14 nezvyčajných spôsobov použitia videa v marketingu

Vaši partneri a zákazníci sa vždy ponáhľajú, takže nie vždy majú čas čítať články. Môžete s nimi však chatovať pomocou krátkych videí. V tomto článku sa dozviete o neobvyklých spôsoboch používania video marketingu pre podnikanie.

Zástupcovia filmového priemyslu v minulosti natočili majstrovské diela, pričom sa nemohli spoľahnúť na technické možnosti moderných domácich videokamier. Ale mali nadšenie a šarm. A čo vy?

1. Odpovede na otázky zákazníkov

Prakticky každá spoločnosť čelí typickým otázkam zákazníkov. Niektorí používatelia nemajú čas prečítať si časť „FAQ“, preto im ponúknite krátke video. Zaznamenávajte a publikujte klipy niekoľkých minút na stránke. Nasnímajte prispôsobené videá. Môžu byť zverejnené na stránke a odoslať odkaz na e-mailovú adresu osoby, ktorá otázku položila.

Pozrite sa na video Matt Cutts. Odpovedá na otázky konkrétnych používateľov, čo robí video personalizovaným.

2. Konverzácia s odborníkom

Tisíce videí možno nájsť na webe, kde rešpektovaní odborníci poskytujú rozhovory, prednášky alebo prezentujú produkt. Pokúste sa prekročiť tieto limity a natočiť neformálne video. Napríklad pri práci odstráňte špecialistu vašej spoločnosti. Požiadajte ho, aby sa vyjadril k bežným činnostiam. Ukážte zákazníkom, ako spracovávate svoje aplikácie, vytvorte produkt, balík a odosielajte produkt.

Zaznamenajte konverzáciu na odbornú tému alebo neformálne informovanie vo fajčiarskej miestnosti. Vašou úlohou je ukázať spotrebiteľom, ako pracujú špecialisti spoločnosti, o čom hovoria na pracovisku, čo robia v neformálnom prostredí. Amazon z tohto videa s pomocou CNN, ale môžete to urobiť na vlastnú päsť.

3. Streamery

Služba Google+ služby služby Hangouts vám umožňuje organizovať videohovory, počas ktorých diváci aktívne komunikujú s moderátorom. Záznamy zo seminárov a prednášok s pomocou Hangouts našli svoje miesto na firemných stránkach a na kanáloch YouTube. A ak sa nepredpokladá aktívna interakcia publika s prednášajúcim, môžete ho streamovať. Môžete napríklad vysielať priebeh priemyselných udalostí, inštalovať kameru do kancelárie alebo do výrobnej haly.

Na organizovanie vysielania môžete použiť služby Ustream alebo podobné služby.

4. Osobné výzvy pre zákazníkov

Môžete prekvapiť klienta zaslaním videa, ktoré je určené pre neho osobne. To môže byť blahoželanie k víťazstvu súťaže, správa o vykonanej práci, obchodná ponuka. Ak máte niekoľko zákazníkov, môžete vytvoriť video správu pre každého. Ak váš podnik obsluhuje veľký počet spotrebiteľov, pozrite si niektoré z nich. Môžete napríklad nahrávať video pre päť najlepších klientov raz za štvrťrok. Kritériá na určenie toho najlepšieho si sami vyberiete.

Ďalším príkladom je osobná výzva obchodníka na klientov. Môžete urobiť niečo podobné, stačí kontaktovať jedného konkrétneho zákazníka.

5. Komentáre zákazníka

Požiadajte zákazníkov, aby povedali, prečo si vybrali váš produkt. Nahrajte mini-interview na kameru. Budete mať veľkú reklamu, ktorá vyžaduje minimálne zdroje na vytvorenie. Anketár môže pracovať v blízkosti výjazdu z obchodu, na registračnom pulte účastníkov podujatia v priemysle, atď. Nepotrebujete hercov a produkciu, video by malo byť spontánne.

6. Layfkhaki, tipy, tipy

Robíte softvér, opravujete autá, vyrábate domáce spotrebiče? Učte a ukážte zákazníkom, ako používať váš produkt. Nejde o úplné používateľské príručky, ale o krátke video tipy. Ukážte klientovi, kam sa dá zaškrtnúť, aby sa program automaticky zálohoval, povedzte, ako skontrolovať zdravie stĺpika riadenia, povedz mi, ako vyčistiť klávesnicu notebooku.

Ukážkové video nižšie. Len neveďte motocykel, je to nebezpečné.

7. Prezentácie pre výťah

Zaznamenajte si výťah a pošlite video potenciálnym investorom a partnerom. Mimochodom, ak klasická prezentácia výťahu netrvá dlhšie ako 40 sekúnd, potom video prezentácia vám umožní ísť ďalej. Nahrajte videozáznam trvajúci niekoľko minút. Na začiatku videa sa snažte zaujať poslucháča. Venujte pozornosť výhodám, ktoré dostanú partneri projektu.

Príklad prezentácie výťahu je vo videu nižšie.

8. Video infografiky

Video infografika môže byť iná: reklama, návod na používanie produktu, gratulácie, atď. Ak investujete do tvorby animovaného videa, skúste si ho zapamätať. S pomocou video infografiky môžete dokonca hovoriť o vážnych veciach, aby sa diváci pri sledovaní usmievali.

9. Terénne denníky

Ak často cestujete na služobných cestách, zúčastňujete sa priemyselných podujatí, obsluhujete klientov mimo kancelárie, vytvárajte video denníky. Povedzte o všetkom, čo vás napadne: od kvality hotelových izieb a potravín v reštauráciách až po vysvetlenie vašich akcií v extrémnych podmienkach.

Vo videu nižšie mladý muž rozpráva fascinujúci príbeh o svojich dobrodružstvách. Samozrejme, nie každý má také charizma a herectvo, ale toto môže byť napravené tréningom.

10. Ďakujem

Zaznamenajte ocenenie zákazníka na videu. Toto video je vhodné poslať kupujúcim vášho produktu. Urobiť video užitočné. Povedzte nám napríklad, ako rozbaliť monitor a pripojiť ho k systémovej jednotke. Požiadajte spotrebiteľa, aby vás kontaktoval, ak máte akékoľvek otázky.

Môžete tiež odstrániť obrázkovú reklamu, v ktorej sa hrá téma vďačnosti. Americká spoločnosť Convio sa s touto úlohou dokonale vyrovnala.

11. Recenzie

Spotrebitelia dôverujú priateľom, známym a iným spotrebiteľom viac ako predajcovia alebo herci najatí na natáčanie v reklame. Tak požiadajte svojich zákazníkov, aby si zapísali a poslali vám krátke recenzie o vašom produkte. Nastavte formálne požiadavky na video. Napríklad, jeho trvanie musí byť aspoň minútu a váš produkt musí byť prítomný v ráme. Podporovať aktívnych zákazníkov. Možno budete musieť kúpiť recenzie na dary a bonusy v počiatočných fázach.

12. Experimenty

Predložte hypotézy a otestujte ich. Zaznamenajte proces na video. Samozrejme, to, čo sa deje, musí súvisieť s vašou oblasťou činnosti a produktu. Môžete napríklad skontrolovať, čo sa stane, ak sa útočníci pokúsia zaseknúť účet z osobného účtu používateľov vašej služby, čo sa stane, ak hodíte kameň alebo strieľate z nepriestrelného skla. Ak chcete pobaviť zákazníkov, skontrolujte, ako volajúci odpovedá používateľovi, ak operátor pred konverzáciou inhaluje hélium.

13. Kreslí

Ľudia nebudú nikdy unavení zo sledovania vtipov. Použite: hrať zákazníkov, zamestnancov, okolostojacich. Použite koncept zážitkového marketingu. Ukážte ľuďom, čo to znamená byť vašim zákazníkom. Uistite sa, že neubližujete účastníkov a nepoškodzujete ich.

14. Živé vysielanie z kancelárie

Možno najneobvyklejší spôsob, ako používať video zo všetkých vyššie uvedených. Zaveste kamkordér do kancelárie alebo továrne a nechajte svojich používateľov kedykoľvek sledovať. To vám nespôsobí veľa nepohodlia, ale výrazne to zvýši dôveru vašich potenciálnych zákazníkov vo vašej spoločnosti. Nedávno sme zavesili takúto kameru a už vidíme výsledky. Ak ste nikdy nevideli našu kanceláriu, alebo, čo je horšie, neveríte, že skutočne existujeme (a tam sú takíto ľudia, verte mi), potom je teraz čas to opraviť. Nasledujte odkaz a uvidíte, čo robíme.

Pravdepodobne máte vo vrecku zariadenie ...

... s ktorým môžete strieľať sledovateľné video. Mnohí predstavitelia filmového priemyslu v minulosti by závidia možnosti vášho smartfónu. Použite ho v marketingu: strieľajte a publikujte videá. Hlavnou požiadavkou na kvalitu je, aby boli pre divákov zaujímavé a užitočné.

Potrebujete naozaj skvelé a vysoko kvalitné video? Potom kontaktujte Texterra! Máme certifikovaných scenáristov, web dizajnérov a režisérov a ceny sú nižšie ako trhové. Kliknite tu pre zobrazenie nášho portfólia a vyžiadajte si bezplatnú konzultáciu!

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár