Obsahový marketing v komplexnom predmete (verejný prípad). Časť 3: Vytváranie obsahu a dizajnu

Marec bol druhým reportovacím obdobím projektu "Vrtuľníky", ako sme ho už tajne nazývali v rámci spoločnosti. Ako bol tento mesiac? Možno, dynamicky, ale nie bez pískania. Všeobecne platí, že spustenie akéhokoľvek dlhodobého projektu možno porovnať so spustením nového motora. Keď sa systém začne zapínať niekoľko mechanizmov naraz. A tu je dôležité - sledovať prácu každého z mechanizmov tak, aby motor pracoval správne pri akejkoľvek rýchlosti.

Ale je to obrazne a všeobecne, teraz o detailoch.

Spomínam si na rozhorčenie niektorých našich čitateľov do prvého prípadu, že „obsahový marketing je tu stále nepostrehnuteľný ...“, „Práca je dobrá. Ale nie je vhodné vydávať ho pod značkou CM“, „Z obsahového marketingu sú len nové poznámky a pár ďalších bodov ... "a tak ďalej.

Preto tentoraz začnem s hlavnou vecou.

Aktualizácie. Predchádzajúce časti prípadu:

Vývoj marketingovej stratégie

Nevidím dôvod hovoriť o samotnej stratégii. Musíte si ho prevziať, čo môžete urobiť pod odkazom a čítať. Poviem, aké ťažké to bolo vytvoriť. Vypracovanie stratégie pre tento projekt bolo zároveň náročné a zároveň jednoduché. Je to ťažké, pretože, rovnako ako v každom podniku, existuje veľa nuansy, ktoré začnete zverejňovať v priebehu ponorenia do predmetu. Napríklad skutočnosť, že samotný trh pre zahraničné vrtuľníky v Rusku nie je v plienkach, ale vo veľmi ranom štádiu vývoja. Z tohto dôvodu, veľa problematických otázok.

Veľká časť potenciálnych zákazníkov, ktorí majú možnosť kúpiť si vrtuľník, jednoducho nevie, že je možné bez problémov lietať na súkromné ​​účely. Mám na mysli možnosť lietať na vlastnom vrtuľníku, kde ho potrebujete, a keď ho potrebujete bez dlhých byrokratických schválení. Od 1. novembra 2010 ruské malé lietadlo prešlo na oznamovací postup. Stačí, ak piloti telefonicky alebo prostredníctvom internetu oznámia, že loď odchádza a informuje o mieste určenia. Zatiaľ čo predtým bolo potrebné podať žiadosť, získať povolenie na let, zatiaľ čo let bol pod prísnou kontrolou. To, aj o šesť rokov neskôr, mnohí nevedia, takže si ani neuvažujú v smere nákupu vrtuľníka.

Alebo napríklad skutočnosť, že na ruskom trhu je mnoho spoločností, ktoré tvrdia, že sú spoločnosťami vrtuľníkov, ale v skutočnosti sú to agenti, ktorí vám určite predajú vrtuľník (samotné auto), ale v budúcnosti nebudú schopní poskytovať údržbu. Pretože pre tento musíte mať vlastnú leteckú a technickú základňu, kvalifikovaný technický personál, zavedené spojenia pre dodávku náhradných dielov, atď. A čo je najdôležitejšie - certifikáty o zhode Rosaviatsiya. Takéto spoločnosti ich jednoducho nemajú. Sú to predajcovia a len. V tomto prípade nehovorím ani o termínoch dodania, ktoré pravdepodobne nevydržia, kvalita výstavby (zahraničné vrtuľníky prichádzajú do Ruska v čiastočne rozloženej forme) a ďalšie dôležité otázky vo fáze predaja.

To znamená, že cieľ stratégie sa v skutočnosti ukázal ako globálnejší, ako sa pôvodne zdalo, keď sme sa zobrali do projektu. Je potrebné nepropagovať služby spoločnosti, ale vytvárať pre ne dopyt.

Zároveň bolo jednoduché vytvoriť túto stratégiu, pretože bolo spočiatku zrejmé, že obsahový marketing by sa tu mal začať v podstate od nuly. Jednoducho to nerobili správne, neboli žiadne zdroje, ani finančné, ani ľudské. A tu sme už vedeli, čo robiť, ako to robiť a za akým účelom.

A čo je najdôležitejšie - sľúbený príklad stratégie marketingu obsahu:

O pláne obsahu

Po spustení projektu vo februári je hlavnou úlohou, o ktorej sme diskutovali na prvom pracovnom zasadnutí, nepochybne obsahový plán. Potom len málo ľudí v projektovej skupine pochopilo predmet (prvýkrát pracujeme s helikoptérou). Všeobecne platí, že podľa skúseností z prvých niekoľkých mesiacov, dizajnérsky tím „vstúpi“ do témy. Potom začína chápať nuansy, termíny, špecifiká produktu a služieb atď.

Preto bolo rozhodnuté dočasne koordinovať témy s klientom a spoločne ich prijímať. Klient opravil prvý obsahový plán silne a nahradil polovicu z 8 nami navrhnutých tém. V dôsledku toho boli podľa konečného plánu v marci publikované štyri články:

 • Chcem vrtuľník. Čo potrebujete vedieť? (Infographic)

 • Safari v Afrike vrtuľníkom. Príbeh alebo realita?

 • HELI-EXPO 2016 a návšteva továrne Robinson Helicopters

 • Bol by som v nebi: ako získať "právo" na kontrolu vrtuľníka?

S plánom obsahu pre apríl to bolo už lepšie, okamžite sme sa dohodli:

 1. Správa z výstavy a návšteva závodu Robinson Helicopters.
 2. Ako zaregistrovať helipad.
 3. Prehľad najpopulárnejších modelov vrtuľníkov Airbus Helicopters v Rusku.
 4. Výcvik pilotovania vrtuľníkov - kde, ako, koľko stojí, ako dlho trvá, atď.
 5. Špecifickosť údržby civilných vrtuľníkov. Porovnanie s autoservisom.
 6. Kde a ako lietať? Zóny A, C, G, mapy dýchacích ciest. Orientácia na mape.

Vzhľadom na to, že všetky články, ktoré píšeme, sú vo všeobecnosti prvé články na stránke //helico-russia.ru/ (Pripomínam vám, že na stránke sa nenachádzala žiadna časť blogu skôr), väčšina tém sa týka najčastejších a problematických otázok. A tu sa ukázal jeden bod.

Takéto témy, napríklad „Ako zaregistrovať helipad“ alebo „Špecifickosť údržby civilných helikoptér“ v skutočnosti sú skutočne žiadané cieľovou skupinou. Druhá téma je oveľa viac, a to je pochopiteľné, pretože - to nie je ani viac, ani menej - otázka života a smrti. Pozrite sa na frekvenciu žiadostí na http://www.wordstat.yandex.ru:

Nasledujúca nuancia sa nám stala zrejmou. Na internete, veľmi málo vysoko kvalitných revíznych materiálov o týchto, v skutočnosti, populárne témy. Presnejšie povedané, kvalitné, vysvetľujúce obyčajným majiteľom vrtuľníkov, nespracovaných na technických častiach - vôbec nie. Čo je to suché predpisy, alebo krátka infopost určitej spoločnosti poskytujúcej tieto služby.

Pre nás je to nepochybne plus - široká oblasť činnosti. V blízkej budúcnosti nebude nedostatok tém.

Toto zistenie našlo svoje odôvodnenie v procese tvorby stratégie obsahu.

V ideálnom prípade by samozrejme práca na vytváraní obsahového plánu mala začať vývojom stratégie marketingu obsahu - štúdia strednej Ázie, trhu, stratégie konkurentov, produktov a služieb, t. maximálne „ponorenie“ do projektu. Súbežne s tým prichádza pochopenie - pre koho a aký obsah je potrebný, je vytvorený pracovný hárok s témami.

Áno, ukázali sme sa nedokonale, paralelne s ostatnými marcovými prácami sme vyvinuli stratégiu. Ale v tejto otázke sme viac pre akciu než dlhé myslenie a zváženie všetkých kladov a záporov. Je lepšie urobiť niečo užitočné teraz, než očakávať dokonale navrhnutý systém. Okrem toho v marketingu jednoducho neexistuje. Efektívnosť akéhokoľvek kroku v marketingu obsahu (či už ide o voľbu konkrétnej témy pre blog, kanál, formát obsahu) je určená štatistickými údajmi už pre skutočnosť, že akcia bola vykonaná. Všetky predtým vytvorené schémy sú iba hypotézou založenou na predpokladoch.

Usporiadanie článkov

Poviem o tom, čo venujeme pozornosť a čo dodržiavame pri vytváraní textov v blogu:

 • Zaznamenávame dátum uverejnenia.
 • Rozdeľujeme text na niekoľko titulkov. Robíme to s vedomím, že väčšina užívateľov si prvý článok prečítala nadpisom, pozrela sa naň a iba vtedy, ak sa zaujímajú o túto tému, celý text si prečítali.
 • Snímky vyberáme na základe skutočnosti, že ide o samostatný prvok, ktorý robí text živším, atraktívnejším, čo ovplyvňuje faktory správania. V tomto prípade používame viac bieleho priestoru.
 • Používame obrazové titulky, čím dopĺňame jeho obsah. Označte podpis kurzívou.
 • Používame bočný panel, ktorý umožňuje čitateľovi zamerať sa na nejaký aspekt, fakt, citáciu.
 • Používame zoznamy s odrážkami.
 • Ak je to možné, pridajte video. Napríklad v tomto článku o rastline Robinson.

Publikovanie obsahu z blogu na sociálnej sieti

Pochopenie toho, že na distribúciu vytvoreného obsahu potrebujete použiť maximálny počet kanálov, všetky materiály z blogu a noviniek sme opätovne zverejnili oficiálnym skupinám skupiny Helico v sociálnych sieťach:

facebook

Google+

VKontakte

Odnoklassniki

cvrlikání

V týchto skupinách zatiaľ nie je žiadna veľká aktivita. Najviac "živé" publikum na Facebooku, je to indikované prítomnosťou rád a komentárov. V budúcnosti sa budeme spoliehať najmä na túto skupinu, že budeme používať platenú cielenú reklamu na propagáciu našich publikácií a publikovanie zaujímavých materiálov z tematických lokalít tretích strán.

Externý marketing obsahu

V predchádzajúcom prípade sme oznámili, že plánujeme umiestniť dva články mesačne na stránky tretích strán. Zároveň sa zaväzujeme k výberu lokalít, všetkých opatrení a platieb. Musíme pripustiť, že sa nám v skutočnosti nepodarilo zvládnuť túto úlohu, pretože v marci nebol uverejnený jediný článok.

Budem sa podrobnejšie zaoberať tým, čo sa pre túto úlohu vykonalo.

 1. Dva články boli napísané na tieto témy:
 • Tajomstvo registrácie vrtuľníkov
 • Návšteva závodu firmy Robinson Helicopter Company

A ešte jeden článok-rozhovor s Elenou Zaninovou, generálnou riaditeľkou Helico Group, ktorá bola napísaná vo februári. Bohužiaľ, počas marca boli všetky tri články "v krabici" a čakali v krídlach.

 1. Vybrané lokality.

Vybrali sme stránky pre umiestnenie vizuálne aj niekoľkými kvantitatívnymi kritériami pomocou služby Check Trust. Dám im:

 • Téma. Hľadali sme webové stránky venované letectvu všeobecne, alebo najmä tému vrtuľníka.
 • Počet reklám na stránke. Ak je miesto posiate blikajúce bannery - okamžite zmetie.
 • Prítomnosť blogu alebo inej sekcie, ako aj frekvencia publikovania obsahu v nich. Ak je obsah publikovaný systematicky, potom je stránka "živá".
 • Kvalita dostupného obsahu.
 • Prítomnosť pripomienok, rád, názorov na publikácie. Dobrým ukazovateľom toho, že táto lokalita je tvrdená strednou Áziou.
 • Skontrolujte indikátory kontroly dôvery, z ktorých hlavnými sú Trust a Spam. Kde: Dôvera je indikátorom kvality referenčného profilu lokality od 0 do 100. Spam je index spamu stránok od 0 do 100 (služba v opise upozorňuje, že tento indikátor sa vypočíta pomocou vlastného vzorca).
 • Termín umiestnenia. Máme záujem len navždy.
 • Náklady. Rozpočet, ktorý sme určili na mesiac pre túto úlohu - 30.000 rubľov.

Bez ratingu Check Trust sme vybrali 36 lokalít. Ďalej sme pri kontrole služby filtrovali na stupnici, ktorú služba sama ponúka:

- dôverou

- spamom

Celkovo po kontrole zo strany služby počet vhodných lokalít klesol na 12, pretože analýza ukázala nízku úroveň dôvery a vysoký spam na mnohých stránkach.

Zostavím prehľad Kontrola dôvery:

Výber lokalít netrvalo tak dlho - jeden pracovný deň. Ukázalo sa, že je zložitejšie, ako sa dostať do kontaktu s vlastníkmi alebo manažérmi a získať od nich spätnú väzbu. Na niektorých stránkach je uvedený len e-mail, nie je tam žiadny telefón, poštou, buď odpovedajú so silným oneskorením, alebo vôbec neexistuje žiadna odpoveď.

Žiadosti sme poslali na všetkých 12 lokalít. Dostali odpoveď od troch z nich. Na základe našich požiadaviek nám dve z nich nevyhovovali. Najmä za cenu. Jedna z týchto lokalít sa nazývala cena 15 000 rubľov. Potom, keď sme už dali pozitívnu odozvu, poslali sme článok na preskúmanie, manažér zmenil náklady na 45 000 rubľov, pričom poukázal na skutočnosť, že nám predtým poslal irelevantnú cenu.

Na druhú odpoveď - nevyhovuje termínu umiestnenia. Nižšie uvedená obrazovka ukazuje, že nám je na týždeň ponúkané dočasné ubytovanie.

Snažíme sa získať odpovede zo všetkých stránok. Súbežne hľadáme ďalšie, ktoré sa zameriavajú nielen na webové stránky prísne leteckých subjektov, ale aj na informačné, z rozsiahlejšej strednej Ázie. Vzhľadom k tomu, že je už zrejmé, že v dráhe je málo kvalitných špecializovaných pracovísk.

Redesign. Vytvorenie návrhu rozloženia pre všetky stránky webu na základe prototypu

Dovoľte mi, aby som vám pripomenul, že jednou z našich úloh je redesign stránky, aby sa stránky pohodlnejšie a užívateľsky prívetivejšie. Neplánovali sme radikálnu zmenu dizajnu, úlohou projektanta bolo, aby bolo jednoduchšie a modernejšie. Zároveň zachovať rovnaký rozsah farieb - prevaha bielej, modrej a prvkov červenej.

Avšak, zmena v štruktúre stránky, implementácia filtra v časti "Predaj vrtuľníkov" ešte potrebné výrazne zmeniť niektoré z hlavných stránok.

Poznamenávam niekoľko významných bodov v novom dizajne:

 • Zmenil písmo textu z Arial na PT Sans. Arial bol považovaný za príliš porazený a ťažký na základe nášho cieľa - zjednodušiť stránku.
 • Prepracovali logo z ruskej skupiny Helico do latinskej abecedy HeliCo Group. Keď sme spustili projekt, klient nám povedal, že by chcel urobiť jednoduchý rebranding - zmeniť písanie loga na latinu a pridať slovo Group. Toto želanie sme vzali do úvahy.
 • Na hlavnej stránke sa objaví posuvník s fotografiami helikoptér pre každú značku. Funguje nasledovne - keď kliknete na značku, zmení sa obrázok a text na posuvníku.
 • Na hlavnej stránke sme sa rozhodli zobraziť posuvník "Naše certifikáty". Tu sme šli proti predtým vyvinutým prototypom, pretože spolu s väčším ponorením do predmetu podnikania sme si uvedomili, že certifikáty sú to, čo potrebujete venovať pozornosť a mali by byť uvedené do popredia a nie skryté v spodnej časti sekcie "O spoločnosti". "ako v aktuálnej verzii stránky."
 • V podstate sa vyhýbali zbytočným detailom - tlačili tlačidlá bez známych tlačidiel, ale s odkazmi, odmietli odkazovať na typ „Detaily“ v „Helicopter Catalog“ a „Latest News“ blokoch. Podľa nášho názoru, vyhnúť sa obdĺžnikové tlačidlá tiež vizuálne robí stránky jednoduchšie.

Pre marec sme urobili:

 1. Tri rozloženie hlavných stránok pre rozlíšenie pracovnej plochy 960 x 540:

(Ak chcete zobraziť obrázok, kliknite na odkaz)

- Hlavné 960х540

- Predaj vrtuľníkov 960x540

- Karta vrtuľníka 960х540

2. Šesť rozvrhnutí pre mobilné rozlíšenie 320 x 480:

- Hlavná 320x480

- Predaj vrtuľníkov 320x480

- Predaj vrtuľníkov 320x480 s otvoreným filtrom

- Karta vrtuľníka 320x480

- Rozbaľovacia ponuka

- Formulár žiadosti

Plány na apríl dokončiť všetky zostávajúce prototypy ako súčasť redesign úlohy.

Konečný vzhľad stránky po redizajne:

Oprava technických chýb

V prvom mesiaci práce sme vykonali technický audit lokality a opravili zistené chyby. Niektoré z nich sme však neodhalili, čo nám pripomenuli čitatelia nášho blogu v komentároch k prvému prípadu. Tento mesiac sme dokončili tieto úlohy. Toto je:

 1. Oprava 302. presmerovania

302. presmerovanie, alebo takzvané "dočasne presunuté" pre vyhľadávače, znamená, že prenos adresy je dočasný, nie trvalý, ako v prípade 301st. To dáva vyhľadávaniu signál, že je potrebné pokračovať v indexovaní stránky podľa starej adresy URL, zatiaľ čo používatelia musia prejsť na novú zadanú stránku. Toto presmerovanie je odôvodnené, ak chcete stránku len dočasne preniesť na novú adresu. V našom prípade bolo 302. presmerovanie jasne stanovené už dávno a viedlo to aj k stránkam s 404. chybou.

Čo sa stalo: Pomocou služby Netpeak Spider sa zistilo presmerovanie na 31 stránok na 404 chýb:

Prechod prvým odkazom ukázal, že presmerovanie 302 existuje:

Čo sa stalo: implementoval presmerovanie zo stránky bez / na stránku s /. Ďalšie overenie odhalilo, že neexistovalo viac ako 302 presmerovaní.

 1. Odstráňte duplicitné stránky

S pomocou služby Netpeak Spider bolo odhalených 11 duplikátov stránok, z ktorých dve sú plné duplikáty (na obrázku sú farebne zvýraznené). Všetky duplikáty patrili do sekcie katalógu s kartami helikoptéry:

Čo sa stalo: Odkaz na značku s atribútom rel = "canonical" bol pridaný do kódu stránky v hlavnom bloku. Pre robot vyhľadávača boli teda nastavené hlavné stránky pre indexovanie.

Preneste webovú stránku na nový hosting

Táto úloha vznikla, pretože my, presne ako klient, sme nemali prístup k hosťovaniu Timewebu, ktorý bol miestom. Je jasné, že pre plnohodnotný projektový manažment, v ktorom je často potrebné vykonať zmeny na mieste, je tento prístup nevyhnutný.

Čo sa stalo: Zaregistrovali sme a preniesli stránky do Reg.ru hosting. Vybrali sme si ho, pretože nás testovali na iných projektoch. Pomerne stabilný hosting, technická podpora funguje okamžite.

Formulár žiadosti o registráciu

Formulár žiadosti sa nachádzal vo všetkých kartách produktov. Zároveň sa nachádzala na samom konci stránky, bolo možné ju detekovať iba posúvaním stránky. Необходимо было сделать ее более заметной и в целом облагородить.

Было:

Что сделано: Саму форму подписали, обозначив действие для пользователя, немного видоизменили, кнопку "Отправить" разместили под формой посередине.

В корневом разделе "Продажа вертолетов" вывели кнопку "Оформить заявку" под заголовок H1, при нажатии на нее страница автоматически скроллит на форму.

Подписи к фото в "Галерее"

V sekcii "Galéria" boli spočiatku dosť fotografií - z ruských (Heli-Expo) a zahraničných (EBACE) podujatí, rôznych modelov vrtuľníkov, z výrobného závodu Robinson. Ale žiadna z nich nebola podpísaná. Aj keď je známe, že je potrebné podpísať fotografiu a vyplniť alt tag tak, že stránka je úspešne zaradená do vyhľadávania "Yandex.Pictures" a "Google Pictures".

Bolo to:

Čo sa stalo: Galériu sme začali zadávať vo februári, potom sme zobrazovali obrázky v samostatnom okne. Nedostatok podpisov. V marci sme napísali a zobrazili väčšinu obrázkov.

Pridanie tlačidiel na zdieľanie

V sekcii "Blog" sme implementovali tlačidlá na zdieľanie pomocou služby Yandex Share:

Urobil to v troch krokoch:

 1. Vzali kód zo stránky "Yandex. Share" a pridali ho na stránku stránky v značke:
 1. Potom sa do šablóny stránky pridá kontajner, v ktorom sú zobrazené naše tlačidlá:
 1. Mierne upravené štýly tlačidiel podľa nášho uváženia.

Pridávanie funkcií pre komentáre

Vybrali sme systém komentovania Disqus. Je veľmi jednoduchá inštalácia a umožňuje čitateľom prihlásiť sa na stránku z akéhokoľvek účtu na sociálnych sieťach.

Postupne popíšem, ako pridať službu Disqus na stránku:

 1. Registrujeme sa na stránke //disqus.com
 2. Ďalej kliknite sem
 1. Potom tu
 1. Vyplňte polia
 1. Vyberte, na ktorý CMS sa chcete pripojiť. V našom prípade to je:
 1. Skopírujte navrhnutý kód
 1. Prilepte ho pred zatvorením značky

Šablóna karty recyklácie položky

Vzhľad stránky s kartou produktu, ako aj informačný obsah jej obsahu priamo ovplyvňujú rozhodnutie užívateľa kúpiť / nekúpiť. V prípade našej webovej stránky musí karta vrtuľníka odrážať množstvo technických nuancií, najmä: rozmery, letové výkony, údaje o elektrárni, palivovom systéme atď. To je to, čo potenciálny kupujúci berie do úvahy pri výbere.

Spôsob, akým boli karty vrtuľníkov vyplnené, nám vôbec nevyhovoval - všetky vlastnosti boli zabalené na pevnom plátne, hoci šablónová stránka mala karty - špeciálne bloky nad fotografiou - pre jednotlivé parametre. Ale v takmer každej karte boli náhodne vyplnené alebo zostali prázdne.

Ako vyzerala karta predtým:

Čo sa stalo:

Bolo potrebné nejako štruktúrovať všetky dostupné informácie. A urobiť z neho kompaktný a ekologický. Vzhľadom na to, že paralelne vyvíjame nové úpravy pre redizajn a čoskoro sa výrazne zmenia typ kariet, bolo rozhodnuté, že kartu nebudeme drasticky meniť na aktuálnej verzii stránky, neplytvať časom, ale len dať veci do poriadku. Presunuli sme karty pod fotografiu a vyplnili ich informáciami.

Stalo sa:

Úprava a usporiadanie produktových kariet

Katalóg vrtuľníkov a dodatočných zariadení na stavenisku sa periodicky mení - niektoré pozície sú pridané, niektoré sú odstránené. Klient nás o tom informuje, pošle potrebné informácie, upravíme a umiestnime.

V marci bolo upravených a dokončených osem kariet:

Písanie a ukladanie správ

Bola napísaná a vyplnená tri informačné bulletiny od klienta:

Písanie a usporiadanie textov do sekcií

Bolo napísané, optimalizované a uverejnené 7 textov do sekcií:

výsledok

Pozeráme sa na výsledky návštevnosti:

Všeobecná doprava za marec predstavovalo 2509 unikátnych návštevníkov. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka (za marec 2015 - 1719 unikátnych užívateľov) je to 790 viac prechodov. V porovnaní s februárom 2016 - pokles o 1007 návštev.

Vyhľadať návštevnosť 1207 prechodov. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka (marec 2015 - 1 486 prechodov) je to o 279 prechodov menej. V porovnaní s februárom 2016 došlo k poklesu o 203 prechodov.

Hlásenie otázky a komentáre, že prevádzka nie je rast a dokonca klesal. Áno, prevádzka naozaj ustúpila. Navrhujem však pozrieť sa na iné ukazovatele správania:

Hĺbka zobrazenia:

Čas na stránke:

zlyhanie:

Grafy ukazujú, že behaviorálne metriky stránky sa od februára výrazne zlepšili. Tento priebežný výsledok, trend, nám dáva istotu, že sa pohybujeme správnym smerom, a to je len začiatok.

Na premávke - výsledky budú tiež, o tom nepochybujeme. Buďte trpezliví a sledujte nás

záver

Na záver uvediem zoznam hlavných úloh pre apríl:

 • Písanie a usporiadanie 4 článkov v blogu
 • Umiestnenie 2 článkov na externé stránky
 • Vytvorenie stratégie distribúcie e-mailov
 • Prípravné práce na e-mailovom spravodajcovi
 • Reklamná kampaň na Facebooku, Instagram (propagácia materiálov blogu)
 • Vytváranie citlivých rozložení dizajnu
 • Rozloženie rozloženia

Aktualizácie. Nasledujúce časti prípadu: t

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár