Ako vytvoriť marketingové video bez rozpočtov Hollywood: 5 tipov a prípadov

V článku „9 internetových trendov“ sme napísali, že používatelia služby YouTube každú minútu sťahujú do tejto služby viac ako 100 hodín videa. To je možné vďaka zvýšenej šírke pásma komunikačných kanálov a rozvoju technológií vrátane mobilných. Zlepšujú sa podmienky pre spotrebu a distribúciu video obsahu, čo zvyšuje jeho marketingovú úlohu.

Pred 10-15 rokmi museli značky vynaložiť veľké množstvo peňazí na vytváranie reklamných spotov a vysielanie v televízii s cieľom využiť video obsah na podporu podnikania. Dnes môže každý používať video marketing zadarmo. Na to stačí, aby ste mali amatérsku kameru alebo dokonca smartfón, ako aj účet na YouTube alebo inú službu hosťovania videa vhodnú na publikovanie marketingového obsahu.

Známe značky a začínajúci podnikatelia však čelia spoločnému problému pri vytváraní a publikovaní video obsahu. Keď ste si pred 10 rokmi kúpili vysielací čas na centrálnom televíznom kanáli, boli ste si istí, že mnohí spotrebitelia uvidia obsah, ktorý je ochotný. Dnes musíte urobiť niečo špeciálne, aby používatelia internetu chceli sledovať vaše video.

Nižšie nájdete päť tipov, ktoré vám pomôžu vytvoriť atraktívne z hľadiska publika a efektívne z hľadiska video marketing. Okrem toho pochopíte, že dobré komerčné video (napríklad video infographics) môže byť vytvorené bez hollywoodskych rozpočtov, profesionálneho vybavenia, Jamesa Camerona v kresle režiséra a dokonca aj bez hlavnej role Julie Roberts. Tiež sa zoznámite s mini-case, ktorý rozpráva o procese vytvárania videa v marketingovej agentúre The Genius Bar (UK).

Ako vytvoriť marketingové video: 5 tipov

Nezáleží na tom, aké technické zdroje používate na vytvorenie videí. Úspech komerčného videa je viac závislý na správnej voľbe cieľovej skupiny a distribučných kanáloch obsahu, na vašej schopnosti zachytiť užitočný a odborný materiál ako na kvalite obrazu a špeciálnych efektoch. Použite nasledujúce pokyny na efektívne využívanie videa na propagáciu projektov, aj keď váš rozpočet nezahŕňa náklady na služby profesionálneho video štúdia:

1. Započítavajte si 12-násobný zápas

Mnohí neskúsení profesionálni boxeri sa snažia vyradiť súpera v prvých minútach boja všetkými prostriedkami. Za takúto neistotu platia porážku, pretože začínajúcemu útoku dávajú všetku svoju silu. Do konca bitky sa nemôžu brániť a strácajú ďalekosiahlejších bojovníkov.

Niekedy sa obchodníci dostanú do podobnej situácie. Hrajú all-in, investujú takmer celý reklamný rozpočet do vytvárania jedného kvalitného videa. Zdá sa im, že superstar pozvaný hrať hlavnú úlohu bude publikum lapať po dychu a line up pre produkt spoločnosti.

Hollywood je oboznámený s neúspechmi high-budget blockbusters, ktoré nespĺňali očakávania divákov a tvorcov. Niekedy klipy slávnych umelcov bez povšimnutia, napriek špeciálnym efektom a kvalite videa. Niet divu, že reklamy, dokonca aj tie najdrahšie a najkvalitnejšie, niekedy zostávajú aj bez publika.

Preto neinvestujte všetky peniaze do vytvárania jedného videa, najmä ak ho plánujete vysielať na internete. Lepšie vytvoriť sériu niekoľkých užitočných a informatívnych materiálov. Nechajte slávnych profesionálnych umelcov a režisérov sami. Namiesto toho sa sústreďte na video obsah - mal by byť taký, aby divák čakal na ďalšiu epizódu.

2. Použite zdroje po ruke

Napodiv, už máte video vhodné na použitie v kampani obsahového marketingu. Alebo ho môžete získať napísaním pár slov svojim priateľom a kolegom v online posla.

Pravdepodobne ste hovorili na akejkoľvek priemyselnej konferencii. Organizátori zvyčajne takéto videokazety nahrávajú. Požiadajte ich o kópiu videa. Možno jeden z vašich zamestnancov robil rozhovor s televíznym kanálom? Alebo možno vaše vývojári majú video testovanie nejaký produkt? Mnohé videá, ktoré sa vám zdajú byť surové a určené výlučne na interné použitie, budú skutočne úspešné s publikom.

Ak ste však ešte stále nenašli zaujímavý obsah v hĺbke pevných diskov počítača, použite nasledujúce nápady:

 • Rozhovor s jedným zo zamestnancov. Môže to byť top manažér alebo úzky špecialista, pokiaľ povie niečo zaujímavé a užitočné.
 • Vezmite video v štýle "Jeden deň v živote obchodného manažéra spoločnosti X".
 • Rozhovor so svojimi klientmi.
 • Povedzte publiku o vašej kancelárii alebo pracovisku. Využili sme napríklad túto príležitosť a nakrútili malé video.
 • Ukážte publiku, ako pracujete alebo relaxujete.
 • Vytvorte video inštrukciu alebo recenziu jedného z produktov.

Použite na snímanie akejkoľvek techniky, s ktorou môžete získať viac či menej jasný obraz.

3. Využite firemné a priemyselné podujatia

Môžu to byť konferencie, prezentácie, dovolenkové oslavy - akékoľvek podujatia, kde je veľa prítomných ľudí, nejako spojených s vaším podnikaním alebo priemyslom. Vezmite so sebou videokameru, fotoaparát alebo smartphone:

 • Rozhovor pozvaných odborníkov, vzdialených zamestnancov, klientov.
 • Shoot prezentácie a prejavy.
 • Opravte najjasnejšie momenty strany.

Firemné konferencie a firemné akcie budú vaším zdrojom kreatívneho video obsahu. V tomto prípade nemusíte zápasiť s pôvodnými nápadmi - stačí, aby ste boli neustále pripravení na fotoaparát.

4. Uistite sa, že video môžete sledovať pomocou rôznych zariadení.

Ľudia stále viac spotrebúvajú obsah na cestách pomocou mobilných modulov gadgets. To zahŕňa video obsah. Uistite sa, že môžete sledovať videá pomocou tabletov a smartfónov.

Poskytnite svojim divákom možnosť sledovať marketingové videá na cestách. Publikujte napríklad videá v službe YouTube - aplikácie tohto hostovania videa sú štandardne nainštalované na populárnych modeloch modulov gadget. Nezabudnite na potrebu konverzie názorov. Uveďte v kredite adresu stránky alebo telefónne číslo obchodného oddelenia spoločnosti.

5. Vytvorte interaktívne video.

Pridajte dynamický obsah, mapy, text do videí. Požiadajte divákov, aby odpovedali na otázku priamo na obrazovke. Stručne povedané, urobte video interaktívnym. Použite na to nástroje ako Mozilla PopcornMaker.

Mini-case: ako vytvoriť originálne video s obmedzeným rozpočtom

Britská marketingová agentúra Genius Bar dostal objednávku na vytvorenie animovaného videa pre výskumnú firmu Research Now (RN). RN chcel prostredníctvom tohto videa prezentovať svoje služby potenciálnym zákazníkom. Rozpočet na vytvorenie filmu bol 10 000 libier. Odborníci na panel Genius mali video sprístupniť na prezeranie pomocou mobilných modulov gadgets.

Ako vytvoriť animovaný film

RN požiadal Genius Bar, aby sa stvárnil video pre rozprávku. Obchodníci si najali scenáristu pre detské televízne relácie, ktorí sa rozprávali o príbehu RN.

Potom sa experti The Genius Bar obrátili na nezávislého dizajnéra, ktorý kreslí animáciu ručne. Tento štýl je vhodný pre celkový koncept videa. Dizajnér nakreslil storyboard a pripravil päťsekundové video, ktoré bolo predložené na schválenie manažmentu RN.

Ďalej, Genius Bar našiel herca, ktorého hlas bol ideálny pre kopírovanie videa. Hlas bol nahraný v štúdiu dve hodiny. Zvukoví inžinieri spracovali nahrávku a poslali ju animátorovi ako súbor wav. Umelec pracoval na valci 15 pracovných dní. Animácia bola pôvodne vytvorená pomocou flash technológie, ale potom bolo video prevedené do formátu MP4, podporované takmer všetkými populárnymi gadgets.

Špecialisti The Genius Bar prezentovali hotové video manažmentu RN. Po malých opravách a pridaní zvukových efektov bolo video schválené. RN ho použil v rôznych kampaniach, vrátane:

 • Publikovanie obsahu na firemnej webovej stránke.
 • SMM kampane.
 • Zoznámenie potenciálnych klientov so službami spoločnosti. Mimochodom, animácia bola vytvorená práve na to.

Samozrejme, špecialisti Baru Genius splnili rozpočet.

To je len príklad, ktorý dokazuje, že takmer každý obchodník môže vytvoriť originálne a pútavé video s relatívne malým (aspoň pre Burzhunet) rozpočet.

Takže môžete použiť video obsah na podporu projektov, aj keď nemáte 10 000 libier na vytvorenie jedného videa. Na to je niekedy dosť mať amatérsku videokameru po ruke. Uprednostnite rad niekoľkých videí, ktoré sú pre divákov užitočné pre jeden drahý klip. Uistite sa, že vaše video môžu sledovať aj vlastníci lacných smartfónov.

Mimochodom, VelikaPlaza poskytuje video marketingové služby a robí to brilantne! Ak teda potrebujete naozaj skvelé a kvalitné video - kontaktujte nás! Máme profesionálov v našom podnikaní s rozsiahlymi skúsenosťami a ceny sú pod trhom. Kliknite sem a požiadajte o bezplatnú konzultáciu!

Adapt uspieť s Video Content Marketing: 5 tipov a prípadová štúdia Mark Walker.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár