5 spôsobov, ako zlepšiť dizajn vášho obsahu

Už sme písali o tom, aká dôležitá je čitateľnosť obsahu, dnes o ňom budeme aj naďalej hovoriť.

Niet pochýb o tom, že väčšina dnešného obsahu je vytvorená a spotrebovaná v digitálnom priestore. Preto bez ohľadu na to, či používate desktopovú aplikáciu alebo vizuálny editor vášho CMS, uistite sa, že rozloženie vášho materiálu je plne optimalizované pre internet. Pozrime sa na niektoré účinné spôsoby, ako zlepšiť dizajn vašich materiálov.

Predpokladajme, že máte dokonalý obsah ...

A teraz potrebujete ideálnu prezentáciu materiálu: koniec koncov, ako prezentujete informácie nie je o nič menej dôležitý ako obsah samotného článku. Užívateľ vykoná počiatočné posúdenie materiálu podľa vizuálneho „obrazu“.

Rôzne štúdie naznačujú, že väčšina používateľov opustí stránku, ak jej obsah nie je „priateľský“. Súčasne sa k vám časť tohto publika nikdy nevráti. Preto, aby bol dizajn vášho obsahu čo najatraktívnejší, potrebujete predovšetkým premýšľajte o svojom publiku, Postavte sa na miesto čitateľa, premýšľajte ako on, pokúste sa vnímať stránku vašej stránky rovnakým spôsobom, ako ju vníma váš čitateľ.

1. Rozloženie pre tablety a mobilné zariadenia

Podľa štatistík z Liveinternet.ru rastie návštevnosť z mobilných zariadení ... no, skrátka, presvedčte sa, ako rastie:

Graf zobrazuje počet prechodov podľa štatistík Liveinternet.ru z mobilných zariadení na platformách Android a iOS. Je zrejmé, že už nie je možné ignorovať mobilných používateľov. Preto by malo byť usporiadanie stránky prispôsobené na zobrazenie stránky z tabliet a smartfónov. (Robte, alebo nie mobilná verzia stránky? Naša odpoveď je: nerobte, vysvetlite, prečo dlho. Ale ak je to krátke, adaptívne rozloženie rieši všetky problémy a stránka bude zobrazená správne na mobilných zariadeniach a širokouhlých monitoroch)

Ale čo je naozaj zaujímavé. Nedávna štúdia Pointer Institute odhalila zaujímavý model. Čítanie na tabletových zariadeniach je samozrejme výhodnejšie v horizontálnom režime.

Tlačené materiály sa zároveň čítajú vo vertikálnom režime (noviny, časopisy).

To vytvára určitý rozpor u niektorých „používateľov“, pričom zotrvačnosť prenáša svoj zvyk na tabletové zariadenia, pričom konzumuje obsah vo vzpriamenej polohe.

Preto záver: vaše stránky by mali byť normálne zobrazené vo vertikálnej aj horizontálnej polohe zariadenia.

Okrem toho, v moderných podmienkach, neodporúčame použitie troj-stĺpcové usporiadanie. Adaptívne rozloženie je ťažké implementovať v troj-stĺpcovom usporiadaní. Navyše, pre adaptívne usporiadanie je ťažké vybrať si univerzálne riešenie, pre každé usporiadanie návrhu musíte toto riešenie vytvoriť prakticky od nuly. Okrem zložitosti usporiadania majú tri stĺpcové usporiadania ďalšiu nevýhodu. Pri čítaní digitálneho obsahu sa používa menej pozornosti ako pri čítaní tlače. Rozdelenie textu do troch stĺpcov v novinách a časopisoch znižuje dĺžku čiary a zlepšuje tak čitateľnosť textu. Digitálne médiá nemajú žiadne obmedzenia na veľkosť stránky, nie je potrebné písať čo najmenšie (ale dostatočné pre vnímanie) kegle. A čo je najdôležitejšie, pri čítaní novín alebo časopisov čitateľ vidí všetok obsah a môže ľahko presunúť svoj pohľad na ktorúkoľvek časť textu. Na digitálnom zariadení je text čítaný zhora nadol pomocou rolovania. Všeobecne platí, že výsledkom tohto odseku je: tri stĺpce pre web jednoducho nie sú pohodlné.

2. Vizuálna hierarchia

Vizuálna saturácia stránky - to je to, čo zastaví vzhľad na prvom mieste. Podľa vizualizácie stránky, ako si pamätáme, užívateľ vykoná počiatočné hodnotenie, ktoré ovplyvňuje vnímanie obsahu v dostatočnej miere. Z toho vyplýva, že text by nemal vyzerať príliš komplikovane a neprehľadne. Vypustiť text s vizuálnymi prvkami, ktoré pomáhajú vnímať text - tabuľky, obrázky na tému, infografiky.

Vizuálna hierarchia je poradie, v akom náš mozog vníma a klasifikuje obsah. Vytvorenie vizuálnej hierarchie je dôležitým prvkom pri navrhovaní dizajnu a dá sa dosiahnuť vytvorením kontrastu medzi rôznymi prvkami na stránke.

Porovnajte nasledujúce obrázky:

Je zrejmé, že obraz na pravej strane je menej nahromadený ako ten na ľavej strane. Použitie vizuálnej hierarchie v dizajne vášho obsahu umožní čitateľom rýchlo extrahovať hlavný bod a rozhodnúť, či bude pokračovať v čítaní stránky.

Vizuálnu hierarchiu možno dosiahnuť:

  • Rozdelenie obsahu do rôznych sekcií
  • Použitie vizuálnych komponentov
  • Zahrnutie medzier medzi odsekmi

3. Štýl a veľkosť písma

Bez ohľadu na to, aké zariadenie práve používate, druhý obrázok je prehľadnejší a ľahšie čitateľný. Skúsenosti potvrdzujú, že je najlepšie použiť písmo s veľkosťou 10 bodov a viac (v závislosti od jeho štýlu).

4. Voľné miesto

Voľný priestor môže byť opísaný ako druh „vizuálnej zásuvky“ pre vášho čitateľa. To robí váš obsah atraktívnejším a menej komplexným. Voľný priestor zvýrazňuje vizuálne zložky a vytvára príjemný kontrast k oku. Predstavte si, že váš obsah je fotografia. Hoci stránka pozostáva prevažne z textu, jej dizajn by mal byť rovnako esteticky príjemný ako dobre zhotovený obraz. Na dosiahnutie tohto efektu pomôže voľné miesto.

Keď vytvárate svoj obsah pre digitálny svet, premýšľajte aj o tom, ako do stránky integrujete rôzne „externé“ widgety - od sociálnych tlačidiel až po fotogalérie a videoklipy. Ale opäť: musíte pokračovať z úloh. Ak píšete článok o nových funkciách iPad Mini, bude vhodná fotogaléria zobrazujúca jeho vlastnosti. Opýtajte sa sami seba - prečo na stránke tento alebo ten prvok.

5. Farby

Farby hrajú dôležitú úlohu v celkovom dizajne vášho obsahu. Najlepšie pre digitálny svet sú farby v modeli RGB, pretože Táto paleta je plne optimalizovaná pre internet. Nie RGB-shny farby, spravidla vyzerať horšie.

Prepáč, ale teraz si niečo pridám zo seba (poznámka - Denis Saveliev). Vyššie uvedený odsek preložil náš copywriter Zhenya Kryukova. Hoci vo všeobecnosti nejde o preklad článku, ale o úpravu, odkaz na zdroj je uvedený nižšie. Mám pre vás takúto otázku, čitateľov našich stránok. Naozaj si myslíte, že ľavý obrázok je horší ako ten pravý na obrázku vyššie? Vidím, že je trochu tmavšia a menej kontrastná. Ale je to lepšie? Je modrá lepšia ako zelená? A červená - "horúca" biela? A prečo? Len preto, že biela spôsobuje asociácie so zimou, a červená s ohňom? Neexistujú žiadne teplé a studené farby. Nie sú žiadne zlé a dobré. Vyberte si farby, ktoré sa vám páčia. Zvyšok nie je dôležitý. Farebná schéma ovplyvňuje otázku konverzie na webe na poslednom mieste. Aj keď klienti, podľa našich skúseností, venujú tejto problematike vo fáze tvorby webových stránok takmer najväčší čas.

Ak mierne zvýšite ich sýtosť a kontrast, môžete tiež zvýrazniť farby. To umožní, aby obsah na každej obrazovke vyzeral ostro - dokonca aj s nízkym rozlíšením. Prehrávanie s farebnou sýtosťou / kontrastom je ďalšia jednoduchá metóda na zlepšenie vizualizácie vášho obsahu.

Článok je založený na: //contentmarketinginstitute.com/2012/11/content-marketing-best-practices-drive-design/

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár