Content Marketing zabíja copywriting a zanecháva copywriterovi prácu

Copywriters užívať života a s dôverou robiť plány do budúcnosti. Čakajú na zvýšený dopyt po svojich službách v súvislosti s prílevom reklamných rozpočtov na internet. Avšak, čoskoro veľa copywriters budú musieť naučiť nové špeciality. Copywriting ako činnosť je minulosťou kvôli nedostatku dopytu.

Prečo obsah marketing zabíja copywriting a čo copywriter robiť, aby zostali mimo práce?

Copywriting už nefunguje.

Na overenie je vhodné začať s definíciou. Wikipedia hovorí, že copywriting je profesionálna činnosť pri písaní reklamných a prezentačných textov. Profesionálni copywriteri niekedy zdôrazňujú, že sa zaoberajú tvorbou reklamných textov. Tvrdia, že autori všetkých ostatných textov by nemali byť nazývaní copywritermi. A vybrať textári tvrdia, že vytvárajú predajné texty.

Copywriting je reklamný text. To znamená, že copywriting nefunguje. Viete, že publikum nevníma tradičné reklamné správy. Okrem toho sú ľudia aktívne chránení pred reklamou. Televízni diváci a rozhlasoví poslucháči často prepínajú kanály, aby nemuseli sledovať alebo počúvať reklamné jednotky. Používatelia internetu môžu využívať ešte efektívnejšie nástroje.

Všimnite si nasledujúci príklad:

Inzerent zaplatil za banner v obchodnej publikácii Vedomosti a spolieha sa na efektívnosť tejto investície. A čo si o tom myslia čitatelia Vedomosti?

Užívateľ ponechal na obrazovke iba textové poznámky s ilustráciami, ktoré odstránil nepotrebné prvky v jeho stanovisku pomocou doplnkov pre Mozilla Firefox Nuke Anyh Enhanced. Trvalo mu to dve sekundy: stačí vybrať užitočné prvky stránky, kliknúť pravým tlačidlom myši a vybrať ponuku „Odstrániť všetko ostatné“. Samozrejme, reklamný banner so všetkými peniazmi vynaloženými na nákup reklamného priestoru, prácu dizajnérov a textárov, atď., Spadal do kategórie „všetko ostatné“.

Mnohí ľudia dávajú prednosť čítaniu správ, analýz, recenzií používateľov a ďalšieho webového obsahu pomocou e-kníh. Elektronický papier je menej únavný ako počítačový monitor a ľahšie si ho môžete prečítať na gauči. Pomocou špeciálneho pluginu môže vlastník e-knihy poslať ľubovoľnú webovú stránku do svojho zariadenia jedným stlačením tlačidla. Netreba dodávať, že vývojári plug-inov sa postarali o to, aby sa na obrazovkách čitateľa nedostali žiadne ďalšie prvky?

Mal by som vám pripomenúť, že na obrazovkách mobilných prístrojov nie je priestor na reklamu? Užívatelia internetu si nevšimnú reklamy alebo aktívne s nimi zápasia. Nie je dôvod predpokladať, že to nerobia s reklamnými textami. V najlepšom prípade, publikum si nevšimne copywriting produkty. V najhoršom prípade čitateľ jednoducho zavrie stránku s otravným textom alebo ju odstráni s nejakým doplnkom prehliadača.

Copywriting nahrádza copywriting

Copywriting nie je len tvorba reklamných a marketingových textov v tradičnom zmysle. Po návrate na Wikipédiu sa môžete uistiť, že všetky texty, ktoré priamo alebo nepriamo propagujú a propagujú produkt, spoločnosť, službu, nápad, osobu, možno považovať za reklamu a prezentáciu. A v anglickom jazyku "Wikipedia" copywriting sa nazýva písanie reklamného alebo marketingového textu, ktorý presvedčí spotrebiteľa, aby si kúpil výrobok alebo ovplyvnil jeho názory. Opäť si všimnite, že copywriting možno nazvať akýkoľvek marketingový text, ktorý ovplyvňuje názory spotrebiteľa.

Je datasheet marketingový text? Áno. Ovplyvní to názory spotrebiteľa? Áno. Chcete viac? Sú novinky marketingovým textom? A toto:

Bloomberg novinári napísal poznámku o raste hodnoty akcií Yandex po podpísaní dohody s Facebookom. Toto je objektívna novinárska žurnalistika. Nie je však správa o dvojnásobnom zvýšení hodnoty akcií v uplynulom roku marketingovým charakterom? Zamestnanci "Yandex" sa nevzťahujú na vzhľad tejto správy na stránkach Bloomberg. Pracuje však na vyhľadávači značky a zlepšuje svoju pozíciu na trhu.

Novinky môžu byť marketingové texty. A ak vlastníte newsjacking, novinky sa zmenia na veľmi silný marketingový nástroj.

V ére hluchoty pre reklamné copywriting, je vhodnejšie volať marketing marketing písanie: spotrebiteľské recenzie, návody, analytické materiály a ďalšie odborné obsah užitočný pre publikum.

Obsah marketing nebude žiť bez copywriting a minút

Copywriting v úzkom (reklamnom) zmysle slova skutočne zomrie. Publikum jednoducho nevšimne reklamné texty, takže reklamné textárky čoraz viac strieľajú prázdne kazety.

Publikum však neustále potrebuje nové informácie. Toto je paradox nášho úžasného sveta: človek existuje v podmienkach nadmerného dátového a informačného hluku, ale zažíva informačný hlad. To vytvára takmer skleníkové podmienky pre obsahový marketing.

Prečo marketing obsahu zabíja copywriting, ak bez neho nežijete ani minútu? Všetko je tu jasné: tvorba reklamných textov je odsúdená na zánik do minulosti. Tí, ktorí kričia, chvália sa, ukladajú. Ale copywriting v širokom zmysle slova je a bude jedným z hlavných nástrojov marketingu obsahu.

Čo by malo byť copywriting v ére marketingu obsahu

Vyššie, copywriting je základný nástroj pre marketing obsahu. Jednoducho povedané, copywriter vytvoriť obsah, prostredníctvom ktorého je výrobok predávaný. Obsah marketing copywriting je múka na tortu.

Ale zároveň copywriting hrá úlohu marketing zvýrazniť. Copywriters vytvoria jedinečný informačný portrét značky a produktu, pritiahnu pozornosť potenciálnych zákazníkov, zabezpečia emocionálne zapojenie publika a formujú lojalitu.

Nasledujúce pokyny vám pomôžu používať copywriting v rovnakom čase, ako základný nástroj a ako tajná zložka alebo zvýraznenie marketingových kampaní:

  1. Vytvorte informatívnu expertnú úroveň obsahu. V tomto prípade to bude užitočné pre čitateľov. Obsah užitočnosť je základom úspechu obsahu marketing.
  2. Hovorte v jasnom jazyku. Čitatelia by mali ľahko vnímať a chápať vaše slová.
  3. Dajte zákazníkom možnosť vybrať si. Rodičia bez ohľadu na to, akú farbu pohár, z ktorej dieťa pije mlieko. Predávajúci a veľký nezáleží na tom, aký druh notebooku alebo telefónu zákazník kupuje.

Predstavte si, že predávate notebooky. Rozsah vášho obchodu obsahuje 100 notebookov. Samozrejme, môžete vytvoriť 100 reklamných textov. V prvom z nich napíšete, že laptop číslo 1 je najlepší a ergonomický, takže by ste si ho mali kúpiť. V druhom hovoríte, že laptop číslo 2 je veľmi štýlový a silný. V tretej, budete musieť povedať, že laptop číslo 3 je o niečo viac ergonomický ako laptop číslo 1 a silnejší ako laptop číslo 2. Je hrozné si predstaviť, ako budete inzerovať laptop číslo 37.

Nebolo by lepšie pomôcť kupujúcim vybrať si laptop sám? Za týmto účelom jednoducho vytvorte sprievodcu výberom a 100 technických popisov.

  1. Spolupracujte so svojím publikom na emocionálnej úrovni. Ak to nie je možné na firemnej webovej stránke, použite sociálne siete a blogy. Humor, non-tematické diskusie, súťaže - to sú niektoré nápady na zvýšenie emocionálne zapojenie klientov.
  2. Uspokojiť potreby publika. Klient banky nemusí inzerovať vklady s kapitalizáciou alebo mesačnými platbami úrokov. Nepotrebuje uistenia v štýle "naša banka je najspoľahlivejšia." Vkladateľ chce pochopiť, ktoré podmienky vkladu sú pre neho prospešné. Chce tiež vedieť, ako banka chráni svoje úspory.

Copywriters nezostane bez práce

Na to musia pochopiť, že publikum nepotrebuje reklamné texty. Ľudia si chcú vybrať dodávateľov tovarov a služieb, ako aj ich produkty. Aby sa nenechali bez práce, musia sa copywriter naučiť písať marketingové texty. Tí, ktorí ovplyvňujú názory spotrebiteľov a pomáhajú im vybrať si.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár