Prečo potrebujem marketing obsahu, ak robím kontextovú reklamu?

Často sa pýtame na nasledujúce otázky: „Investujem peniaze do kontextovej reklamy, povedz mi, prečo potrebujem marketing obsahu?“.

Zdá sa, že o tom bolo povedané toľko, že bolo napísaných toľko článkov, že mnoho spoločností už dosiahlo úspech vďaka marketingu obsahu, ale niektorí ľudia zrejme ešte stále nemajú jasnú predstavu o tom, aký druh zvierat je marketingom obsahu tam, kde žije, a čo prináša „ekosystém“ lokality.

Tento článok som napísal len pre takéto "pochybovače".

Je opakovanie matky učenia?

No, ak niektorí ľudia stále nerozumejú, čo je to marketing s obsahom, začnem tým, že vysvetlím túto definíciu (už môžem počuť píšťalku tenisiek, ktoré do mňa vletú).

Podľa Wikipédie je obsahový marketing „súborom marketingových techník založených na vytváraní a / alebo šírení informácií, ktoré sú priateľské k zákazníkovi, s cieľom vybudovať dôveru a prilákať potenciálnych zákazníkov.“ Prečítajte si tiež: Čo je obsahový marketing?

Teraz sa pohovorme o hlavných výhodách marketingu obsahu.

Budovanie dôvery

Základom, na ktorom stojí obsahový marketing tak pevne, je pravidelne vydávaný obsah obsahujúci mimoriadne užitočné, selektívne informácie, ktoré by mali byť zaujímavé pre cieľovú skupinu.

Content marketing nemá miesto pre lži, agresívnu reklamu, flirtovanie s klientom - celý proces je založený na poctivosti a transparentnosti. Vstupom na webovú stránku, ktorá propaguje obsahový marketing, sa publikum nestretáva s agresívnou reklamou, "odparovaním" svojich produktov a služieb, nájde riešenia svojich problémov - a to, samozrejme, vyvoláva dôveru.

Michael Stelzner na túto tému hovorí vo svojej knihe Content Marketing - nové metódy prilákania zákazníkov do internetu:

„Morálne je: ak je vaša marketingová stratégia založená na pomoci ľuďom s ich malými potrebami, mnohí z nich vás budú chcieť kontaktovať, keď majú vážne otázky. Ak poskytnete stovky, tisíce alebo milióny ľudí bezplatnej podpore, pomôžu vám rýchlo rozvíjate svoje podnikanie a vyberiete ho zo súťaže, základné potreby ľudí sa nezmenili, každý si chce byť vedomý tém, o ktoré sa zaujímajú, a majú možnosť obrátiť sa na renomovaných ľudí, ktorí vám radi poradia. a potrebné informácie, ktoré pomáhajú ľuďom v praxi. “ t

Preto je jednou z hlavných výhod marketingu obsahu pred reklamou dôvera, ktorý sa objaví u klienta v procese oboznámenia sa s vaším obsahom.

Budovanie dôvery s klientom je nesmierne dôležité, je to axióma. A je to obsahový marketing, ktorý im umožňuje, aby boli stavané úhľadne, metodicky, zakaždým posilňujúc svoju autoritu v očiach publika s vynikajúcou kvalitou obsahu.

Slovo efektu v ústach

Výskyt dôvery v stránku medzi ľuďmi určite povedie k rozšíreniu publika - tu sa prejaví účinok „ústneho“, ktorý je založený na zvyčajnej túžbe osoby zdieľať užitočné informácie s ostatnými a poskytovať rady.

Ak zverejníte naozaj zaujímavý, hodnotný obsah, slovo ústneho efektu nebude dlho trvať. Ľudia, ktorí oceňujú obsah stránok, ho určite radia ostatným priateľom a spolupracovníkom.

Hlavný princíp marketingu obsahu: "Hush goin - budete pokračovať"

Kontextová reklama má len jednu jasnú výhodu oproti obsahu marketingu - výsledok z nej vyplýva takmer okamžite po investovaní peňazí. Takže, ak máte rozpočet, kontextová reklama môže byť dobrým impulzom pre začiatok propagácie webových stránok - umožní vám získať prvých zákazníkov. Ale v jednom kontexte sa vám to nepodarí. Môže byť použitý na začiatku, ale predaj budovy len okolo kontextu je úplným zlyhaním.

Zvyšok obsahu je stále kráľ. Aké je použitie spúšťania kontextovej reklamy, ak obsah stránky, mierne povedané, necháva veľa byť požadovaný? No, potenciálny klient pôjde na stránku, pozrite sa na ňu: dizajn je chudobný, negramotne napísaný, bez užitočných informácií a logiky, texty pridané v náhodnom poradí odkazov, a chce len utiecť z tejto stránky.

A to všetko je dôvod, prečo - pretože stránky tvorcovia nevenovala dostatočnú pozornosť obsahu: neboli zostaviť kompetentný obsah plánu, ktorý berie do úvahy záujmy divákov, nepozval expertov na vytvorenie vysoko kvalitných informatívnych článkov, nestaral sa o správnu kvalitu rozloženia ...

Obsah marketing je náročná úloha, vyžaduje investovať nielen peniaze, ale aj veľa času a úsilia, a čo je najdôležitejšie - trpezlivosť. Trpezlivosť je najdôležitejšia kvalita, ktorú je potrebné vyvinúť, ak sa rozhodnete robiť obsahový marketing. Súhlasím so mnou a Michaelom Stelznerom, ktorého citát z knihy "Content Marketing" citujem:

„Ak sa vám podarí uložiť obsah z reklamy, dosiahnete neuveriteľný úspech. Viem, že nie každý je na túto myšlienku pripravený - je to v rozpore so všeobecne prijatými myšlienkami o marketingu, ale snažím sa pochopiť môj názor.

Milujem film "Statečné srdce", v ktorom Mel Gibson hrá škótsky bojovník William Wallace. Vo filme je scéna, kde bojovníci, zoradení, stoja v očakávaní bitky. Na nich čierny mrak ponáhľa nepriateľské jednotky. Wallace niekoľkokrát nahlas opakuje: "Čakáme ... Čakáme ... Čakáme ... Čakáme ..." Jeho vojaci dychtivo bojujú, každý sval je napätý, ale Wallace zadržiava armádu.

A len vtedy, keď je nepriateľská armáda v priebehu niekoľkých metrov, Wallace povie: "Je čas!" Bojovníci s rýchlosťou blesku dávali pred seba dlhé kopije, v okamihu tvorili stenu smrti, o ktorej sa delí nepriateľská armáda. Bitka je vyhral kvôli taktike pacienta čaká.

Podobne môžete dosiahnuť svoje ciele, ak viete, ako obmedziť reklamu. “

Obsah marketing neposkytuje okamžité výsledky, a to je nevýhodou, s ktorou budete musieť prijať. Musíte naozaj pracovať. Musíte byť pripravení čakať tak dlho, ako je to potrebné, a nie na chvíľu pozastaviť svoju činnosť. Ale keď vydržíte do tej dlho očakávanej chvíle "X", budete veľkoryso obdarení trpezlivosťou a prácou.

Zároveň s takýmto „mínusom“ ako dlhým čakaním na výsledok má obsahový marketing veľmi významnú výhodu, ktorá ho rozširuje o kontextovú reklamu - to je jeho dlhodobo.

Vďaka obsahu marketing, môžete vytvoriť obsah a získať prevádzku z neho celý život, bez ohľadu na to, či máte peniaze. A táto prevádzka bude neustále rásť.

SEO výhody

Samozrejme, že v tomto článku som nemohol dostať okolo otázky SEO. Ako ovplyvňuje obsah marketingu hodnotenie vyhľadávačov? Rozhodne pozitívne. Vďaka obsahu marketing, môžete výrazne vopred vaše stránky do vyhľadávačov - pridaním prirodzené odkazy na obsah stránok.

Kde sú dôkazy?

Nebudem nepodložené, poskytnem výsledky, ktoré naša spoločnosť dosiahla vďaka marketingu obsahu.

Pozrite sa na obrázok nižšie. Predložené štatistiky sú len malým výňatkom zo správy z novembra 2015 o zdroji Texterra. Jasne to ukazuje, ako nám naše informačné články prinášajú nové príbehy.

Mesiac, za ktorý sme zbierali štatistiky, sme náhodne vybrali - o rok neskôr sa naše ukazovatele stali ešte strmšími. A tabuľka nezobrazuje objednávky spätného volania - viditeľné sú iba objednávky prostredníctvom formulára na webovej stránke. Nakreslite si vlastné závery.

Aký je výsledok?

Obsah marketing naozaj funguje. A ak sa vám zdá, že to pre vás osobne nefunguje, sú tu 2 možnosti:

  1. Vy - leniví dobre dali príliš málo času a úsilia.
  2. V článku Denis Savelyev “Prečo je váš obsahový marketing nefunkčný?

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár