešpektujte svojho autora. Nikto ešte nezrušil zdvorilosť a copywriter je ne-ne, áno, kreatívny človek s jemným doladením. Táto kvalita pomáha preniknúť do emócií cieľovej skupiny. A nepracujte s boors už vo fáze datovania. Navyše, spisovatelia sú márni ľudia. Nemusíte chváliť, ale ide namiesto tipu. Ďakujem.

Buďte konštruktívni

Text je súčasťou systému. Návrh, kontextová reklama, cena - všetky prvky ovplyvňujú konverziu. Nemôžete len vziať a umiestniť text v LiveJournal ísť predávať. Iné veci budú rovnaké, gramotný text prinesie ovocie. Nevyžadujte si však čísla konverzie vopred. 100% spokojný?

Nadmerný šéfkuchár ego vždy zasahuje. Otvorenosť myšlienkam a dôvere vytvárajú uvoľnenú, bezpečnú pracovnú atmosféru, ktorá pomáha (Marina Voitovich).

Pri práci s copywriterom prosím vypnite svoje ego. Má viac ega. A on to vypne - premýšľa o produkte, publiku a predaji. Takže si o tom myslíte, ale nekritizujte frázy, obraty. "Tak by som písal ...". Napíšte a urobte split test.

Plná dôvera v textárovi pomáha, ochota vypĺňať dlhé nohavičky a odpovedať na všetky otázky, ale zároveň nevyliezť do štruktúry atď. (Sergey Troubadour).

Rešpektujte profesionalitu. Iba hypochondri neveria diagnóze ošetrujúceho lekára. Prečo niektorí zákazníci chcú mať jediný rozhodujúci hlas pri schvaľovaní reklamného textu? Áno, obchodná zodpovednosť je úplne na vás. Spočíva však v kompetentnom, intuitívnom delegovaní úloh. A nie pri hľadaní extra čiarky.

Asi 10 dôvodov, prečo určite nedostanete dobrý text (namiesto záveru)

 1. Neveríte v silu textu.
 2. Nerešpektujete prácu a znalosti spisovateľa.
 3. Hľadáte kde lacnejšie.
 4. Slepo dôverujete trendom: „dajte titulky ako Kaplunov“, „skontrolujte všetko v Glavrede“.
 5. Text posudzujete podľa vonkajších faktorov: objem, voda, nevoľnosť, stop slová, jedinečnosť, prítomnosť spúšťačov.
 6. Chcete SEO text.
 7. Vy sami ste spisovateľ a viete, ako je to lepšie, len vy ste vážny človek, preto delegujete malé úlohy, ale ego nespí a text je prepísaný v Gugldokah osemkrát a všetko, absolútne všetko je potom trochu rozrušené a zmätené.
 8. Ste leniví na poskytovanie informácií. Váš príspevok k rozvoju textu by mal byť aspoň 50%. Ak sa teraz pýtate sami seba otázku, za ktorú platím textárovi, potom určite nedostanete dobrý text.
 9. Viete, ako nie, ale neviete ako. Nie je jasné? To je aj autor.

Moja výzva na akciu pre dnešok

Urobme svet lepším miestom - každý pre jeho časť. Potom tu bude synergia, jednorožce a predaj textov, ktoré naozaj fungujú. A Konverzia! A Organic Traffic! A dokonca aj Content Marketing je hlavnou vecou, ​​ktorej veríme.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár