Prečo je empatia najdôležitejšou zručnosťou pre web dizajnérov?

Každý z nás interpretuje pojem empatie svojím vlastným spôsobom. Všeobecne platí, že je to schopnosť krátko odsťahovať len pravdivé a nepopierateľné presvedčenie a pozerať sa na svet očami inej osoby, chodiť v jeho topánkach, prežívať jeho úzkosť a cítiť, čo cíti. Toto je najdôležitejšia interpersonálna komunikačná zručnosť nielen pre web dizajnérov, ale aj pre autorov, manažérov, učiteľov a mnoho ďalších odborníkov, ktorých práca priamo súvisí s komunikáciou s ľuďmi. Avšak empatia nie je len intelektuálne chápanie pocitov inej osoby. Je to oveľa viac.

Každý z nás interpretuje pojem empatie svojím vlastným spôsobom. Všeobecne platí, že je to schopnosť krátko odsťahovať len pravdivé a nepopierateľné presvedčenie a pozerať sa na svet očami inej osoby, chodiť v jeho topánkach, prežívať jeho úzkosť a cítiť, čo cíti. Toto je najdôležitejšia interpersonálna komunikačná zručnosť nielen pre web dizajnérov, ale aj pre autorov, manažérov, učiteľov a mnoho ďalších odborníkov, ktorých práca priamo súvisí s komunikáciou s ľuďmi. Avšak empatia nie je len intelektuálne chápanie pocitov inej osoby. Je to oveľa viac.

Ak budete tráviť všetky svoje voľný čas čítanie článkov jeden po druhom na webových stránkach designu alebo tvorby webových stránok, budete nepochybne často naraziť na slovo empatia. Činnosť web dizajnérov je postavená na užívateľovi. Ich hlavnou úlohou je pochopiť a logicky vysvetliť, ako ľudia budú používať svoj dizajn, čo si budú myslieť a cítiť súčasne, a ako inak sa dá zlepšiť. Na tento účel sú vytvorené portréty klientov, ich pohyb je sledovaný v scenári konverzie a sú vytvorené empatické karty. Pre hlbšie pochopenie klienta sú vytvorené cieľové skupiny, uskutočňujú sa rôzne spotrebiteľské testy a testy emocionálnej reakcie. Ale ani pri použití všetkých týchto techník a nástrojov si nemôžete byť istí, že budete so svojimi zákazníkmi zažívať empatiu.

Čo robiť?

Ako už bolo spomenuté, empatia môže byť definovaná ako "schopnosť porozumieť a zdieľať pocity inej osoby." Áno, môžete povedať, že chápete a chápete pocity svojich spotrebiteľov alebo cieľovej skupiny, ale nie je pravdepodobné naozaj zdieľať tieto pocity. Často jednoducho nemáte dostatok skúseností a vy ich vymýšľate.

Aby ste sa úprimne vcítili do inej osoby, musíte byť buď s ním dôverne oboznámení, alebo mať podobnú skúsenosť alebo situáciu. To je dôvod, prečo je oveľa jednoduchšie vytvoriť webovú stránku, ktorá má v hlave portrét dobrého priateľa, ktorý zapadá do rámca cieľovej skupiny. Vieš, čo má rád, čo chce a čo sa bojí. A je to úplne iná vec, ako vytvoriť webovú stránku pre nejakého abstraktného, ​​napoly vynájdeného ideálneho zákazníka, ktorého problémy a túžby ste nikdy nestretli. Samozrejme, takáto postava má právo existovať, ale nikdy vás nespôsobí empatiu.

Návrat do reálneho sveta

Samozrejme, tento problém by nebol taký ťažký a vážny, ak by sme žili vo svete nekonečných rozpočtov a neobmedzeného času, kde by sa mohli použiť techniky etnografického výskumu, stráviť veľa času s cieľovou skupinou a plne sa ponoriť do ich skúseností a skúseností. Avšak v skutočný svet sa takmer nikdy nestane. Váš projekt často nemá ani peniaze ani čas na takýto luxus. Kde skončíte?

Zostal si sám so svojou vlastnou skúsenosťou. Čím rozmanitejšie sú vaše dojmy a vzťahy s ľuďmi, tým väčšia je šanca, že prídete vytvoriť produkt pre jedného z vašich priateľov alebo na základe osobne skúseného problému.

Na Nike, ľudia, ktorí vyvíjajú tenisky sú bežci sami. A aj keď marketingová kampaň úplne zlyhá, bude to stále cool a pohodlné tenisky.

Veľa moderných web dizajnérov uprednostňuje prácu doma, preto všetka komunikácia s manažmentom a ďalšími zamestnancami musí prebiehať prostredníctvom internetu. Títo zamestnanci majú spravidla minimálny kontakt so zástupcami cieľovej skupiny svojich projektov, nespolupracujú s kolegami a nemajú záujem o aktivity spoločnosti. Pre nich nie je nič iné ako ich vlastný pracovný priestor, kde si myslia, že sú múdrejší ako všetci ostatní.

Predstavte si, že internetová stránka obchodu so zvieratami bola objednaná takýmto zamestnancom, ale nemá rád zvieratá. Potom - online obchod s bicyklami, aj keď nenávidí bicykle a vždy chodí pešo. Okrem toho sa aktívne vyhýba športovcom, pretože jeho manželka išla na jednu z týchto „jock-show“. Žiadne magické techniky a odmeny v oblasti marketingu a psychológie mu neumožnia cítiť empatiu k ľuďom, ktorým nerozumie alebo dokonca pohŕda. Čo robiť v tomto prípade? Odpoveď je jednoduchá - práca na sebe.

Ako zažiť empatiu vo svete mnohých zákazníkov?

Samozrejme, že nie je možné sa zaujímať o všetky možné témy alebo sa spojiť so všetkými existujúcimi skupinami používateľov. Napriek tomu sa môžete pokúsiť rozšíriť svoj svetonázor.

Bohužiaľ, v modernom svete je veľmi ťažké. V ére individualizácie je osobná komunikácia s ľuďmi čoraz viac oslabovaná pseudo-komunikáciou na internete. Sieť neustále hostí rôzne stretnutia, konferencie, podujatia a online diskusie. Problém je, že weboví profesionáli sú často úplne zamknutí vo svojej webovej bubline.

Mnohí odborníci majú širokú škálu datovania iba na internete. Často sa stáva, že nemajú nikto sedieť v kaviarni alebo ísť na prechádzku cez víkend. S tak nízkou úrovňou socializácie je pre týchto pracovníkov veľmi ťažké zažiť empatiu a úplne sa stiahnu do seba.

Rozšírte svoj sociálny okruh

Dúfajme, že vo svojom každodennom živote stále stretávate veľa ľudí. Pravdepodobne patríte do akéhokoľvek klubu alebo komunity, choďte na určité miesta.

Pri práci na akomkoľvek projekte si spomeňte na niekoho z vášho prostredia. Nemyslite si, ako by reagoval hypotetický ideálny klient. Predstavte si, ako váš priateľ reagoval. Môžete získať jeho názor a položiť akékoľvek otázky, ak vám niečo nie je jasné. Takýto prístup naozaj pomôže dosiahnuť empatiu, nielen so svojím priateľom, ale s celou cieľovou skupinou. A predsa - neobmedzuje sa na jednu osobu. Rozšírte svoje datovania. Premýšľajte o tom, ako získať viac skúseností a dojmov.

Získajte nové skúsenosti

George Orwell (autor románov "1984" a "Animal Farm") získal kvalitné a privilegované vzdelanie na Eton College. Potom sa stal policajtom v kolónii v Barme, po ktorej sa rozhodol vyplniť svoju medzeru v vedomostiach o živote britských pracovníkov. Svoj život ukončil na uliciach Londýna a snažil sa rozšíriť svoje ideologické horizonty. Rôznorodé životné skúsenosti nielenže boli citlivejšie na problémy rôznych skupín ľudí, ale slúžili aj ako základ pre jeho nádherné diela.

Orwell pochopil, že jeho pôvod obmedzuje jeho životné skúsenosti a našiel spôsob, ako to zmeniť. Môžete urobiť to isté. Samozrejme, nemali by ste sa presťahovať žiť na ulici v meste. Namiesto toho skúste niekoľko dní žiť bez mobilného telefónu a internetu, zaregistrujte sa na nové tvorivé alebo športové štúdio, radikálne zmeniť navštívené zariadenia, zúčastniť sa viacerých strán alebo nájsť nový koníček.

Rozšíriť svoje záujmy, ísť nad rámec web design a internetové technológie. Choďte na cestu alebo sa venujte charitatívnej práci. Zoznámte sa s novými ľuďmi a získajte nový zážitok, ktorý by ste nikdy nedostali.

Uložte si záložku článok o self-rozvoj a začať uplatňovať údaje v ňom tipy v praxi

Na internete existuje veľké množstvo odporúčaní na zlepšenie života. Najčastejšie ich možno nájsť na sociálnych sieťach, kde sú veľmi obľúbené skupiny o úspechu a sebarealizácii. Odporúčam vám, aby ste si v praxi prečítali aspoň jeden z nich a pokúsili sa aplikovať odporúčania v ňom uvedené. Tým sa výrazne rozšíria vaše obzory a zlepší sa kvalita života.

Aby som pochopil, čo je v stávke, navrhujem, aby ste si prečítali článok „60 akcií, ktoré zlepšia váš život v najbližších 100 dňoch“ (v skutočnosti existuje veľa podobných materiálov na internete, možno vám bude vyhovovať aj iný učiteľ).

Pôvodná verzia tohto článku sa objavila na blogu spoločnosti Lifehacker koncom mája a okamžite sa vírusovo rozšírila do rôznych blogov a sociálnych sietí. Autor rozdeľuje 60 akcií v rôznych oblastiach života: domov, financie, osobný rozvoj, šťastie, vzťahy, zdravie, riadenie času, sociálne prostredie. Tu je niekoľko príkladov:

  • "Naučte sa niečo nové každý deň. Napríklad meno kvetu, hlavné mesto vzdialenej krajiny, meno psa, ktorý sa vám páči, atď."
  • „Komunikujte každý deň na ďalších 100 dní s niekým novým. Môže to byť váš sused, s ktorým ste nikdy predtým nehovorili, váš blogový komentár, kde ste nikdy predtým nič nenapísali, nový známy na sociálnych sieťach atď. . "

Prečo však návrhári potrebujú takú empatiu?

Web dizajnéri podľa špecifík svojej profesie vidia internetový priestor inak ako bežní užívatelia. Komunikácia so zástupcami cieľovej skupiny v každom prípade prispeje k zrodeniu nových myšlienok a prístupov, pomôže vám nájsť spoločný jazyk s publikom, pochopiť ich technologické skúsenosti a ich potreby.

Prestaňte používať bublinu svojich presvedčení, prestaňte tvoriť potreby iných ľudí. Musíte pochopiť, čo vaše cieľové publikum naozaj cíti. Budete šokovaní, ako môžu byť vaše fotografie na svete odlišné. Staňte sa jedným z nich. Oddeľte ich strach, úzkosti a túžby. A pamätajte, že empatia je vašou najlepšou konkurenčnou výhodou.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár