Ako vysvetliť manažmentu, že obsahový marketing musí byť implementovaný v spoločnosti

Ste obchodník, ktorý už dávno pochopil, že spoločnosť potrebuje marketing obsahu na zvýšenie povedomia a zvýšenie predaja.

Váš manažér nemá ani predstavu o tom, aký účinný je tento nástroj v schopných rukách, a naďalej „hádzajú“ manažérov na chladné volania, kupujú si miesta na vonkajších bannery. Zároveň sú jeho vlastné webové stránky a skupiny v sociálnych sieťach "pre show".

A tak sa s ním rozhodnete hovoriť o implementácii marketingu obsahu. Pripravte sa na pochybnosti v očiach a vypočujte si množstvo otázok:

 1. Prečo potrebujeme aj obsah?
 2. Koľko to stojí?
 3. Koľko? Prečo tak drahé?
 4. Aký bude teda výsledok?
 5. A ako z toho budeme lepšie predávať?

V tomto článku sa dozvieme, ako odpovedať na tieto a ďalšie otázky manažmentu a presvedčiť všetkých, ktorí rozhodujú, že je čas prejsť od zastaraných a neefektívnych metód postupu na nové a efektívne.

Ale predtým ...

Po prvé, zhodnotiť súčasnú situáciu v spoločnosti.

Zvážte, či ísť k riaditeľovi s hovoriť o obsahu marketing, ak spoločnosť:

Nízka kvalita výrobkov alebo služieb

Môžete pracovať a prezentovať ich v krásnom obale z obsahu - efekt bude dlhý čas, nebude to stačiť.

Povrchné obchodné znalosti o ich produkte a cieľovej skupine.

Žiadne komentáre. Každý nástroj je tu bezmocný.

Zlé podnikové procesy

Prečo celý váš dobrý obsah, ak manažér zabudne spracovať požiadavky z webu a odpovedať na otázky v online rozhovore po 10 minútach, alebo ich dokonca ignorovať?

Nedostatok zdrojov

Na realizáciu marketingu obsahu potrebujú tri: peniaze, čas a schopnosť vytvárať obsah. Nájdete tu špecialistov a pracovný čas, ale ak má spoločnosť len dosť peňazí na dane a mzdy, vaše nápady budú sotva počuť. Na druhú stranu, môžete robiť obsah marketing sami, ale potom musíte použiť svoj čas a svoju schopnosť vytvárať vysoko kvalitný obsah.

Takže, ak je všetko v poriadku s vyššie uvedeným, v rozhovore s vodcom ...

Začnite s výhodami marketingu obsahu.

Získanie väčšieho počtu zákazníkov za nižšiu cenu

Generálny riaditeľ spoločnosti Texterra Denis Saveliev v rozhovore pre portál Zillion povedal:

„Pri implementácii stratégie kvalitného obsahu sa priemerné náklady na vedenie znižujú o faktor 1,5 roka. Ide o pomerne dobre známu postavu v našom prostredí. Bola publikovaná v amerických štúdiách, všetko sa deje v Runete - náklady na olovo výrazne klesli, 2,5- 3 krát. "

všestrannosť

Obsahový marketing je aplikovateľný na akýkoľvek podnik a zvyšuje návštevnosť. Niekoľko príkladov z praxe Texterry:

 1. EVA-Drive - autokoberce:
 1. Progermetik - profesionálne stavebné tmely: t

Obsah žije dlho

Je schopný priniesť zákazníkom aj roky po publikovaní.

Rast dopravy

Dobrý obsah priťahuje pozornosť, zadržiava ľudí na webe. Výsledkom je, že prechádzajú od materiálov na čítanie k štúdiu tovarov a služieb.

Zvýšenie návratnosti optimalizácia pre vyhľadávače

Profilové internetové publikácie sa začínajú odvolávať na obsah spoločnosti, ktorá nebude vyhľadávačmi bez povšimnutia.

Priama komunikácia so zákazníkmi

Kompetentné a kompletné popisy produktov, prispôsobený systém komentárov, online chat a diskusie o sociálnych médiách pracujú na zvýšení počtu a lojality zákazníkov.

Vlastná hodnota pre spotrebiteľa

Spotrebitelia budú môcť využívať naše odborné materiály (najmä stiahnuté), a to aj bez toho, aby si ich od nás kupovali. Zdá sa, aká je tu výhoda? Skutočnosť, že existujú informácie o spoločnosti: odkaz na stránku, e-mail, fyzická adresa a telefón a tieto súbory sa zdieľajú medzi sebou.

Výhody sú výhody a výhody.

"Aká je návratnosť nášho podnikania?"

Otvorte interakciu so zákazníkmi

Môžeme pracovať s komentármi užívateľov, vykonávať prieskum trhu, organizovať prieskumy, a okamžite pochopiť, čo cieľová skupina má rád a čo nie.

Udržať záujem značky

Neustále publikovanie kvalitného obsahu na webovej stránke alebo na sociálnych sieťach motivuje užívateľov k sledovaniu života spoločnosti.

Schopnosť dodatočne "popiaritsya"

Začíname produkovať vzdelávací obsah pre používateľov a zriediť ho nenápadným zavolaním na kúpu našich produktov a služieb - spokojný zákazník radšej uskutoční nákup.

Pozitívna reakcia zo strany vyhľadávačov a sociálnych sietí

Dobrý obsah na stránke je zabezpečený „vysokými pozíciami vo vyhľadávači“, ktoré milujú všetci manažéri. Ak pravidelne vydávame vysokokvalitný obsah, dostaneme „Prometheus Fire“ v „VKontakte“ - toto je špeciálny štítok, na ktorom sa zobrazujú príspevky komunity viacerým potenciálnym zákazníkom.

Urobiť obsah lepšie ako konkurencia

Pokiaľ vložia do textu sto "zakrivených" kľúčov, zverejníme vysoko kvalitné materiály a staneme sa lídrom v tomto odvetví.

Vytvorenie obrazu odborníka

Nie všetci užívatelia sa stanú našimi klientmi, ale keď sa zoznámia s obsahom, budú nás považovať za odborníkov vo svojom odbore a povedia o tom svojim priateľom.

Zostaňte v trende

Samotná webová stránka spoločnosti nebude fungovať. Je dôležité mať značkovú komunitu v sociálnych sieťach a neustále zdieľať užitočný obsah. Venujte pozornosť a diskutujte o tých, ktorí sú na vlne.

Ako obchodník by ste si mali uvedomiť, že žiadna z vyššie uvedených možností nebude fungovať okamžite. Spočiatku sa vynakladá úsilie, potom celý komplex začne pracovať zotrvačnosťou a náklady sa znižujú. Albert Einstein to skvele uviedol:

"Každý, kto chce vidieť výsledky svojej práce okamžite, musí ísť k obuvníkom."

Vysvetlili ste výhody, teraz povedzte ...

Koľko to stojí?

V číslach je ťažké odpovedať na otázku, ale môžete povedať, aká bude cena závisieť od:

 • o veľkosti podniku a úrovni konkurenčného prostredia;
 • z oblasti činnosti;
 • z cieľov;
 • o miere účasti manažmentu na rozvoji obsahovej stratégie (od „robiť to, čo chcete“ až po „skontrolujem vašu prácu každý deň“);
 • o počte zapojených špecialistov a rozsahu práce;
 • profesionality a postavenia výkonného umelca.

Bez ohľadu na výšku, nebude to odôvodnené, ak účinok umiestnenia obsahu neplatí za investíciu.

A tu hlava hovorí: "Príliš abstraktné. Radšej vložíme peniaze do kontextuálnej reklamy a budeme zbierať žiadosti."

Áno, môže to byť takto: dobrý režisér nastaví kampaň správne, výsledok nebude trvať dlho. Keď však dôjde k vyčerpaniu reklamných prostriedkov, predaj skončí. Je lepšie vytvoriť kvalitný materiál za rovnaké množstvo, ktoré prinesie zákazníkov na dlhú dobu a ďalšie investície nebudú potrebné.

"Odpovedáš mi, koľko to stojí?"

Povedz mi, čo dosiahnuť za 10 000-15 000 rubľov prijateľný výsledok v obsahu marketingu NIE. Realizácia bude vyžadovať približne 50-60 tisíc rubľov mesačne na zaplatenie služieb dodávateľa, ako aj osobnú účasť manažéra a zamestnancov:

 • pomôcť sami písať alebo písať odborné články;
 • sa nebojí položiť prípady;
 • monitorovať stránky a sociálne siete, pracovať s komentármi užívateľov;
 • požiadať o umiestnenie svojich materiálov na externých stránkach.

Tu musíme povedať, že hlavnou vecou je súlad vynaložených finančných prostriedkov, úsilia a času s výsledkom. Užitočný obsah vždy vedie k užitočnému zákazníkovi, ktorý chce kúpiť od spoločnosti.

"Ak dáme peniaze, kedy sa vráti?"

Minimálna doba je jeden mesiac. Počas tejto doby je sotva vidieť výnimočný efekt (najmä ak je to mladá stránka), ale bude jasné, čo a ako robí umelec, aké strednodobé ciele a výsledky dosiahol. Napríklad:

 • "bolo uverejnených sedem blogov";
 • "dosiahol cieľ sto unikátnych návštevníkov za deň."

Najväčším problémom je, že investície do práce sa začnú vyplácať niekoľko mesiacov po začatí práce. Situácia je taká, že mnohé ruské spoločnosti uprednostňujú rýchle výsledky a vypínajú prácu, ak návratnosť nie je okamžite viditeľná.

V tomto prípade vám pomôže argument z praxe „Texterra“:

Počas roka (!), Jeden klient nemal jasný výsledok pre prevádzku, vzhľadom k tomu, že stránka bola pod filtrom Google. Klient si myslel, že prestane chodiť do práce, pretože veril, že prežil len prostredníctvom kontextovej reklamy.

Špecialisti spoločnosti začali publikovať články do blogu (osem mesačne), ako aj uverejňovať materiály s odkazom na stránku dôveryhodných stránok spoločnosti Google. Všetok vytvorený obsah bol propagovaný v sociálnych sieťach.

Obsah marketing pomohol návratu zdrojov z zabudnutia, a organické dopravy začal prúdiť k nemu.

"Ako sa merajú tieto výsledky?"

Aby sme vám mohli poskytnúť citát z knihy Eugene Kryukova "100+ hacky pre internetových marketingov":

„Nanešťastie je veľmi ťažké merať efektívnosť marketingu obsahu: človek môže roky prečítať váš blog, informačný bulletin, príspevky v sociálnych sieťach, aktívne monitorovať aktivity vašej spoločnosti a až po dlhom čase sa rozhodnúť pre spoluprácu. vyjadrenie jeho produktivity v číslach je nesmierne ťažké. “ t

Výsledok je však vyjadrený:

 • Vo forme súboru prác vykonaných za určité obdobie.
 • V číselnom vyjadrení konkrétneho výsledku.

Tu je to, čo môžete rýchlo posúdiť:

 1. Na stránke: celkový počet návštevníkov, počet nových návštevníkov, miera odchodov, hĺbka stránky.
 2. V sociálnych sieťach: rád, komentáre, názory a zdieľania.
 3. Na „veľkom“ internete: Počet zmien v spoločnosti využívajúcich služby ako Google Trends a Yandex Wordstat.

Ak chcete vyhodnotiť, ako funguje konkrétny kanál návštevnosti, môžete nastaviť značky UTM na všetkých odkazoch a analyzovať údaje v systémoch analýzy Google Analytics alebo v metóde Yandex Metrics.

To je pre obchodníka jasné a dobré, ale manažér si myslí, že má vlastné ukazovatele. A hlavnou z nich je návratnosť investícií.

A tu je pre vás dôležitý argument: v štúdii, ktorú uskutočnila marketingová platforma Kapost, sa zistilo, že v obsahovom marketingu na jedného klienta je tento indikátor 3,3-krát vyšší ako návštevnosť platených reklám.

Zahraniční expert Joe Pulicci v knihe "Content Marketing Management" hovorí, ako určiť ROI pre stratégie marketingu obsahu.

 • Monitorovanie rastu tržieb na základe porovnania spoločností, ktoré implementovali obsahový marketingový program a tých, ktorí ho nepoužívali.
 • Sledovanie počtu konverzií pre online produkty inzerované s obsahom alebo predplatné bulletinu a odhad počtu nových alebo súvisiacich predajov.
 • Vyhodnotenie zákazníckej angažovanosti - časom stráveným na internetovej stránke spoločnosti alebo na iných webových stránkach s vytvoreným obsahom môžeme odhadnúť zvýšenie úrovne zapojenia cieľovej skupiny.
 • Povedomie zákazníkov pred a po implementácii obsahu marketingového programu umožňuje zhodnotiť jeho efektívnosť.

Okrem toho výskum spoločnosti CopyPress, ktorý určil, že najúčinnejší formát obsahu z hľadiska návratnosti investícií je:

 • informačné články;
 • videí;
 • biele papiere (recenzie, príručky, mini-knihy, longreads).

Účinnosť bielych kníh je živo ilustrovaná prácou vedúceho marketingového oddelenia spoločnosti Texterra, Evgenia Kryukovej:

Z prípadu Eugenia:

"Od 1. februára do 29. februára, presne mesiac, nám elektronická kniha priniesla 16646 unikátnych návštevníkov a 30467 zobrazení."

Úspech knihy bol taký veľký, že bol publikovaný na papieri. Rýchlo to dalo výsledok:

Nemôžete hovoriť iba o účinnosti nástroja. Musíte povedať manažmentu o všetkom ...

Možné riziká marketingu obsahu

V priebehu práce sa môžu vyskytnúť určité ťažkosti a je lepšie byť pripravený na ich okamžité odstránenie.

Žiadny jasný cieľ

Dokonca ani supercontent nebude mať vplyv, ak obsahová stratégia nebola zdokumentovaná - preto ciele jej implementácie neboli vysvetlené.

Vždy potrebujete vedieť, prečo je v organizácii potrebný marketing obsahu.

Žiadny pracovný plán

Ak neexistuje jasná postupnosť činností - kto, kde, čo má robiť a kedy, bude chaos a vzájomné obvinenie z nedodržania termínov. Vo svojom článku, marketingu obsahu Joe Pulitstsi píše, že iba 48% špecialistov používa zdokumentovaný obsahový plán. Váš výkonný umelec pri implementácii marketingu obsahu by mal vložiť zvyšných 52%.

Bez pevných krokov smerom k cieľom marketingu obsahu nemôžete dosiahnuť výsledky.

Nízka kvalita obsahu

Pri pokusoch o vyhľadávanie vyhľadávačov sú zabudnuté záujmy cieľovej skupiny. Veľké aj malé spoločnosti s tým hrešia, keď v snahe o „pozície v Yandexe“ začínajú vytvárať texty, ktoré sú vysvetlené kľúčovými frázami.

Je lepšie, keď návštevnosť vyhľadávania poskytuje menej potenciálnych zákazníkov, ale všetci sa stávajú skutočnými zákazníkmi po oboznámení sa s obsahom spoločnosti.

Slabé krmivo

Zjednodušená, úloha content marketingu vyzerá takto - deklarovať sa pomocou obsahu. A musí sa to robiť jasne, bez falošných alebo iných skromností. Napríklad:

 1. Nie "interné prepojenie", ale "Kompletný sprievodca vnútorným prepojením stránky."
 2. Nie "Presmerovanie na stránku", ale "Ako urobiť presmerovanie: podrobný prehľad pre humanitné vedy."
 3. Nie "Ako skontrolovať použiteľnosť stránky" a "Kontrolný zoznam pre použiteľnosť: 200+ bodov na kontrolu."

Dobrý titulok ukazuje úplnosť témy, odhaľuje cieľovú skupinu a priťahuje viac čitateľov.

Nesprávna práca s SMM

 1. Naša spoločnosť je nedostatočne zastúpená v potrebných sociálnych sieťach - zlých. Je potrebné ich zadať.
 2. Budeme tam denne uverejňovať desať príspevkov - zle. Cieľová skupina prestáva vnímať nadbytočný obsah.

Porozprávajte sa s manažérom o vlastnostiach sociálnych sietí, pretože existuje množstvo stereotypov:

 • Facebook je miestom stretnutia obchodných zástupcov a rôznych odborníkov.

Ale! Mark Zuckerberg vyhlásil, že v informačnom kanáli bude väčší obsah používateľa ako komerčný.

 • "VKontakte “a Instagram - miesta na zábavu.

Ale! To nebráni Tinkoff Bank v aktívnom rozvoji svojej značky tu, a Nike, Victoria Secret, Red Bull spoločnosti zverejniť fotografie a zvýšiť armádu fanúšikov.

 • „Spolužiaci“ sa považujú za „ženskú“ sieť (70% tvoria ženy).

Ale! Forex komunita obchodníkov a herný projekt World of Tanks sa tu tiež cítia dobre.

Musíte poznať cieľovú skupinu, aby bola stratégia prítomnosti v konkrétnom kanáli sociálnych médií životaschopná.

Zaujatie ich priania

Kritickým omylom je vytvorenie obsahu, ktorý chváli len naše úspechy a zabúda na záujmy používateľov.

Obsah marketing, ako každý iný marketing, je o klientovi, nie o jeho milovanej.

Urobte záver: aby ste minimalizovali všetky riziká, potrebujete najkvalitnejší obsah, kompetentnú distribúciu a neustálu analýzu výsledkov.

"Zaručíte, že všetko bude fungovať?"

Dobre viete, že akýkoľvek marketing je založený na hypotézach: vykonávaním určitého množstva práce v stanovenom období, s využitím všetkých vašich vedomostí a zručností, môžete predpovedať určité indikátory.

Existujú faktory, ktoré nezávisia od výkonného umelca, čo môže nepriaznivo ovplyvniť túto prognózu:

 • Celkový dopyt v konkrétnom výklenku.
 • Konkurencieschopnosť klientského projektu.
 • Hospodárska a politická situácia v krajine.
 • Iné faktory, ktoré nemožno okamžite predpovedať.

Hlavnou zárukou v oblasti obsahu marketingu, ktorá je daná pri podpise zmluvy s dodávateľom, je vykonávať všetky práce, ktoré boli naplánované profesionálne a včas.

"Všetko je jasné. Ako môžeme začať?"

Nakoniec manažér položil túto otázku! Teraz musíte konečne schváliť všetko a kontaktovať špecialistov. Určite si budú vyžadovať stručné informácie a budete musieť odpovedať na niečo takéto:

otázkou

Odpoveď

1

Úplný názov spoločnosti (ako sa používa v texte s prihliadnutím na veľké písmená a úvodzovky)

2

Zadajte slová, ktoré sa v texte neodporúčajú.

3

Zadajte slová, ktoré by sa naopak mali používať častejšie, alebo ktoré sa môžu nahradiť neodporúčanými

4

Приведите примеры текстов, которые вам нравятся, а лучше те, которые считаете эталоном

5

Приведите примеры текстов, которые вам НЕ нравятся

6

Как вы оцениваете тексты, которые сейчас на вашем сайте? По возможности дайте развернутый комментарий

7

Existujú nejaké špeciálne priania k textu ako celku, k nadpisom, úvodom, záverom, postranným panelom atď.?

8

Je prípustné používať humor?

9

Existujú nejaké špeciálne požiadavky na obrázky?

10

Existujú stránky, na ktoré sa nedá odkazovať?

11

Opíšte všeobecné očakávania z hotového obsahu

Presvedčte svojho šéfa o potrebe marketingu obsahu:

 1. Uistite sa, že vaša spoločnosť vyhovuje tejto službe.
 2. Povedzte nám o výhodách tohto nástroja a jeho výhodách pre vaše podnikanie.
 3. Správne a odôvodniť náklady na realizáciu.
 4. Opíšte predpovedané výsledky a povedzte o zárukách.
 5. Získajte sprievodcu súhlasom a začnite hľadať výkonných umelcov.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár