Štruktúra pristátia: hlavné bloky na zvýšenie konverzie vstupných stránok

Štruktúra vstupných stránok sa podobá staviteľovi. Existujú typické bloky, ktoré sa používajú podľa potreby, vymenené, naplnené ich obsahom. A tiež pridať k nim nové, ak existujú ďalšie informácie, dôležité pre kupujúcich.

V článku vám poviem, aké bloky používam pri písaní textov pre vstupné stránky. A ako ich zlepšiť, aby sa zvýšila konverzia.

Prečo neexistuje univerzálna pristávacia štruktúra

Vstupná stránka je konštruktor, ale neexistuje univerzálna štruktúra pre všetky produkty. Zakaždým, keď budete potrebovať premýšľať, v ktorej sekvencii umiestnite pristávacie bloky

 • ktoré informácie sú dôležité a mali by byť v hornej časti stránky a ktoré by mali byť umiestnené dole;
 • ktorý blok použiť a ktorý nie je potrebný;
 • čo pridať k zvýšeniu túžby kúpiť;
 • ako urobiť bloky čo najužitočnejšie pre čitateľov.

Nemôžete urobiť šablónu raz a potom pracovať len na nej. Môžete však uľahčiť svoj život prispôsobením a doplnením typických blokov tak, aby vyhovovali konkrétnej situácii. Neberte si tento článok ako prísny pokyn - súbor odporúčaní a rád z osobných skúseností.

Prvá časť stránky: predstavujeme sa a urobíme ponuku

Uzáver na pristátie

V hlavičke stránky umiestňujú logo spoločnosti, názov, popisovač a kontakty. Deskriptor je krátky nápis pod logom, ktorý hovorí, čo stránka je a čo spoločnosť robí. Toto nie je USP, ale správa, ktorá pomáha čitateľovi pochopiť, kde má. Je dôležité, aby bol deskriptor krátky a jasný.

Napríklad, "Bee. Vysoká úroveň doručovacej služby" je zlý deskriptor, je ťažké pochopiť z toho, čo predávajú z webu. A "Bee. Služba expresného doručovania balíkov" je dobrá a jasná.

Ak je rozsah práce spoločnosti zrozumiteľný podľa mena, potom sa do deskriptora umiestni kľúčová výhoda alebo vysvetlenie.

Kontakty sa nachádzajú napravo od podpísaného loga, tlačidla na spätné volanie a tam je umiestnený telefón s možnosťou kliknutia, aby mohol návštevník volať z lokality. Takže dávame kupujúcemu možnosť voľby: zavolajte si alebo počkajte na manažéra volania spoločnosti.

Tiež umiestnené v hlavičke navigačné menu, pomáha čitateľovi ísť priamo do požadovanej časti stránky, napríklad pozrieť sa na ceny alebo informácie o produkte.

Obchodná ponuka alebo ponuka

Ponuka - Pristátie hlavičky, predajná ponuka, čo spoločnosť ponúka návštevníkom stránky. Obsahuje samotnú ponuku a kľúčové výhody.

Spravidla robím ponuku takto:

 • Pozerám sa, čo môže spoločnosť ponúknuť, aké výhody má produkt;
 • Pozerám sa na to, čo cieľová skupina potrebuje, čo potenciálni zákazníci majú;
 • Pozerám sa na to, čo konkurenti ponúkajú, aby sa ich zbavili.

Na križovatke týchto troch momentov je to dobrá ponuka.

Urobte jednoduchý príklad: spoločnosť ponúka dodanie obkladov na 2 dni, zľavu 15% a voľný odchod merača. Kupujúci majú záujem o zľavy a rýchle dodanie. Zľavy však ponúkajú všetci. To znamená, že ponuka musí obsahovať rýchle dodanie. Ale aj o zľavách, treba povedať, že sa nezdá, že by konkurenti boli ziskovejší: "Talianska taška so zľavou 15%. Dodanie do 2 dní." A povieme o odchode merača nižšie.

V ponuke je lepšie použiť konkrétne čísla. Nie rýchle dodanie, ale 2 dni dodania, nie nízke ceny, ale ceny od 1000 rubľov, a tak ďalej. To nie je vždy možné, ale mali by ste sa snažiť o špecifiká. Ponuka môže byť doplnená a posilnená podtitulom, ktorý túto ponuku odhaľuje.

Ak spoločnosť môže ponúknuť kupujúcemu ďalšie dôležité výhody, mali by byť umiestnené pod ponuku vo forme zoznamu s odrážkami alebo pod prvou obrazovkou, po podpísaní podpisových ikon.

Tiež na prvej obrazovke, spolu s ponukou a výhodami, často majú merače a zásoby. Spravidla okamžite podajú prvú výzvu na podanie žaloby a formulár žiadosti.

Stredná časť stránky: hovoriť o produkte

Blok o produkte, kurze, projekte alebo službe

Ide o blok s prezentáciou produktu, krátky popis projektu, kurzu alebo služby, výpis tovarov alebo služieb.

Používam ho v štyroch prípadoch:

 • vysvetliť, čo predávame, ak je výrobok zložitý alebo jedinečný;
 • zobraziť produkt, ak je to dôležité pre zákazníkov, aby ho videli;
 • preukázať, ako sa výrobok odlišuje od analógov konkurentov;
 • Môžete povedať, aké služby alebo produkty si môžete kúpiť na stránke, napríklad: existuje niekoľko z nich od spoločnosti alebo existuje mnoho takýchto služieb, musíte zdôrazniť, čo máme.

Vysvetľujúci blok by mal byť krátky a jasný, bez bežných fráz. Ak kupujúci nechápu, čo predávajú, zatvoria stránku a nebudú ďalej čítať text.

Ak je potrebné tovar ukázať - v tomto bloku je lepšie bez textu použiť fotografie alebo videoklipy. Alebo môžete kombinovať vysvetlenie s textom a videom.

Produktový blok môže byť doplnený o jednotku s balíkom tovarov alebo služieb:

 • samotný blok produktu to úplne demonštruje;
 • blok o balíku popisuje komponenty, štruktúru produktu alebo služby, ukazuje, že kupujúci dostáva za svoje peniaze.

Napríklad v prvom bloku povieme, čo je služba na podporu podnikania, a nižšie uvádzame v etapách, čo to je.

Blok s výhodami kupujúceho, výhody tovaru, služieb, spoločnosti

Takéto bloky obsahujú krátky zoznam kľúčových výhod produktu alebo služby, je lepšie ich formulovať ako výhody pre klienta.

Výhodou je napríklad, že stolička je pevná a vydrží až 150 kg. Výhodou kupujúceho je, že kreslo sa nezlomí pod svojou relatívnou nadváhou a vydrží až 15 rokov, nie je potrebné kupovať si nový za rok.

Spravidla výhody a výhody vyzerajú ako zoznam, ikony s nápismi, dlaždice s obrázkami. Sú formulované stručne, dobre, ak môžete použiť konkrétne čísla.

Obraz a titulky výhod priťahujú pozornosť, v stručnom opise nižšie dekódujú, vysvetľujú. Výhody sa zvyčajne vyskytujú po opise výrobku. Ak je ich veľa, potom sa časť zníži na koniec textu, kde sa stane konečným impulzom pre nákup.

Blok „Kto potrebuje“: cieľové publikum, scenáre alebo situácie použitia

V tejto časti vám povie, kto a kedy potrebujete produkt alebo službu spoločnosti:

 • kto je cieľová skupina, kto si ju môže kúpiť, kto ju potrebuje, a tak pomáhame čitateľovi pochopiť, či je produkt pre neho vhodný alebo nie;
 • ako používať výrobok, to znamená používať scenáre, ktoré môžu viesť kupujúceho k nákupu s motívom "náhle sa hodiť";
 • v akých situáciách sa produkt alebo služba používa - ak sa potenciálny kupujúci často stretáva s takou situáciou alebo je s ňou v súčasnosti konfrontovaný, to ho navyše stimuluje k nákupu.

Môžu sa použiť dva bloky, napríklad: kto potrebuje produkt av akých situáciách sa používa, ak je to dôležité pre potenciálnych kupujúcich.

Predávame napríklad výkonné školenia. Môžeme urobiť blok s cieľovou skupinou: manažéri, CEO, top manažéri. A blok so situáciami, keď potrebujú školenie: spoločnosť je v kríze, predaj klesá, obchod nerastie, a tak ďalej.

Príklad bloku s scenármi použitia: napríklad predávame vodotesné hodinky a ukážeme, ako s nimi môžete plávať v bazéne, jazdiť na motocykli v daždi, alebo chodiť pod tropickým lejakom.

Blokové porovnanie

Blokové porovnanie pomáha čitateľovi vybrať si medzi službami spoločnosti a službami konkurencie, alebo medzi produktmi spoločnosti, ak sa používajú na rôzne účely.

V porovnaní nepoužívajte mená konkurentov, je zakázané zákonom. Používajú sa nepriame porovnania, napríklad: kurzy od certifikovaných učiteľov a od bežných učiteľov bez osvedčenia; od výrobcu a predajcu.

Okrem porovnania s konkurenciou využite porovnanie starého riešenia s novým, tento formát je vhodný pre nové produkty na trhu. Napríklad, keď sa prvýkrát objavili vysávače robotov, boli porovnané s bežnými.

Porovnávajú svoje produkty navzájom, ak ide o niekoľko balíkov služieb s rôznymi možnosťami alebo viacerými produktmi s nepatrnými rozdielmi. Častejšie porovnanie blokov vyzerá ako tabuľka.

Napríklad spoločnosť predáva služby pre podnikateľov. Pre malé a stredné podniky je k dispozícii jeden balík s dvoma možnosťami a prepojením až 50 osôb, v priemere jeden balík s tromi možnosťami a prepojením až 200 ľudí.

Blok o spoločnosti alebo výrobcovi

Blok s príbehom o spoločnosti / výrobcovi / podnikateľovi sa používa, ak je o firme niečo povedať, alebo je to priamy výrobca dodávateľa tovaru / služby.

Blok využíva fakty úspechu a kľúčové výhody. Ak ide o kouča, lekára, právnika, učiteľa alebo inú špecifickú osobu, uveďte vzdelanie a pracovné skúsenosti. Ak je spoločnosť miestom na trhu, skúsenosťami, výsledkami, výhodami spolupráce.

Blok by mal byť zobrazený s fotografiami (napríklad z výroby) alebo videozáznamami. Pod ňou môžete umiestniť kľúčové výhody spoločnosti vo forme ikon alebo dlaždíc.

Ak existuje veľa informácií o spoločnosti a je dôležité, tento blok je rozdelený na niekoľko. Napríklad priamo o spoločnosti, o zariadení, bloku s výhodami a fotogalériu z výroby.

Blok je dôležitý pre zvyšovanie dôvery, najmä vo vysoko konkurenčných výklenkoch, kedy pracovné skúsenosti, počet obchodných miest alebo iné údaje a fakty o spoločnosti môžu nakláňať váhy v jej prospech.

Blokovať "Výsledok"

Pomocná jednotka, ktorá hovorí, čo kupujúci alebo zákazník dostane na konci. Častejšie sa používa na pristátie s kurzami a školeniami, ale možno aj v iných výklenkoch.

Napríklad, na stránke s vlasovým produktom môžete samostatne zdôrazniť, čo krásne a zdravé vlasy budú po použití.

Blokovať "Ako pracujeme" alebo "Ako to funguje"

V tejto časti hovoria o procese spolupráce so spoločnosťou, postupe poskytovania služieb alebo predaja tovaru. Je nevyhnutné, aby kupujúci reprezentoval etapy alebo fázy práce, aby pochopil, čo ho čaká po žiadosti alebo platbe. Proces je často zobrazený schematicky, zlepšuje vnímanie.

Pre pristátie kurzov a podujatí spolu s takýmto blokom (alebo namiesto neho) použite blok s tréningovým programom alebo podujatím. Hovorí, čo sa študenti naučia a kedy, a aké sekvencie uvidia návštevníci.

Tímový blok

Dôležitá časť pre pristávacie služby, keď sa človek obráti na osobu. Jedná sa o medicínu, advokátske kancelárie, konzultácie, online školy a iné.

Obsahuje informácie o zamestnancoch a učiteľoch. Je to spravidla fotografia a stručný popis so skúsenosťami, regáliami a zásluhami.

Blok servisných nákladov

V tejto časti sú uvedené náklady na služby. Často je rozdelený do balíkov, napríklad: „Economy“, „Optimum“ a „VIP“. To je potrebné na zvýšenie predaja - keď je na výber, kupujúci platia častejšie a zvyčajne si vyberú priemerný optimálny balík. Blok s cenou môže byť posilnený zľavami alebo akciami s časovým limitom.

Ak nie je možné určiť cenu, stojí za to umiestniť kalkulačku tak, aby kupujúci mohli zadávať údaje sami a vidieť približnú cenu. V extrémnom prípade - blízki zákazníci na žiadosť cenníka s cenotvorbou.

Ak je cena vysoká, môžete odstrániť interný protest kupujúcich pomocou záručného bloku umiestneného bezprostredne po cene. Táto metóda je vhodná pre akúkoľvek vstupnú stránku, ak spoločnosť môže zákazníkom ponúknuť záruku kvality. Napríklad nahradenie nekvalitného tovaru za kvalitu za jeden deň.

Výzva na akciu

Hlavná výzva k akcii

Toto nie je jeden blok, ale niekoľko, ktoré sú umiestnené v rôznych častiach textu. Aspoň tri: hneď po ponuke, uprostred textu a na samom konci. Ak je text dlhý, bloky volania na akciu sa môžu nachádzať častejšie. Ich vyplnenie môže byť rovnaké naprieč stránkou alebo zmeniť, pričom sa berie do úvahy význam bloku, po ktorom sa hovory nachádzajú.

Výzva na akciu môže byť dvojitá, napríklad: zaregistrujte sa na školenie a požiadajte o spätné volanie. Zvyčajne volám na akciu na základe „vlastného odvolania a výhody“.

Napríklad: "Zaregistrujte sa na bezplatnú konzultáciu." Niekedy je hovor doplnený o časový limit. Napríklad: „Zaregistrujte sa na kurz na posilnenie svojho podnikania. Prvých 10 zákazníkov má zľavu 15%.“

Ak je výrobok lacný a je zakúpený okamžite, volania na akciu sa často uskutočňujú so zameraním na okamžitú akciu: "Buy", "Order", "Call / write now".

V B2B, ako aj pri predaji zložitého alebo drahého tovaru sa často neuzatvárajú pri nákupe, ale pri kontakte s manažérom - proces rozhodovania je dlhý, niekedy kupujúci platí za tovar len na stretnutí. Pozvánku využijú na bezplatnú konzultáciu, ponúknu bezplatný audit, skúšobnú verziu produktu, výpočet veľkoobchodnej ceny, odchod merača atď.

Alternatívna výzva na akciu

Alternatívny hovor sa používa na predaj komplexného alebo drahého tovaru / služieb s dlhým cyklom rozhodovania o nákupe. Tí, ktorí nie sú pripravení okamžite požiadať o cenu alebo komunikovať s manažérom, by mali dostať alternatívu, napríklad možnosť prihlásiť sa k odberu newsletteru alebo získať užitočné materiály: elektronickú knihu, kontrolný zoznam alebo niečo iné.

V prípade, že hlavnou výzvou je nákup, môže byť alternatívou konzultácia, audit alebo iný kontakt s predávajúcim.

Príčina dôvery

Prípadový blok a príklady práce

Tento blok je ukážkou fungovania spoločnosti. Ukazuje príklady práce, preukázať hodnotu služby, povedať, čo je zahrnuté v cene.

Prípady sú dvojakého typu:

 • vo forme textového príbehu. Napríklad, keď internetové agentúry píšu, ako zvýšili konverziu stránky, čo pre ňu urobili;
 • demonštrácia, ktorá sa používa na služby, kde je výsledok viditeľný, napríklad: dizajn, kozmetika, oprava atď. Toto je fotografia, video, fotogalérie.

Zjednodušené prípady sú postavené podľa jednej schémy: stručne o klientovi a úlohe, čo sa vykonalo, aký bol výsledok. No, ak môžete dokončiť každý prípad s krátkym preskúmaním zákazníka.

Blokujte so zákazníkmi a partnermi

Tento blok sa používa, ak má spoločnosť dobre známych klientov alebo partnerov, ktorí sú známi širokému publiku alebo cieľovej skupine produktu.

Týka sa sociálnych dôkazov, takže by ste nemali umiestňovať logá neznámych spoločností, v tom nemá zmysel.

Okrem jednej - ak sú tieto informácie dôležité pre kupujúcich. Napríklad si môžete kúpiť produkt spoločnosti od partnerov alebo získať zľavy na produkty.

Blok s certifikátmi a licenciami

Povinný blok pre licencované oblasti činnosti: medicína, vzdelávanie atď. Tiež ho pridajte, ak má spoločnosť voliteľné certifikáty alebo licencie, potvrdzujú kvalitu produktu alebo ich odlišujú od konkurentov.

Pre trénerov, inštruktorov kurzov, súkromných špecialistov v tomto bloku umiestňujú diplomy a osvedčenia o odbornej príprave.

Blok s otázkami a odpoveďami

Blok so spoločnými zákazníckymi otázkami pomáha odstrániť námietky. Všetky pochybnosti zákazníkov a často kladené otázky môžu byť uvedené a podrobne analyzované. Môžete ich usporiadať vo forme rozbaľovacích kariet alebo bloku obyčajného textu.

Na konci môžete zadať formulár „Máte otázky?“, Pomocou ktorého sa klient opýta, či odpoveď nenašiel.

Blok kontroly

Povinný prvok pre väčšinu vstupných stránok, ak sa spoločnosti už podarilo získať spätnú väzbu od zákazníkov. Používajte iba skutočné recenzie, s menami a fotografiami zákazníkov. Vyhodnotené recenzie sú okamžite viditeľné, čo znižuje výsledok. Video recenzie fungujú dobre.

Ak neexistujú žiadne skutočné hodnotenia, nahraďte ich inými blokmi dôvery: prípady, úspešné príbehy, príklady práce atď.

Ukončenie pristátia

Na samom konci vstupnej stránky umiestňujú kontakty, logo a deskriptor, tlačidlá sociálnych sietí, lokalizačnú mapu - je to potrebné, ak má spoločnosť kanceláriu, toto zvyšuje dôveru. Tu je možné uverejniť ďalšiu výzvu na akciu.

Ako si vyrobiť predajnú štruktúru

 1. Ukážte, že predávate a navrhujete klientovi, že nemôže odmietnuť - spravte čiapku správne a príďte s ponukou.
 2. Povedzte nám o produkte, jeho výhodách a výhodách kupujúceho, ukážte, pre koho je určený a kedy sa používa, koľko stojí, aké záruky môžete poskytnúť.
 3. Завоюйте доверие: рассейте сомнения покупателей ответами на вопросы, отзывами, кейсами, примерами работ, сертификатами и лицензиями.
 4. Завершите текст еще одним призывом к действию, контактами и схемой проезда.

Zanechajte Svoj Komentár