Čo je marketing obsahu?

Neverte, ak ste povedali, že obsah marketing je budúcnosť podnikania. Toto je už prítomné. Dnes, západnej analytici hovoria o prudký rast tejto oblasti internetového marketingu.

Obsah marketing - ak ste nepočuli toto slovo, potom si to, budete počuť veľmi skoro. Pravdepodobne už túto technológiu implementujete, aj keď ju nepoznáte. Ak nie, potom začať realizovať veľmi skoro. Obsah marketing, v skutočnosti, bude veľmi skoro sa stane hlavným spôsobom rozvoja internetového marketingu ako celku.

Čo je teda obsahový marketing?

Obsahový marketing - Jedná sa o marketingovú technológiu na vytváranie a distribúciu populárneho obsahu, ktorý priláka cieľovú skupinu. Úlohou tejto technológie je prinútiť spotrebiteľa, aby sa zameral na akcie a zapojil ho do scenára konverzie. Obsahový marketing je informácia, ktorú váš potenciálny zákazník získal v správny čas a miesto.

 • Myslíte si, že máte dobré ceny? Ale váš klient o tom ani nevie!
 • Myslíte si, že máte skutočnú konkurenčnú výhodu? Ale váš klient o tom ani nevie!
 • Myslíte si, že vaše produkty a služby sú najlepšie na trhu? Ale váš klient si ani nie je vedomý svojej existencie!
 • Všetko, čo váš klient hľadá na internete, sú informácie. Správne predložené informácie šírené správnymi kanálmi sú podstatou marketingu obsahu.

Aby sme boli jasnejší, uvádzame príklad. Predávate určitý produkt. Vaša stránka doslova pýta návštevníka: dobre, buy-and-and-and-and-and-and-and-and-and-and-and-and-and! Technológie marketingu obsahu sú od toho úplne odlišné. Berieme Váš tovar a produkty konkurencie, preskúmame na túto tému “Prečo je váš produkt lepší? “? Spotrebiteľovi dávame možnosť voľby - ktorý produkt si vybrať a táto voľba by mala byť vo váš prospech. Koniec koncov, váš produkt je naozaj najlepší na trhu? A čo je najdôležitejšie: malo by byť veľa takýchto hodnotení. Presnejšie - veľa. Presnejšie - veľmi, veľmi.

Hlavné výhody marketingu obsahu:

 • Nepriamy predaj prostredníctvom obsahu, ktorý vyžaduje vaše publikum.
 • Obsah marketing nefunguje pre vašu značku priamo, ale robí to rozpoznateľné.
 • Propagácia značky vyžaduje menší rozpočet ako prostredníctvom klasických reklamných metód.
 • Vylepšená pozícia pri vydávaní vyhľadávačov. Majú radi prirodzené väzby!
 • Zvýšená návštevnosť vyhľadávania vďaka rastu - pretože obsahový marketing znamená neustály nárast počtu nových materiálov na stránke, čo znamená, že počet podporovaných žiadostí sa zvyšuje.
 • Dôveryhodnosť vašej spoločnosti alebo značky je posilnená, vytvorenie kvalitného obsahu z vás urobí odborníka v očiach spotrebiteľov aj konkurentov.
 • Obsah marketing je prirodzený! To nie je tlačí vydanie vyhľadávačov prostredníctvom seo-odkazy. Takže v dlhodobom horizonte, to je presne to, čo bude dopyt vo vyhľadávačoch.

Ako vidíte, niektoré výhody. Content marketing vytvára dôveru, autoritu, ktorá zase ničí "odolnosť" klienta. Požadovaná informácia je opisom výhod, ktoré zákazník dostane od konkrétneho produktu alebo služby. Obsah "taxíky" na internete, pretože spotrebitelia hľadajú informácie, ktoré môžu vyriešiť ich problémy.

Pokles tradičnej online reklamy?

Ale prečo? Prečo sa náhle "stará dobrá" optimalizácia pre vyhľadávače (postavená na nákupe referenčnej hmotnosti) rýchlo stráca na pozadí?

 • Na internete "klasický" systém zapínanie + odkazy na nákup trpí úplným zlyhaním. Vyhľadávače sa naučili rozpoznať hrubé techniky SEO, a teraz problém kľučky sedí v zadnej časti žľabu. Referenčné masy rozpočtu, ktoré exponenciálne rastú, sú cestou „klasického seo“. A toto je cesta nikam.
 • Ľudia nepotrebujú hlúpy "vparivaniya" produkt a informácie, ktorým by mohli dôverovať. Ukazuje sa, že spotrebitelia sú múdrejší ako predtým. Nemusia predávať - ​​musia hovoriť o prínosoch a nechať si možnosť sami sa rozhodnúť.
 • Výhody marketingu obsahu aj v porovnaní s kontextovou reklamou. Kontextová reklama je reklamná priama akcia. Obsah marketing pôsobí postupne a dlhodobo.

Reklama v konvenčnom zmysle je výdatná, napätá správa bez obojsmernej komunikácie so spotrebiteľom. Ukladá, nehovorí.

Pokiaľ ide o obsah marketing, jeho cieľom nie je skutočný predaj tovaru (to je dôležité, ale nie v popredí), ale vytvorenie vzťahu s klientom. Po prvé dôverné. V tomto smere je potrebné budovať prácu tak, aby vás ľudia poznali a dôverovali vám dosť na to, aby s vami obchodovali alebo si vybrali svoje produkty a služby.

Distribučné kanály

Hlavnou zbraňou a nástrojom pre obsahový marketing sú len informácie a informácie. Ale - dôležitý doplnok - kvalitné informácie. Prvou a hlavnou úlohou, ktorú je potrebné vyriešiť, je vyplnenie stránky kvalitným obsahom, ale nezabudnite, že to nie je len raz vyplniť a zabudnúť. Ak ste na ceste obsahu marketingu, potom to nebude možné vypnúť.

Druhým krokom je výber správnych platforiem na umiestňovanie informácií a správne premýšľanie o kanáloch jeho distribúcie. Podľa priority zvýrazňujeme nasledujúce distribučné kanály pre vašu stratégiu obsahu:

 • vyhľadávače, prirodzené výsledky;
 • kontextové reklamné systémy;
 • Direct.mail (udržiavajte firemný mailing na váš predmet);
 • Sociálne médiá (udržiavanie vlastných skupín a oficiálnych stránok a používanie iných skupín ako kanálov na distribúciu vašich informácií);
 • špecializované internetové publikácie na vašu tému (av obsahovom marketingu to budú články, nie „médiá“);
 • blogosphere (udržiavanie vlastného firemného blogu a prilákanie špičkových blogerov na šírenie vašich informácií).

Uverejnite články na tematických blogoch, vytvorte informačný bulletin pre používateľov, prejdite na sociálne siete, ak ste dostatočne silný a nastavte si úlohu zvyšovania povedomia o značke a posilnenia lojality publika voči vašej spoločnosti. Ale v prvom rade - premýšľajte o podpore vašich stránok v premávke (a teda na širokom sémantickom jadre). Nemá zmysel používať iné kanály vplyvu, kým nevyriešite problém prilákania prirodzenej vyhľadávacej prevádzky. A tu obsah marketing bude vám veľa podpory. Distribúcia vysoko kvalitného, ​​zaujímavého obsahu pre cieľovú skupinu online je jediný spôsob, ako zvýšiť počet prirodzených odkazov na vaše stránky.

Pretože to funguje

Úspešné príklady marketingu obsahu? Už majú!

Toto je internetový obchod spoločnosti Svyaznoy - spoliehajú sa na vysokokvalitné popisy produktov a super-informatívne recenzie nových produktov. To je dôvod, prečo miesto prevádzky dnes - stovky tisíc ľudí denne. Mohli by nasledovať „obvyklý“ internetový obchod, ale namiesto toho premenili svoje webové stránky na mega-informatívny gadgetový portál, ktorý viedol v premávke a predbehol väčšinu médií na túto tému. Ľudia prichádzajú na stránky svyaznoy.ru nielen (a ani toľko) kúpiť, prichádzajú nájsť informácie, ktoré potrebujú. A sme radi, že sme zapojení do úspechu tejto spoločnosti.

Čo môže byť spoľahlivejšie ako vzťah dôvery? Obsahový marketing teraz využívajú obrovské nadnárodné spoločnosti, malé firmy a dokonca aj jednotliví podnikatelia. Jediný dôvod, prečo to robia, je marketing obsahu.

Obsah marketing je najúčinnejší, keď obyčajný človek dostane tisíc reklám a ponúk za deň. Obsah marketing je osoba zastaviť, čítať, myslieť, vybrať a kúpiť.

Áno, je to naozaj možné - vytvoriť marketingovú stratégiu, vďaka ktorej budete môcť nadviazať spojenie so svojimi zákazníkmi!

Takže, ak máte záujem o obsah marketing, tento nový vývoj marketingu, pomôžeme vám vybudovať obchodnú stratégiu prilákať nových zákazníkov.

Je lepšie sa ponáhľať, pretože čoskoro bude možné povedať: ak nerobíte marketing na obsah, potom vôbec nerobíte internetový marketing.

*****

Máte nejaké otázky? Pozri, náhle sme im už odpovedali?


Pozrite si video: Josef Kroupa: Jak postavit affiliate marketing na obsahu podcast 32 (Apríl 2020).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár