Obsahový marketing v komplexnom predmete (verejný prípad). Časť 5: distribúcia obsahu, propagácia, presmerovanie

Aktualizácie. Predchádzajúce časti prípadu:

Pravdepodobne neskoro, ale začnem s výsledkami premávky.

Máj bol štvrtým mesiacom práce na projekte //helico-russia.ru/ a rekordným počtom unikátnych návštevníkov v celej histórii projektu:

Denný priemer:

Štatistika presiahla hodnotu 3773 unikátnych / mesiac, ktorá bola založená v marci 2012. Potom hlavným hnacím motorom bol nákup odkazov, dnes - komplexné práce na mieste.

Teraz o nej. Čo sme urobili vo štvrtom mesiaci podávania správ?

Obsah blogu

Napísali a uverejnili 5 materiálov na blogu na stránke:

 1. Rozhovor Maxim Balakhovsky, riaditeľ Helipro: "Kto raz skúsi heli-ski, ide do toho s hlavou"
 2. Infografika "Pravidlá správania počas letu, pristátie a vylodenie z vrtuľníka"
 3. Článok "Úroveň športových vrtuľníkov v Rusku, alebo prečo ruskí piloti vrtuľníkov majú malú šancu na prehru"
 4. Článok "Vrtuľníky v poľnohospodárstve" t
 5. Článok "Bezpečnosť vrtuľníkov: ako znížiť riziká"

Odbočte z kurzu. Toto je tretia správa o projekte. A ešte raz, myšlienka, že listy, ktoré píšem, neuvádzajú objem a energiu všetkej práce, ktorá sa skutočne odohráva v našej kancelárii - emócie, nervy, množstvo času na telefonické rozhovory s odborníkmi, počet úprav - mi nedovolí ísť. projekt, vollechek projektový tím.

Tí z vás, ktorí robia tento druh práce na stránke, alebo napríklad pracujú v médiách, budú mi rozumieť, pretože poznajú „kuchyňu“ na vytváranie obsahu.

Urobte si rozhovor, napríklad nie je ľahké klásť otázky na Skype. Patrí medzi ne hľadanie experta, štúdium témy, zostavovanie otázok, organizovanie a vedenie samotného rozhovoru, dešifrovanie záznamu, písanie textu, výber obrázkov, úprava editora, koordinácia textu s účastníkom rozhovoru, opätovné úpravy, opätovné zladenie s odborníkom.

Chcem poďakovať zástupcovi nášho klienta Tatiany Kupreevovej za nápad a pomoc pri organizovaní rozhovoru s Maximom Balachovským. Vzhľadom k tomu, že to nebolo možné vykonať cez Skype, Tatiana zaznamenal rozhovor pomocou WhatsApp messenger. My zasa dekódujeme 59 mini audio súborov. Nie je to veľmi pohodlné, ale aj cesta von, čo nám umožnilo vytvoriť krásny živý materiál. Trvalo nám 20 pracovných dní, kým sme ho vytvorili odo dňa, keď sme dostali audio súbory.

To všetko by sa však malo urobiť s cieľom „zvýšiť“ projekt.

Aká je všeobecná úloha blogu v premávke na webových stránkach helico-russia.ru? Pozrime sa. Poskytnem štatistiky vstupných stránok od 2. marca (dátum prvého uverejnenia) do 31. mája 2016:

Ako môžete vidieť, blog priniesol viac ako 25% z celkového počtu unikátnych návštevníkov od umiestnenia prvého materiálu.

správy

Napísali a uverejnili 3 novinky:

 1. AIRBUS HELICOPTERS sumarizuje rok pre prvý štvrťrok 2016
 2. AIRBUS HELICOPTERS demonštroval VIP dizajn kokpitu nového vrtuľníka H160 na májovej výstave v Ženeve
 3. 11. a 12. júna 2016 sa bude konať v rámci festivalu Kuban KUBAN AIRSHOW

Externý marketing obsahu

Nájdenie správnych stránok pre nás je stále bolesť. Existuje len veľmi málo dôverných tematických stránok so správnym cieľovým publikom. Pokračujeme však v hľadaní a z letectva sme hľadali miesta cestovného ruchu a športových predmetov.

Počas tohto sledovaného obdobia sme napísali a uverejnili článok "Výlety vrtuľníkom - nové smerovanie cestovného ruchu v Rusku" na externej stránke tourinfo.ru.

Existuje niekoľko prechodov, ale na Facebooku sú k dispozícii rassharivaniya (ku dňu uverejnenia správy 06/20/2016):

Celkom štyri mesiace sme vyslali štyri materiály.

Uvediem všeobecnú štatistiku nákladov a prechodov pre všetky umiestnenia (ku dňu uverejnenia správy 06/20/2016):

Vysielanie v sociálnych sieťach

Napísal a uverejnil 6 unikátnych príspevkov v sociálnych sieťach. Dám odkazy na príspevky na Facebooku:

 1. Viac odpočinku - bezpečnejší let
 2. 2 v 1: V-22 Osprey a Bell / Agusta BA609 Vrtuľníkové lietadlá
 3. Top 10 najpredávanejších vrtuľníkov
 4. Na 100. výročie námorného letectva v Yevpatorii sa objaví pamätník vrtuľníka Ka-27.
 5. V Tallinne teraz jazdia helikoptéry
 6. Vrtuľník ako zubár

Najväčšiu odozvu spôsobil príspevok "Top 10 najpredávanejších vrtuľníkov":

 • Na Facebooku zozbieral 13 rád, 5 príspevkov a dve komentáre.
 • Odnoklassniki - 9 repostov a 43 rád.

Tu máte beznádejnú sieť nostalgických dôchodcov, ktorí sú z nejakého dôvodu trvalo ukrytí ako kanál, alebo aspoň ju vnímajú ako veľmi zaujatý. Ukazuje sa, že všetko tu je veľmi živé.

 • Mimochodom, tento príspevok na vk.com zbieral len 2 obľúbené položky a jednu repost. To je napriek tomu, že v skupine je 165 účastníkov a iba 76 v Odnoklassniki.
 • V Instagram post ako 27 krát.

Všetky uvedené príspevky boli tiež duplikované v skupinách:

Tu je všetko stále "mŕtve".

Stojí za to povedať, že sa nezaoberáme cielenou podporou sociálnych skupín. Prilákanie najmä divákov. Nie predtým. Kým rýchlosť podpory obsahu.

E-mailový newsletter

Počas sledovaného obdobia sme napísali, zložili a poslali jeden newsletter, pozri tu.

Dovoľte mi pripomenúť, že základ e-mailových adries, ktoré nám klient poskytol, bol malý - 59 kontaktov. V priebehu kontroly „živobytia“ (pomocou služby Datavalidation) boli vyradené 3 adresy, celkovo zostalo 56. Zúčastnili sa aj na mailing listu.

Budem citovať štatistiky zo služby Mailchimp:

celkom:

 • Dodané listy - 100% (56).
 • Miera otvorenia je 42,9%.
 • CTR - 16,1%.
 • Unikátne objavy - 24.
 • Unikátne odkazy nasledujúce odkazy - 9.
 • Úplné objavy - 36.
 • Celkový počet kliknutí na odkazy - 11.

Pozeráme sa na dáta Yandex.

Všeobecne platí, že výsledky mailing listu sú hodnotené ako úspešné: vysoké percento objavov, nie jeden odhlásenie a odosielanie na spam, dobré správanie na webe - najlepšie ukazovatele hĺbky zobrazenia a času na webe v porovnaní s inými zdrojmi. To naznačuje, že už máme verných účastníkov.

Ciele konverzie - nula. Nezáleží na tom, koľko chcete všetko naraz, v skutočnosti je všetko iné. Sme obnovili kanál, teraz hlavným cieľom je podporovať, prilákať nových účastníkov. Za týmto účelom vytvoríme vstupnú stránku - tento mesiac to bolo stanovené, môžete ju vidieť tu. Čoskoro uverejníme na stránke.

Nemôžem sa chopiť momentu: Pozývam vás, aby ste sa stali našim účastníkom. Budeme vďační. Vrátane komentárov k našim ďalším bulletinom.

Distribúcia vytvoreného obsahu

Distribúcia a propagácia. Dve dlhé známe slová pre nás, však? Tvorba obsahu a potom jeho distribúcia (distribúcia) je obsahový marketingový systém.

Ako sa to deje v skutočnosti? Použime príklady.

Počas sledovaného obdobia projektu //helico-russia.ru/ sme vytvorili niekoľko obsahových jednotiek: 4 články, 2 infografiky, 6 príspevkov pre sociálne skupiny, 1 materiál pre distribúciu, 1 materiál pre externé publikovanie.

Čo chceme a aký výsledok očakávame od každej jednotky? Najprv návštevnosť, najmä noví užívatelia na stránke. Ak ich chcete získať, nestačí vyplniť článok v blogu alebo umiestniť príspevok do vašej skupiny. Potrebujeme použiť iné kanály na distribúciu, vrátane platených, zvyšovať dosah a pravdepodobnosť, že náš článok bude videný novým používateľom. A čo je jeden nový používateľ, ktorý zdieľal náš príspevok? Toto je napríklad niekoľko desiatok jeho priateľov, ktorí uvidia príspevok v spravodajskom kanáli.

Čo sme pre to urobili:

 1. Všetky materiály z blogu v 6 skupinách HeliCo Group (Facebook, Vkontakte, ok.ru, G +, Twitter, Instagram) boli nahrané.
 2. Priniesli oznámenia o blogu články v e-mailovom spravodajcovi (pozri list).
 3. Zverejnili príspevky hostí v tematických skupinách na Facebooku.

S tým nám tiež pomáha Tatiana Kupreeva, ktorá pozná miesta, na ktorých komunikujú letci. Takmer každý materiál uverejnený na webovej stránke v blogu alebo v novinách, tu uverejňujeme. Uvedené skupiny - Yourair, Avia-Success, Aviator - sú verejne dostupné, ubytovanie v nich je bezplatné. Ďakujem moderátorom.

 1. V tematickej skupine Aviation umiestnil platený hosť na vk.ru.

Na ubytovanie platených pracovných miest existujú rôzne služby, na základe ktorých je ľahké nájsť tematickú skupinu s dobrým pokrytím a nákladmi. Skupiny môžete tiež vybrať manuálne pomocou vyhľadávania Vkontakte, ktoré sme urobili.

Kritériom pre výber skupiny bola predovšetkým relevantnosť našich tém, ako aj aktivita účastníkov, t. J. Prítomnosť pripomienok, rád, rassharivaniya.

Napísali sme administrátorovi skupiny a požiadali o podmienky umiestnenia. Dostali nasledujúcu odpoveď:

To nám vyhovovalo. Po zaplatení z našej strany bola publikácia umiestnená v dohodnutom čase - 27. mája o 19:15.

Dostali sme 5 repostov, 44 rád a 6 komentárov.

Podľa Yandex.Metrica sa z tejto publikácie uskutočnilo 6 jedinečných prechodov na lokalitu:

Je ľahké vypočítať, že jeden prechod nás stojí 83 rubľov.

 1. Strávili propagáciu našich materiálov na Facebooku a Instagrame.

Budem tu bývať, aby som ukázal účinnosť tohto pomerne dostupného kanála. Na Facebooku je služba ako Raising Publications a my sme ju využili.

Propagovali sme tri príspevky blogu:

 1. Rozhovor Maxim Balakhovsky, riaditeľ Helipro: "Kto raz skúsi heli-ski, ide do toho s hlavou"
 2. Použitie ľahkých vrtuľníkov pri ťažbe zlata na Sibíri a na Ďalekom východe
 3. Robinson 44 - líder medzi ľahkými vrtuľníkmi

Cieľom tejto kampane je zvýšiť angažovanosť v publikácii. Finančné prostriedky sú tu odpísané pre zobrazenie. Príspevky sa zobrazujú na Facebooku a Instagrame.

Pri vytváraní takejto reklamnej kampane je dôležité:

 • Opatrne vyplňte blok „Publikum“. Mal by obsahovať všetky údaje o geografickom zacielení, t. J. Kde a komu sa bude vaša publikácia zobrazovať, ako aj vek a záujmy cieľového publika, ktoré by sa mali brať do úvahy, a tie, ktoré by sa mali vylúčiť.

Založili sme reklamu pre Rusko a krajiny SNŠ (kde Helico Group poskytuje svoje služby). V „Exclude“ identifikovali témy týkajúce sa rádiotelefónnych vrtuľníkov, pretože to nie je naša cieľová skupina, ktorá nám prinesie iba odmietnutia. V záujme však zaregistrovali všetkých výrobcov helikoptér, s ktorými skupina Heliko pracuje, a záujem o "vrtuľník".

 • Uveďte umiestnenie - miesto, kde sa bude zobrazovať vaša publikácia:
 • Zadajte svoj účet Instagram.

Ako je uvedené v nastaveniach, účet Instagram vám môže pomôcť dosiahnuť lepšie výsledky reklamy.

 • Nastavte rozpočet a harmonogram zásahov.

Plánovali sme ukázať všetky tri publikácie na obdobie 5 dní.

Celkový rozpočet pre túto reklamnú kampaň bol 2500 rubľov distribuovaných nasledovne - 750 rubľov pre prvú publikáciu, 750 rubľov pre druhú a 1000 rubľov pre tretiu.

Pozeráme sa na výsledky:

Štatistiky dešifrovania:

Výsledok - počet činností používateľa (komentáre, rád, kliknutia, rassharivaniya).

Dosah - koľkokrát bola publikácia zobrazená.

Cena - cena za jednu cieľovú akciu.

Poskytnem tiež podrobnejšie štatistiky, v ktorých presne uvediem, aké opatrenia používatelia vykonali pre každú publikáciu:

Spolu v súhrne troch pracovných miest za 2 500 rubľov sme dostali 3 161 Like a 56 prechodov na stránku. Jeden prechod nás stojí 44 rubľov.

 1. Strávil reklamnú kampaň v Yandex.Direct.

Väčšina ľudí je zvyknutá používať tento kanál na získanie odporúčaní pre komerčné žiadosti na vstupné stránky služieb alebo tovaru. Použili sme Yandex.Direct získať odkazy na blog materiály pre žiadosti o informácie.

Celkovo sme vyrobili a spustili 56 reklám. Boli vyrobené na princípe "jedného kľúča - jedného oznámenia". V reklame boli použité všetky materiály blogu (v období RK to bolo 16).

Príklad takéhoto oznámenia:

Nastavené nastavenia sú:

 • Geotargeting - Rusko.
 • Režim zobrazenia - Po-Pi 09: 00-19: 00.
 • Stratégia - týždenný rozpočet. Ak chcete minúť 1 400,00 rub. pri maximálnej sadzbe 30,00 rubľov, dostane maximálne kliknutia.

Zobraziť výsledky:

Mám 18 kliknutí na 5,49 za kliknutie. Konverzia v tomto prípade je zobrazenie 2 strán.

 1. Strávili reklamnú kampaň v službe Google AdWords.

Služba Google AdWords vytvorila podobnú reklamnú kampaň pre všetky materiály:

Nainštalované nastavenia:

 • Geotargeting - Rusko.
 • Režim zobrazenia - Po-Pi 09: 00-18: 00.
 • Stratégia - maximálny počet kliknutí. Maximálny limit ceny za kliknutie je 20 rubľov.

výsledky:

Dostali 29 kliknutí za cenu 8,43 za kliknutie.

Zacielenie na Facebook

Okrem platenej služby "Zvyšte publikácie" (propagácia) na Facebooku existuje aj tzv. "Zacielenie".

Môže byť tiež použitý pre akúkoľvek publikáciu, nastavenia sú podobné. Hlavný rozdiel je to, za čo zaplatíte. V promo platíte za zobrazenia v zacielení - za kliknutia na stránke.

Tento nástroj sme začali používať v apríli. V máji pokračovali a trochu s ním experimentovali. Zaujímavé sú aj výsledky.

Takto vyzerali príspevky, ktoré sme prvýkrát spustili pre zacielenie:

V skutočnosti ide o reklamnú stránku //helico-russia.ru/, prezentáciu hlavných služieb spoločnosti.

Základné nastavenia publika:

Na začiatok sme uviedli iba Rusko, pričom v rovnakom čase to bolo 10 000.

 • Lehota je 30 dní.
 • Rozpis hitov: každý deň od 9:00 do 20:00.
 • Rozpočet: 3000 rubľov.

Na konci kampane sme analyzovali výsledky (o nich nižšie) a rozhodli sme sa mierne upraviť príspevok, ako aj nastavenia kampane s cieľom zvýšiť efektivitu a získať viac kliknutí.

Čo sme zmenili v nastaveniach:

 • Rozšírilo sa geografické zameranie - do Ruska bolo pridaných viac krajín SNŠ.
 • Pridané k záujmom "vrtuľníka".

Pokrytie sa zvýšilo z 10 000 na 61 000.

Čo sme zmenili v publikácii:

 • Zmenil obrázok.
 • Text nadpisu bol zmenený.
 • Zmenil sa text náhľadu.

Príspevok začal vyzerať takto:

 • Lehota je 14 dní.
 • Rozpis hitov: každý deň od 9:00 do 20:00.
 • Rozpočet: 1 000 rubľov.

Výsledky kampane sa preto značne líšili. Náš druhý pokus bol omnoho úspešnejší, hoci jeho trvanie a rozpočet boli výrazne nižšie.

Kontextová reklama v službe Yandex.Direct a Google AdWords (retargeting)

Použili sme aj platené nástroje na získanie konverzií na stránku. V službe Yandex sa to nazýva retargeting v službe Google AdWords - remarketing. Pointa je, že reklama sa zobrazuje - v službe YAN v službe Yandex a v Reklamnej sieti Google. Reklama tu môže obsahovať obrázok:

Výsledky remarketingu služby Google AdWords:

Dostal 41 kliknutí za cenu za kliknutie 7,91 rubľov.

Výsledky zacielenia v službe Yandex.Direct:

Dostali 3 kliknutia za cenu za kliknutie 7,27 rubľov.

Pre obe kampane zatiaľ nie sú žiadne konverzie.

Rozloženie novej lokality

Dokončenie adaptívneho rozloženia všetkých hlavných stránok môžete zobraziť kliknutím na nižšie uvedené odkazy:

hlavná

adresár

Karta vrtuľníka

FAQ

Podrobné FAQ

Novinky / články

Stránka článku / novinky

výcvik

Katalóg služieb

Stránka služby

Extras. zariadenie

Karta vybavenia

Kontaktujte nás

O nás

Výber dielov

Teraz vývoj novej stránky vo fáze programovania.

výsledok

Už na začiatku prípadu som priniesol výsledky o premávke. Teraz uvediem niekoľko ďalších prehľadov za posledné sledované obdobie (máj 2016):

 • Dosiahnutie cieľa "Začal vypĺňať formulár" Predaj vrtuľníkov ":
 • Dosiahnutie cieľa "Úspešné odoslanie formulára" Predaj vrtuľníkov ":
 • Správa služby CoMagic Call Service:

Kliknite na obrázok nižšie, aby ste zobrazili úplnú súhrnnú správu o cieľoch stratégie marketingu obsahu, ktorú implementujeme.

Aktualizácie. Ďalšia časť prípadu:

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár